Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.265
Cevap
306
Favori
2.350.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11181119112011211122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dobby632

evet hocam h1 h7'ye göre küçük olurlar, bu arada hayırlı olsun ben henüz uzunları değiştirmedim . Kullandıktan sonra deneyiminizi paylaşmanızı merakla bekliyorum :) merceksiz hiçbir zaman beyaz ışık veren halojen kullanmadım, merceklere göre ışığın dağılması ve aydınlatması düşük olacağını sandığım için almak istemedim. Fakat mevcut aydınlatmadan daha iyiyse almak isterim :)

Bugünde H7 ler gelecek kargo ile kullandıktan sonra deneyimlerimi paylaşırım umarım beklediğim verimi alırım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuzlali20

quote:

Orijinalden alıntı: ozcan_01

H1 ler geldi ama çok küçük gibi gözüktü bunlar mı uzunlar

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

Insallah onlardir gorseldekinin birebir aynisi gelmiş. Park ampulu ciktimi kutudan

4 prçadan iki tane küçük olanlar plakalık için sanırım onlarda ampül çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: guida

Gaz pedal ve fren sensörü değişti. Bu arada ne frende nede gaz pedalında tel kullanılmıyormuş artık. 20 dk'lık test sürüşüne çıktık. Abartmıyorum 50 kez kickdown yapıldı hem normal hem sport modda bşr sorunla karşılaşılmadı. Şu an servisten çıktım. Şikayeti Genel Merkeze ordanda Almanya'ya bildirecekler. Bende bildireceğim.

Hocam tekrardan geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: eisenberg

Bununla geçmiş olsun diyelim tekrar; başınıza gelen durumun tamamıyla gaz pedalı kaynaklı olduğunu düşünüyorum, fren sensörünün hatası sadece fren/uyarı yapmamak olabilir, ki önünüz müsaitti, zaten frene asılıyordunuz, sensör frene basınca zaten tepki vermiyor. Hani gaza basan bir sistem zaten değil. Benim düşüncem.

Test esnasında kickdown yaparak resmen arabamı yıprattı servis elemanı.

• Arkadaşlar radyoyu kapatınca duydugum direksiyonu çevirirken gelen huvvv huvvv sesi normalmidir elektrikli direksiyon olduğu için onun sesi dediler sizin araçlarda da bu ses varmı

• Selam beyler ben de beyaz ışık sevdiğim için crystalvision h1 ve h7 aldım şu ana kadar gayet memnunum. Merak edenler için uzun h1 stok farla yan yana fotoğrafını paylaşıyorum, farkı görebilirsiniz.

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)
  • iongun İ kullanıcısına yanıt
    Aynı ses bende de var ve normal olduğunu düşünüyorum

• quote:

quote:

Bununla geçmiş olsun diyelim tekrar; başınıza gelen durumun tamamıyla gaz pedalı kaynaklı olduğunu düşünüyorum, fren sensörünün hatası sadece fren/uyarı yapmamak olabilir, ki önünüz müsaitti, zaten frene asılıyordunuz, sensör frene basınca zaten tepki vermiyor. Hani gaza basan bir sistem zaten değil. Benim düşüncem.

Test esnasında kickdown yaparak resmen arabamı yıprattı servis elemanı.

Sizin dün düştüğünüz pozisyonda kickdown(pedal dip) yapmıyordunuz sanırım, belli bir aralıkta takıldı pedal.

Servis de güya "bak olmuyor" u gösterecek ya, arabanın anasını ağlat. Kim bilir belki soğuktan vs. hiç akla gelmeyen bir dirençten takıldı kaldı pedal, kırk yılda bir denk gelecek bir durumdan.

Şu direksiyon kutusu için bile göstermek içimden gelmiyor, illaki kendileri bir test edecekler, kutudan işte demem, onları ikna etmeyecek en başında, ne kadar bilseler de durumu, laf olsun beri gelsin testi yapacaklar. Yok karo taşlı bozuk zemin bul, ispat et, üşeniyorum, ileri de sorun çıkarmayacağını bilsem, emin olsam, hiç gitmeyeceğim.

• quote:

Karga b... yemeden servise geldim. 07:30'da. Bilgisayara bağlamışlar fakat bilgi vermiyorlar şu an. Arabayı gördüm fren pedalına baktım normal gözüküyor. Tamir edildimi yenisimi takıldı bilmiyorum. Test sürüşüne çıkılacağı söyleniyor, bekletiliyorum şu an. Bakalım ne diyecekler. Bugünde aracı bırakma ihtimalim olacağını söylediler sadece.

Söylenen ne kadar çok elektronik devre/parça o kadar sorun.. Belkide haklılar. Bir arabayı bu kadar akıllı yaparsan istem dışı davranışlar yada akla gelmeyecek sorunlarla karşılaşıyor insan.

Hocam cok gecmis olsun yalniz ben bu elektronik olayina katilmiyorum. Arkadasta xtrail var bizde serit takip kor nokta vs devre disi kaldigi durumlarda hava sartlarinda adamin bir kere bile devre disi kaldigini gormedim. Karsidan cok yogun gunese maruz kalirsa bizimkiler devre disi kalio yada gecici olarak okuyamiyor ama arkadasta ayni saatte ayni yolda ise geliyor onda boyle bir sey olmuyor hic

• bfifget kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın, güzel duruyor. Görüş mesafesi nasıl oldu? Standart ile H7'lerin görüş mesafesi kısa, uzunlarda da(H1) çok dağılma oluyor. Şimdi nasıllar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: .oKn.

quote:

Karga b... yemeden servise geldim. 07:30'da. Bilgisayara bağlamışlar fakat bilgi vermiyorlar şu an. Arabayı gördüm fren pedalına baktım normal gözüküyor. Tamir edildimi yenisimi takıldı bilmiyorum. Test sürüşüne çıkılacağı söyleniyor, bekletiliyorum şu an. Bakalım ne diyecekler. Bugünde aracı bırakma ihtimalim olacağını söylediler sadece.

Söylenen ne kadar çok elektronik devre/parça o kadar sorun.. Belkide haklılar. Bir arabayı bu kadar akıllı yaparsan istem dışı davranışlar yada akla gelmeyecek sorunlarla karşılaşıyor insan.

Hocam cok gecmis olsun yalniz ben bu elektronik olayina katilmiyorum. Arkadasta xtrail var bizde serit takip kor nokta vs devre disi kaldigi durumlarda hava sartlarinda adamin bir kere bile devre disi kaldigini gormedim. Karsidan cok yogun gunese maruz kalirsa bizimkiler devre disi kalio yada gecici olarak okuyamiyor ama arkadasta ayni saatte ayni yolda ise geliyor onda boyle bir sey olmuyor hic

Enjoy Plus alıp, fanteziye hiç mi girmeseydik diye düşündürüyor araç.

• Var mı bilgilendirme, yol bilgisayarı ne demiş, olayın arka yüzü nedir? Şimdi düzeldi demeyi çözüm olarak sunmuyorlardır umarım.
  • eisenberg kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Standartlardan daha iyi bir görüş mesafesi var, oldukça iyi aydınlatıyor. Ancak yağmurlu havada kullanmadım henüz, pek sorun olacağını sanmıyorum. Bir de bence görünüş olarak ledler ile çok daha uyumlu oldu. Hediye olarak gelen arka plaka lambaları da aynı şekilde beyaz.
  • Arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce Dizel oto exc. araç aldım forumdaki bilgiler neredeyse serviste yok. Bende 110-130 arası arkadan gelen bir lastik sessinden farklı tenekenin titreşmesi gibi bir uğultu geliyor servis elemanı test sürüşünde duydu ama çözüm üretemedi. Forum bilgilerinden porya bilyası olabilir mi dedim ama servis bunu anlardı heralde giderken aracı boşa atınca ses kaybolmuyor şanzıman yada diferansiyel değil heralde benimde anladığım kadarıyla genel olarak 120-130 arasında gittiğim için ses kafama takılıyor benzer şikayetle karşılaşan oldu mu sormak istedim saygılar
     Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

• Önceki msjımı editleyemedim ksr bakmayın araç altında görünen teneke benzeri parça o sesi yapar mı acaba bugün dikkatimi çekti saygılar

• Dynamic alınmaz demiştim özür diliyorum. Astra k alınmaz diyorum artık guida hocamın olayından sonra.

Avrupa'da yılın soytarısı ödülü daha bir yakışıyor astra k'ya!

• quote:

Var mı bilgilendirme, yol bilgisayarı ne demiş, olayın arka yüzü nedir? Şimdi düzeldi demeyi çözüm olarak sunmuyorlardır umarım.

Gaz ve Fren sensörleri değişti. Genel Merkeze ve Almanya'ya bildirilcekmiş. Az tartıştık. Sonra tartışmanın bir yere gidemeyeceğini gördüğümden, bı hışımla çıktım servisten. Ha bu arada 20 dk'lık test sürüşüne çıktık servis yetkilisiyle. Bolcana kickdown yaptı arkadaş, sorun varmı yokmu gibisinden. Ulen ben arabayı aldım alalı o kadar kickdown yapmadım makinaya. Bir sorun olurmu sizce bu kadar kısa sürede 50'ye yakın kickdown'dan dolayı.

Bak şimdi olaya, bana ne deseler beğenirsin. Arabayı bizde bırakın biz her gün kullanıp sorun tekrar ediyormu kontrol edelim. Benzinini biz koyarız. Olur paşam dedim, sen niye koyuyan benzinini ben koyarım gezersiniz. Aptal birirsine benziyormuyum ben dedim. Kağıda da yazdılar, arabayı bırakmasını istedik müşteri bırakmadı. Şimdi sorun yok arabada. Beni endişelendiren motorun ömrünü kısaltmışmıdır bu kickdown'lar. Bir ara müdahele ettim yeter artık boku çıktı diye, mani olursam rapora müşteri deneme yapmamıza izin vermedi diye not düşeceklerini söylediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 10 Aralık 2016; 14:21:48 >

• Bi söz vardı ya, derler.. ilk yumurta kanlı olur diye. Bizim araçlar da böyle. Bir sonraki çıkacak araçlarda bu hataları düzeltip daha sorunsuz bir model çıkaracaklardır. Olan bize oldu.

• Park sensörünün büyük ekranda görünmemesi ile ilgili servisteyim şu an aracı içeri aldılar 1 buçuk 2 saat sürermiş yazılımı kontrol edecekler beklemedeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: oznl

Siz crystal vision alıyorsunuz galiba, ben lastik alımı sırasında kargoyu geç gönderdikleri için verilen hediye çekiyle xtreme vision h1 almak istedim, bugün teslim seçeneği aktif olmasına rağmen halen kargolanmadı. Belki siz daha şanslısınızdır.

Hocam benm farlar geldi H1 ler sipariş verdiğim gün, H7 ler de hemen 1 gün sonra elime ulaştı. Sen bi müşteri temsilcisi ile falan görüş istersen

• 
Sayfa: önceki 11181119112011211122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.