Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
41.262
Cevap
307
Favori
2.349.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11061107110811091110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eisenberg

quote:

Orijinalden alıntı: tuzlali20

quote:

Orijinalden alıntı: oscar54

quote:

quote:

herkeze selamlar.ben radyonun hafızaya alma sorunu nedenıyle adapazarı servisinde guncelleme yaptırdım.burda bazı arkadaslar paylasmıslar yazılımdan sonra buyuk ekranda park sensorunun gorunmedıgını kucuk ekranda gorundugu gıbı.beta surumden falan bahsedıldı.faydası olurmu bılmıyorum ama yazılımdan sonra hafıza sorunu cozuldu ve her ıkı kerandada park sensoru araba goruntusu cıkmaya devam ediyor.herkeze araclarıyla keyifli surusler dilerim

Sesli komut da calisiyormu hocam?

hocam ben pek anlamam.zaten bu yazılımıda oglumun ısrarıyla yaptırdım.yoksa radyo kanalı ısmı hafızaya almıs almamıs bakmam bıle ben.ama seslı komutu sormussunuz.aradım oglumu ozellıkle sordum sımdı ısyerınde.calısıyor baba dedı.sordugunuz sey sanırım blututhla baglanıp olan bısey degılmı.calısıyor dedi

Bizde guncellemeden sonra calismiyor o ozellik. Su anda opel servisleridnde kac farkli yazilim dolasiyor birtek Allah biliyor inanin.

Alfa, Beta ne denk gelirse

Format atiliyomu acaba viruslu bi usb taksam da virus bulasti buna eskisi yukleyin desem belki yuklerler. Bos bi günümde ben baska servise gidip eskisini yukleteyim en iyisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oznl

Motorun üzerinde ECOTEC yazmıyorsa ya da kapılarda krom kaplama tuşlar varsa MY17 hocam.

O zaman ozcan hocaminki kesin my17 baska aciklama bulamiyorum.
    En sonunda bana fiesta aldirtcaklar ya evdeki fiestayi 4 yil once aldik bugun git al yine ayni fiesta.

Acaba c segmenti araclarin geneli opel gibimi yani diger forumlarda takilan arkadaslar var. Orda gozunuze carptimi hic bende soyle sende boyle muhabbeti bunu merak ediyorum.

Kafam çok karıştı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eisenberg

quote:

quote:

quote:

quote:

herkeze selamlar.ben radyonun hafızaya alma sorunu nedenıyle adapazarı servisinde guncelleme yaptırdım.burda bazı arkadaslar paylasmıslar yazılımdan sonra buyuk ekranda park sensorunun gorunmedıgını kucuk ekranda gorundugu gıbı.beta surumden falan bahsedıldı.faydası olurmu bılmıyorum ama yazılımdan sonra hafıza sorunu cozuldu ve her ıkı kerandada park sensoru araba goruntusu cıkmaya devam ediyor.herkeze araclarıyla keyifli surusler dilerim

Sesli komut da calisiyormu hocam?

hocam ben pek anlamam.zaten bu yazılımıda oglumun ısrarıyla yaptırdım.yoksa radyo kanalı ısmı hafızaya almıs almamıs bakmam bıle ben.ama seslı komutu sormussunuz.aradım oglumu ozellıkle sordum sımdı ısyerınde.calısıyor baba dedı.sordugunuz sey sanırım blututhla baglanıp olan bısey degılmı.calısıyor dedi

Bizde guncellemeden sonra calismiyor o ozellik. Su anda opel servisleridnde kac farkli yazilim dolasiyor birtek Allah biliyor inanin.

Alfa, Beta ne denk gelirse

Format atiliyomu acaba viruslu bi usb taksam da virus bulasti buna eskisi yukleyin desem belki yuklerler. Bos bi günümde ben baska servise gidip eskisini yukleteyim en iyisi

Öyle bi şey mümkünse bende yükleteyim :)

• oznl O kullanıcısına yanıt
    imkansız değil ama astarı yüzünü geçer. tamponlar değişmese bile nizami delik açılması lazım, sensörlerin tesisata bağlanması lazım. ayrıca dikiz aynaları da değişecek, kör nokta uyarı lambalı olanlar takılacak.

gpp'li araç bulmak çok büyük nimet dynamic donanımda. fiyatı da çok uygun bana göre, sunduğu özellikleri düşündüğümüzde. sırf şimdiki aracımı alabilmek için 18 jantlı ve metalik renkli araca verdiğim kaparoyu bayinin 600 km ötesindeyken telefonla iptal ettirdim.
  • quote:

Hayır hocam içiniz rahat olsun, hatta her model yılı değişiminde araçtan birşeyler eksiliyor. Keçe, watts bağlantısı vs. aracınızda varsa daha kârlı bile olabilirsiniz.

Servise gidip benim araci guncelleyip my17 yapin dicem

Cidden ole bisey desek ne derler acaba kesin mantara bağlarlar

• quote:

Orijinalden alıntı: guida

Led Matrix olan bir model alacağım kesinlikle. Arkadaşımın oto elektrikçisi her ne kadar Philips Crystal Vision'u takma desede ben takıp bir deneyeceğim. Nede olsa aracı elden çıkaracağım sonuçta. Kafaya koydum. Ben Opele diyorum sizi paraya boğacağım Led Matrix'i takın yeterki, fakat takılmaz diyor. Bu saçma sapan olay yaşadığımız gezegende sadece Opel'de var diye düşünüyorum. Başka markalarda böylesi bir olaya denk gelinmez. Parçadan para kazanmak istemiyorum diyen bir firma ile karşı karşıyayız.

Yabancı Forumdan Alıntıdır;

You can switch the headlights, obviously, but you will miss 3/4 of the functionality.
    Intellilux are operated in conjuction with:
    Front facing camera hidden behind rearwiev mirror fascia.
    2 level sensors: front one mounted on right handside suspension column, rear one on suspension bar
    Speed sensor (comfort module programmed)
    Steering sensor (separate module)
    There is also current coverter for the LED module itself

So long story short, by fitting Intellilux without all the electronics around it, you will basically have LEDs similar to those of Seat Leon, with the difference there will be no auto-levelling, and from my point of view that is bad - imagine glare for other drivers. Maybe it could be connected somehow to manual levelling switch, but I have no knowledge if it's doable - probably is.

Hope that clafiries,

with regards,

Luke

• ozcan_01 kullanıcısına yanıt
    ECO menüsü aracınızda start&stop olmasına bağlı hocam, dizel otomatiklerde start&stop olmadığından ECO menüsü yok. Motorların hepsi ECOTEC, sadece tasarruf amaçlı motor bloğundan yazısı çıkarılmış MY17 araçlarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YasiN®

quote:

Orijinalden alıntı: guida

Led Matrix olan bir model alacağım kesinlikle. Arkadaşımın oto elektrikçisi her ne kadar Philips Crystal Vision'u takma desede ben takıp bir deneyeceğim. Nede olsa aracı elden çıkaracağım sonuçta. Kafaya koydum. Ben Opele diyorum sizi paraya boğacağım Led Matrix'i takın yeterki, fakat takılmaz diyor. Bu saçma sapan olay yaşadığımız gezegende sadece Opel'de var diye düşünüyorum. Başka markalarda böylesi bir olaya denk gelinmez. Parçadan para kazanmak istemiyorum diyen bir firma ile karşı karşıyayız.

Yabancı Forumdan Alıntıdır;

You can switch the headlights, obviously, but you will miss 3/4 of the functionality.
    Intellilux are operated in conjuction with:
    Front facing camera hidden behind rearwiev mirror fascia.
    2 level sensors: front one mounted on right handside suspension column, rear one on suspension bar
    Speed sensor (comfort module programmed)
    Steering sensor (separate module)
    There is also current coverter for the LED module itself

So long story short, by fitting Intellilux without all the electronics around it, you will basically have LEDs similar to those of Seat Leon, with the difference there will be no auto-levelling, and from my point of view that is bad - imagine glare for other drivers. Maybe it could be connected somehow to manual levelling switch, but I have no knowledge if it's doable - probably is.

Hope that clafiries,

with regards,

Luke

Guzel bir paylasim olmus tesekkurler.

Guida hocam bence sen fazla gitme bu işin ustune. Zararli cikmani istemem. Yani zararli derken opsiyonel donanimin 2 kati para vereceksin ama adamın taktigi ledler %100 islevsellik göstermeyecek. Gel xtreme vision al bosver canini sikma.

• quote:

ECO menüsü aracınızda start&stop olmasına bağlı hocam, dizel otomatiklerde start&stop olmadığından ECO menüsü yok. Motorların hepsi ECOTEC, sadece tasarruf amaçlı motor bloğundan yazısı çıkarılmış MY17 araçlarda.

Anladım hocam eyvallah ben akşam bakayım o zaman motora daha detaylı :)
  • YasiN® Y kullanıcısına yanıt
    teşekkürler paylaşım için, tamam gel yapıyoruz deseler bile bir sürü tadilat vs.vs.

mesela iyi para verdin bunu taktılar kullandın, darbeye kazaya en yakın bölge.herhangi bir kaza sonrasında kaskoya eklenmez ise ocak batırır. en mantıklısı mevcudu satıp exellence araç almak olacak
  • Aracıma APP plaka yaptırmayı düşünüyorum ama ortalıkta bir sürü rivayet var ceza olduğuyla ilgili. Bu doğru mu APP plakalara ceze yazıyorlar mı ? Yazıyorlarsa ne kadar ?
  • YasiN® Y kullanıcısına yanıt
    yalnız şuna takıldım alakalı değil ama bu yabancılar niye hep yazılarının sonunda hep ismini yazarak bitiriyor anlamış değilim kültür herhalde
  • schumici kullanıcısına yanıt
    Ben de GPP istiyordum ama aracı biraz acilen almam gerekti ve aradığım 15 bayiden hiçbirinde GPP'li manuel dynamic olmadığından vazgeçmek zorunda kaldım. Şimdi uğraşıyoruz işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bright like a Diamond

yalnız şuna takıldım alakalı değil ama bu yabancılar niye hep yazılarının sonunda hep ismini yazarak bitiriyor anlamış değilim kültür herhalde

Kultur degil hocam sirketlerde maillere otomatik imza eklenir. Yuzde 99 böyledir. Benim mailimde oyle ama tek fark soyadda yaziyor.

• youtube da led lamba ile gezinirken şu videoya denk geldim. 5,30 dakkadan sonra sürüş deneyimi var hayran kaldım

https://www.youtube.com/watch?v=HAEjOu0NocM

izledikten sonra, filmlerde haydarpaşa garında trenden inip istanbulu gören köylüler gibi yere çömeldim

daha neler göreceğiz bakalım
  • Yarın mobil 1 esp 0w40tan mobil 1 esp 5w30a geçiyorum. Bakalım ne gibi farklar oluşacak sürüşte. Ya da oluşacak mı?

Bir arkadaş viskozite değişince çalkalama işlemini önermişti. Şimdi de gerek var mı dlye sorayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 8 Aralık 2016; 17:25:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozcan_01

quote:

Aynen öyle, bana da sonradan geri görüş kamerası takılamaz demişti servis, hiç muhatap olmadan parça numarası ve servis manueliyle GM Türkiye'ye başvurdum ve önceki gün takılamaz diyen servis arayıp ne zaman sipariş edelim demişti. Bizim insanımız maalesef böyle, birileri dürtmeden kimse ne açıp servis manuellerine bakıyor ne de acaba bu parça nasıl çalışıyor deyip merak edip araştırıyor. Muhtemelen ustaya sensör arızası var veya trim sesi var diye gideceğinize şanzıman arızası ile gitmeniz onu daha mutlu eder.

Tuzlali20 maliyetini sormuş bende şunu sorayım bende 7 inç LCD var onlara geri görüş takılıyor mu ? Yoksa 8 inç falan olması gerekiyor mu ? Bi de sadece geri görüş kamerası değilde GPP paketini alabiliyor muyuz komple Dynamic aracımıza ?

Kardeşim sonradan gpp olmaz bana göre, birincisi sensörler 4 adet (sol ön arka/sağ ön arka) eksik, aynalarda göstergeler eksik, muhtemelen birde yazılım eksik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sertay_a

quote:

quote:

Aynen öyle, bana da sonradan geri görüş kamerası takılamaz demişti servis, hiç muhatap olmadan parça numarası ve servis manueliyle GM Türkiye'ye başvurdum ve önceki gün takılamaz diyen servis arayıp ne zaman sipariş edelim demişti. Bizim insanımız maalesef böyle, birileri dürtmeden kimse ne açıp servis manuellerine bakıyor ne de acaba bu parça nasıl çalışıyor deyip merak edip araştırıyor. Muhtemelen ustaya sensör arızası var veya trim sesi var diye gideceğinize şanzıman arızası ile gitmeniz onu daha mutlu eder.

Tuzlali20 maliyetini sormuş bende şunu sorayım bende 7 inç LCD var onlara geri görüş takılıyor mu ? Yoksa 8 inç falan olması gerekiyor mu ? Bi de sadece geri görüş kamerası değilde GPP paketini alabiliyor muyuz komple Dynamic aracımıza ?

Kardeşim sonradan gpp olmaz bana göre, birincisi sensörler 4 adet (sol ön arka/sağ ön arka) eksik, aynalarda göstergeler eksik, muhtemelen birde yazılım eksik.

Aynen hocam sonradan olamayacağı bana da mantıklı geldi sağlık olsun artık kendi kör noktamı gelşitiririm artık bende aynaları daha efektif kullanarak

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen hocam sonradan olamayacağı bana da mantıklı geldi sağlık olsun artık kendi kör noktamı gelşitiririm artık bende aynaları daha efektif kullanarak

Evet normalde bende öne eğilip bakardım hep, daha once 2 defa 2008 cliom vardı, ilk defa böyle özellikli araba nasip oldu. Anahtarsiz giriş çalıştırma, kendi kararan dikiz aynası, birde kör nokta uyarı çok iyi ve kullanışlı geldi. Allah herkeze çok daha iyi arabalara binmeyi nasip etsin, her ne kadar memlekette bunu gün geçtikçe zorlaştırsalar da.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet normalde bende öne eğilip bakardım hep, daha once 2 defa 2008 cliom vardı, ilk defa böyle özellikli araba nasip oldu. Anahtarsiz giriş çalıştırma, kendi kararan dikiz aynası, birde kör nokta uyarı çok iyi ve kullanışlı geldi. Allah herkeze çok daha iyi arabalara binmeyi nasip etsin, her ne kadar memlekette bunu gün geçtikçe zorlaştırsalar da.

Amin hocam amin. Kör nokta uyarı sistemi gerçekten çok iyi gibi duruyor ama sonradan taktıramayacağım zorunlu olarak kendi kör nokta sistemimi geliştireceğim :)

• 
Sayfa: önceki 11061107110811091110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.