Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
37.295
Cevap
298
Favori
1.871.672
Tıklama
Giriş
    1884 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

ben kameranın kuyumcu tartısı hassaslığında çalıştığını zannetmiyorum. 5-6 farklı senaryo yüklenmiştir galiba,
    şehir içi şehir dışı ve karşıdan gelen araçların ışıklarını takip ona göre emir verir, mevcut camdaki kamerayı kullanır.

her birimin beyni olduğuna göre bununda dediğiniz gibi bir kontrol ünitesi vardır. dünkü verdiğim linkten farın arkasındaki soketler değişik muhtemelen kablo kanalındada farklı kablolar kullanılmıştır. bu yazdıklarım tamamen benim düşüncem

opel servislerinin sorunlara yaklaşım mottosu "bu araçlar böyle" olduğu için dediğin doğru takılamaz edilemez diyip çıkıyorlar

Servisler daha önce böyle bir uygulama içine girmemişler. Şimdi yaparız derler ( Ki halen yaparım diyen bayii var ) işin içinden çıkamazlar diye Genel Müdürlük tarafından yapılmasına müsade etmiyorlar. Şimdi bayi diyorki bu uygulamayı daha önce yapmadık, ama yaparız diyor. Böyle bayiiye can kurban. Yürekli olacan, cesaretli olacan. Ben aracımı denek olarak kullanılmasına izin veriyorum, sök tak, kes, biç yeterki yap. Ama Genel Müdürlük müsade etmiyor diyorlar. Şimdi parça siparişi verecekleri zaman Genel Müdürlük üzerinden veriyorlar. Haliyle araştırıyor Genel Müdürlük bu parça hangi araca takılacak diye. E led matrix olmayan araca sipariş veriyorsun, bu sefer Genel Müdürlük siparişi durduruyor. En azından bana böyle söylendi, işleyişin durumu böyleymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 8 Aralık 2016; 11:2:13 >
    |
    |
    AstraK Dynamic 1.4 Turbo 150 HP S&S, Otomatik Neptun Mavi Opsiyonel Donanım (Sunroof / GPP / Kıs Paketi 1) 2 Yıl Ext.Garanti AstraK Onemli Notlar (( https://forum.donanimhaber.com/m_82219537/mpage_202//tm.htm#117585123 ))

• Binbaşı
    1884 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eisenberg

Siz aracınızı teslim aldıktan sonra, uzun yola, tatile çıktınız, hatırladığım; hız da yaptınız, hem de gece, standart halojenlerle.

İşinizi görüyor anladığım, ben bu farlarla gece hız yapamam şahsen.

Ledler, şimdi şimdi elzem olmaya başladı sizde. İstanbul'dasınız, her yer ışık, gündüz ledleri bile tek başına yeterli şu aralar uzun yol da yok sanırım. Karda da yatacak. Yanılıyor muyum? Led Matriks'i size elzem görmüyorum, zevktir, şekildir o ayrı......

Bizim hanıma sorsam desem biz ne zaman tatile çıktık, gece yolculuk yaptıkmı, hız yaptıkmı hatırlamaz inanki. Vallahi hocam sizi takdir ettim, şapka çıkarılacak bir tespit ve takip. Gece yolculuğu yaptım bu sarı ampüllerle fakat uzunlarla yaptım, özellikle virajlı ve dağlık bölgelerde. Önümdede arkadaşım gittiği için onun stop lambalarını takip ede ede gidiyordum. Gece yolcuğunda hızda yaptım fakat uzunlarla yaptım. Dediğiniz doğru İstanbul'da her yer ışık. Artı olarak kar lastiğim olmadığı için yüksek ihtimal acil bir durum olmadığı sürece otoparkta yatırırım aracı. Gerçi İstanbul'a pek fazla kar yağmıyor ama geçenlerde bir tehlike atlattım, spin attım yolda. Kuru bir asfaltta hemde. Gündüz farları ve kısa farlar birlikte yandığı zaman biri beyaz biri sarı, uyumlu değil. Az öncede söyledim gece yolcuğunda uzunlarla gittim, bir sonraki gece yolculuğumda da uzunlarla gitmek istemiyorum açıkçası.

Tekrardan tebrik ediyorum. Şöyle diyorum dostlar yada kafa dengi hissettiğin insanları ancak bu kadar iyi takip edebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 8 Aralık 2016; 11:1:14 >
    AstraK Dynamic 1.4 Turbo 150 HP S&S, Otomatik Neptun Mavi Opsiyonel Donanım (Sunroof / GPP / Kıs Paketi 1) 2 Yıl Ext.Garanti AstraK Onemli Notlar (( https://forum.donanimhaber.com/m_82219537/mpage_202//tm.htm#117585123 ))

• Teğmen
    197 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dionysoss26

Çarpışma algılama ve trafik işaret tespit sistemi ön cam üzerindeki kamera vasıtası ile çalışıyor. Çok soğuk havalarda kamerada buz yada buğu varsa çalışmaz. Her sabah yaşıyorum bunu

Eyvallah hocam bilmiyordum bunu başıma gelene kadar
    |
    |

Abi rodaj konusu hortlamis gene
    Bilemiyorum ben bir anlam veremiyorum.
    Izledim videoyu bende ama adama sunu sormayi cok isterdim.
    Dizel icin 3500 deviri gecmemelisim diyor. Sabit devirle gitme diyor. Dalgali bir devirle giderken bunun motorane faydasi olacak. Yada 3500 deviri gecmezsem motorum aslan 3501 devir yaparsam kedi mi olacak.
    Yani bizim cevremizdeki bir otoparki su basmisti. Mahalleden duydum. Adamcagiz 0 aldigi a3 unu de kapali garaja oraya birakmis daha 2bin mi 3 bin km de mi neymis araba komple su icinde kalmis motor falan. Yalan soylemiyim adam gizlemedi de 5000 lira piyasa fiyatinin altina iki gunde satti arabayi.
    Bende sana katiliyorum
    Bu kadar titizlenmekde bence bunyeye zarar. Benden cokmu yasayacak. Yada arabayi kolay satayim alan helal olsun motora bak desin diye ugrasamam. Hem 100 binliralik arabaya biniyoruz. Bunu ureten opel bayilerini uyaramiyormu. Musterilere soyleyin 1500 km arabayi yormayin. Dalgali devir kullanin diyemiyormu. Ama bakiyorsun. Sahip oldugunu iddia ettigi teknik bilgileri nereden ve nasil edindigini aciklayamayan insanlar etrafindaki kisileri bilgilendiriyor!!!!
    He uygulayana saygi duyarim. Herkesin arabasina bakos acisi farklidir.
    Valla ben kontagi cevirdim ana yola ciktim 160. 170. Yol bitti. Olsa basacaktim.
    Valla benimde nacizane görüşüm kafaniza bunu takmayin. Kontagi cevirip keyfinize bakin.
    Adam bide sey diyo ya ona cok guldum. Ferrari alorsan acmana gerek yok fabrikada aciyorlar. Lan ben milyon verecem arabaya benden once kontagi cevirenin elini kirarim yav.
    Onuda gectim. Bizi gec adam 700 bin verecek s 320 alacak. Dur 1500 km den once 3500 deviri gecme yoksa 1 milyon km yapamazsin 990 bin yaparsin gorursun gununu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    eisenberg kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4939 Mesaj

Teşekkür ederim hocam, çok mutlu oldum gerçekten

Yine far konusuna gelirsek; Led Matriks de, sizin geçtiğiniz o yolları yine uzun hüzmesi ile alacak, evet; daha net aydınlatma olacak, öndeki arkadaşa yaklaşınca ortayı kısacak, karşıdan araç gelince solu kısacak, boş görünce tekrar tam güç çalışacak, viraj içini aydınlatacak vs.vs. kontrolü en mükemmel şekilde devralacak. Bunlar olsun isteniyorsa;ki kim istemez, diretmek elbet de makul oluyor, haklısınız hocam.

Şu Crystal Vision'ları bir deneyin tabi, İnşallah bir nebze olsun tatmin eder, durumu idare eder.
    |
    |
    guida kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bu arada bende dayanamadim dondum foruma geri. Eisenberg kardesimiz de gelmis. Guida da burada cazador da ve adini sayamadigim foruma gonul vermis arkadaslar da yoruma devam aykutoz tuzlali coupont ohh tadindan yenmez artik forum yine.

4939 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mak. Müh. 2005

Abi rodaj konusu hortlamis gene
    Bilemiyorum ben bir anlam veremiyorum.
    Izledim videoyu bende ama adama sunu sormayi cok isterdim.
    Dizel icin 3500 deviri gecmemelisim diyor. Sabit devirle gitme diyor. Dalgali bir devirle giderken bunun motorane faydasi olacak. Yada 3500 deviri gecmezsem motorum aslan 3501 devir yaparsam kedi mi olacak.
    Yani bizim cevremizdeki bir otoparki su basmisti. Mahalleden duydum. Adamcagiz 0 aldigi a3 unu de kapali garaja oraya birakmis daha 2bin mi 3 bin km de mi neymis araba komple su icinde kalmis motor falan. Yalan soylemiyim adam gizlemedi de 5000 lira piyasa fiyatinin altina iki gunde satti arabayi.
    Bende sana katiliyorum
    Bu kadar titizlenmekde bence bunyeye zarar. Benden cokmu yasayacak. Yada arabayi kolay satayim alan helal olsun motora bak desin diye ugrasamam. Hem 100 binliralik arabaya biniyoruz. Bunu ureten opel bayilerini uyaramiyormu. Musterilere soyleyin 1500 km arabayi yormayin. Dalgali devir kullanin diyemiyormu. Ama bakiyorsun. Sahip oldugunu iddia ettigi teknik bilgileri nereden ve nasil edindigini aciklayamayan insanlar etrafindaki kisileri bilgilendiriyor!!!!
    He uygulayana saygi duyarim. Herkesin arabasina bakos acisi farklidir.
    Valla ben kontagi cevirdim ana yola ciktim 160. 170. Yol bitti. Olsa basacaktim.
    Valla benimde nacizane görüşüm kafaniza bunu takmayin. Kontagi cevirip keyfinize bakin.
    Adam bide sey diyo ya ona cok guldum. Ferrari alorsan acmana gerek yok fabrikada aciyorlar. Lan ben milyon verecem arabaya benden once kontagi cevirenin elini kirarim yav.
    Onuda gectim. Bizi gec adam 700 bin verecek s 320 alacak. Dur 1500 km den once 3500 deviri gecme yoksa 1 milyon km yapamazsin 990 bin yaparsin gorursun gununu.

Çok güldüm, iyi tespitler hocam

Yıl/Km, hangisi önce gelirse, götürürüm servise. Bir bunu kaçırmam, o kadar

• Yüzbaşı
    792 Mesaj

Aynen bende oyle dostum. Bakimini yaptiririm yil km hangisi gelirse. Arabanin keyfini cikarmak lazim bence.

|
    |
    824 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: barbarosesa

BEYLER SELAM HERKESE ,

ŞU FLEXDOCK YERİNE TELEFON TUTACAĞI İÇİN ALTERNATİF ÇÖZÜM BULAN ARKADAŞ VAR MI ? ORASI ÖYLECE BOMBOŞ DURUYOR BENDE TELEFON TUTACAĞINI CAMA YAPIŞTIRIYORUM ORASI VARKEN DEĞERLENDİRMEK LAZIM.

Bozuk para icin ideal bolme

Orijinalden alıntı: tuzlali20

quote:

BEYLER SELAM HERKESE ,

ŞU FLEXDOCK YERİNE TELEFON TUTACAĞI İÇİN ALTERNATİF ÇÖZÜM BULAN ARKADAŞ VAR MI ? ORASI ÖYLECE BOMBOŞ DURUYOR BENDE TELEFON TUTACAĞINI CAMA YAPIŞTIRIYORUM ORASI VARKEN DEĞERLENDİRMEK LAZIM.

Bütün trim seslerini bastırır, çangır çungur
    |
    |
    |
    Bahsedilenler: from_anatolia

Orijinalden alıntı: tuzlali20

quote:

BEYLER SELAM HERKESE ,

Ben genelde telefonu oraya koyuyorum çok güzel duruyo :) Bazende anahtar cebimde olmazsa oraya koyurorum. Ne için yapmışlar anlam veremiyorum ama navigasyon açtığım zaman telefon iyi duruyor orda

• Yarbay
    2159 Mesaj

Aynen, guzel. Adaptif saseyi bizim Astralara da koysalardi keske.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    109 Mesaj
    herkeze selamlar.ben radyonun hafızaya alma sorunu nedenıyle adapazarı servisinde guncelleme yaptırdım.burda bazı arkadaslar paylasmıslar yazılımdan sonra buyuk ekranda park sensorunun gorunmedıgını kucuk ekranda gorundugu gıbı.beta surumden falan bahsedıldı.faydası olurmu bılmıyorum ama yazılımdan sonra hafıza sorunu cozuldu ve her ıkı kerandada park sensoru araba goruntusu cıkmaya devam ediyor.herkeze araclarıyla keyifli surusler dilerim
    Yeni İnsignianın şanzımanı aisin marka.

Buna rağmen, bu motorlara rağmen millet Passat alıyorsa birsey demeyeceğim artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 8 Aralık 2016; 12:11:37 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: eisenberg

http://www.log.com.tr/ilk-bakis-2017-opel-insignia-grand-sport/

@from_anatolia

Böyle daha iyi

Onu mazda arkasi passat olmus bence.

Orijinalden alıntı: oscar54

herkeze selamlar.ben radyonun hafızaya alma sorunu nedenıyle adapazarı servisinde guncelleme yaptırdım.burda bazı arkadaslar paylasmıslar yazılımdan sonra buyuk ekranda park sensorunun gorunmedıgını kucuk ekranda gorundugu gıbı.beta surumden falan bahsedıldı.faydası olurmu bılmıyorum ama yazılımdan sonra hafıza sorunu cozuldu ve her ıkı kerandada park sensoru araba goruntusu cıkmaya devam ediyor.herkeze araclarıyla keyifli surusler dilerim

Sesli komut da calisiyormu hocam?

Bu arada bende dayanamadim dondum foruma geri. Eisenberg kardesimiz de gelmis. Guida da burada cazador da ve adini sayamadigim foruma gonul vermis arkadaslar da yoruma devam aykutoz tuzlali coupont ohh tadindan yenmez artik forum yine.

Hosgeldin hocam. Bizde takiliyoruz kendi kendimize iste o deilde bagimli oldim2 cidden millet facebook a girer kim ne yapmis diye ben buraya giriyorum kim ne yazmis diye okumayınca kendimi bos hissetmeye basladim

Aynen ya abartmis olmayayim diyeben yazmadim ama bende baya bosluk hissettim ilk birkac hafta zor alıştım ama gene bugun dayanamadim geldim araniza hos bulduk

|
    |
    tuzlali20 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1884 Mesaj
    quote:

Hoşgeldin hocam.
    |
    |
HızlıCevap
Reklamlar
Bey Azura
haberler
son dakika
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.