Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1041. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.264
Cevap
306
Favori
2.350.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10391040104110421043
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MGÜ

quote:

Orijinalden alıntı: sertay_a

quote:

Orijinalden alıntı: ozcan_01

quote:

quote:

GPP paketin içinde neler olduğunu bira açıklayabilir mi ? Bir de ek olarak fiyata ne kadar ekleniyor ?

Gelişmiş Park Pilotu 1.500,00 TL

Elektrikli ve ısıtmalı, gövde rengi ve otomatik katlanır yan aynalar

Geri Görüş Kamerası

Kör Nokta Uyarı Sistemi

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Daha önceki Opel Astra K' mda GPP yoktu ama aynalar elektrikli ve ısıtmalıydı. Kör nokta uyarı sistemi park ederken mi aktif oluyor yoksa yolculuk sırasında mı ?

yolculuk sırasında, kör noktaya araç geldiğinde aynada ufak araç şeklinde lamba yanıyor, sinyal verirsen yanıp sönmeye başlıyor, dikkat çekmek için.

Ne kadar işe yarıyor pratikte? Önerir misiniz?

Hocam eger cok serit değiştiren biri iseniz isinize cok yarar bazen arac kor noktaya geliyor gormuyorsunuz ustune kiriyorsunuz aracinizi adam kufur ediyir sonra. Cok basima geldi bende ani serit degistirmelerden kacinarak cozdum.

Serit takipte otobanda gidiyorsunuz (sehir ici pek kullanisli olmayabilir) yorgunluğunuzu anladiniz giderken seritten cikma ihtimaline karsi araci cigiler arasinda tutuyor. Bende yok ama olsa fena olmazdi. Imkaniniz varsa alin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada hayirli ugurlu olsun Allah kaza bela gostermesin. Allah apaçiler in serrinden korusun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuzlali20 -- 25 Kasım 2016; 13:59:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhn42

Öncelikle aracınız hayırlı uğurlu olsun...
    1. Ortada bahsettiğiniz ... yarışı falan yok siz nasıl yazınızda tecrübelerinizi paylaştıysanız bizlerde tecrübe/gözlemlerimizi paylaşıyoruz burada.
    2. Aracımın muadili olan golfe yine muadili motor-şanzıman-donanımı seçtiğimde 8000 değil yaklaşık 15000 gibi bir fark oluşuyordu.
    3. Bahsettiğiniz tarz bir kıyaslama yapıldıysa burada önceden başka marka/model araç sahiplerinin buraya gelip atıp-tutmasından dolayıdır.
    4. Aynı motorlu aracı kullanıyoruz araçta en ufak bir gaz gecikmesi yada turbo-lag yok bahsettiğiniz gecikme kullandığınız fuel save yüzünden çünkü o yakıtın önceliği farklı nitro kullanırsanız ne demek istediğimi anlarsınız.
    Kazasız belasız sürüşler dilerim...

Sağolasın, inşallah hepimiz kazasız belasız tadını çıkarırız.

1.Güzel kardeşim okuyorum günlerdir, görmesem hiç öyle bir şey der miyim? Demem. Diğer araç kullanıcıları geliyor yazıyor, siz de hazır top tüfek direk savunmaya geçiyorsunuz. Bırakın yazsın, güzelce bir soru sorarsa cevap verin yoksa ne gerek var atışmaya?

2. Liste fiyatlarına göre değil, gerçek fiyatlara göre konuştum ben efenim. Yakın donanım dedim hem, aynı donanımlar mevcut değil. Zaten DOĞUŞ'un elinde olduğu sürece 5.000TL fark da olsa fark etmez, güvenmiyorum.

3.Yine diyorum, atar tutarlar onlar öyle diye biz de öyle olmak zorunda değiliz. Biz aramızda paylaşımda bulunuyoruz, OPEL'in sahibi değiliz sadece bir OPEL araç sahibiyiz abartmaya gerek yok. Kaç kişi bıraktı yazmayı bu yüzden.

4.Akaryakıt şirketinde çalıştım ben 3 yıl, Shell istasyonunun içindeydim biliyorum ikisinin de ne olduğunu. Fuelsave yine katkılı yakıt, aracınızın performansını düşürmüyor olanını yansıtıyor ama yakıt tasarrufu yapmanızı ve motorun temiz durmasını sağlıyor. Nitro ise normal kurşunsuzun üstüne katkısı ile aracınızın performansını artırıyor ve yine temizleme özelliği var. Zaten bu sport modunda değilken gazı geç almasını bir ben yazmadım, bu yüzden aracın fabrika çıkışı yağını değiştiren bir sürü insan var yazılanlarda gördüğünüz gibi. Araçla alakalı değil bu, koydukları yağla alakalı.

Art niyet besleyerek yazmıyorum ben, sadece olanı yazıyorum. OPEL aldım diye hatalarını da görmemek yanlış olur.

Ayrıca çekim gece çekimi, dolayısı ile çok belli değil yoksa tozlanıyor benimki de 2 günde bir. Yol çalışması bitmiyor ki, sadece siyah çok göstermiyor malum gri de bir siyah tonu. Fakat mavi açık bir renk, gri toz hemen kendini belli eder. Her yer inşaat, tozdan kaçamayız.

• guida kullanıcısına yanıt
    Guida kardeşim.
    Arabamı değiştirmek için alternatiflerine baktığım bir dönemde ilgilendiğim araçlardan birisi de astra K idi. Ancak araç hakkında bilgi sahibi olunacak içerik kısıtlı olduğu için internet ortamında dolanırken tesadüfen bu foruma denk geldim.
    Sayfaları Satır satır okudum. Sizin oldukça uzun ve madde madde paylaştığınız bir yazınız var. O yazıdan inanılmaz faydalandım.
    Böylesine yeni ve denemekte olan bir araba için belki de bu içeriği başka yerde bulmak mümkün değil. (Hala da öyle) sizin o yazınızı arabalarla ciddi şekilde ilgilenen ve bilgi sahibi olan birkaç arkadaşımla da paylaştım. Onlar da benimle aynı fikirde sahip.
    Ve sonunda ben de astra K alarak aranıza katıldım.
    Sizin yazdıklarınızın çoğunu inanın servis, satış temsilcisi, arabayı teslim alırken anlatan, bize tanıtımını yapanlar bile bilmiyor bunu kendim bizzat yaşadım.
    Siz bu forumda yazdığı içerik ile bence liderlik yapan arkadaşlarımızdan birisiniz. Ayrılmanız ve bilgilerinizi paylaşmamanız hem bizler hem de gelecekte astra ya sahip olacak arkadaşlarımız için çok büyük kayıp olur.
    Ben genelde sosyal medyada bu tarz grupların olduğu ortamlara üye olmam, seviyesinden dolayı. Görüştüğüm pek çok arkadaşımla bile sosyal medyada arkadaş olmam. Ancak buradaki seviye ve yardımlaşma beni çok etkiledi ve ben de izleyici olmaktansa üye olmayı tercih ettim.
    Burası bizim forumumuz, şu dünya güzeli ülkemizde mutlu olmamızı sağlayacak o kadar az şey kaldı ki. Her gün bir haber akşama ne olacağını bilen yok. Herşey can sıkıcı. Politika, televizyonlar, ilişkiler, işyerleri, trafik....uzar gider. Çok yorucu bir ülkede yaşıyoruz, yaratıyorlar!!! Ama lütfen burada yorulmayalım arkadaşlar. Birbirimizi yormayalım. Defalarca yazdım, mutlu olalım keyif almaya çalışalım güzel yanlarını görelim astramızı keyifle kazasız belasız sürelim. Her araç sahibi, diğerleri de öyle yapsın. Yarın burada eleştirdiğimiz b*k attığımız araca sahip olmayacağının garantisi var mı. İşe girdin gittiler o arabayı verdiler dike dike her gün binip kullanacaksın. Ya da ekonomik zor bir dönemden geçebiliriz araçlarımızı kaybedebiliriz. Hayat sürprizlerle dolu.
    Sevgili Guida,
    Sizin burada olmanız gerek. Eminim yazmayan pekçok üye veya izleyici arkadaşım da benimle aynı görüştedir.
    Birkaç kendini bilmez, ergen zihniyeti ile hep birlikte mücadele etmeli ve tepki göstermeliyiz.
    Adam zehrini buraya akıtıp ondan sonra kıs kıs gülecek. Bunun kime faydası var.
    Dayanamadım ve size desteğim, bu guruba hassasiyetimi göstermek amaçlı kendimi yazma durumunda hissettim.
    Siz lütfen kararınızı tekrar gözden geçirin.
    Hepimiz tek kanatlı birer meleğiz, birbirimize sarılmazsak uçamayız...
    Sevgi ve saygılarımla...

• tuzlali20 T kullanıcısına yanıt
    Bende 64 GB var ve bir sıkıntı yaşamıyorum. Sadece ses kalitesi bazı şarkılarda düşük kalıyor. Yoksa transferde ve hızda bir sorun yaşamadım.
    Mikro USB aldım onu kullanmak yer, kırılma vb. açısından uygun. Müzik dinleme alışkanlıklarınıza göre 4 ya da 8 GB yeter de artar bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: MGÜ

quote:

quote:

quote:

quote:

GPP paketin içinde neler olduğunu bira açıklayabilir mi ? Bir de ek olarak fiyata ne kadar ekleniyor ?

Gelişmiş Park Pilotu 1.500,00 TL

Elektrikli ve ısıtmalı, gövde rengi ve otomatik katlanır yan aynalar

Geri Görüş Kamerası

Kör Nokta Uyarı Sistemi

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Daha önceki Opel Astra K' mda GPP yoktu ama aynalar elektrikli ve ısıtmalıydı. Kör nokta uyarı sistemi park ederken mi aktif oluyor yoksa yolculuk sırasında mı ?

yolculuk sırasında, kör noktaya araç geldiğinde aynada ufak araç şeklinde lamba yanıyor, sinyal verirsen yanıp sönmeye başlıyor, dikkat çekmek için.

Ne kadar işe yarıyor pratikte? Önerir misiniz?

ilk defa kullanıyorum, bundan sonra olmazsa olmazlarımdan, pratikte 2-3 defa kazadan kurtardı, eşim kullanırken de çok yardımcı oluyor, alışınca anlarsınız, arkaya bakmaya veya öne yatıp kör noktaya bakmaya gerek kalmıyor.

• FİYAT LİSTELERİ GÜNCELLENMEKTEDİR yazıyor hadi bakalım ne zam gelecek

• tuzlali20 T kullanıcısına yanıt
    Dostum yanlis anladin. Ben arabayi almaya mecbur demek istemedim.
    Arabayi almak istiyirsa vergi artisina itiraz edemez demek istedim. Soyle dusun araba 50 bin anlastin bugun yarin adam vergi odeyecek kdv 18 den cikti 25 e. Aradaki farki alici odemek durumunda.
    He arabaya zam geldi vergi oranlari sabit. Ondada dedigim gibi elindeki arabayada zam geldi derse ayiptir gunahtir. Ama siparis ise zam vergi artisi herseyi karsilayacak.
    Ama tabikide her durumda cayma hakki sakli tabiki. Zam gelmesine gerek yok. Vazgectim almiyorumda diyebilir her turlu.

• 10 gündür okumuyordum konuyu neler olmuş neler bu güzel ortamı bu denli karalayanlar kirletenler çekemeyenler kişiler lütfen konudan buradaki kişilerden uzak durun.

ÖTV durumu tam bir bulmacaya dönmüş araç almak için bekleyenler ne yapacağını bilmiyor.

1.6 bi turbo dizel ya da 1.6 turbo benzin ile ilgili bir gelişme var mı acaba bilgisi olan ????

• quote:

Orijinalden alıntı: el tango

Bende 64 GB var ve bir sıkıntı yaşamıyorum. Sadece ses kalitesi bazı şarkılarda düşük kalıyor. Yoksa transferde ve hızda bir sorun yaşamadım.
    Mikro USB aldım onu kullanmak yer, kırılma vb. açısından uygun. Müzik dinleme alışkanlıklarınıza göre 4 ya da 8 GB yeter de artar bile.

Ben buyukluk acisindan sunu demek istedim tam emin degilim ama. Eger 64 gb in tamamini doldurursaniz usb yi araca taktiginizda ilk okuma aninda bekleme olabilir ama dediğim gibi emin degilim.

Ses genelde düşük geliyor onu bende denedim. Aracin usb den calms kısmında normal radyo dinledigimiz ses seviyesi yetersiz kalıyor.

Kalite dinlediginiz mp3 un kalitesiyle alakali. Kbps olayi yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuzlali20 -- 25 Kasım 2016; 15:29:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mak. Müh. 2005

Dostum yanlis anladin. Ben arabayi almaya mecbur demek istemedim.
    Arabayi almak istiyirsa vergi artisina itiraz edemez demek istedim. Soyle dusun araba 50 bin anlastin bugun yarin adam vergi odeyecek kdv 18 den cikti 25 e. Aradaki farki alici odemek durumunda.
    He arabaya zam geldi vergi oranlari sabit. Ondada dedigim gibi elindeki arabayada zam geldi derse ayiptir gunahtir. Ama siparis ise zam vergi artisi herseyi karsilayacak.
    Ama tabikide her durumda cayma hakki sakli tabiki. Zam gelmesine gerek yok. Vazgectim almiyorumda diyebilir her turlu.

Aynen ne yapabilirim dediya arkadas parasi yoksa vazgecer bu

• nightdeath kullanıcısına yanıt
    Çalışmışsınizdır dogrudur ama ben ve cevremdeki bircok arkadasim araclarimizda fuel save ve nitro arasinda ilk gaz tepki süresi arasinda nitro lehine fark oldugunu gözlemledik tabi ki tasarruf farkininda fuel save yonunde oldugunu da, hatta yine burada da fark edip yazanlar da olmustu. Yag konusunu biliyorum zaten. Servisler keske komple mobil 1 e gecse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhn42 -- 25 Kasım 2016; 15:50:3 >
  • devlet baba diyorki b segmenti baz model araç kullanın onlara zam yapmadık..
    direksiyon pedal motor ve koltuk dörtlüsü varsa tamamdır.

en çok satılan dilime kondurdular zammı, kurdaki oynaklıkta şöyle dursun.
    son olarak Allah yardımcımız olsun.

zam 2-4 bin aralığında yanılmıyorsam
  • arkadaşlar merhaba . aracıma shark anten taktırayım dedim yan sanayi ürünler var elimizde çekmez radyo dediler.Genel merkeze mail attım dedim böyle bir aksesuar istiyorum orjinalini getirebilirmiyiz maliyeti ne olur bayiye iletmişler bayi aradı hemen 135 tl orjinal parça fiyatı.Ama bayideki kişi ısrarla orjinalini taksanızda çekmez diyor. Daha sonradan taktıran varmı shark anteni gıcık oldum açıkçası.
  • Aykutoz kullanıcısına yanıt
    Aynen hatta dolar ve euro boyle devam ederse artmaya birde 2017 model zamlari olacak illa ki sonuc; seneye en az bi 10 bin Tl daha ekleyin fiyatlara
  • osmos storm O kullanıcısına yanıt
    hep yazacağım unutuyorum, geçen bagaj camını içerden silerken birşey dikkatimi çekti. rezistansların başladığı yerden itibaren 4-5 veya beş sırayı incelediğinizde "ANTENNA" yazısını göreceksiniz. bunun antene yardımcı olduğunu söyleyebilirmiyiz?
  • ikinci elde sana mercedes s550 vereyim amerika ac bak 25.000$ su an 2013 var satiyorum
    tr de en son 700 milyardi oda donanim yok tr deki kadar bos arac hic bir yerde yok
    new yorkta taksici ler haftada 2000 den asagi yapmaz
    doner dukkani olan kucuk mahalle ayda 30 bin
    bankada calisan memur ayda 12bin $
    kokune kadar geciryorlar valla
    daha 70 sene once ac perisan aclik icindeki kore nerde biz nerdeyiz yuhh diyorum
    insanlarin girtlagini sikmak devlete millet hic bir sey kazandirmaz
    araba da telefonda iletisim kesersen bunlardan evde kos kos oturan gelisim gosteremeyen nesil olur
    kolelik baska bir sey degil
  • Çarşamba günü aldığım araç bugün teslim edilecekti fakat Opel ÖTV vergisini de fiyata eklemek istiyormuş ama ben kabul etmeyeceğim ilk anlaştığımız fiyattan almayı deneyeceğim :) Başına bunun gibi bi şey gelen oldu mu ?
  • Arkadaslar.

Bugün

Istanbul eyupte

Bir neptun mavi ASTRA K gördüm

Arkacamda ASTRA K TEAM yaziyordu.

Buralarda mi acaba arkadasimiz.

Yapiyomuyuz sticker.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mak. Müh. 2005

Arkadaslar.

Bugün

Istanbul eyupte

Bir neptun mavi ASTRA K gördüm

Arkacamda ASTRA K TEAM yaziyordu.

Buralarda mi acaba arkadasimiz.

Yapiyomuyuz sticker.

Sticker yapanları biliyorum bana da gönderecekler verdim kargo adresimi gönderecekler. Hatta bana yakın bi yerde direk gelip alabilirsin dedi de işten dolayı gidemedim :)
  • 
Sayfa: önceki 10391040104110421043
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.