Şimdi Ara

YENİ OPEL ASTRA J 1.4 140HP (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
3
Favori
61.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kvo35

ya bayiler zam yapmış astraya ve astra almaktan vazgeçtim. hatta opelden sogudum! ya ne diyim şimdi yeni kasa gelicek diger markalar eski kasayı ucuzlatırlar opel angutu zam yapıyor! nasıl bir iş anlamadım .15 gün falan kaldı parayı denkleştirmeme ,resmen hayal kırıklıgı yaşıyorum. 1000tl de olsa gercekten o parayı zar zor denkleştiriyorum yani hepimiz için böyle aslında para kolay kazanılmıyor sonucta .

sonuç olarak astra almaktan istemiyerekte olsa vazgeçtim,15 gün sonra gidip i30 alıcam.

Hocam pireye kızıp yorgan yakma. Astra ile İ30 karşılaştırılamaz bile. yeni kasa Astra harika. Git al keyfince kullan. Kavgada yumruk arabnmaz. 1-2 bin TL fark varsın olsun. her seyı kafaya takarsak anlamı olmaz hayatın :)
  • dogru i30 u golf ile kıyaslıyorlar:) valla 47.500 sport donanım fiyatı çok istiyorum tabi almayı ama makyajsız kasa sport donanımı bayiler 45.000 tl e bırakıyorlardı. 2500TL fark var azmı? bunun kaskosu var.boya koruması var var oglu var. ben astra sport alıcam ve bu arabaya çeşitli korumalar falan yapmayacagım işte o fark böyle sana oluyor 4000tl :) buyrun siz alın! zaten zar zor denkleştiriyoruz paraları?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvo35 -- 22 Eylül 2012; 19:34:45 >
  • güncel
  • 1.4 140 test etmiştim, performans fena değil, düşük devirde turbonun torkunu az da olsa hissettiriyor onun dısında ivmelenmede 1.6 atmosferige yakın diyebilirim. Yol tutusu iyi, arabanın sasesinden kaynaklı olarak iyi tutunuyor. Direksiyon hissiyatı da fena değil. Biraz klostrofobik arka görüş dar.
    Test aracindaki ortalama 9,5 litreydi, agresif kullanım olarak kabul edilebilir.
    Umarım yardımcı olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chillout

1.4 140 test etmiştim, performans fena değil, düşük devirde turbonun torkunu az da olsa hissettiriyor onun dısında ivmelenmede 1.6 atmosferige yakın diyebilirim. Yol tutusu iyi, arabanın sasesinden kaynaklı olarak iyi tutunuyor. Direksiyon hissiyatı da fena değil. Biraz klostrofobik arka görüş dar.
    Test aracindaki ortalama 9,5 litreydi, agresif kullanım olarak kabul edilebilir.
    Umarım yardımcı olur

1.6 atmosferige nasıl yakın anlamadım. 1.4 hem kalkışta hem son hızda hemde ara hızlanmalarda 1.6 dan daha iyi yakın değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: tourneo

quote:

Orijinalden alıntı: Chillout

1.4 140 test etmiştim, performans fena değil, düşük devirde turbonun torkunu az da olsa hissettiriyor onun dısında ivmelenmede 1.6 atmosferige yakın diyebilirim. Yol tutusu iyi, arabanın sasesinden kaynaklı olarak iyi tutunuyor. Direksiyon hissiyatı da fena değil. Biraz klostrofobik arka görüş dar.
    Umarım yardımcı olur

1.6 atmosferige nasıl yakın anlamadım. 1.4 hem kalkışta hem son hızda hemde ara hızlanmalarda 1.6 dan daha iyi yakın değil

Aynen

• esmerce kullanıcısına yanıt
    merhaba bende yeni kasa bir astra düşünüyorum motor konusunda 1.4 motor ve 1.6 motor arasında kaldım cok sey yazılıp ciziliyo bu iki aracında yakıtı nedir ve yokuşlarda sorun yaşarmıyım sizin önerdiğiniz nedir bu konu hakkında bilgi verirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: hb4444

merhaba bende yeni kasa bir astra düşünüyorum motor konusunda 1.4 motor ve 1.6 motor arasında kaldım cok sey yazılıp ciziliyo bu iki aracında yakıtı nedir ve yokuşlarda sorun yaşarmıyım sizin önerdiğiniz nedir bu konu hakkında bilgi verirmisiniz

Merhaba,

1.6 115 Hp lik motor sorunsuz ve yeterince esnek bir motordur ancak daha yeni üretim ve turbo beslemeli olan 1.4T 140 Hp lik motor kadar seri ve yokuşlarda güçlü değildir.

1.6 115 Hp motorun tüketimini bilemiyorum ama 1.4T motorlu Astra aracımla ş.dışı normal bir seyahatte ortalama 5 - 5.5 litre tüketimim oluyor, daha sakin veya daha agresif kullanımla da bu rakam +/- 0.5 litre oynayabiliyor. Ankara da elde ettiğim ş.içi değerlerim ise ortalama 6.8 ve biraz hızlı + 4 kişi ile 8.3/8.5 civarı oluyor.
  • mrb lar 1 ay önce 65 000 km opel astra j 1.4 t sport aldım.şu ana kadar memnunum araçtan ama ancak çok sakin kullanmama rağmen araç 12 lt yakıt yakıyor çok fazla gelmeyeye başladı araçta bir sıkıntı olabılrmı servise sordum normal sizden kaynaklı çok yakması diyor. 50 tl ile şehir içi 90 km ançak gidiyor kilima da açmıyorum. neden olabilir acaba yorumlarda yakıt çok yaktığını duymuştum ama bu kadar beklemiyordum. ne yapmam lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ente32 -- 28 Kasım 2013; 10:43:22 >
  • Hocam ben de aynı aracı kullanıyorum, şehiriçi / şehirdışı karışık ortalamam 6.3, yoğun İstanbul trafiğinde ortalama muhakkak artacaktır ama 12 lt ortalama bana çok yüksek geldi, sizi tenzih ediyorum ama bizim vatandaşımız dengeli araç kullanmayı pek bilmiyor, kırmızı ışığa kadar son gazda geliyor hem benzine yazık hem o aracın balatalarına, düz yolda arabayı rahat bir şekilde yürütmek varken ani hızlanmalar, yavaşlamalar yapıyor dolayısıyla yakıt tüketimi de ona göre artıyor, İngilizce'de 'anticipation' diye bir kavram vardır ve Amerika'da araç kullanma ehliyeti verirken en dikkat edilen noktaların başında gelmektedir ve öngörü anlamına gelir yani hem güvenli araç kullanımı hem de iktisatlı tüketim için en gerekli tavır ve davranış trafiğin ve yolun durumuna göre öngörüde bulunarak (mesela bir kavşağa yaklaşırken gereksiz aracı hızlandırmamak, ileride yoğun araç trafiği varken ani hızlanmalardan kaçınmak gibi) uygun araç hareket ettirme şekline sahip olmaktır.
  • bugün itibariyle 1.4 enjoy 140 b astra sahibi oldum, astra ailesine katılmanın heyacanıve mutluluğunu yaşıyorum şu an, arabaya gelince iyi be ya, yapmış adamlar :)
  • arkadaşlar bana opel astra g kasa sunroof fitili lazım yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: badavut

bugün itibariyle 1.4 enjoy 140 b astra sahibi oldum, astra ailesine katılmanın heyacanıve mutluluğunu yaşıyorum şu an, arabaya gelince iyi be ya, yapmış adamlar :)

öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsınız inşallah. performansını merak etmekteyim. bi de ilginç olacak ama golfün koltuk döşemesini çok seviyorum. astra aratır mı onu? konforu nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MYılmaz4646 -- 30 Kasım 2013; 13:41:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

quote:

bugün itibariyle 1.4 enjoy 140 b astra sahibi oldum, astra ailesine katılmanın heyacanıve mutluluğunu yaşıyorum şu an, arabaya gelince iyi be ya, yapmış adamlar :)

öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsınız inşallah. performansını merak etmekteyim. bi de ilginç olacak ama golfün koltuk döşemesini çok seviyorum. astra aratır mı onu? konforu nasıl?

teşekkürler, performans konusunda kafanızda hiç soru işareti kalmasın, o konuda sınıfı içerisinde ön sıralardaki birkaç model ve markadan biri, golf ile tercih konusu ise tamamıyle kişisel zevk ve istekler ile ilgili bir durum, yanlız şöyle söyliyeyim ben araba konusunda hedefimi hep imkanlarım açısından oluşturmuştum ve arkadaş ortamında bir gün golf aldığımda araba ile ilgili hedeflerime ulaşacağım yorumunu yapardım, şu an golf ile ilgili cocukluktan gelen hedefime ulaştığımı düşünüyorum iki gündür kullanıyorum, performans, donanım, konfor olarak 48.500 gibi bir fiyata segmenti içinde tamamıyle tatmin edici.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

quote:

teşekkürler, performans konusunda kafanızda hiç soru işareti kalmasın, o konuda sınıfı içerisinde ön sıralardaki birkaç model ve markadan biri, golf ile tercih konusu ise tamamıyle kişisel zevk ve istekler ile ilgili bir durum, yanlız şöyle söyliyeyim ben araba konusunda hedefimi hep imkanlarım açısından oluşturmuştum ve arkadaş ortamında bir gün golf aldığımda araba ile ilgili hedeflerime ulaşacağım yorumunu yapardım, şu an golf ile ilgili cocukluktan gelen hedefime ulaştığımı düşünüyorum iki gündür kullanıyorum, performans, donanım, konfor olarak 48.500 gibi bir fiyata segmenti içinde tamamıyle tatmin edici.

aslında ikisinin de koltuğuna oturup hangisi içime siniyosa ona yönelmem daha doğru teşekkür ederim
  • 49.500 tl --> Mahagony Kahverengi
    50.750 tl --> Neptün Mavi

Her iki araç 1.4 t spor paket ve paket dışında hiçbir ekstra donanım yok. Fiyatlar hakkında ne düşünüyorsunuz ve sizce hangisini tercih etmeliyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Pr1aPoS

49.500 tl --> Mahagony Kahverengi
    50.750 tl --> Neptün Mavi

Her iki araç 1.4 t spor paket ve paket dışında hiçbir ekstra donanım yok. Fiyatlar hakkında ne düşünüyorsunuz ve sizce hangisini tercih etmeliyim?

arada kalmanızı gerektiren sebebi anlayamadım, renk konusundaki seçim ise sorunuz neptün mavi bana olumlu gelir başkasına mahagony kahverengi tercih sebebi olur ama sizin kendinizin beğendiğ renk nyse onu seçmeniz normal olarak en mantıklısı, ben beyaz renk istiyorum dedim, bayii aradı buldu, benim kişisel görüşüm açık renk olmasından yana hem çizik hem kir tutma olarak kullanışlı, nacizane tavsiyem kendiniz bir renk üzerine karar belirleyin ve bayiye bunu belirtin o zaman ellerinde olanı satma yerine müşteriyi kaçırmamak için buluyorlar istenilen rengi
  • Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Fiyat konusunda ne düşünüyorsunuz?

• İyi geceler,araçlar arasında paket farkı yoksa 1.250 tl fazla vermeye değmez şahsi görüşüm.Sonuçta ikisi de koyu renk ve fazla piyasada bulunmayan renkler;ayrıca belirtmeliyim ki ikisi de güzel bence ama fiyat farkından dolayı kahverengi olanı tavsiye ederim.Yalnız temiz tutmak zor oluyor koyu renkleri hemen belirtelim ama heryerde de beyaz astra dolu Seçiminizde kolay gelsin ve aracınız hayırlı olsun diyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tica

İyi geceler,araçlar arasında paket farkı yoksa 1.250 tl fazla vermeye değmez şahsi görüşüm.Sonuçta ikisi de koyu renk ve fazla piyasada bulunmayan renkler;ayrıca belirtmeliyim ki ikisi de güzel bence ama fiyat farkından dolayı kahverengi olanı tavsiye ederim.Yalnız temiz tutmak zor oluyor koyu renkleri hemen belirtelim ama heryerde de beyaz astra dolu Seçiminizde kolay gelsin ve aracınız hayırlı olsun diyelim.

Selam, geçtiğimiz cumartesi günü 50.000 TL karşılığında beyaz rengini aldım.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.