Şimdi Ara

►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.393
Cevap
63
Favori
156.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1000 tl’ye Trafo da dahil ise ve 4K ile işiniz yoksa bence alın gitsin. 809 gayet iyi bir Avr.

Güç tüketimi konusuna da çok takılmayın. Çünkü sabah akşam maksimum seste dinlemeyeceksiniz. Daha önce 3 sene boyunca Onkyo 828 kullandım, onda da 720w yazıyordu ama elektrik faturası hiç abartı gelmedi.

Dali ikon güzel hoparlördür. 2.elde 4 bin civarına alınabilir diye düşünüyorum. Hoparlörü sıfır almak bütçeyi baya zorlayabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

1000 tl’ye Trafo da dahil ise ve 4K ile işiniz yoksa bence alın gitsin. 809 gayet iyi bir Avr.

Güç tüketimi konusuna da çok takılmayın. Çünkü sabah akşam maksimum seste dinlemeyeceksiniz. Daha önce 3 sene boyunca Onkyo 828 kullandım, onda da 720w yazıyordu ama elektrik faturası hiç abartı gelmedi.

Dali ikon güzel hoparlördür. 2.elde 4 bin civarına alınabilir diye düşünüyorum. Hoparlörü sıfır almak bütçeyi baya zorlayabilir.
    Olay elektrik faturası, tutarsal bir şey değil dönüştürücünün avr yüksek güç tüketimi sağlarsa buna ne derece karşılık verebileceğinin bilinirliği? Ben şahsen böyle bir riski almazdım ha TR voltajına uygun bir cihaz olsa fiyat gayet iyi.
    Ama o wataj işi sakat bence.
    Ayrıca konu elektrik faturası açısından bakılacak olursa bu ne kadar kullanıldığı ile de alakalı bir durum tabiki. Yabancı forumlarda bunu baya baya hesaplamış adamlar var.

• Burada ürünün alınacağı kişi arkadaş olduğu için ve uzun süredir kullanıldığını düşündüğüm için tavsiye ettim. Eğer alacak kişinin yakinen tanıdığı biri ise sanırım bir sorun olmayacaktır. Ki 1000 tl’ye 809 ayarında bir amfi almak zor iş.

Yoksa ben de 2.el ürün alacak olsam 110v cihaz almak istemem. Ancak tanıdık ve güvenilir biri olursa alırım.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi, çok yakın arkadaşımdan alıyorum. Trafo da fiyata dahil. Artık kullanmadığı ve yer kapladığı için elinden çıkarmak istiyor.
    Dali ikon 6 ikinci el bulabilir miyim bakacağım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aslında uygun doğru çevirici ile kullanılırsa 220-230v normal cihazlardan daha iyi olur. Uygun olarak primer ve sekonder sarım trafo ile cihazı bir nevi adaptörle çalıştırmış ve şebeke gürültülerini de filtrelemiş olursunuz. Tabi AVR için şahsen girmem. Çok üst düzey mantıklı fiyata bir stereo olsa ki bir zaman Japonyadan gelen Luxman 590AX için düşünmüştüm. (CE sertifikası sorunu olduğundan buraya gelmiyordu bu model)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delerıum -- 1 Kasım 2018; 13:52:10 >
  • Sevgili arkadaşlar bende onkyo ht-r 591 alarak aranıza katıldım. Yanlız bu işte biraz acemiyim subwoofer birtürlü devreye sokamadım anlayan arkadaşlar lütfen yardım ederse sevinirim. Birde bu almış olduğum cihazı kulanan arkadaşlar varmı nasıl işgörürmü %50 filim %50 müzik saygılar.

• Arkadaşlar acil yardım istiyorum yeni onkyo ht-r 591 cihaz aldım. Cihazı açtığımda direk bu ekran açılıyor ve ben hiçbirşey yapamıyorum.

►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları09935/3124331c-e070-47ac-9398-bbd1100b005c.jpg[/s

►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcılarıimage] bu bir arızamıdır. İyade rdicem aldığım arkadaşa. Çözümü nedir. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturel18 -- 4 Kasım 2018; 14:12:30 >

• naturel18 kullanıcısına yanıt
    Bu kalibrasyon ekranı gibi görünüyor. Avr’yi tv’ye bağlayıp tv ekranındaki menü görüntüsü ile ayarları yapın. O zaman daha net anlaşılır.

Bu arada arka hoparlörleri surround çıkışına bağlayın. Surround back değil.

• Cevap için tşk tv bağladım dediklerinizi yaptım ama sonuç hala aynı.

►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları

►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları diyer menülere girmeme izin vermiyor. İliniziçin tşk.

• Kalibrasyon yapmadan direk cihazı kullanamıyormuyum. Ben kalibrasyon yapmadan direk kulanmak isyiyorum birazcık kurcalaım istiyorum ama cihaz buna izin vermiyor.

. Oto kalibrasyon yapiyormu eger yapiyorsa ....Baglantilari dogru bir sekilde yapin ardindan otomatik kalibrasyon yapmasina izin verin makinanin. Sonra istediginiz gibi ayar yapabilirsiniz .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Ok tekrar deneyip sonuçları yazıcam. Turuncu55 arkdaş.

Bu arada arka hoparlörleri surround çıkışına bağlayın. Surround back değil demişti. hop yerini değiştirmek gerekli oluyor.

• Ne yaptımsa olmadı işin içinden çıkamadım.

Dostum amfinin arkasındaki hoparlör bağlantılarının kablolar bağlıyken fotosunu atar mısınız?

Hoparlörler doğru yere mi bağlı görelim.

Ayrıca ürünün Manuel’ini indirip oradaki yönergeleri takip edin. Google chrome ile manueli açıp Türkçeye çevirin.

En kısa yol olarak 1.seçenek olan quick Kurulum seçeneğinden devam edin.

Resetlemeyi dener misin?
    Sonra sıfırdan bakarsın.

•  ►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları

• kucukyenici K kullanıcısına yanıt
    Denedim ama nafile

Bağlantılar hatalı gibi gözüküyor.
    (Hangisi nereye gidiyor biraz karışık).
    Aşağıdaki gibi bağlantıları düzeltin.
    Sonra reset atmanızı tavsiye ederim.

5.1 Hoparlör Bağlı İse:
    Ön Sol: Front Left (L)
    Ön Sağ: Front Right (R)
    Merkez: Center
    Yan Sol: Surround Left (L)
    Yan Sağ: Surround Right (R)
    Subwoofer

7.1 Bağlı İse Ek:
    Arka Sol: Surround Back Left (L)
    Arka Sağ: Surround Back Right (R)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 4 Kasım 2018; 17:47:59 >
  • Merhaba arkadaşlar,

Bende ONKYO TX-SR503E model amfi ve 3 adet cd player (technics SL-PJ28 + technics SL-MC7 + pioneer PD-F958) var.
    Cd çalarlardan birini "CD" birini "TAPE" diğerini de "VIDEO1" çıkışına bağlı şekilde kullanıyorum.
    Bu sorun yaratır mı, bu şekilde kullanmak sağlıklı mıdır?
    Ayrıca amfiyi ilk açtığımda seste gidip gelme oluyor sonra düzeliyor. Bu sorunum bağlantı şeklinden kaynaklı olabilir mi yoksa amfide sorun mu var?
    Ses kablolarından biri "FRONT SPEAKERS A" diğeri de "FRONT SPEAKERS B" ye bağlı. İlk kullanmaya başladığımda hepsi "FRONT SPEAKERS B" ye bağlıydı. Fakat bir süre sonra açılışta sorun olmaya başladı; ses tek kolondan geliyor ama sonra düzeliyordu ben de bunun üzerine bağlantıları şu anki haline getirdim fakat gene aynı şeyi yapmaya başladı.
    Yanlış yaptığım birşey mi var bilgili olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Not: Amfiyi sadece müzik amaçlı kullanıyorum doğru amfi mi seçtim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuRDeN -- 17 Kasım 2018; 12:54:46 >

• merhabalar. amazon.de den onkyo 575 veya 686 (daha tam karar veremedim) almayı düşünüyorum.samsung 55nu8000 e bağlayarak daha çok film izleme amacıyla kullanacağım. bluray player olarak sony x700 nasıl olur tavsiye edermisiniz?
  • 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.