Şimdi Ara

►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları (152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.393
Cevap
63
Favori
155.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sadays

1999-2000li yılların modeli hala çalışıyor olması bile ilginç temizse alın

ama creativeleri patlatır muhtemelen hoparlör almaya kalkınca da astarı yüzünden pahalıya gelir

siz bilirsiniz
    Hocam dediğim gibi ben beklentisi yüksek olmayan biriyim ve şuan boştayım kendime bir uğraş arıyorum.

Evde 5 tane küçük creative den kalma küçük hoparlörler var bunları nasıl değerlendirebilirim?

Bana bunları bağlayabileceğim bir anfi önerirmisiniz yada şöyle diyim bunları bağlayabileceğim herhangi bir şey ? Mesela sırf meraktan hazır anfi ses devresi alıp birde bu araba için satılan bluetooth mp3 aux modülü var bunları alıp hepsini büyük bir kolonda toplamayı düşündüm ama sonra vazgeçtim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Alın o zaman ama sesi ya çok az açmanız lazım ya da hiç çalışmaya da bilir ohm uyumsuzluğundan dikkatli kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 23 Eylül 2018; 17:50:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba,

Onkyo TX-NR686 modelini almayı düşünüyorum ama bununla beraber uyumlu olacak hoparlör öneriniz var mıdır?

Bir de onkyo yu türkiyede nereden bulabiliriz tabii ki amazon.de daha uygun ama genede?
  • Onkyo satan yok diye biliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • wholet kullanıcısına yanıt
    onkyo 686 için heco öneririm kendimde kullanıyorum onkyo tx ds777 ile onkyo 656 yıda kullandım ama heconun fiyatları bayağı yükseldi zamanında almıştım ben gayette memnunum ikinci elede düşüyor takip ederseniz hesaplı alırsınız bu arada onkyo türkiyede yok amazondan alacaksınız
  • odesy kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim evet amazondan baktim su an sitede 484 euro gibi bir fiyata geliyor 686 indirim var gozukuyor. Dediginiz urunlere bakacagim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar.

Bir arkadaşım Onkyo tx-nr809 (2011 model) av receiver'ını uygun bir fiyata satıyor.
    Sizce almaya değer mi?
    Hoparlör seti de alacağım. Yamaha ns-f160 + ns-p160 düşünüyorum. Uyumlu mudur?
    Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wholet

Tesekkur ederim evet amazondan baktim su an sitede 484 euro gibi bir fiyata geliyor 686 indirim var gozukuyor. Dediginiz urunlere bakacagim.
    üstad ben b,raz önce bu cihazın alımını amazonda yaptım tl olarak 3398 tl ye geldi

bu kur ile bence güzel fiyat bakalım ulaşssın aban kurulumdan sonra yeni back sorrounda alınca yorumları yazarım
  • deep-blue D kullanıcısına yanıt
    Onkyo 809 kullandım. Uygun bir fiyata alacaksanız olabilir. 2011 model bir AVR olduğunu biliyorsunuzdur. Sın ses kodekleri yok bunda. Ama sesi güzeldir. Yamahalar ile uyumlu olacağını tahmin ediyorum.

Onkyo 809 kullandım. Uygun bir fiyata alacaksanız olabilir. 2011 model bir AVR olduğunu biliyorsunuzdur. Sın ses kodekleri yok bunda. Ama sesi güzeldir. Yamahalar ile uyumlu olacağını tahmin ediyorum.

• aticus3 kullanıcısına yanıt
    Uygun fiyat dediğim 1000TL aslında. Yine de al der misiniz?
    Hdmi board arızası oluşabildiği biliniyor Onkyo'larda. Başıma dert almıyorumdur umarım.
    Forumda bu sorunu yaşayan var mı bilmiyorum.
  • O sorun digitürk gibi cihazlardan ötürü bu başlıkda çok tartışıldı Denon da da var bilinçsiz kullanım demekde doğru değil ama cihaz çalışırken bağlantı sök tak yapmayın hdmı kablo ve bu tip cihazları kullanacaksanızda optikle bağlayın korkmayın bende kullandım diğer arkadaşla aynı dönem almıştık hiç sorun yaşamadık ve bildiğim kadarıyla kendiside son derece memnun kalarak kullandı
  • OO 1000 TL ye kurcalanmamış, açılmamış ise hemen alın derim.

Delerium dediği gibi ONkyo ile alakalı değil Pio, Denon gibi amfilerde de benzer sorunlar yaşandı. Cihaz açıkken HDMI kabloları hareket bile ettirmeyin, söküp takmayın ve mümkünse digitürk başta olmak üzere benzer platformların receiverlarını avr ye bağlamayın. Veya bağlamak isterseniz de önce bir filtreden geçirin. Bunun için bazı çoklu prizlerde anten, telefon ve data hatlarının da filtrelendiği düzenekler olabiliyor o şekilde bağlamayı tercih edin. Ben iki farklı giriş/orta segment Onkyo kullandım gerekli dikkat ve özeni gösterince sorunsuz olarak yıllarca kullandım.

Ama tabii elektronik biraz da şans işi bazen oldumu da oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: wholet

Arkadaş cihazı Amerika'dan almış ve temiz kullanmış. 110v. Uyarılarınızı dikkate alacağım.
    Hoparlör seti olarak Yamaha'dan başka hesaplı bir öneriniz var mı uyumlu olacak? Başka bir arkadaşım Yamaha hoparlör alma demişti. Tabi ns-f160 en hesaplısı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hıımmm 110 v. işi başka. O zaman iyi düşünmeniz lazım. voltaj çevirici kullanmanız ve yüksek kapasiteli bir çevirici edinmeniz lazım. Açıkçası çok az kişi bu çevirici ile kullanma işine giriyor özellikle AVR lerde. Bu konuda iyi bir elektrikçi/elektronikçi den destek alın bence.

Yamaha nın hoparlörlerini ben de beğenemedim giriş orta segmentler için. Üst segment Soava modeli vardı dinleyip beğendiğim ama şimdi ismi değişti sanırım o seri de.

Bu işle hep bütçe ile alakalı. Kurların zıplamasıyla tüm hesaplar şaştı. Size ne önersem gerçekten inannılmaz yüksek fiyatlar var. İkinci el de fırsat ürün kovalayabilirsiniz.

Dali giriş seviye hopralörleri olabilir diye düşünüyorum mesela.

110v trafosunu da yanında veriyor arkadaş. Kendi kullandığı için, sorun çıkaracağını zannetmiyorum. Zaten evde test ediyorum. Daha parasını ödemedim.
    Dali ikon 6 için cream audio 'da tekine 1000€ istediler. Denon ile uyumlu diye dinletmişlerdi. Çok beğendim ama tuzlu geldi. Daha ekonomik olanı var mıdır tavsiye edilecek?

• Tek derken bildiğimiz anlamda tek bir tane mi
  • Delerıum kullanıcısına yanıt
    Çifti 1000€. Teklife bir daha baktım.

• quote:

Orijinalden alıntı: deep-blue

110v trafosunu da yanında veriyor arkadaş. Kendi kullandığı için, sorun çıkaracağını zannetmiyorum. Zaten evde test ediyorum. Daha parasını ödemedim.
    Dali ikon 6 için cream audio 'da tekine 1000€ istediler. Denon ile uyumlu diye dinletmişlerdi. Çok beğendim ama tuzlu geldi. Daha ekonomik olanı var mıdır tavsiye edilecek?
    O cihaz 710 watt enerji tüketiyor. Neredeyse 9000 btu klima kadar enerji tüketimi var. O yüzden 110 voltluk dönüştürücü ne derece kaliteli ne derece bu watajı destekleyecek muamma.
    Yerinizde olsam 220voltluk cihazlara yönelirdim. Türkiye'de bunu elektronikçilere değiştirtebilirsiniz isterseniz ancak içi açılmış olacak. Yerinizde olsam başka cihazlara yönelirdim.

• 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.