Şimdi Ara

Yeni Ocakbaşı Intel i9 10900k !!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
6.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

47 dakika test yapmış radyatör su kaynatmıştır tabi hiç inandırıcı değil bu haberler.
    Benim pc'de 47 dk test yapınca ilk 10 dk ile arasında 2-3 derece bile oynamıyor ama sen bilirsin.
  • Zaten forumda da o kullanıcılar mimli bir elin parmaklarını geçmeyecek insanlar , ama çokta takılmamak lazım onlara . Konuları eğlenceli oluyor baya severek takipteyiz.
  • 10900k gerçek testleri gelsin bir görelim bakalım diyeceğim ama anakartlara bakıyorum kim ne yapmış ne etmiş gibisinden 90a 16 fazlar uçuşuyor. 10/20 14nm için normal gibi görünse de günümüzde artık iş verimliliğe dönüştü. Hele o vrmdeki minik minik fancıklar yok mu beni benden alıyor. Taichi işi kökten çözmüş 2 adet koymuş :)

İlla 10900k iyi olacaktır oyunda vs ama böylesi bir durum varsa gerçekten hem iyi anakart almalı, hem de adam gibi soğutman olmalı.

Ihs olayına ayrı değiniyordu Intel. Ona rağmen böyleyse eğer durumlar epey sıkıntı

Tabi her şeye rağmen bunu alacak ve almayı bekleyen çok kişi var. Ben bile bakıyorsam

Konu sahibi böyle bir konu açtı diye AMD fanı olarak görenler olmuş Foruma sistemi yazmış olsak "aaa intelciymiş derlerdi"

Son kullanıcı testlerini görelim bakalım.

Not: Konu kısmen eğlencesine, kısmen eleştirel olarak açılmıştır. Umarım bu kadar ısınan bir işlemci çıkmaz.

Not-2: Umarım bu ürünler bize gelene kadar ek bir vergi veya dolar zıplaması da yaşanmaz. Almak isteyenler gönül rahatlığıyla alabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 12 Mayıs 2020; 14:30:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• asıl konuda bu aslında hocam ama komik yanı gerçektende oyunda stress teste ki değerler gibi oyunda da bu denli ısınacağını sananlar olması trajikomik bir durum.
  • O kadar fark edecegini dusunmuyorum.127W 9900KS ye benzer sonuclar vermesini bekliyorum.
    Beni asıl meraklandıran 5.2GHZ 9900 KS 5.2GHZ 10900K farkı...

Ama su gercek ki saglam sogutucu sart be quiet rock 4 dısında bunu sogutacak hava sogutma var mıdır acaba?
  • Humboldt H kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Maksat başka aslında.
    Sanki dh cpu bölümünden birileri var işin arkaplanında Amdfeller Ailesi olabilir.

Alıntıları Göster
    Bunlar hep AMDminati'nin oyunları
  • Prime95'te FPU açık 110 dereceleri görür hatta görmez sistem kapanır. Çok ilginç ya Intel nasıl bu şekilde çıkarıyor bu işlemcileri.

Gerçekten harika işlemciler ama bu TDP olayı büyük bir sorun.
  • İntelin degerlerine baktilar,
    ip var dediler... amdfeller dediler, yok bench degerlerini oyun degeri zannedenler var dediler, intel yerine bu durumu dile getirenleri elestirdiler, herseyi dedilerde bu 10900k nin @4,77 ghz de overheating oldugunu kabul edemediler :) intel olunca elestirmeye kiyamiyorlar tabi, suclu hep bunlari konusanlar zaten... İnsan fanatik olunca hayatta zor oluyor tabi :) Bunlar zaten bir elin parmaklarini gecmiyor, isimleri belli, yorumlarini okuyup halimize sükrediyoruz

Asil suanda amdyi elestrirmek lazim, b450 ve ryzen 4000 konusu tam bir bomba, amd nin elinde patlamasa bari... a320 konusu gibi olmasi icin, insanlarin bunu dile getirmesi lazim. change.org da kampanya vardi oraya katilin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    bill g*t*s hocam, hep onun basinin altindan cikiyor bu isler

• 10700 ne alemde acaba ? 10700e hafiften göz kırpıyordum.

• nothingtodeclare kullanıcısına yanıt
    Isınmıyacak mı? Stres testte sadece cpu çalışıyor. Onun havasını tahliye ediyorsun. Oyunda belki o yük altında değilsin ama gpu da çalışıyor sıcak hava üflüyor kasanın içine. Ben mevcut işlemcim ile stres testte elde ettiğim sıcaklıklara pubg de ulaşıyorum mesela. Her oyunda böyle olacak diye bir kaide yok tabi.

• brokengineer kullanıcısına yanıt
    ısınmaz olurmu yıllarca amdciler konu açıp internetten prime95 testleri alıp copy paste konu açtılar intel ısınıyor diye , aynı hesap
  • quote:

Orijinalden alıntı: .V.

Espriye vurmayın, harbi soğutamazsın bunu. Hani deseler soğutursan al senindir, oraya kalın 480mm radyatörle gitmen lazım. Yok öyle kule soğutucu, oyuncak gibi 240mm radyatör vs anca dişinin kovuğu karıştırmak için kullanır bu işlemci, evlerden ırak diyorum.
    Overclocku geç turbo boostu bile doğru düzgün kullanmazsanız serin çalışabilir Klasik Intel. Tdp değeri stock hıza ait ama işlemci reklamları hep 5 ghzli Neyseki duvardan çektiği elektriği ölçünce kendini ele veriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: AREryilmaz

intelin bu yeni fx 9590'ın öhöm, 10900K'nın tdpsine 125W yazarken hiç utanmamış mı acaba? Hani tamam tdp insanın üzerine yakışanı giymesi gibi bir şey haline geldi de insan utanır lan oraya onu yazarken.
    O değer 3.7 GHz için

• Fatih617 F kullanıcısına yanıt
    Farkındayım. Sıkıntı tam olarak orada zaten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Farkındayım. Sıkıntı tam olarak orada zaten
    14 nm ile sınırları zorlayınca yapacak başka bir şey kalmıyor maalesef. AMD olmasa başarısızlıklarını örtmek için kelime oyunları yapan bu Intele kalmıştık hocam

• 7700Kyi emekli edip 3900X aldım 2019 sonunda. Hayatımda yaptığım en iyi alışverişlerden biriydi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

7700Kyi emekli edip 3900X aldım 2019 sonunda. Hayatımda yaptığım en iyi alışverişlerden biriydi.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.