Şimdi Ara

Yeni Nokia telefonlar 25 Şubat'ta düzenlenecek etkinlikte tanıtılacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HMD Global, 2018 Mobil Dünya Kongresi'nin (MWC) başlamasından hemen önce 25 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirmeyi planladığı açılış etkinliğinin davetiyelerini göndermeye başladı. Etkinlik, Barcelona Çağdaş Sanatlar Müzesi'nde 16:00 - 17:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Davetiyelerin üzerinde aynı zamanda etkinliğe katılmak isteyenler için koltuk rezervasyonu yaptırabilecekleri bağlantılar da yer alıyor.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy A8 2018 fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu
    HMD Global davetiye üzerinde o gün tanıtılacak ürünlere yer vermemiş olsa da yayınlanan poster, etkinliğin Nokia marka telefonların geri dönüş hikayesinin bir sonraki bölümüne şahit olacağımızı ortaya koyuyor. Şirketin kullandığı ifadelere bakılırsa Nokia'nın bir sonraki amiral gemisi sahneye çıkacak. Yani muhtemelen uzun süredir dedikoduları dolaşan Nokia 9 ile tanışacağız. HMD Global yetkilisi baş ürün sorumlusu Juho Sarvikas, Perşembe günü paylaştığı bir tweet'te şirketin MWC 2018 için önemli bir planı olduğunu ima etti.

Yeni Nokia telefonlar sahneye çıkıyor

HMD Global'in amiral gemisi Nokia 9'un yanı sıra Android Oreo (Go Edition) tabanlı Nokia 1 ve Nokia 3310 4G modellerini tanıtması bekleniyor.  Bunun dışında zaten Çin'de resmiyet kazanmış Nokia 6 (2018) modeli küresel pazara sunulabilir. Yine aynı şekilde Çin'e özel Nokia 7'nin de diğer ülkelere gelebileceği konuşuluyor.

Teknoloji devi geçen yılki MWC 2017'de Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 ve yeniden tasarlanan Nokia 3310 da dahil olmak üzere bir dizi akıllı telefon tanıtmıştı. Davetiye Nokia'nın etkinlikte yeni bir akıllı ev ürünü lanse edebileceğini de gösteriyor. Tüm detayları öğrenebilmemiz için yaklaşık bir ay beklememiz gerekecek.

• etrafımda hiç kullanan görmedim. satış noktalarında ve beklentilerde pek istediklerini bulamadılar ülkemizde galiba.

• Benim çevremde, vestel, gm5 plus kullanan çok, kırsal kesimde vestel baya fazla satmış. Nokia benzer donanımlara sahip telefonlara kıyasla iyi batarya süresi sunuyor. Tabi asgari ücret alıp Iphone 8 alanda yok değil.. Zevkler ve renkler tartışılmaz.

• HMD Global amiral gemisi Nokia 9'un yanı sıra Nokia 1, küresel pazar için Nokia 6 (2018) ve Nokia 3310 4G modellerini tanıtabilir. Bu arada bu haberi yazan arkadas nokia 6 2018 tanıtıldıgını bilmiyomusunda yanlıs yazım hatası yapıyorsunuz

• çöp

• Nokia'nın Türkiyedeki pazarlama birimi eski alışkanlıklarla yüksek fiyatlandırma politikasından vazgeçmeli. Eskiden Nokia telefonlara bağımlı bir kitle vardı Türkiyede evet. Ama bu artık yok. Sanki hala bu kitle varmışcasına anlamsız yüksek fiyatlandırma yapılıyor Nokia telefonlara.

Eski iyi zamanlarında Nokia telefon kullanmak istenen bir şeydi ve ikonik bir değeri vardı. Şimdi ise bundan eser yok. Hala varmış gibi pazarlama yapmaya çalışmasınlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Logic_Man

Nokia'nın Türkiyedeki pazarlama birimi eski alışkanlıklarla yüksek fiyatlandırma politikasından vazgeçmeli. Eskiden Nokia telefonlara bağımlı bir kitle vardı Türkiyede evet. Ama bu artık yok. Sanki hala bu kitle varmışcasına anlamsız yüksek fiyatlandırma yapılıyor Nokia telefonlara.

Eski iyi zamanlarında Nokia telefon kullanmak istenen bir şeydi ve ikonik bir değeri vardı. Şimdi ise bundan eser yok. Hala varmış gibi pazarlama yapmaya çalışmasınlar.

Bu ülkede resmi distribütör garantili bir cihazı ucuza satmak imkansız gibi bir şey nokianın pek suçu yok bu durumda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ucuza satmasını istemedim. Bu konu daha öncede başka konularda tartışıldı. Nokia'nın uluslararası lanse ettiği fiyatlar Türkiyede ki vergilendirmeyle hesaplandığında dahi bariz yüksek tutulduğu çok net ortaya çıkarıldı. Yani vergi vs. dışında pazarlama birimi ayrıca yüksek tutuyor Nokia'nın fiyatlarını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Logic_Man

Ucuza satmasını istemedim. Bu konu daha öncede başka konularda tartışıldı. Nokia'nın uluslararası lanse ettiği fiyatlar Türkiyede ki vergilendirmeyle hesaplandığında dahi bariz yüksek tutulduğu çok net ortaya çıkarıldı. Yani vergi vs. dışında pazarlama birimi ayrıca yüksek tutuyor Nokia'nın fiyatlarını.

Yanlış bilmiyorsam nokia 8'in Avrupa fiyatı 500euro hadi nokia Türkiye bunu 350 euro ya getirsin 350*4.60=1610 TL %7 trt payı 1610*1.07=1722 %25 ötv 1722*1.25=2153Tl üstüne %18 kdv de koyarsan 2153*1.18=2540 TL şuan Türkiye satış fiyatına baktım 2700 TL.

Aynı şekilde 3310a bakalım telefonun Avrupa fiyatı 50euro sanırım Nokia tr bunu 40a getirse 40*4.60=184. 184*1.07=196 196*1.25=246. 246*1.18=290 TL evet bunda Nokia bariz pahalı satıyor 3310u ama nokia 8'in fiyatı gayet iyi 835'li üst segment cihaz alıyorsun sonuçta.

• 3310 da zaten siz açıklamışsınız.

Nokia 8'in vergi dahil almanya fiyatı 437euro olmuş. Sizin hesapla 150euro düşersek, 287euroya Nokia Türkiyenin getirmesi gerek. Hadi biz düz yapalım 300euro olsun. Sizin hesapla Türkiyede 2177TL'ye satılması gerekirdi, vergiler dahil. Geri kalan 523TL fark neyin nesi?

https://www.amazon.de/Nokia-Smartphone-spritzgesch%C3%BCtzt-Android-stainless-steel/dp/B074SRNB6S/ref=sr_1_1?s=telephone&ie=UTF8&qid=1516572910&sr=1-1&keywords=nokia+8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 22 Ocak 2018; 1:37:30 >

• Nokia 8 ilk çıktığında 3300tl den geldi, gsmarena phonearena androidauthority kamera testlerinde dedi bunun kamerası kötü, dxo mark bile onayladı hmd lumia-nokia nın kamera lisansını almamış , saf Android yapıyorsun ama insanlar senin telefonunu rehberi ve dosya yöneticisi güzel diye alıyordu, malzeme kalitesi orta üstüydü, hatalarını 2018 de düzeltilebilir eğer nokia 6 2018 i 64gb 4 gb ram 2000tl den satarsa piyasada tutulur, üst segment modeli 4000tl seviyesinde satarlar, nokia 2 nin ülkemizde şansı yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • koreli41 kullanıcısına yanıt
    HMD'nin acilen kamera lisansını alması gerek. Sadece donanımla olmaz. O donanımı en iyi şekilde kullanan yazılım da şart. PureView yazılımı bu lisansın içindeydi. Herkesin öve öve bitiremediği Mate 10'u Lumia 950 madara ediyor. Yoksa gelecek modellerde de kamera olarak doyurucu bir cihaz göremeyebiliriz.

• Nokia 8 in kamerasının iyi olmadığını söyleyenlerin kriteri nedir anlamadım. Yıllarca Canon 1DX ve L serisi optiklerle hobi olarak fotoğrafçılık yapmış biri olarak çok net söyleyebilirim ki incelediğim örneklerde Nokia 8 ile iphone X ve Samsung Galaxy S8 arasında fotoğraf kalitesi olarak anlamlı bir fark yok. Hatta bazı örneklerde iphone x kırmızı renklerde başarısızken iphone 8 kırmızı rengi daha başarılı örneklemiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbsahan

Nokia 8 in kamerasının iyi olmadığını söyleyenlerin kriteri nedir anlamadım. Yıllarca Canon 1DX ve L serisi optiklerle hobi olarak fotoğrafçılık yapmış biri olarak çok net söyleyebilirim ki incelediğim örneklerde Nokia 8 ile iphone X ve Samsung Galaxy S8 arasında fotoğraf kalitesi olarak anlamlı bir fark yok. Hatta bazı örneklerde iphone x kırmızı renklerde başarısızken iphone 8 kırmızı rengi daha başarılı örneklemiş.

Valla ben nokia 8 kullanan arkadaşımın e-posta ile göndermiş olduğu fotoğrafı çok beğenmiştim. Ama bırak hocam insanlar SCORE bazlı tüketim yapıyorlar.

https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews

Buraya bakıp "Hmmm bak bunun lensi güzelmiş" diyorlar :)

• nokia sus. karizma yerlerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

quote:

Nokia 8 in kamerasının iyi olmadığını söyleyenlerin kriteri nedir anlamadım. Yıllarca Canon 1DX ve L serisi optiklerle hobi olarak fotoğrafçılık yapmış biri olarak çok net söyleyebilirim ki incelediğim örneklerde Nokia 8 ile iphone X ve Samsung Galaxy S8 arasında fotoğraf kalitesi olarak anlamlı bir fark yok. Hatta bazı örneklerde iphone x kırmızı renklerde başarısızken iphone 8 kırmızı rengi daha başarılı örneklemiş.

Valla ben nokia 8 kullanan arkadaşımın e-posta ile göndermiş olduğu fotoğrafı çok beğenmiştim. Ama bırak hocam insanlar SCORE bazlı tüketim yapıyorlar.

Dxomark ın nasıl çalıştığını hala çözebilmiş değilim. Birçok kamera ve lens konusunda verdiği puanlar tartışmalıdır. Mobil bir cihazda mevcut sensör ve lens teknolojisi ile alınabilecek en kaliteli fotoğrafı alabileceğiniz Nokia 8 in aldığı puanın hiçbir açıklaması yok. Bu arada iphone 6 kullanıyorum telefon değiştrecek olursamda Nokia 8 i fiyat/performans anlamında tek geçerim. Fotoğrafını incelediğim google pixel 2, samsung s8, iphone x ve nokia 8 in bir birine çok anlamlı farkı olmadığını düşünüyorum kaldı ki hepside raw fotoğraf çekebilse raw ları karşılaştırsak hiçbir fark olmadığını daha net anlarız ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbsahan -- 12 Şubat 2018; 18:4:35 >

• Yahu şu 1020 leri tekrar ayni kasayla üret, donaniminibiraz arttir ama gidip snapdragon 845 falan koyma, 3 ram koy , kameraya hic dokunma ,biraz da ekrani büyült varya cayır cayır satar

Millet eski nokia satis politikasini ariyo, su an donanim her cihazda yuksek,ekran kasa orani hepsinde artiyo, ama nokia hep yaptigi aykiri cihazlarla popüler oldu

Mesela 1020, n8, 808 pureview kamera canavariydi

xpressmusic ses konusunda öndeydi

Nokia microsoftla gitmeyip android ile gelseydi su an belkide millet samsunga veya xiaomi ye degil nokia ya yönelicekti telefon alirken, ciddi söylüyorum 1020 yi elden gecirip android olarak cikarip sat 1000- 1500 arasina tokatlar o dandik j ,e , mini cart curt serilerini

• quote:

quote:

quote:

Dxomark ın nasıl çalıştığını hala çözebilmiş değilim. Birçok kamera ve lens konusunda verdiği puanlar tartışmalıdır. Mobil bir cihazda mevcut sensör ve lens teknolojisi ile alınabilecek en kaliteli fotoğrafı alabileceğiniz Nokia 8 in aldığı puanın hiçbir açıklaması yok. Bu arada iphone 6 kullanıyorum telefon değiştrecek olursamda Nokia 8 i fiyat/performans anlamında tek geçerim. Fotoğrafını incelediğim google pixel 2, samsung s8, iphone x ve nokia 8 in bir birine çok anlamlı farkı olmadığını düşünüyorum kaldı ki hepside raw fotoğraf çekebilse raw ları karşılaştırsak hiçbir fark olmadığını daha net anlarız ;)

Ben bu tür sentetik testlere bakıp cihaz almıyorum zaten.

neymiş "Abieeea antutu da 200K üstü çıkıyor toplam score"

E bana ne!

Ben benim ihtiyacım olana bakıyorum. Elime alıp inceliyorum. Kullanışlığına bakıyorum. Misal, bundan önceki telefonum severek kullandığım Note2 idi. Sonrasında gidip S7 aldım. Çünkü büyük ekrandan ve ağır olmasından (182 gr) bıkmıştım telefonun. S7 ile şükür mutluyum mesudum.

• quote:

quote:

quote:

Aslinda anlamayacak bir sey yok. Parayi veren düdüğü çalar, kuralı isliyor. Su anda tam animsayamayacagim ama samsungun bir modelinde bu durum ortaya cikmisti. Sisirilmis puanlar editorlerin dikkatinden kacmamisti

• Nokia 2 , teknosa incelemede , tipi hoş sevimli,, ancak düşük çözünürlükte yazıların puntosu biraz fazla kaçmış,, sony m4 gibi olsaydı alınabilirdi,, teknosa çalışanı 799dan indirime girdi 699 tl canavar dedi,, bende mi note 3 aldım iade ettim deyince üstüne laf edemedi,, Nokia 2 gerçekten yavaştı, ama belliki, yaş 50+ üstüne hitap ediyor ,, 99 dolardan çıkan bir telefon içinse epey pahalı 450 tl çalışabilir,,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.