Şimdi Ara

===> Yeni Nokia N9 | MeeGo - 3.9' AMOLED FWVGA - 8MP 720p - NFC <=== (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.176
Cevap
10
Favori
150.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pekiiiiiiiiii bu driver ne ayak? hem fm transmitter hemde fm receiver için. texas instruments için geliştirilmiş. yazılımcılar bir bakıp bizi aydınlatırsa ii olur.

http://lists.meego.com/pipermail/meego-kernel/2010-November/001512.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i3e -- 24 Haziran 2011; 17:22:54 >
  • sanırım aklıma ilk gelen şey doğru çıkıyor. fm alıcısıda vericiside var n9'un. öyle diyorlar. sadece sürücüleri eksik.

http://www.meegoexperts.com/2011/06/nokia-n9-fm-transmitter-receiver-software/
  • quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

quote:

Orijinalden alıntı: Juan Pablo Montoya

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemirci

çin telefonuda olabilir. zira n8 tipli android bile var çin telefonlarında

Ya büyük ihtimalle öyledir zaten ama dün görünen N9 görünümlü Windows telefon yüzündeninsan merak etmiyor değil.Herhalde Nokia işlemciden kısacağına tasarım ekibinden kıstı.Bütün cihazlarını N9 görünümlü olarak çıkaracak bundan sonra.S40,S60,MeeGo,WP. :D

sen sgs2 almadınmı?

Malesef daha alamadım.İmzadan kaldırdım zaten millet soruyor diye. :D

• ie3 iyide madem var özellikler sayfasında neden yazmamışlarki. yazmamak onlara kaybettirir kazandırmazki
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemirci

ie3 iyide madem var özellikler sayfasında neden yazmamışlarki. yazmamak onlara kaybettirir kazandırmazki

Ama bir güncellemeyle hem radyo hem de FM Transmiter gelmesi çok şey kazandırır...
  • ben olduğuna ve güncellemeyle çıkacağına inanmıyorum hocam. bunlar telefona artı kazandıracak şeyler. olan şeyleri niye söylemesinlerki. mesela bir çok n8 sahibi fm transmitter yüzünden başka telefonu düşünmez.
  • Arkadaşın verdiği linklere baktıysan Nokia yetkililerinden birisi olduğunu söylemiş ki yanlış hatırlamıyorsam kullanılan SoC üzerinde FM Radio alıcı ve vericisi vardı ki zaten arkadaşın verdiği linklerde bu mevzudan da bahsedilmiş
  • banada başta saçma geldi ama aynı durumun n900 dede yaşandığını yazmışlar. ondada başta fm rx/tx yok demişler sonradan sürücüleri gelmiş. ben buna dayanarak n9dada ihtimali var diye düşündüm.
  • Aynen öyle N900 de daha sonra kavuştu radyosuna çünkü SoC üzerinde vardı.
  • şimdi iyice kurcaladım ve meego geliştirici forumundaki qgil nickli üyenin n9 R&D bölümünde sağlam biri olduğunu farkettim. ve geliştiricilerin sorularını yanıtlıyor. geliştiriciler ile n9 R&D ekibi arasında bir tür köprü. ve onun dediklerini aynen aktarıyorum

ingilizcesi:Someone asked about FM radio. Hartti already answered but let me confirm that from a pure hardware description point of view there is both FM RX and TX inside. As far as I know nobody has tried to reach them, so I don't know how that road would be from an R&D experimentation point of view.

türkçe meali: birileri fm radyoyu sordu? Hartti zaten cevabı verdi ama şunu doğrulamama izin verin. sadece donanim açısından bakarsanız FM alıcısıda vericiside var. bildiğim kadarıyla kimse bu donanımlara ulaşmaya çalışmadı. bu sebepten R&D departmanı bu işi yaparmı yapmazmı bilemem.

son cümleyi tam çeviremedim ama yaklaşık bu. gündüz bende iddia olarak atmıştım işyerinde çok üstüne gidememiştim. ama demekki varmış. sadece sürücüsü yokmuş. aynı muhabbet n900 içinde dönmüş zaten. ikiside aynı konseptte cihazlar.

• 16/64 gb hafızalı olacakmış. sd kart takılmıyor şimdi gördüm bunu. ulan nokia arkadaşa abd den class10 32 gb kart aldırmıştım yapılır mı bu bana

birde özelliklerinde micro sim kart yazıyor. bizim sim kartlardan bir farkı yok değil mi? öyle bir sim kart varda benim mi haberim yok yoksa
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen_e

16/64 gb hafızalı olacakmış. sd kart takılmıyor şimdi gördüm bunu. ulan nokia arkadaşa abd den class10 32 gb kart aldırmıştım yapılır mı bu bana

birde özelliklerinde micro sim kart yazıyor. bizim sim kartlardan bir farkı yok değil mi? öyle bir sim kart varda benim mi haberim yok yoksa

Micro sim , bizim klasik sim kartların minik hali.Hali hazırda kullanılıyor şuan.ip4 ler micro sim kullanıyor mesela.

Detay bilmiyorum ama çok cüzzi bir fiyata 5-7tl olabilir veya bedavaya abone merkezlerinden micro sim kart alınabiliyor.

• Güzel cihaza benziyor sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: i3e

reisi eagles N8den N20ye, X7den X20ye, C7den C20ye, E7den E20ye tüm konu başlıklarını rezerve etmiştir bence.

ahaha :))) yok be abi.

ilk xml dökümanı düşünce açıorum tanıtılınca güncelliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

quote:

reisi eagles N8den N20ye, X7den X20ye, C7den C20ye, E7den E20ye tüm konu başlıklarını rezerve etmiştir bence.

ahaha :))) yok be abi.

ilk xml dökümanı düşünce açıorum tanıtılınca güncelliyorum.

Reis XML dosyalarında belirtilen cihazların hepsi doğru çıktı mı şu ana kadar?
  • quote:

şimdi iyice kurcaladım ve meego geliştirici forumundaki qgil nickli üyenin n9 R&D bölümünde sağlam biri olduğunu farkettim. ve geliştiricilerin sorularını yanıtlıyor. geliştiriciler ile n9 R&D ekibi arasında bir tür köprü. ve onun dediklerini aynen aktarıyorum

ingilizcesi:Someone asked about FM radio. Hartti already answered but let me confirm that from a pure hardware description point of view there is both FM RX and TX inside. As far as I know nobody has tried to reach them, so I don't know how that road would be from an R&D experimentation point of view.

türkçe meali: birileri fm radyoyu sordu? Hartti zaten cevabı verdi ama şunu doğrulamama izin verin. sadece donanim açısından bakarsanız FM alıcısıda vericiside var. bildiğim kadarıyla kimse bu donanımlara ulaşmaya çalışmadı. bu sebepten R&D departmanı bu işi yaparmı yapmazmı bilemem.

son cümleyi tam çeviremedim ama yaklaşık bu. gündüz bende iddia olarak atmıştım işyerinde çok üstüne gidememiştim. ama demekki varmış. sadece sürücüsü yokmuş. aynı muhabbet n900 içinde dönmüş zaten. ikiside aynı konseptte cihazlar.

Bu da demek oluyor ki tıpkı N900 de olduğu gibi ilerde illaki gelecektir. Ki bu gün gördüğüm bir video da çok ilginç bişeyle karşılaştım. Adamlar güvenlik ayarlarına developer mode koymuşlar ki bu da sanırım sadece Nokia'ya özgüdür. Developer mode geçince ufak bir component indirmek istiyor ve componentden sonra boot kilidinin bile açıldığı yazılmış.
    http://mynokiablog.com/2011/06/25/openness-of-the-nokia-n9-rooting-just-activate-in-settings/

• DLNA varmış. HDMI dan farkı nedir?
  • quote:

DLNA varmış. HDMI dan farkı nedir?

DLNA özelliği bulunan TV ler ile kablosuz paylaşım yapabilmeni sağlar.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.