Şimdi Ara

===> Yeni Nokia N9 | MeeGo - 3.9' AMOLED FWVGA - 8MP 720p - NFC <=== (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.177
Cevap
10
Favori
150.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çıkarıyorsa destekte verecektir sanırım. hele heleki android uygulamalarınıda çalıştıracaksa androide çok büyük darbe vuracakki o zaman daha çok arkasında durur bu cihazın.
  • Bu değerlerden çok anlamam ama f2,2 lafı çok hoşuma gitti. içim ısınmaya başladı telefona. turuncusuda olaymış keşke 3 renk gördüm sanırım,
    f2,2 değeri dediğiniz şey SGS2 de kaç biliyormusunuz?

birde nezman çıkar gibi bu telefon?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemen_e -- 24 Haziran 2011; 9:38:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: egemen_e

Bu değerlerden çok anlamam ama f2,2 lafı çok hoşuma gitti. içim ısınmaya başladı telefona. turuncusuda olaymış keşke 3 renk gördüm sanırım,

bir soru daha:

bir arkadaş uygulama eksikliğini android uygulamaları ile çözülecek gibi birşey yazmıştı.

bu meego androit uygulamalarını mı çalıştırıyor, yani apk dosyaları mı yükleyebiliyoruz?
  • quote:

quote:

Bu değerlerden çok anlamam ama f2,2 lafı çok hoşuma gitti. içim ısınmaya başladı telefona. turuncusuda olaymış keşke 3 renk gördüm sanırım,

bir soru daha:

bir arkadaş uygulama eksikliğini android uygulamaları ile çözülecek gibi birşey yazmıştı.

bu meego androit uygulamalarını mı çalıştırıyor, yani apk dosyaları mı yükleyebiliyoruz?

Telefona bir yazılım kurulacak ve Android uygulamalarının çoğu kullanılabilecek diyordu.Herhalde apk dosyaları yükleyerek olacak.

• Tasarım konusunda iyi şeyler yapmaya başlamış.
    Meegonun anladığım kadarıyla androidden daha kolay bir kullanım yapısı var. Acaba windows için kullanılan uygulama mağazasını mı kullancak yoksa meegoya özel mağaza mı kurulacak.
    Samsungun badasına alternatif meego geldi. windows platformuna sahip cihazları ne zaman görürüz bilemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Juan Pablo Montoya

Hacu ayıp ama yaptığın yav. Ben de diyorum Reis nasıl oldu da konu açmadı sen açmayınca ben açtım ama eskiden varmış zaten. :D

Reyis açmadan durur mu ya sen bilmiyo muydun bu konuyu pişti oldun
  • Bugün engadget sitesinde android'li nokia vardı, N9'a benzetmişler. Mümkün mu böyle bir şey?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

quote:

Hacu ayıp ama yaptığın yav. Ben de diyorum Reis nasıl oldu da konu açmadı sen açmayınca ben açtım ama eskiden varmış zaten. :D

Reyis açmadan durur mu ya sen bilmiyo muydun bu konuyu pişti oldun

Aslında biliyordum ama unuttum yav.Taa geçen sene açmış. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: hadesperado

Bugün engadget sitesinde android'li nokia vardı, N9'a benzetmişler. Mümkün mu böyle bir şey?

Ben gördüm o haberi.Hatta ilkilensin diye Knight a PM attım. Tasarım N9 un,üstünde C yazıyor,Android var. :S Nokia kafayı bozdu iyice. :D Gerçe ingilizcem olmadığı için pek birşey anlayamadım haberden.O yüzden Knight e haber verdim ama... :D
  • çin telefonuda olabilir. zira n8 tipli android bile var çin telefonlarında
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemirci

çin telefonuda olabilir. zira n8 tipli android bile var çin telefonlarında

Ya büyük ihtimalle öyledir zaten ama dün görünen N9 görünümlü Windows telefon yüzündeninsan merak etmiyor değil.Herhalde Nokia işlemciden kısacağına tasarım ekibinden kıstı.Bütün cihazlarını N9 görünümlü olarak çıkaracak bundan sonra.S40,S60,MeeGo,WP. :D
  • N950 ile arasında mp ve fiziki klavye farkı var.. Ben sırf fiziki klavye için N950 bekliyorum..
  • reisi eagles N8den N20ye, X7den X20ye, C7den C20ye, E7den E20ye tüm konu başlıklarını rezerve etmiştir bence.
  • quote:

quote:

çin telefonuda olabilir. zira n8 tipli android bile var çin telefonlarında

Ya büyük ihtimalle öyledir zaten ama dün görünen N9 görünümlü Windows telefon yüzündeninsan merak etmiyor değil.Herhalde Nokia işlemciden kısacağına tasarım ekibinden kıstı.Bütün cihazlarını N9 görünümlü olarak çıkaracak bundan sonra.S40,S60,MeeGo,WP. :D

sen sgs2 almadınmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ronin1453
    N950 ile arasında mp ve fiziki klavye farkı var.. Ben sırf fiziki klavye için N950 bekliyorum..

N950 zannedersem satışa sunulmayacak MeeGo geliştiricileri için özel hazırlandı onlar ebay de velan satışa çıkarırsa onlardan alabilirsin
  • vay be f2.2 çok iyi. samsung galaxy s II de f2.8 . meego işletim sistemi maemonun devamı gibi zaten. çok akıcı ve bu kadarını nokia dan beklemezdim. çok iyi iş. alınacak hatta şu sıralarda nokia yı yükseltecek bi telefon.
  • quote:

bu cihaz göründüğü gibi ıse,birde iyi reklamını yaparsa varya nokia ,androide çok pis bir aparkat vurur.

Android'e aparkat vurması için LG, Motorola, Samsung, HTC, SE vb firmalarada vurması gerekir. Bu firmalar Android'i o kadar iyi pazarladılar ki artık gözü kapalı insanlar Android'i alırlar. Zaten Android'i Google geliştiriyor desen Google Arama motorundan direk tanıyacak ve iyi anlamda ön yargılar oluşabilir. Şimdi Nokia için bakarsak yıllarca sömürme stratejisi bugünlere böyle getirdi.

N8 çıktığında Symbian desteklenecek daha iyi olacak dediler. Ben tam tersini dedim çünkü Symbian aceleye geldiği her halinden belliydi. Aceleye gelince Nokia'da pazardan kan kaybetmek istemiyor ve gün geçtikçede MeeGonun ayak sesleri geliyordu. Şuana kadar sadece Anna çıktı ve diğerlerinin önde olmasını sağlayacak bir özelliği varmı merak ediyorum. MeeGo umut besleyen bir OS, Nokia ise o umudu yok eden bir firma. MeeGoların göründüğü son cihazlar bunlar olabilir. Nokia Wp7 ile devam edecek. Gerçeği MS Nokia'yı ellerinin altına aldı ne diyelim. Yazık oldu yılların firmasına.

Peki neden MeeGo'lu cihazların sonu olabilir. Tabikide Intel kendi X86'lı akıllı telefonlarını yada tablet bilgisayarı çıkaracak. MS zaman kazanmak ve kullanıcıların Nokia'ya her gün bakışlarının değiştiğini. Yavaş yavaş Nokia'dan umudu kesip geçişler yaşanıyordu. Nokia dur demek amacıyla MeeGo'lu cihazları çıkaracak. Böylelikle Nokia, Wp7 için zaman kazanacak elindeki kullanıcıları ise öbür tarafa geçmesini yavaşlatacak ve ilgiyi üstünde tutacak. Ama MS şunu da biliyor MeeGo bizim bütün planlarımızı öldürür.Ne yapalım dediler düşük donanım + MeeGo bir yere kadar götürür. Onlarda şuan için orta seviye donanımla üst seviye işletim sistemini barıdıran N9'u çıkardılar.

Eğer Cortex-A9 + MeeGo'lu bir cihaz olsaydı @ahmetdemirci sizin dediğiniz gibi direk bir aparkat'ı yapışıtırırdı. Hala benim gibi kullanıcının içinde Nokia güzel bir telefon yapsın alalım diyorum. Ama hep hüsran hep hüsran.

Nokia + WP7'i sıcak bakmıyorum. Zaten Nokia eskiden yazılım üreten bir firmaydı şimdi ise Marka olarak kalacak. MeeGo'nun %50'i onda olması hiçbir şeyi ifade etmez. Nokia paraya ihtiyacı oldumu MeeGo'yu seve seve satabilir. Pardon Stephen Elop. Bu adam Ceo olabildiyse zaten yönetim kurulu bu adamın yandaşlarıyla doludur.

• quote:

quote:

fm radyo değilde fm transmitter yüzünden n9'dan vazgeçilebilir. en azından ben vazgeçerim:)

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

radyo yok dolayısıyla fm transmitterda yoktur sonuç olarak n8den buna geçmeme hiçbir sebep yok oh rahatladım

Radyo yüzünden 1 GHz,1 GB RAM,MeeGo dan mı vazgeçiyorsun?

Herkes kendi ihtiyaçlarına göre mobil cihaz almalı tabi.Benim için FM radyo,transmitter hatta HDMI çok önemli şeyler değil.N9 un işlemcisi biraz daha iyi olabilirdi diyorum ben de mesela.Ama Nokia MeeGo ya destek verecek mi vermeyecek mi belli olmadığı için bu cihaz şu anlık alınmaz.

benim için önemli herkes ihtiyacına cevap veren telefonu almalı en güzeli bu, 1 ghz benim ne işime yarayacak fm transmitterla bütün arabalarda telefonumdan çaldırıyorum sırf bu yüzden ne iphone4 ne de galaxys almadım
    nokia konularında derdimizi rahat rahat konuşuyoruz valla agresif adamlar az

• alper;
    cortex felan çoğu son kullanıcı bilmez. ghz değeri ve ram değeri.çoğu son kullanıcı için yeterlidir.

masterevil:
    benim içinde fm transmitter bir telefonda mutlak surette bulunması gereken en önemli şeylerden. 1 ghz değil 10 ghz de olsa.fm tranmitter olmadıktan sonra radyo olan heryerde kendi müzik arşivin olmaz. n8 her ihtiyacımı görüyor, bu kadar donanımlı telefon çıkana kadar bizim için başka telefon yok. yani bizim icin son kodel telefon hala n8:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: snbrk
    vay be f2.2 çok iyi. samsung galaxy s II de f2.8 . meego işletim sistemi maemonun devamı gibi zaten. çok akıcı ve bu kadarını nokia dan beklemezdim. çok iyi iş. alınacak hatta şu sıralarda nokia yı yükseltecek bi telefon.

yanlış bilmiyorsam n8 diyafram açıklığı f2.8
    f2.2 gayet iyi.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.