Şimdi Ara

yeni NİSSAN X-TRAİL 2014 - paylaşım platformu- (80. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.638
Cevap
56
Favori
184.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kaza yapan arkadaşım gelmis gecmis olsun. Allah beterinden saklasin.

Xtrail 2 defa test sürüşü yaptim. Performans normal. Araba agir ve heybetli.

136bin sifir fiyat aldim.
    126bine 2015 model 500kmde krom on arka yan aksesuarli ve kaput tampon cam ve far filmli bir arac almak uzereyim. Seramik kaplama da vardi sanirim aracin sifir kokusu uzerinde. 1 yil garantisi devam ediyor.

Siz olsaniz ne yapardiniz ? 2.elleri nasil bu araclarin ? 1 yil cok farkeder mi?

Sehir ici ortalama ne yakiyor 8i gecer mi?
    Cvt sanzuman sorunu olursa servis mudahale eder mi? Yoksa kendi kendimize mi yaptırmak zorunda kaliriz ?

Xtrailciler lutfen yorumlarinizi eksik etmeyiniz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rec25 kullanıcısına yanıt
    Sıfır için iyi fiyat almışsınız,
    10bin için ikinci el almazdım ben.

şanzıman sorunu artık aşıldı, ilk gelen seride yazılım sıkıntısı vardı artık yok.

yakıt 6-7-8 aralığında gezer.

biz aldık kullanıyoruz; size de tavsiye ederiz.

https://www.facebook.com/groups/yeninissanxtrail
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenersonmez

Sıfır için iyi fiyat almışsınız,
    10bin için ikinci el almazdım ben.

şanzıman sorunu artık aşıldı, ilk gelen seride yazılım sıkıntısı vardı artık yok.

yakıt 6-7-8 aralığında gezer.

biz aldık kullanıyoruz; size de tavsiye ederiz.

https://www.facebook.com/groups/yeninissanxtrail

Kafamı çok karıştırıyor ama tüm bilirkisilere sordugumda model degil km onemli diyorlar. Uzerinde aksesuar var , bi de benim taktiracagim aksesuarlar zaten. Sifir araç zararini ciksrtmis olacagim ve 2si de sifir araba olmus olacak..
    saniyorum 2.el 500 km olani alacagim..

Hizlaninca kapilari kapatmamasi ve aractan cikinca aynalaei otomatik katlamamasi kötü.. onun disinda super araba..

Benzinli tucson alıp aradaki farkı yakita vermek de bi alternatif... zor is secim yapmak.. kafam agridi dusunmekten :)

• Nissan Honda'dan CVT dersi almalı. Maalesef başarısız ve sorun ihtimali yüksek bir şanzıman.
    Ayrıca 500km'de bir araba neden satılır? Satanın mutlaka bir bahanesi vardır ama ben inanmam, genellikle memnuniyetsizlik ve hayal kırıklığı kaynaklı oluyor bu satışlar. Net.
    Nissan çok kaliteli bir marka, ancak x-tronic tam bir uydurmasyon.
    İkinci elde CR-V de bulabilirsiniz, 125-130 bandında az kullanılmış CR-V'ler var. Mükemmel mi? Hayır. Ama motoru çok daha güçlü, şanzımanı sorunsuz ve 4X4.
    Sadece samimi bir tavsiyeydi.
  • Xtronic icin uydurmasyon diyen arkadaslarin asagidaki linki okumasini oneriyorum. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak kotu birsey.

https://hayatinvirajliyollarinda.com/2016/05/22/nissan-x-tronic/

• Bilgi için gönderdiğiniz link, bu şanzımanı tanımayanlar için iyi bir bilgilendirme olabilir. Ancak ben gayet çalışma prensibini bilerek 2003'ten bu yana CVT kullanıyorum. Sorun CVT'de değil, Nissan'da. Hatta sadece yeni nesil Nissan'larda. Eskilerine de lafım yok.
    Lütfen iyi okuyun, anlamadan dinlemeden ders vermeye kalkmayın.
  • Xtronic uydurmasyon dediginiz icin takildim, yoksa bir itirazim yok. Yeni birseyler denemek her zaman risklidir

Madem ikiz bekliyorsun, iki çocuklu biri olarak önerilerime devam edebilirim.

Ben de Tucsonu baya düşünmüştüm. Hem Tucson hem de Xtrail için ikici el öneririm. Bence sıfır fiyatları çok fazla hele X-trail için 145bin bana çok fazla geliyor. Bence X-trailin ederi 120bin civarındadır. 145 bin diyince araba teknolojik anlamda kullandığım kadarıyla eksik.

İkizin olacağı için en azından avm ziyaretlerinde bile bagajın dolu olacaktır. Bagaj konusunda her ne kadar ikisi de eşit olsa da arka koltukları ileri geri yaparak X-traili genişletebilirsin.

Normalde çok fazla yol yapmam ama x-traili aldığımdan beri 5 ay içinde nerdeyse 15bin km yol yaptım. Tabi bunda bayramların uzun olması etkili oldu. Yakıt sarfiyatını düşününce Tucson pahalıya patlamıştı.

Teknolojik olarak Tucson üstün, ufak tefek konfor ayrıntılarını bazen insan arıyor. Şekil olarak Tucson hoşuma gitse de zamanla X-traile alıştım galiba gözüme güzel gelmeye başladı :D

Bebekler gelince ailen uzakta ise onlar da gidip gelecektir. Belki 7 koltuk sana abartı ne gerek var gibi düşündürse de yeri gelince kullanıyorsun. Gayet de iyi oluyor.

Temiz 2.el 120 civarlarında X-trail tavsiye ederim. Dedikleri gibi model önemli değil 2016 ile 2014 arasında fark yok hatta 2014 için vergi önümüzdeki ay düşecek. Bence en azında BlackEdition al ama tavsiyem PP dir.

Sorun varsa yine burdan devam ederim.

Merhaba sıfır 136 bin fiyatı nereden aldınız acaba. Bende 0 ile 2. El arasında kaldum şuanda

• Arkadaşlar ötv zammı yolda sıfır xtral de nekadar fark olacaktır bilgisi olan cvp verebilirmi

• emikaa E kullanıcısına yanıt
    136 en full olanb mı hocam
  • merkep kullanıcısına yanıt
    Bu sorunun cvbınıda merak ediyorum :)

• emikaa E kullanıcısına yanıt
    Qq'de en az 25 bin fark edecek deniyor,
    Xtr'de sanırım 35 bin civarı olur ...
  • Arkadaşlar herkese merhaba.1 aralık itibarı ile 2.el 2014/7. ay trafiğe çıkışlı 62.000 km platinum pack xtronic şanzuman alarak aranıza katıldım
    Aracı almadan otorapor dan test yaptırdım.İyi çıktı.Satış işleminden sonra aracı alarak İzmire dönmek üzere yola çıktım.Seyir halindeyken 1500 devirlerde arabanın çok fazla silkelediğini farkettim.Resmen beşik gibi sallanıyordu.2000 devir üzerinde sorun yok

Kullanmadığım için bilmiyorum.Bu şanzuman hatası mıdır?Aracın 2017/7 aya kadar garantisi var.Servise mi başvurmalıyım?

Yardımlarınızı rica ediyorum
  • Arkadaşlar kasımda black Edition alarak bende araniza katıldım. İlk otomatik arabam. Otomatik vites kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir. Yardımcı olursanız sevinirim.

• x-trail sahibi arkadaşlar araçta direksiyondan radyo değiştirmek istendiğinde kayılı radyolar değilde radyo arama modunda değişiyor yani kayıtlı radyolar arasında değişmiyor bunun bir çözümü veya atladıgımız bir nokta var mı ?
  • merhaba, bende 2015 model 9.000 km de pp aldım ( 131,500 tl den pazarlık 129.000 tl. cam film, boya koruma, yan basamaklar ve ses yalıtımı yaptırılmış). aracı almadan kontrol ettireceğimiz tanıdık nissan servisi telefonda modeli 2014 se yaklaşmayın kronik şanzıman sorunu var demiş. 2015 olduğunu söyleyip kontrol için götürdüler (babam ve kayınço) . servis, kaça pazarlık ettiğimizi sormuş 129 u duyunca eğer alıcı değilseniz ben gireyim devreye, niyetiniz varsa kaçırmayın demiş. babamda gelen ötv kararı nedeniyle sıkmamış. (gelen bakımın parası da indirilebilirdi).Araç hakkında sormayın; daha dokunamadım. yurt dışında çalışıyorum. ötv den etkilenmemek için apar topar ama araştırarak aldırdım. Beyaz incim, evin kapısında benim izine gelmemi ve buluşacağımız anı bekliyor. her gün evimle görüşürken çocukları sorup görüştükten sonra arabamı soruyorum, yeni  NİSSAN X-TRAİL 2014          - paylaşım platformu- sürekli resimlerine bakıyorum. Bu durum, zaten kötü olan gurbette ilave çok kötü bir his benim için.

• gokhanh G kullanıcısına yanıt
    Ailenizle birlikte kazasız/belasız, güle güle zevkle kullanın, hayırlı olsun ...
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.