Şimdi Ara

yeni NİSSAN X-TRAİL 2014 - paylaşım platformu- (78. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.638
Cevap
56
Favori
184.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrebay

Bende teşekkür ederim biraz forum hareketlense arabayla ilgili bilmediğimiz özellikler varsa paylaşılsa ne iyi olurdu. Mesela sileceklerde olduğu gibi

Uzun bir aradan sonra selamlar..
    emrebay;
    Bu konu, bu durumdayken hareketlenmesi çok zor bir olasılık.. Xtrail'den çok başka markalar yazılıyor Forumu ben de dahil birçok arkadaş bıraktı zaten, paylaşım adına bir tane makale maalesef yok. Facebook grubu şuan daha uygun, üyeler daha rahat...
  • Facebok grubuna bende katılmak isterim grub hangisi bilgi verirmisiniz
  • Baskan` B kullanıcısına yanıt
    facebook grubu hakkında bilgi verirmisiniz
  • Selamlar. Bunun manuelini kullanan varsa iletisime gecebilir ki acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • a_r_k A kullanıcısına yanıt
    buyrun?
    bende 2014 manuel var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenersonmez

buyrun?
    bende 2014 manuel var.

Merhaba, konuda epeyce bahsedilen sanziman problemi sadece otomatikte mevcut degil mi ?
    Manuel aracinizda herhangi bir problem soz konusu mudur su ana kadar ?
    Tesekkurler.

• deneme tahtasi kullanıcısına yanıt
    yok, 2014 cvt şanzıman sorun çıkarmıştı.
    şimdi ne manuel de ne cvt'de sıkıntı yok.
  • Arkadaşlar sisleri xenon görünümlo beyaz ampül takıcam.Ampülü internetten sipariş edicem.Fakat bu h-? olayını öğrenmem lazım.Bilen varsa yazabilir mi ?

• Beyaz ışıkla sisli havada önünüzü göremezsiniz ...
  • Manuel'de tork nasıl görmek isteyenler için:

https://youtu.be/UmYkbQwMG9c
  • Merhaba,
    Uzun sure dizel Psa motoru kullanmis biri olarak hic yag eksilten bir motor degildi, renault motorunda belirli bir kilometrede de bir yag mi eksiltiyor yoksa asagida bahsedilen motor mu sorunlu ?
    Surekli yag ekleye ekleye gidiyorum diyor adam.
    Bir arac yag uyarisi veriyorsa 1 litre yag eksik demek neredeyse bu da ciddi yipranmalara yol acar, 6500km de daha servise gitmeden bu sorun baslamis sanirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-sahibinden-yag-sorunu-olan-x-trail-298030799/detay

quote:

ARACIM SATILIKTIR AMA DURUMUNU BELİRTMEDEN SATMIYORUM. SIFIR BIR ARACI BAGAJDA 1-2 L YAĞ BIDONU BULUNDURMAK ŞARTI ILE KULLANMAK İSTEYEN VEYA ARACI HER UYARI VERDIĞINDE SERVISE BIRAKMAK ISTEYEN VARSA SATABİLİRİM.ÇÜNKÜ ALINDIĞI TARIHTEN İTİBAREN YAĞ SORUNU VARDIR VE SERVIS KAYITLARI MEVCUTTUR.ALINDIĞINDAN ITIBAREN PERIYODIK OLARAK YAĞ UYARISI VE HATA VERDİĞİ IÇIN DÜZENLI OLARAK SERVISE GITMIŞTIR GITMEYE DE DEVAM ETMEKTEDIR.ÇÖZÜMÜ İÇİN BIR ADIM ATILMAMAKLA OYALAMA ŞEKLINDE SÜREÇ DEVAM ETMİŞTİR.SORUN ÇÖZÜLMEMEKLE BIRLIKTE ARTIK FARKLI BIR BOYUTA GELMIŞTIR. "GARANTISI DE DEVAM ETMEKTEDIR ". BU ŞEKILDE BİR ARACI ALMAK ISTEYEN VEYA ARAÇ HAKKINDA DETAYLI BILGI ALMAK ISTEYENLER ARAYABİLİR.İLK UYARISI 6300 KM DE KAYDI MEVCUTTUR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codeThoreau -- 13 Mayıs 2016; 8:02:31 >

• Aranızda aracına nano boya koruması yaptıran veya seramik kaplama yaptıran var mı? İkisi arasında kararsız kaldım.
  • x-trail black edition için fiyat alan var mı son zamanlarda ?
  • Merhabalar, aracı 10 gündür kullanıyorum. Platinium paket. Uzun yol ve sürat yapmadığımdan yol tutuşu ve yüksek hızları konusunda fikir edinemedim. Şehir içindeki kullanımdaki yorumlarım,

Artıları;
    *İçi geniş, Honda CRV'ye de baktım. Çok daha ferah. Sürücü kısmı baş mesafesi bariz olarak daha iyi. Arka koltukta oturanlarda diz mesafesi olarak çok rahat edecektir.
    *7 koltuk çok kullanılmasa da, gerekli olduğu durumlar için bir avantaj
    *Araç donanım ve güvenlik sistemleri olarak çok iyi, Çarpışma testleri de iyi.
    *Motor beklediğimden iyi. Çok performanslı olmasa da tatmin ediyor. 2000 devirden sonra gerçek gücünü gösteriyor. Kalkışları bu sebeble biraz ağır. Yokuşlarda yüksek tork sebebiyle bayılmıyor. Zaten bu araçta performansta olsun diyorsanız BMW serisine geçmemniz lazım, onlarında fiyatları malum.
    *Otomatik VCT şanzıman kararlı çalışıyor, vites geçişleri çalışma prensipleri sebebiyle çok yumuşak. Bu da sportifliği öldürüyor tabi.
    *Yakıt tüketimi iyi. Sadece şehir içi sabah-akşam trafiğinde 8.4 lt ortalama yaptım.
    *İç mekan kalitesi fena değil. 1-2 eksiği ve kusuru var tabiki. Camlarda sadece sürücü tarafının tek dokunuşla açılması, kapı kollarındaki kumandaların ışıksız olması, kol dayama kolçağının biraz geride kalması, direksiyon solundaki çok kullanılmayan kumandaların çok aşağıda kalması vb çok önemli olmayan eksikler var. Vites kolu çok demode. Majör bir sıkıntı yok.
    *Konfor hissi çok yüksek. Koltukları, inmesi binmesi çok rahat. Yumuşak amortisörler başarılı ancak bunun negatif etkisini yüksek hızlara çıkamadağımdan test edemedim.
    *Araç menüleri ve kumandaları anlaşılır ve kolay. Kitapçığını okumama gerek kalmadan her şeyi hallettim.

Eksileri;
    *Bu araca otomatik 4x4 yakışırdı.
    *Aile arabası olarak sınıflandırıyorum. Performans beklemeyin.
    *Qashqai ye çok benziyor ve aracın marka imajı verilen rakama göre düşük. Bu kadar rakam veriliyorsa tasarımın Qashqai den biraz daha farkedilir olması gerekir.
    *Usb girişi 1 adet, SD kart girişi de yok.
    *Ses sistemi daha iyi olabilirdi.
    *Bi-Led farların performansı yetersiz geldi.
    *İç mekan eşya gözleri sınıfına göre yetersiz.

Sonuç olarak aile arabası ve konfor arayanların tercih edeceği, bir takım kusurları ile birlikte Fiyat-performans katsayısı fena olmayan bir araç olarak görüyorum. Zaten kusursuza yakın olsun yani donanım da iyi olsun, konfor da iyi olsun, performans ta iyi olsun, marka imajıda yüksek olsun derseniz bir daire parasını gözden çıkarmanız gerekir.

İlerleyen dönemde yeni tecrübe ve yorumlarımı aktarmaya çalışırım.

• Merhabalar, 2 çocuk koltuğuyla aracı kullanan var mı? Arkaya bir kişinin daha binmesi mümkün oluyor mu? arkası geniş bir araç arıyorum ama grand picasso ya da 5008 kadar genişini bulamadım. Fransız arabası da tercih sebebi değil :)

• quote:

Orijinalden alıntı: aLLyC

Merhaba,
    Uzun sure dizel Psa motoru kullanmis biri olarak hic yag eksilten bir motor degildi, renault motorunda belirli bir kilometrede de bir yag mi eksiltiyor yoksa asagida bahsedilen motor mu sorunlu ?
    Surekli yag ekleye ekleye gidiyorum diyor adam.
    Bir arac yag uyarisi veriyorsa 1 litre yag eksik demek neredeyse bu da ciddi yipranmalara yol acar, 6500km de daha servise gitmeden bu sorun baslamis sanirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-sahibinden-yag-sorunu-olan-x-trail-298030799/detay

quote:

ARACIM SATILIKTIR AMA DURUMUNU BELİRTMEDEN SATMIYORUM. SIFIR BIR ARACI BAGAJDA 1-2 L YAĞ BIDONU BULUNDURMAK ŞARTI ILE KULLANMAK İSTEYEN VEYA ARACI HER UYARI VERDIĞINDE SERVISE BIRAKMAK ISTEYEN VARSA SATABİLİRİM.ÇÜNKÜ ALINDIĞI TARIHTEN İTİBAREN YAĞ SORUNU VARDIR VE SERVIS KAYITLARI MEVCUTTUR.ALINDIĞINDAN ITIBAREN PERIYODIK OLARAK YAĞ UYARISI VE HATA VERDİĞİ IÇIN DÜZENLI OLARAK SERVISE GITMIŞTIR GITMEYE DE DEVAM ETMEKTEDIR.ÇÖZÜMÜ İÇİN BIR ADIM ATILMAMAKLA OYALAMA ŞEKLINDE SÜREÇ DEVAM ETMİŞTİR.SORUN ÇÖZÜLMEMEKLE BIRLIKTE ARTIK FARKLI BIR BOYUTA GELMIŞTIR. "GARANTISI DE DEVAM ETMEKTEDIR ". BU ŞEKILDE BİR ARACI ALMAK ISTEYEN VEYA ARAÇ HAKKINDA DETAYLI BILGI ALMAK ISTEYENLER ARAYABİLİR.İLK UYARISI 6300 KM DE KAYDI MEVCUTTUR.

İlandaki aracın motorda bir sıkıntı olduğu kesin.
    1.6 Dci motoru Qashqai'de 16000km'dir, X-trailde 9000km'dir kullanıyorum sürekli kontrol ederim yağını daha bir milim kımıldadığını görmedim yağ çubuğunda..

• Değerli forum üyeleri yeni qashqai kullanıcısıyim. Aracimin gösterge camında çizik olduğu için değiştirecem. Fakat qashqai camı 585 tl iken. X- trailin gösterge cami 118 tl. İki gostergede aynı gibi farklılık varmı sizce. Alsam uyarmı acaba yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.
    Qashqai parça kodu:24813-4ea0a. 585tl
    X-trail parça kodu:24813-4ca0a. 118tl

• Bugun islemleri tamamlayarak xtrail sahibi olduk. Cuma yada cumartesi teslim edecekler insallah. 4*4 ten 4*2 ye gececegim ama olsun. İnsallah memnun kalirim. Kafamda honda crv vardi ama excute+ olmadigi icin xtraili tercih ettim. Araci teslim alinca ilk degerlendirmeleri yaparim.

• Faydalı bilgilerr ...

yeni  NİSSAN X-TRAİL 2014          - paylaşım platformu-
  • 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.