Şimdi Ara

yeni NİSSAN X-TRAİL 2014 - paylaşım platformu- (76. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.638
Cevap
56
Favori
184.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Belki de oyle gerekiyodur ne biliyosunuz gemen aracı kötüleme yoluna gidiyosunuz.ayrıca çoğu araçta üst tarafta yumuşak plastik vardır x trailde göğüs hizasıda yumuşak ve kaliteli alt tarafalar torpidonun altı her araçta olduğu gibi sert eğer yumuşak istiyosan 2015 yeni kasa Q7 veya yeni kasa range rover alıcaksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 750ahmet61 -- 29 Ocak 2016; 9:01:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 110luk 2015i 90a geçen hafta bir tanıdık aldı nasıl olurda 20bin indirim yapiyorlar sözde 2-3 araç kalmış ondanmış.
  • 750ahmet61 7 kullanıcısına yanıt
    Hocam, biraz aklini kullan, neden oyle gereksin, diger araclari bir incele, bak bakalim hangisinde on silecek kaldirirken kaputa temas ediyor ve tam acilmiyor...

Ayrica, on plastigin yumusak olmasi kaliteli oldugu anlamina gelmez. On camin onundeki kisma elinle dokun, nerdeyse icine gicecek gibi, o kadar ki dandik yapmislar,

Amacim camur atmak degil, dogrulari konusmak, beni bilen bilir, sen de biliyorsun da, unuttun sanirim :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • darkcald kullanıcısına yanıt
    Hocam, ederi kesinlikle liste fiyati degil, o yuzden elde kalanlari buyuk indirimle satarlar, normal sezonda araci alanlar da buyuk kazik yemis olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakın ben yine bu tartışmaya girmicem herzamanki gibi yumusak plastiği nereye götürürsen götür normal plastikten daha kalitelidir sadece belki doku farkı vardır mesela note 3 te deri görünümlü arka kapak kullandılır görünüş olarak 10 numara herkes deri zannetti uzaktan ama dokununca kalitesiz ucuz ve sert plastikten başa bişey olmadığını gördü herkes yumuşak plastik görünüş olarak belki güzel değildir ama dokunduğunuz ve elinizle bastırdığınız zaman yüzünüz gülüyor adamlar yumuşak ve kaliteli yapmış diye :))

Hocam, sen on camin hemen onune elinle hafifce bastir, nasil icine goctugunu ve yerinden oynadigini gor. Daha yumusak ve kaliteden bahsediyorsun :) aracin her yerinden ses geliyor, daha kalite diyorsun. :)

• Ben daha dayanamıyorum artık varlığımı satıp size 0 km Range Rover alıcam nereye dokunursan kalite sağlamlık yeter artık benim araçtan neden ses gelmiyor garajda videosunu çekip atarım isterseniz normal yolda da çkerim nedir derdiniz anlamadım..

• Hocam her kötüleyene Range Rover alacaksanız vakit kaybetmeden biz de yerimizi alalım

• Hayır yani ben araç ooo Bi x5 bi ml serisi gibi tok süper üff demiyorumki her aracın kusuru kötü tarafı vardır mesela daha once dediğim gibi torpidonun altındaki plastik bence kötü benim aracımda sallanıyodu tırnaklarını otturtum şimdi sallanmıyo ama kötü ayıp ettiniz range sizin köpeğiniz olsun

• Ne kadar ekmek o kadar köfte.Sen Liste fiyatı 150.000 olan bi araçtan her şeyin dört dörtlük olmasını bekliyorsan daha çok beklersin.
  • Liste fiyati 150 bin ama ederi kesinlikle o degil. Yeni Honda crv malzeme kalitesi, motor gucu, sanziman kalitesi cok daha iyi xtrail'e gore.

Bu arada 150 bin de az para degil hocam :)

Hocam, muadil araclarin karsilastirilmasi yapilir, hangi hayal alemindesin, xtrail ile range rover karsilastirmasi yapiyorsun. :) senin kulaklarda sorun olmasin hocam, aractaki ses problemleri kronik, herkes bir sekilde bu konudan bahsetti.

• Sizde bence biseylik var hatırladıgım kadarıyla kapı kapı gidip x trail test eduyodunuz ayrıca size şunu soyliyim ben range ile xtrail i kiyaslamadim sizin de gözler bozuk galiba yüksek kalite istiyosanız range alın dedim bu arada nereye giderseniz gidin bakın plastik kalitesi crv ye gore x trailinki daha iyi nereye sorarsaniz sorun

• Anlamyorum bir insan bu kadar kötülediği ve beyenmediği aracı alır ve eleştirir sat kurtul
  • Merhaba arkadaşlar;

Audi q3 1.4 benzinli ve nissan xtrail 1.6 dizel arasında seçim yapmakta zorlanıyorum. Bu hafta kısmetse ikisinden birini alacağım. Siz olsanız hangisini alırdınız? Nedenini de kısaca belirtirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Audi q3 için aldığım fiyat 133.000 tl, nissan xtrail black edition için 128.000tl

• Bizim bi doatumuzda da audi q3 var ve bize gelince x trail in yanında küçük kalıyo mini cooper gibi duruyo q3 genişlik olarak x trail tasarım olarak q3 bence ve bende black edition kullaniyorum gayet memnunum ben deri döşettim arabayı daha şık oldu ve en üst donanımda bi led farlar ısıtma ve elektrikli koltuk ve guvenlik icin birkac ozellik daha geliyo black de guvenlik ozellikleri var yine serit takip gibi 2-3 tane ozellik var gerisi size kalmis simdiden hayirli olsun

• Sayın Fatih Bey,
    İnanın şu foruma uzun zamandır girmek istememe sebebimsiniz. Ne yapmak istediğinizi de tam anlamış değilim. Bana sadece birşeyleri kötülemek size mutluluk veriyor gibi gelmeye başladı. Çünkü aracıyla ilgili iyi bir şey söylemeye kalkana adeta yorumlarınızla saldırıyorsunuz. Yakında neredeyse aracımızdan memnun olduğumuz için suçluluk duymaya başlayacağız herhalde.
    Herkese birşeyler yazdığınız için arada kendi yazdıklarınızı da unutuyorsunuz herhalde. O yüzden bir kaç hatırlatma yapayım.

quote:

Orijinalden alıntı: fakay2015

sizin yazdıklarınızı okurken, sanki kendim yazmışım gibi hissettim, foruma hoş geldiniz :)

nissan xtrail, sizin de söylediğiniz gibi, aynen içeriğe değil makyaja bakanların tercihi olmak durumundadır. benim de tercih sebeplerimden biri budur, diğer sebepler arasında, 360 derece çevre görüş sisteminin olması (ki bu özelliği aynı segment diğer araçlarda görmedim), sunroof'un açılır olması, iç mekanın ferah olması, tiyatro oturma düzenine sahip olması, elektrikli el freni olması, otomatik park özelliğinin bulunması), fiyatının özellikle şu ara crv exec+'a göre çok uygun olması...

ne kadar para, o kadar köfte diye bir laf vardır, nissan xtrail de bu hesap işte... bir çok falsosu olmasına rağmen, bu paraya ancak bu kadar oluyor, bütçeniz yeterliyse, daha üst markalara yönelebilirsiniz.

Bakın burada aracı makyajı ve birtakım ek özellikleri için aldığınızı söylüyorsunuz. Yani bir şekilde makyajı ve kalitesi sizi tatmin etmiş alırken. Ayrıca Bu fiyata bu kadar olur gibi bir yorumunuz da var.

quote:

Liste fiyati 150 bin ama ederi kesinlikle o degil. Yeni Honda crv malzeme kalitesi, motor gucu, sanziman kalitesi cok daha iyi xtrail'e gore.

Bakın bu da sizin yorumunuz. Yani o fiyat etmezmiş.

Lütfen karar verin, bu kadar paraya bu kadar kalite mi, yoksa bu fiyat etmez mi?

Bir başka konu da sileceklerin kalkmamasına getirdiğiniz iki ayrı yorum.

quote:

Hocam, biraz aklini kullan, neden oyle gereksin, diger araclari bir incele, bak bakalim hangisinde on silecek kaldirirken kaputa temas ediyor ve tam acilmiyor...

Nasil bir mantikla bu sekilde yaptiysa Nissan... kalitesini burda da gostermis anlasilan

Tabi ondan sonra, "belki öyle gerekiyordur" deme gafletinde (!) bulunan 750ahmet61 nickli arkadaşa da yükleniyorsunuz bu affedilmez hatasından dolayı. Şöyle söyleyeyim, ben merak edip baktım. Mühendislikten bihaber olan kalitesizlik timsalleri Mercedes, Audi, BMW ve WV marka araçlarda da durum böyleymiş meğerse. Hatta biraz da "aklımı" kullanıp internette araştırınca bunun aerodimaik adına böyle oduğunu gördüm. Yani rüzgar sesi olmasın diye kaputun altında silecek kolları.

Peki kolları kaldırmak istediğimizde ne yapacağız? Yine "aklımı" kullanıp kullanım kılavuzuna bakınca şunu gördüm.

Silecek kolunun yukarı kaldırılması:
    Silecek lastiği değiştirilirken silecek
    kolu yukarı bakmalıdır.
    Silecek kolunu yukarı çekmek için
    kontak anahtarı kapalı (OFF) konumdayken
    1 dakika içinde kolu
    4 iki defa yukarı itin (0,5 saniye
    içinde).
    Silecek faaliyeti çalışmanın ortasında
    duracaktır.
    Sileceği değiştirmek için, aşağı konumuna
    getirin ve kolu 4 bir kez
    yukarı itin.

Evet kafaları çalışmayan Nissan mühendisleri yaptıkları hatayı farketmişler ki kullanım kılavuzuna çözümünü de yazmışlar. Neyse, zararın neresinden dönsek kar...

Sadece eleştiriyor olsanız yine bir sorun yok, ancak bir süre önce bu forumda sizin meşhur balata sesini duymadığını söyleyen insanlara "koyun" demiştiniz. Az önce söylediğim gibi silecek kolunun aşağıda olmasının bir sebebi olabileceğini söyleyen arkadaşa da "biraz aklını kullanmasını" söylüyorsunuz. Maalesef kendinizi çok yükseklerde görüyorsunuz gibi geliyor. Beni kişisel olarak da rahatsız eden kısım tam da bu işte. Emsalsiz bir zekanız var ve size karşı çıkanların hepsi de "akılsız koyun".

Fatih Bey, geçenlerde merak edip CRV konusuna bakmıştım. Bakalım yorumları nasıl diye merak ederken gördüm ki, o forumda da bolca yazıp CRV sahipleriyle kapışıyorsunuz! Onların bir çoğunu da sinir etmişsiniz. Bir yorumunuzda x-trail facebook sayfasından da atıldığınızı söylemiştiniz. Onlarla da çok iyi geçinmediğiniz sonucunu çıkarıyorum. Buradan şöyle bir sonuç çıkıyor. Ya sizde bir geçimsizlik var ya da etrafınızdaki geri kalan tüm insanlarda...

Fatih Bey, burada eğrisiyle doğrusuyla iyi niyet içerisinde paylaşımlar yapmaya çalışıyoruz. Sizin koşullanmış negatif tavrınız genel bir rahatsızlık yaratıyor. Size arabanızı satmanızı söylemem haddime değil, ama en azından foruma yazmamanızı rica ediyorum. Şurada iki satır keyif almak istiyoruz, onu da zehir etmeyi bırakın artık. Saygılar.

• İyi akşamlar.
    7 ay önce yeni xtrail aldım ve genel sorunları yaşıyorum. 76 sayfayı taramaya üşendim kusura bakmayın.

Sorunların çözümüne yönelik işlem yapmış olan var mıdır??
    1. Cam açma düğmelerinde auto, aydınlatma ve uzaktan cam açma/kapama fonksiyonu yok. dlux denen kit başarılı mıdır?
    2. Otomatik vites için sol ayak doğrudan döşemenin üzerine kalıyor. Kibar bir parça uygulayan oldu mu?
    3. Döşeme pedallar seviyesinde bitiyor. Kaba izolasyon malzemesi ile karşı karşıyayız.
    4. Elektrikli koltuk kabloları açıkta. İki plastik kapaktan mı tasarruf etmişler??
    5. Koltuk ısıtma özellikle ön taraflarda başarısız.kalça yanarken diz altları üşüyor.
    6. Radyo verimsiz.
    7. 3. Sıra koltuk gizlemek için kullanılan kapak vari kontraplak güven vermiyor. Bir süre sonra ağırlık sebebiyle yamulma/kırılma endişesi yaşıyorum.

Yukarıda yazdığım özellikler b sınıfı 2011 aurisde vardı. O yüzden "sorun" olarak tanımlıyorum. Açıkcası aracı alırken bunları sorgulamak hiç aklıma gelmedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim arkadaşımın Q7 si var sizde inceleyin sileceklerini kaldıra biliyor musunuz dr frasier in dediği gibi bir mantık dahilinden yapılmış arabanın Aerodinamik yapısına uygun hesap vardır. Araştırılmadan kötüleme yapılmakta bizlerde boş insan değiliz araştırıyoruz bu forumda arabanın özellikleriyle ilgili konuşulup bilgi paylaşımı yapılacağına kötülemeden başka bir şey yok
  • Silecekler birçok yeni arabada bu şekilde, benim golf5 ve 308'de de silecekler kontak kapatıldıktan sonra kaldırma konumuna ayar kolu üzerinden getirilirdi. Ben de bu sene arabayı değiştirmeyi düşünüyorum, seçenekleri xtrail ve tucson olarak ikiye kadar indirdim. Kardeşimde bir önceki kasa var ve memnun.
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.