Şimdi Ara

yeni NİSSAN X-TRAİL 2014 - paylaşım platformu- (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.638
Cevap
56
Favori
184.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    4x4 de otomatik yok şu an için diye biliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu arabanın otomatiğine güvenilir mi acaba, yoksa manuel mi almalı? Manuel kullanmak günümüzde gereksiz bir zulüm mü artık manuel kullanmak demode mi olur? aracı ses sistemi konusundaki endişemi hala gidermemişken birde bu konuda kararsızım. bütün eksilerine rağmen bu aracın cvt otomatiğini tercih eder miydiniz? (40 yaşında bay kullanıcı olarak soruyorum)
    bu duruma göre görüşlerinizi paylaşmanızı rica ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mevzu

Arkadaşlar bu arabanın otomatiğine güvenilir mi acaba, yoksa manuel mi almalı? Manuel kullanmak günümüzde gereksiz bir zulüm mü artık manuel kullanmak demode mi olur? aracı ses sistemi konusundaki endişemi hala gidermemişken birde bu konuda kararsızım. bütün eksilerine rağmen bu aracın cvt otomatiğini tercih eder miydiniz? (40 yaşında bay kullanıcı olarak soruyorum)
    bu duruma göre görüşlerinizi paylaşmanızı rica ederim.

Şanzuman CVT. CVT nin en çok eleştirilen yönü hiç vites hissi olmaması. Bana sorarsanız mükemmel özellik ancak manüel vites severler bu şanzuman dan nefret eder. Sağlamlık ise marka ile ilgili bir olay buna yorum yapamayacam.
    Manüelmi otomatikmi? Bu konuda tüm otörler şunu söyler. SUV=otomatik vites. Bu tür ağır ve hacimli araçların manüel kullanımı hamallık derler. Bi nevi kamyonet kullanmak gibidir.
    Sonuç bence herzaman otomatik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rahmi2253 -- 24 Haziran 2014; 17:26:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yeni nissan x trail in ağırlığı CVT sistemi ile uygun çalışırsa bende artık manuel den terfi edeyim diyorum. Ancak otomatik sistemler içerisinde kime sorduysam tam otomatik yağlı tip sistemi en iyisi olduğu cevabını aldım. CVT konusunda biraz kullanıcıların yorumlarını beklemeli sanki.
  • Bu arada yeni x trail 4x2 ile 4x4 vergisi aynı mıdır? bilgisi olan var mıdır arkadaşlar...
  • quote:

Bu arada yeni x trail 4x2 ile 4x4 vergisi aynı mıdır? bilgisi olan var mıdır arkadaşlar...

Vergi sistemi motor hacmi ile ilgili. Asıl problem ruhsata arazi aracı olarak işlenip işlenmemesi. Son uygulama nasıl bilmiyorum ama en son bilgim arazi araçlarının hız limitinin daha düşük olduğu idi. (Binek araç için 110 km olan hız limiti arazi aracında 90 km idi. ) birde Allah korusun ama seferberlik halinde ilk çağrılıp el konulan araçlar arazi aracıdır. Geçen yıl Suriye gerginliğinde binlerce arazi aracına sefer görev emri gönderildi

• rahmi bey, o zaman arazi aracı olmamasına dikkat edelim diyorsunuz. o halde 4x2 alacağız. 4x2 ler arazi aracı olmaz herhalde. 100 küsür para verip mürüvvetini bile görmeden ayrılmak acı olur.
  • arkadaşlar bu arada nissan tr sayfasında yeni x trailin fiyatı dahil tüm bilgileri bulabilirsiniz. nasılsa bu defa erken güncellediler. eski kasayı komple kaldırmışlar siteden....

http://www.nissan.com.tr/araba-modelleri/yeni--xtrail
  • quote:

rahmi bey, o zaman arazi aracı olmamasına dikkat edelim diyorsunuz. o halde 4x2 alacağız. 4x2 ler arazi aracı olmaz herhalde. 100 küsür para verip mürüvvetini bile görmeden ayrılmak acı olur.

Bildiğim kadarı ile 4x2 ler arazi aracı olarak kayıt edilmiyor

• MODEL YAKIT TİPİ VİTES KUTUSU MOTOR HACMİ TAVSİYE EDİLEN ANAHTAR
    TESLİM LİSTE FİYATI
    2014 MODEL YILI TAVSİYE EDİLEN KAMPANYALI
    ANAHTAR TESLİM FİYATI
    2014 MODEL YILI
    1.6 DCI Visia 17'' Dizel M/T 1598 98.900 TL -
    1.6 DCI Sky Pack 17'' Dizel M/T 1598 106.900 TL -
    1.6 DCI Design Pack 19'' Dizel M/T 1598 111.900 TL -
    1.6 DCI Black Edition 19'' Dizel M/T 1598 118.900 TL -
    1.6 DCI Platinum 19'' Dizel M/T 1598 121.900 TL -
    1.6 DCI Platinum Premium Pack 19'' Dizel M/T 1598 125.900 TL -
    1.6 DCI Sky Pack 17'' Dizel X-TRONİC 1598 113.900 TL -
    1.6 DCI Design Pack 19'' All Mode 4X4-i Dizel X-TRONİC 1598 118.900 TL -
    1.6 DCI Black Edition 19'' Dizel X-TRONİC 1598 125.900 TL -
    1.6 DCI Platinum 19'' Dizel X-TRONİC 1598 128.900 TL -
    1.6 DCI Platinum Premium Pack 19'' Dizel X-TRONİC 1598 132.900 TL -
    1.6 DCI Sky Pack 17''All Mode 4X4-i Dizel M/T 1598 116.900 TL -
    1.6 DCI Design Pack 19'' All Mode 4X4-i Dizel M/T 1598 121.900 TL -

• ellerine sağlı sayın dark
    qq fiyatlarına bakaraktan x trail fiyatlandırmasına uygun diyebiliriz. bir tek CVT ile manuel şanzıman arasına paket farkı hariç 7.000 TL farkı fazla buldum. insanlar zaten CVT denildiğinde bir çekimserlik kaplıyor birde fiyat farkı olunca neyse...
  • 34 plakalı bir araç resmi var ekte. (sanırım muğla sarıgerme de test edilen araç bu)
    herhangi bir bayide gören olmadı mı? arkadaşlar...

http://www.haberler.com/konfor-standart-nissan-x-trail-6190581-haberi/

yeni  NİSSAN X-TRAİL 2014          - paylaşım platformu-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevzu -- 25 Haziran 2014; 20:04:38 >

• 4x4 lerde hangi donanım var baktım bulamadım arkadaşlar

1.6 DCI Design Pack 19'' All Mode 4X4-i Dizel M/T donanımda ne var?
  • komkarbey K kullanıcısına yanıt
    çok enteresan 4x4 en full paketi 4x2 den ucuz. demek oluyor ki full pk 4x4 tr ye gelmeyecek. iyi ki 4x4 ihtiyacım yok. kendi adıma sevindim. sizi de 4x2 ye davet ediyorum.
  • Hocam malesef ki benimde 4x4 araca ihtiyacım var. 1.6 Dizel bu boyutta başka model yok
    Merakımı bağışlayın Sn. komkarbey, 4x4 ihtiyacınız olmasının sebebi kullanım zevkimi yoksa gerçekten arazi ve engebeli yollarda işiniz olduğu için mi? bunu gerçekten merak ediyorum. güne kadar hiç 4x4 kullanmadığım için arazi kullanım ihtiyacı olmasa da tercih edenler olduğunu bildiğim için sordum. Suv bir aracı 4x2 kullanmak yanlışsa bende tekar değerlendireyim diyorum. benim bu aracı tercih etme nedenim tamamen aile aracı olarak görmemden kaynaklanıyor. Bu aracı sanki SW tip araçların büyük hali ve 7 koltuk alternatifi sunduğu için tercih ediyorum. bu araçlar en çok 4x4 mi satılıyor yoksa 4x2 mi satılıyor bilemiyorum. böyle bir istatistik bilgisi varsa paylaşırsanız memnun olurum. bir de ikinci elde 4x4 mi daha çok tutulur yoksa 4x2 mi onu da bilemiyorum. paylaşımlarınızı rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevzu -- 28 Haziran 2014; 10:30:57 >
  • Aracı yakından incelemeden yorum yapmak doğru olmaz kanımca, benim merak ettiğim bazı detaylar var mesela..eğer QQ ile fark varsa o noktalarda, kasa zaten ihtişamlı, gideri var gibi duruyor..bu arada geçen gün Fethiye bayiinden öğrendiğime göre temmuz içinde test araçları geliyormuş, gelince haber verecekler..merakla bekliyorum.ben de aslında QQ düşünenlerdendim ama bazı noktalarda beni tatmin etmeyen yönleri var, bunlar umarım xtrailde yoktur..içime sinerse aradaki fiyat farkını sineye çekmeye hazırım..çünkü bu suvcuk değil gerçekten SUV ..
  • bu fotoğraf bir önceki mesajımda suvcuk ve SUV yorumumu açıklıyor olsa gerek
     yeni  NİSSAN X-TRAİL 2014          - paylaşım platformu-
  • quote:

Merakımı bağışlayın Sn. komkarbey, 4x4 ihtiyacınız olmasının sebebi kullanım zevkimi yoksa gerçekten arazi ve engebeli yollarda işiniz olduğu için mi? bunu gerçekten merak ediyorum. güne kadar hiç 4x4 kullanmadığım için arazi kullanım ihtiyacı olmasa da tercih edenler olduğunu bildiğim için sordum. Suv bir aracı 4x2 kullanmak yanlışsa bende tekar değerlendireyim diyorum. benim bu aracı tercih etme nedenim tamamen aile aracı olarak görmemden kaynaklanıyor. Bu aracı sanki SW tip araçların büyük hali ve 7 koltuk alternatifi sunduğu için tercih ediyorum. bu araçlar en çok 4x4 mi satılıyor yoksa 4x2 mi satılıyor bilemiyorum. böyle bir istatistik bilgisi varsa paylaşırsanız memnun olurum. bir de ikinci elde 4x4 mi daha çok tutulur yoksa 4x2 mi onu da bilemiyorum. paylaşımlarınızı rica ederim.

Rica ederim dostum fotolar herşeyi anlatıyor heralde. Bu arada en fazla 4x2 tercih ediliyor sahibinden.com baktığımız zaman en çok satılık bunlar
     yeni  NİSSAN X-TRAİL 2014          - paylaşım platformu- yeni  NİSSAN X-TRAİL 2014          - paylaşım platformu-

Komkarbey paylaştığınız fotolar size 4x4 bile yetmeyeceğini gösteriyor. 4x8 olaydı iyiydi.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.