Şimdi Ara

Yeni Nesilde Oyun Fiyatları 70 Dolar Olabilir (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
1.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xbox iyi ki var yoksa oyun oynamak hayal

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Dunya icin kucuk bizim icin buyuk bir adim. Bize yansimasi 70-80 lira olur en az

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oyunlara bir de eğlence vergisi gelirmi beklerim salladım şuan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaymonD7 -- 2 Temmuz 2020; 21:6:11 >
  • Kabaca hesaplarsak, 60 dolara razı olan her 7 kişiden biri, bu zam yüzünden oyunu almaktan vazgeçer ya da korsana yönelirse, oyunun cirosu aynı kalıyor.

Sürümden kazanmak varken neden birim fiyatı artırırsın ki?

Neyse, koskoca şirketler sonuçta; bir bildikleri vardır.
  • Ben hâlâ gta vc deki helikopter görevideyim
    Az kaldı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lextor L kullanıcısına yanıt
    Zaten call of duty vs o fiyattan satılıyor gecen yılda bı 1200tl falan olur heralde

• SH0O0GUN kullanıcısına yanıt
    Yakında derken? Son birkaç yıldır oyunlarını orijinal almaya devam eden varsa zengin değilse kusura bakmasın alnına enayi yazıp dolaşsın. Alayını korsanlıyorum ben mutlu cebim mutlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aberrant Warden -- 2 Temmuz 2020; 21:22:57 >
  • Yurtdışında yapılan zam 10 dolar
    Türkiye'de hissedilen zam 40 dolar yaz bunu
  • Bak yemin ederim 20 tl ye oyun alsam mı almasam mı diye düşünüyorum.
  • İyi, bizde hmm.. Kar üstü kar üstü kar payı ile hmm 799TL standart sürüm, missssss.. Yakışır.
  • 10 dolar bizde 100tl olarak çevriliyor 550-600 civarı olacak demektir bu.
  • Şu fiyat artışını körü körüne savunacak kişiler yoktur sanmıştım ama bunu bile savunan var şaka gibi
  • Allah yazzdiysa bozssun oyunsuz olmaz 70 dolar ne bide bizim ulkede o facia bi parayla satilir 200 lirayada raziyim etmeyin gosunuzu seveyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nintendo Switch i oyunları 60 usd olduğundan fazla tutamadım sattım.Online alıyordum kutulu oyunlar 550 TL idi.Deme o ki boşuna Ps5 beklemeyin evde süs niyetine kullanmayacaksanız.Pc alın steamden devam.
  • 15 yıldır oyunlar 60 usd. Geç bile kaldılar zam için.

• Bizimkiler oyununa göre bazen 70 bazen 50 bazen 10 tllik oyunu pahalı buluyor. Bu adımla Türkçe oyun devri tamamen biter. Oyuncu sayısı artıyor umarız gerçek değildir
  • PC tarafında oyunlar bedavadan biraz pahalı, ps5 bitmiştir
  • Tr psn de zaten 70 dolardı yeni aaa ların çoğu 😂

• Pc kısmı etkilenmez çıkan çoğu oyunun büyük bir kısmı kırılıyor. Ama son çıkan önemli AAA oyunlarda Denuvo ciddi anlamda sıkıntı yarattığı bir gerçek ama o oyunların fiyatı da zaman içinde ciddi anlamda iniyor.

Bu artış en çok bizim gibi 4. Dünya ülkesinde yaşayan oyuncuları en çok konsol kısmını etkiler, paramız Afrika kabilesi gelişiminde ülkeler ile aynı seviyede.... Xbox kısmı GP ile güvenli bir liman olur, Ps5'de ise Psnow ile belki bu sıkıntı azda olsa geçiştirilir.
  • TR'de aslında 2010'dan beri böyle değil mi? Hep aynıydı aslında her şey, değişen bir şey yok. Ondan önce de eminim hallicedir durum. O zaman sorun aynıysa çözümü de aynı olacak: Parayı veren düdüğü çalacak, vermeyen/veremeyen korsan devam. Parası az olan korsan/konsol/düşük sistem devam. Hep buralardan geçtik işte, hâlâ daha geçiyoruz (Bu arada özellikle 2010 dedim, kendimi bildim bileli benim hep 1-1.25 arasında gördüğüm doların ilk defa 2010 yazına girmeden önce 1.58 olduğunu görmüştüm. O gündür bugündür ülkede ne döviz bitti, ne dış mihraklar bitti ne de vergiler bitti). Türkiye 10 sene önce de parası olanın yaşadığı bir ülkeydi, şimdi de öyle. Ben şimdi oyun oynamadan beklerim, geç de oynarım. zaten iş güç var ama yazık be gençlere üzülüyorum vallahi. Çok yazık. Eğlence bir lükstür ama bu kadar ocağa incir ağacı dikici cinsten olmamalı. Asgari ücretle çalışan ailenin çocuğunu düşün mesela. Bu çocuk eğlenmesin ölsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babblebabble -- 2 Temmuz 2020; 22:59:20 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.