Şimdi Ara

Yeni Nesil TV lerde Codec Rezilliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar çevremdeki çoğu insan artık UHDTV kullanıyor.. Bazı modellerde x264 desteği varken yeni modellerinde sadece x265 desteği var.

Benim anlamadığım en çok kullanılan yada arşivlenen x264 desteği bu firmaların sadece x265 desteği vermesine bir türlü aklım ermiyor sonuçta 10-15 mb sistemde bir yer kaplıyor..

Sonuçta internetimiz belli

60-70 gb lardan bahsediyoruz sadece 1 filmin kapladığı yer..
    8 gb nerde 50-70 gb nerde en azından testler yapılırken bunlar eksi olarak belirtilse birde müşteri hizmetleri o kadar bilgisiz ki almadan önce destek var diyorlar alıyorsun destek mestek yok özellikle LG Müşteri hizmetlerinden hiç memnun kalmadım.. Yani arkadaşlara tv öneriyorum müşteri hizmetlerini arayip ayriyetten bilgi alıp onaylıyorum. Bu sefer kabak benim başıma patlıyor.. Sistem harici codec güncellemeside vermiyorlar açıkcası.. Eee ne anladım yeni nesil tvlerden ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SilenthillDream -- 21 Haziran 2017; 15:21:59 >

• x265 filmlerin boyutu 264lerden çok daha düşük. 265 yeni bir kodek daha kaliteli ve daha az yer kaplıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

x265 filmlerin boyutu 264lerden çok daha düşük. 265 yeni bir kodek daha kaliteli ve daha az yer kaplıyor

Tamam da kaynak olmayınca neye yarar ki ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serty23

quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

x265 filmlerin boyutu 264lerden çok daha düşük. 265 yeni bir kodek daha kaliteli ve daha az yer kaplıyor

Tamam da kaynak olmayınca neye yarar ki ...

yavaş yavaş yaygınlaşıyor. evet sizin dediğiniz çok haklı yani tv de 264 desteği yok yani eski kodek açmıyor yenileri açıyorsa bu bir hatadır. marka model ne tv de
  • Siz bizzat denediniz mi H264 ya da x264 ripli .mkv .mp4 .ts ya da .flv kodekli normal bitrateli filmlerin açılmadığını?
    Denedikleriniz yüksek bitrateli filmler olmasın?
    Bir de hangi marka ve modellerden bahsediyorsunuz? Zira benim test için özel hazırlayıp denediğim film ve kısa videoların genelde açıldığını bizzat tespit ettim.
    Sadece her biri 1 dakika ve 600-700 mb boyutta yüksek bitrate ve çözünürlüklü 2 tane var.Onları açanı daha görmedim ki zaten açmalarını da beklemiyorum.Ama dediğim gibi denediğim yeni nesil marka ve modellerin çoğu bu seçme test film/videolarını açıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

Siz bizzat denediniz mi H264 ya da x264 ripli .mkv .mp4 .ts ya da .flv kodekli normal bitrateli filmlerin açılmadığını?
    Denedikleriniz yüksek bitrateli filmler olmasın?
    Bir de hangi marka ve modellerden bahsediyorsunuz? Zira benim test için özel hazırlayıp denediğim film ve kısa videoların genelde açıldığını bizzat tespit ettim.
    Sadece her biri 1 dakika ve 600-700 mb boyutta yüksek bitrate ve çözünürlüklü 2 tane var.Onları açanı daha görmedim ki zaten açmalarını da beklemiyorum.Ama dediğim gibi denediğim yeni nesil marka ve modellerin çoğu bu seçme test film/videolarını açıyor.

Yanıma usb aldım içine x265 remux ve x264 1080p internal grup riplerini attım mediamark ve vatanda tek tek tvlerde denedim çoğunda x264 desteği malesef yok UltraHDTV lerde çoğunda x264 desteği yok siz x265 sıkıştırma olarak iyi fakat internette x265 olarak kaliteli rip yapan bir grup yok sen 2-5 gb boyutunda x265 riplerde aşırı bozukluk var görüntüde.. henüz x265 tam tamına oturmadı. hele bazıları var x264 filmleri x265 yapmıyormu tam bir muamma :D benim anlamadığım x264 taş çatlasa 10mb yer tutar yani bunu tvlere eklememeleri çok saçma birde codec güncellemesi veren televizyon yok işin tuhafı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.