Şimdi Ara

-YENİ NESİL TOYOTA COROLLA-Dünyanın en çok tercih edilen otomobili (747. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.806
Cevap
30
Favori
1.251.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 745746747748749
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ertanolur

bayi şu anda dizel corolla elegant düz vitesi 57 ye bırakıyor. nasıl sizce?
    benim asıl kafama takılan corollanın yeni kasaya geçecek olması. çünkü yeni kasa çıkınca şimdiki kasaların fiyatları oldukça düşer, dolayısıyla 2.el piyasası da düşer.sende bir sürü para saydığınla kalırsın.

O zaman yeni kasayı bekleyebilirsiniz, 1 yıl kadar..
  • quote:

benim asıl kafama takılan corollanın yeni kasaya geçecek olması. çünkü yeni kasa çıkınca şimdiki kasaların fiyatları oldukça düşer, dolayısıyla 2.el piyasası da düşer.sende bir sürü para saydığınla kalırsın.

Yeni kasaya yaklaşmışken o kadar para sayıp alınmaz bence.

2.el 2009-2010 model elegantlar 40-42 den gidiyor.Temizinden bir tane alıp yeni kasa çıkana kadar binmek daha mantıklı, zararınız fazla olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

Merhaba arkadaşlar...yine kuruntulu bir mesaj-sorun ile karşınızdayım...corolla 1.33 2011 model 8000 km de..

Otoparktan arabayı geri geri çıkarırken stop etti...Ben ettirmedim hiç silkeleme falan yapmadan sesi kesiliverdi.. kontağı kapatıp çevirdim...yok ikinci denememde biraz daha uzun bastım marşa gene yok...3-4 deneme yaptım-ki kontağı kapattıktan sonra yarım çevirip motor-abs falan ışıklarını bile bekliyorum sönsün diye alışkanlık...ama tık yok...çalışmadı namussuz...1 dk falan bekledim sanırım...tekrar denedim 1 ya da 2. denemede çalıştı...anlayamadım durumu korkuttu beni yollarda kalacağız diye...ilk yeni nesil aracım bu arada...hep eski karbüratörlü 90 model arabalarla uğraştım...ondan hiç bir fikrim yok...yarın öbür gün uzun yolda,kalabalık şehir içinde yolda falan kalmayalım??Servise gitmek gerekir mi??(ki gitsekte o an sorun yoksa bakmıyorlar bile..bozulsun öyle getir mantığı)...

Neden olmuş olabilir??Göstergelerde her şey normal,sıcaklık 8 derece gösteriyor benzin yarım depodan fazla 300km menzil...sabah 1 km ye yakın işe gelip arabayı parka koydum akşam 5 te tekrar bindim...olası nedenler nelerdir??

Böyle bişey 3.5yılda bi kere başıma geldi aracım 50binde neden ve niye olduğunu bilmiyorum,tekrar etmediği içinde servise gitmedim

• quote:

Orijinalden alıntı: koniasun

merhaba arkadaşlar, bluetooth üzerinden telefon tanıtım ve kullanımı hakkında yardım edebilirmisiniz? Kullanım kitabında pair telefon ibaresi var ve menülerde bu başlığa hiç bir şekilde ulaşamadım, önceki telefonun kurulumunu abim serviste yaptırmış, şimdi yeni telefonu kurmaya çalıştığımda sadece pair audio başlığını görebiliyorum. şimdiden teşekkürler. (araç 2011 makyajlı kasa)

kontak tam açılıp direksiyondaki telefon açma tuşuna basmadıkça, pair audio menüsünde int.audio çıkmıyor. Sadece mp3 tanıtılabiliyor. Int.audio seçeneği tel+mp3 'ü ifade ediyor.
  • quote:

yerinizde olsam 42 milyara yeni honda civic alır, birde lpg taktırırdım .hem dizelden daha tasarruflu bir şekilde gezerdim ,hemde 5 yıl değişmeyecek güncel bir arabaya sahip olurdum
  • haklısınız. honda da aklımda var zaten. bu sene güzel bir dizel motorla piyasaya çıkacak honda. fiyatınıda makul seviyelerde tutarlarsa 1.6 dizel 120 HP 300 Nm tork motorlu hondalar peynir ekmek gibi gider.
  • japon arabalar yaramaz bence.almandan şaşmayın
  • honda civic geliştirdiği yeni 1.6 dizeli mevcut otomatik şanzımanla sunarsa çok iyi bir seçenek olur gibi.
  • yeni civic te şu an için dizel düşünülmüyormuş. dizel müşterileri için LPG versiyonları çıkacak herhalde.
    Alman arabaları ama hangisi olduğunu söylememişsin. Mercedes BMW de Alman Opel Ford da?
  • Merhaba arkadaşlar 2012 Toyota Corolla 1.4D4D Confort modeli var. araç ile şöle bi durum söz konusu arka hoparlörlerinden bir tanesi alttaki kağıta benzerimsi alt kısım yırtılmış sanırım bagaja bir şey koyarken servis 260Tl fiyat verdi. bunu ölçüleri nedir? daha ucuza nerden bulurum.? başıana bu tür bir durum gelen var mı? bilgi verirseniz sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayaramis

quote:

Orijinalden alıntı: koniasun

merhaba arkadaşlar, bluetooth üzerinden telefon tanıtım ve kullanımı hakkında yardım edebilirmisiniz? Kullanım kitabında pair telefon ibaresi var ve menülerde bu başlığa hiç bir şekilde ulaşamadım, önceki telefonun kurulumunu abim serviste yaptırmış, şimdi yeni telefonu kurmaya çalıştığımda sadece pair audio başlığını görebiliyorum. şimdiden teşekkürler. (araç 2011 makyajlı kasa)

kontak tam açılıp direksiyondaki telefon açma tuşuna basmadıkça, pair audio menüsünde int.audio çıkmıyor. Sadece mp3 tanıtılabiliyor. Int.audio seçeneği tel+mp3 'ü ifade ediyor.

Teşekkür ederim bahsettiğin şekilde bugün sorunu hallettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemal85

Merhaba arkadaşlar 2012 Toyota Corolla 1.4D4D Confort modeli var. araç ile şöle bi durum söz konusu arka hoparlörlerinden bir tanesi alttaki kağıta benzerimsi alt kısım yırtılmış sanırım bagaja bir şey koyarken servis 260Tl fiyat verdi. bunu ölçüleri nedir? daha ucuza nerden bulurum.? başıana bu tür bir durum gelen var mı? bilgi verirseniz sevinirim..

Hiç ilgi alanıma girmiyor.Ama herhangi bir oto teypçisinde muadili vardır. Alacağınız hoparlör her halükarda orjinalinden kötü değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemal85

Merhaba arkadaşlar 2012 Toyota Corolla 1.4D4D Confort modeli var. araç ile şöle bi durum söz konusu arka hoparlörlerinden bir tanesi alttaki kağıta benzerimsi alt kısım yırtılmış sanırım bagaja bir şey koyarken servis 260Tl fiyat verdi. bunu ölçüleri nedir? daha ucuza nerden bulurum.? başıana bu tür bir durum gelen var mı? bilgi verirseniz sevinirim..

150 tl ye 450 watt pionner in 6*9 hoparlörleri satılıyor .onlardan birtane alıp bir tesisatçıya taktırın ,orjinalinden çok daha kaliteli ses alırsınız .
  • @ayaramis,yanlış hatırlamıyorsam chip box taktırmıştınız ve memnuniyetinizi ifade etmiştiniz,halen kullanıyormusunuz araçda chip e bağlı bi sorunla karşılaştınızmı?
  • Arkadaşlar yeni Civic in özelliklerine baktım, fiyatına baktım Corolla'nın işi çok zor. Özellikle benzinli Corolla'nın işi çok çok çok zor.
    Honda Civic'de dizel olmayışı Dizel Corolla'yı rahatlatsa da zorlar.
    Eski Civic'in en büyük eksiği bagaj hacmi idi. Güncel Civic Corollan'nın bagaj hacmi ile denk olmuş. (Civiv 440 lt -Corolla 450 lt)

Benim fikrim yeni araç alacak olsam kesinlikle Civic. Fiyat/donanım/kalite/perfprmans/estetik oranlamaları çok iyi geldi.

Civic'in Yeni kasa olması, Coralla'nın kasa değiştirecek olması bunda çok etkili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihcelik

@ayaramis,yanlış hatırlamıyorsam chip box taktırmıştınız ve memnuniyetinizi ifade etmiştiniz,halen kullanıyormusunuz araçda chip e bağlı bi sorunla karşılaştınızmı?

ben chip box ı 40 bin km kullandım ,satana kadar çok memnundum ,tek handikabı arabayı dip gaz yapıp çok sıkıştırırsanız eksozdan 2-3 sn siyah duman atıyor, sonra normale dönüyor..ben aracımı satana kadar en ufak bir arızayla karşılaşmadım,aracımı 67 bin kmde sattım ,şimdi 2.0 dizel verso aldım ,onada box takacağım ,sattığım aracımdaki boxın içini açtım ,devrenin üzeri katranla kaplanmıştı ,ben bu işlemi su geçirmesin diye yaptıklarını düşünmüştüm ama işin aslı öyle değilmiş, asıl amaç içindeki maliyeti 1 tl bile olmayan 10 tane smd direnci saklamakmış,katranlı tabakayı kazıdım altından tam bir fiyasko çıktı ,bukadar basit birşeyin bukadar yüksek fiyatlara satılmasına akıl sır ermiyor ,tamam yaptığı iş gerçekten çok iyi ama hakkı bu fiyatlar değil,piyasada bu işi yapanların hepsi ağız birliği yapmışcasına herkes aynı fiyatları istiyor,hele birde yazılım yükleyip beygir yükseltenlere hepten tilt oluyorum ,maliyeti 0 olan bir işlemi neden 600-700 tl gibi fiyatlara yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum,aracın yazılımını bilgisayara aktarıp 2-3 tane paremetre değiştirip tekrar aracın ecu suna yüklemek bukadarmı zor.bu işi yapan arkadaşların ifadesi 2000-3000 bin araca uyguladıklarından bahsediyorlar ,0 maliyetli bir işin kazandığı paraya bakarmısınız 2yılda 600tl*2000 araba=1,2 trilyon valla müthiş para ,elekronikçi arkadaşlarda uydu reciverlara 5 tl ye yazılım yüklesinler 10 tl ye arızalı flash değişsinler valla yaptıkları işler arabaya chip tuning yapmaktan daha zor .bence direk sektör değişsinler .
    Benim bundan sonra almayı düşündüğüm box ,racechip marka olacak .cihaz alman malı olup ,boxın içini gizleyip saklamadan gösteriyor,şuan parasını hak eden tek box bu .chip tuningcilere sorarsanız zinhar aracınıza box takmayın ona vereceğiniz parayı getirin biz 0 sermayeyle cebimize indirelim derdindeler .zaten yaptıkları işlemde boxla aynı mantıkta .chip tuning işinde piyasa çakal kaynıyor,millet kısa yoldan zengin olmanın peşine düşmüş ,2-3 tl maliyetli şeyleri millete 600-700 tl ye satmaya çalışıyorlar ,akıllı olun paranızı bu uyanıklara kaptırmayın.

en alttaki resim alman malı racechip in içi ,aradaki farkı göresiniz diye koydum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayaramis -- 21 Ocak 2012; 2:05:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sky_lark

Arkadaşlar yeni Civic in özelliklerine baktım, fiyatına baktım Corolla'nın işi çok zor. Özellikle benzinli Corolla'nın işi çok çok çok zor.
    Eski Civic'in en büyük eksiği bagaj hacmi idi. Güncel Civic Corollan'nın bagaj hacmi ile denk olmuş. (Civiv 440 lt -Corolla 450 lt)

Benim fikrim yeni araç alacak olsam kesinlikle Civic. Fiyat/donanım/kalite/perfprmans/estetik oranlamaları çok iyi geldi.

Civic'in Yeni kasa olması, Coralla'nın kasa değiştirecek olması bunda çok etkili.

Yeni corollayı da bi görelim...2012 eylül de...o zaman budur! diyebiliriz biri için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

quote:

Orijinalden alıntı: sky_lark

Arkadaşlar yeni Civic in özelliklerine baktım, fiyatına baktım Corolla'nın işi çok zor. Özellikle benzinli Corolla'nın işi çok çok çok zor.

Yeni corollayı da bi görelim...2012 eylül de...o zaman budur! diyebiliriz biri için..

Benim sözlerim şu an için geçerli.
    Yeni çıkacak olan Coralla'nın motoru yenilenirse. Dizelde 1,6 lt. , benzinlide de daha ekonomik ve performanslı bir motor, donanım artışı da oldu mu iş değişir o zaman.

Beni yeni çıkacak Corolla'dan çok ümitliyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayaramis

quote:

Orijinalden alıntı: fatihcelik

@ayaramis,yanlış hatırlamıyorsam chip box taktırmıştınız ve memnuniyetinizi ifade etmiştiniz,halen kullanıyormusunuz araçda chip e bağlı bi sorunla karşılaştınızmı?

ben chip box ı 40 bin km kullandım ,satana kadar çok memnundum ,tek handikabı arabayı dip gaz yapıp çok sıkıştırırsanız eksozdan 2-3 sn siyah duman atıyor, sonra normale dönüyor..ben aracımı satana kadar en ufak bir arızayla karşılaşmadım,aracımı 67 bin kmde sattım ,şimdi 2.0 dizel verso aldım ,onada box takacağım ,sattığım aracımdaki boxın içini açtım ,devrenin üzeri katranla kaplanmıştı ,ben bu işlemi su geçirmesin diye yaptıklarını düşünmüştüm ama işin aslı öyle değilmiş, asıl amaç içindeki maliyeti 1 tl bile olmayan 10 tane smd direnci saklamakmış,katranlı tabakayı kazıdım altından tam bir fiyasko çıktı ,bukadar basit birşeyin bukadar yüksek fiyatlara satılmasına akıl sır ermiyor ,tamam yaptığı iş gerçekten çok iyi ama hakkı bu fiyatlar değil,piyasada bu işi yapanların hepsi ağız birliği yapmışcasına herkes aynı fiyatları istiyor,hele birde yazılım yükleyip beygir yükseltenlere hepten tilt oluyorum ,maliyeti 0 olan bir işlemi neden 600-700 tl gibi fiyatlara yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum,aracın yazılımını bilgisayara aktarıp 2-3 tane paremetre değiştirip tekrar aracın ecu suna yüklemek bukadarmı zor.bu işi yapan arkadaşların ifadesi 2000-3000 bin araca uyguladıklarından bahsediyorlar ,0 maliyetli bir işin kazandığı paraya bakarmısınız 2yılda 600tl*2000 araba=1,2 trilyon valla müthiş para ,elekronikçi arkadaşlarda uydu reciverlara 5 tl ye yazılım yüklesinler 10 tl ye arızalı flash değişsinler valla yaptıkları işler arabaya chip tuning yapmaktan daha zor .bence direk sektör değişsinler .
    Benim bundan sonra almayı düşündüğüm box ,racechip marka olacak .cihaz alman malı olup ,boxın içini gizleyip saklamadan gösteriyor,şuan parasını hak eden tek box bu .chip tuningcilere sorarsanız zinhar aracınıza box takmayın ona vereceğiniz parayı getirin biz 0 sermayeyle cebimize **** derdindeler .zaten yaptıkları işlemde boxla aynı mantıkta .chip tuning işinde piyasa çakal kaynıyor,millet kısa yoldan zengin olmanın peşine düşmüş ,2-3 tl maliyetli şeyleri millete 600-700 tl ye satmaya çalışıyorlar ,akıllı olun paranızı bu uyanıklara kaptırmayın.

en alttaki resim alman malı racechip in içi ,aradaki farkı göresiniz diye koydum .

Valla içi boş muş bu cihazın,700tl edicek bir maliyeti yok alibaba.com a bakmak lazım asıl fiyatları nedir bunların?bu alman malı olanın fiyatı nedir?

• 
Sayfa: önceki 745746747748749
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.