Şimdi Ara

-YENİ NESİL TOYOTA COROLLA-Dünyanın en çok tercih edilen otomobili (742. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.806
Cevap
30
Favori
1.251.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 740741742743744
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

quote:

Orijinalden alıntı: beyaztebeşir

Arkadaşlar, yeni corollanın yağ kapasitesi ne kadar?Ayrıca,tam sentetik yağın değişim aralığı ne olmalı?Birde soğutma suyunda kullanılan antifriz, pembe renkli aynısını mı eklemeli?Aracım 2008 model ...

Yenisini bilmiyorum...
    Bizim araç da 2008 model benzinli...Yağ kapasitesi 4.2 litre...Tam sentetik yağ normal şartlarda 15.000 km gider ama çoğunluk 10.000km.de değiştiriyor...
    Aynı renkli antifriz bulursanız onu ekleyin,daha iyi olur...

Teşekkürler..Ustam 5 litre koyacaz diyor, filitre ile birlikte 5 lt.alıyor diyor.Fazla mı olur?
  • Benim corolla yı (2011 model -ekim 27 sinde tam bir yıl oldu bugün 1 yaşında yani...1.33 comfort) , 1.33 cvt otomatik şanzıman,gps li , bölgesel klima ve aleminyum jant lı ile takas teklifi yaptılar...Kafam karıştı bindim sürdüm bu şanzıman olayı bitirmiş...2000 devirde 100 ü geçtim...aynı motor benim arabada da var ama yarisi uçuruyor...3 te 1 oranında daha az tüketeceğini düşünüyorum...Şu cam tavan olayına kafam takıldı...Şimdi açılabilir tavan var mı?Yoksa sadece cam tavan (açılmayan) olanı mı var....Eğer yukarıdaki donanıma bir de açılır cam tavan olsa hiç düşünmeden vereceğim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

quote:

Arkadaşlar, yeni corollanın yağ kapasitesi ne kadar?Ayrıca,tam sentetik yağın değişim aralığı ne olmalı?Birde soğutma suyunda kullanılan antifriz, pembe renkli aynısını mı eklemeli?Aracım 2008 model ...

Yenisini bilmiyorum...
    Bizim araç da 2008 model benzinli...Yağ kapasitesi 4.2 litre...Tam sentetik yağ normal şartlarda 15.000 km gider ama çoğunluk 10.000km.de değiştiriyor...
    Aynı renkli antifriz bulursanız onu ekleyin,daha iyi olur...

Teşekkürler..Ustam 5 litre koyacaz diyor, filitre ile birlikte 5 lt.alıyor diyor.Fazla mı olur?

Usta fazla söylemiş...4.2 litre filtreli değer...Kitabına baktım şimdi...

• quote:

Orijinalden alıntı: lite_tech

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: manyax

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: koraykoru

quote:

merhaba,

ben de toyota ailesine katılıyorum 2012 model corolla d4d m/m elegant sipiarişini verdim. çok memnun da duydum, sorun yaşayan da... hayırlısı bakalım...

Hayırlısı olsun, Allah kazasız dertsiz binmeyi nasip etsin.

dun akşam itibari ile toyotacı olduk...

daha birşey anlamadım ma otomatik arabadan sonra yarı otomatik ilginç geldi. araba manuel ama debriyajla başkası ilgileniyor gibi...

sürüş rahatlığı güzel ancak daha tüketimle ilgili bilgi vermem zor.

Hangi modeli aldınız ?

Bu aralar fiyatlar ne durumda bilgisi olan varmı?

2012 model d4d corolla m/m elegant
    Bir haftalık izlenimlerim
    Dizeli biraz devirli kullanmak lazım.

İlk gün rampada kalkarken bayılır gibi oldu iste dedim klasik m/m arızası. Sonraki gün yine oldu bu sefer bir topukladim, uzadı gitti. Bir daha bayılır gibi olursa topuklayip gidiyorum. Olay su hafif hızda hemen vitesi ikiye üçe atıyor, topuklayinca aklı basına gelip vites küçültüyor.
    Aslında m/m acemi isi değil yani manuel'i kullanmayı bilen işi bence.

Sehiricinde 6,6 lt ile başladık, 6,2 ye indik. İlk 250 km.
    Şimdilik bu kadar.

xenon far, yan bant, bagaj havuzu, park sensörü dahil 60.500

tekrar hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin

bende birkaç güne aynı aracı almayı düşünüyorum

elegantta xenon zaten standart değilmiydi ?

• Xenon standart değil. Servisin taktığı da zaten piyasa işi , yani Çin malı.
  • Öncelikle çok tesekkurler.

Daha once xenon konusunu eski aracim icin arastirmistim, hatta taktırmışım ancak mercek olmadıgı için baskalarını rahatsız etmemek için sonradan sökturmustum. O nedenle merceksiz xenondan tereddütüm vardı. ancak aracın far yapısı gereği xenondan araçla uyum sağladı. Mercek yok ama ampul dogrudan karşıya gitmediği için kimseyi rahatsız etmiyor. Ayrıca far setini kimin yaptıgı beni ilgilendirmiyor, aracın garantisine dahil edildi. Bu devirde Apple da iPhone u Çin de yaptırıyor.
  • Arkadaşlar . İşte 2013 Model COROLLA lar . Önden ve arkadan görünüş.

• Arkadan Görünüş

• Hayal Özellikler . Hayal Bile Etmeyin .

1.6 Diesel . 138 HP . 300 TORK. 6 İLERİ Şanzuman . yada 6 İleri Tam Otomatik .
    Xenon FARLAR .
    Ledli Sinyal stop camları .
    Arka tampon bütünleşik kamera .
    Euro 6 Motor.
    100 km yakıt tüketimi ortalama sadece 3.40 LT .
    CO2 emisyonu 89 gr.
    9 İnç bütünleşik Navigasyon .

• sonunda yeni corolla belli olmuş ,ben çok beğendim özellikle arkasını.
  • avensisten esintiler taşıyor ama güzel
  • quote:

dizel 4.1 litre benzinli hatırımda değil, yağ değişim 10 bin km diye biliyorum .
  • Bu resmin başarılı bir photoshop çalışması olduğunu düşünüyorum.Zaten dikkat ederseniz üst resimde depo kapağı yok, alt resimde var.Oysa ikisi de sağ profilden çekilmiş resim.
    Ayrıca boyutlar da ufak duruyor zaten.Diğer c sınıfı araçlar d sınıfına yaklaşmışken (boyut olarak) Corolla'nın da boyutlarının büyümesini beklerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 58_transporter_58

Bu resmin başarılı bir photoshop çalışması olduğunu düşünüyorum.Zaten dikkat ederseniz üst resimde depo kapağı yok, alt resimde var.Oysa ikisi de sağ profilden çekilmiş resim.
    Ayrıca boyutlar da ufak duruyor zaten.Diğer c sınıfı araçlar d sınıfına yaklaşmışken (boyut olarak) Corolla'nın da boyutlarının büyümesini beklerim.

hakkaten yaw depo kapağı kayıp ben hiç fark etmedim
  • Bence yeni kasa corolla budur . Türkiyede üretileceği kesin ama 1.4 dizel çok ufak bu kasaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: İstanbulToyota

Arkadan Görünüş

photo shop bile olsa yapan arkadaşın eline koluna sağlık ,fabrikalar dizaynırlara dünyanın parasını ödüyorlar yaptıkları işler ortada ,ön tarafı güzel yapsalar arka tarafı batırıyorlar ,arkayı yapsalar önü batırıyorlar ,bu resimdeki araba gerçekten herşeyiyle çok başarılı olmuş ,hayal ama şöyle bir aracada 1.6 dizel 270 nm 120 beygirlik bir motor ve cvt şanzıman koysa piyasadaki rakipleri bir anda biter ama toyota yı öldürsen bu kombinasyonda araba üretmez ,sağlam araba imajıyla bizi teknolojiden yoksun at arabalarıyla gezdirmeyi seviyor ,versoda cam kaldırma düğmesindeki led ışığı görünce çok duygulandım ,2008 corollada onu bile çalmışlardı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayaramis -- 30 Ekim 2011; 15:28:21 >

• http://montagensautomotivas.blogspot.com/2011/01/toyota-corolla.html

Portekizcesi olan çevirsin de neymiş anlayalım...

Bu arada arka farlara yakından bakınca hele hele 2. resimde tamponun sol sarı arka plan ile olan liqufy efektine de dikkat edince fake in babannesi olduğunu alarsınız...aslında tamponun gerçek olmadığını ilk bakışta yakalar dikkatli gözler ama depo kapağı olayı süper..Elektrikli olmasın??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancanax -- 30 Ekim 2011; 18:14:59 >
  • Otomotiv derlemesi manasındadır.
  • corollanın depo kapağı soldadır üstelik. Ön kaputu da kia cerato'dan alıntı gibi geldi bana. yine de fena değil başarılı bir çalışma.
  • Açık söyleyeyim o kadar memnundur ki toyotacılar çıkaracakları varsa çıkarmazlar yeni kasayı....40 bin dedik kapış kapış...54 bin oldu daha çok sattı 60 bin dediler izdiham yaşandı...Daha ne olsun...(yuh! dan başka...)
  • 
Sayfa: önceki 740741742743744
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.