Şimdi Ara

YENİ NESİL LG CİNEMA 3D MONİTÖR DM92 IPS 27'' ÇIKIŞ TARİHİ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
247
Cevap
1
Favori
10.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dusty

Ben aslında o teknolojinin pek pahalı olacağını düşünmüyorum. Sonuçta seri üretimde TV ve monitör paneli için farklı boyutlarda olan bıçaklardan muhakkak ıskarta paneller çıkacaktır. Bu teknoloji de onlarla yapılacaktır.

40-70 tl arası olur bence hata 70+ bile olur çünkü türkiye de böyle şeyler pahalı
  • quote:

İlgimi çeken şeylerden biri de e-kitap okuyucuları ve amoled gazeteler oldu az önce şu teknolojiyi araştırırken gördüm. Katlanabilir ve bükülebilir olması bu alandaki kullanım yollarını arttırıyor.

Katlanan Ekranlar Geliyor

Katlanabilir ekranlar uzun yıllardır kullanıcıların gerçekleşmesini dört gözle beklediği en büyük hayallerden biri hiç şüphesiz. Ancak bugüne kadar bu tür ekranları sadece CES, MWC ve CTIA gibi teknoloji devlerini buluşturan fuarlarda gördük.

LG ise rakiplerinden bir adım öne çıkarak katlanabilir ekranlı e-kağıdın seri üretimine başladı. 6 inç`lik ebatlarda olan ve dolayısıyla 1024x768 piksel ekran çözünürlüğüne ulaşan ekran, 40 derece sıcaklığa kadar da ısıya dayanıklı bir yapıda bulunuyor.

LG, her ne kadar konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmış olmasa da, Kore merkezli birçok gazete konuyu sıcağı sıcağına sayfalarında yer verdi.

Üretime giren bu ekranların bir diğer özelliği de 1.5 metre yükseklikten yere düşse dahi herhangi bir zarar görmemesi...

Gözün aydın yakın zamanda görücez hem LG üreticekmiş

KAYNAK: TORRENT-CELL.COM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaniler -- 14 Nisan 2012; 14:20:28 >

• Arkadaşlar konu epey sapmış ama başlıktaki monitorün çıkış tarihi ile ilgili bilgi varmı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeufeL-07

Arkadaşlar konu epey sapmış ama başlıktaki monitorün çıkış tarihi ile ilgili bilgi varmı acaba ?

Kesin bir bilgi yok ama yazın çıkabilirmiş çoğu sitede öyle diyordu
  • Hadi inşallah . Sabırsızlıkla bekliyorum. Bundan daha kral monitor gelmez piyasaya. Çerçevesiz , 27 inch , 120 hz , Dvı-d , 3D , frp .
  • quote:

Hadi inşallah . Sabırsızlıkla bekliyorum. Bundan daha kral monitor gelmez piyasaya. Çerçevesiz , 27 inch , 120 hz , Dvı-d , 3D , frp .

Bende bu monitörü sabırsızlıkla bekliyorum yoksa 17' crt monitörle geçinilmiyor
  • Şiişşşttt CRT kraldır, duymasın, üzülür
  • quote:

Şiişşşttt CRT kraldır, duymasın, üzülür

haklısın ama 17' küçük
  • Ona bir argümanım yok zaten. 42" kullanan adamım ben, 17" boyuta ne diyeyim?
  • tip olarak albeni si var bunun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: NaPoLYoN_42

tip olarak albeni si var bunun :)

:D adamlar yapmış yardırmışlar fıstık gibi monitör birde piyasaya çıksa
  • quote:

Ona bir argümanım yok zaten. 42" kullanan adamım ben, 17" boyuta ne diyeyim?

Pc kullanımı için 27 max boyut diye düşünüyorum . Fazlası saçmalık zira ekran büyüdükçe uzaklaşmak gerekiyor . 42 ile uzaklaşmam gereken mesafedende bf3 de reflexlerimi ne denli kullanırım meçhul :) Yanlız bu monitör resmen dünyada isteklerimi karşılayan tek cihaz diyebilirim. Testi mesti kullanıcı yorumu beni hiç ilgilendirmiyor . Çıktığı gün alacam 3 tane :) Ama bu boyda bi bacaksıza 2000 tl fiyat biçerlerse çok üzülürüm . Dün 109 ekran 3d 600 hz plazmaya 999 tl verdiğimi düşünürsek :)

• quote:

quote:

Pc kullanımı için 27 max boyut diye düşünüyorum . Fazlası saçmalık zira ekran büyüdükçe uzaklaşmak gerekiyor . 42 ile uzaklaşmam gereken mesafedende bf3 de reflexlerimi ne denli kullanırım meçhul :) Yanlız bu monitör resmen dünyada isteklerimi karşılayan tek cihaz diyebilirim. Testi mesti kullanıcı yorumu beni hiç ilgilendirmiyor . Çıktığı gün alacam 3 tane :) Ama bu boyda bi bacaksıza 2000 tl fiyat biçerlerse çok üzülürüm . Dün 109 ekran 3d 600 hz plazmaya 999 tl verdiğimi düşünürsek :)

Ben de 27" bile fazla diyordum ama kullandikca alisiyor goz, tamamen kisisel algiya dayali yani boyut secimi.

Yalniz eyefinity cok canavar olur bunda yaa, yalniz simdi eyefinity 3d performansi takildi aklima. 2d goruntu odakli coklayacaksin sen sanirim bunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ben şirkette 30 inç kullanıyorum. ilk başta biraz büyük gelmişti fakat bir süre sonra alıştım. artık küçük gelmeye başladı:))
  • quote:

quote:

quote:

Ben de 27" bile fazla diyordum ama kullandikca alisiyor goz, tamamen kisisel algiya dayali yani boyut secimi.

Yalniz eyefinity cok canavar olur bunda yaa, yalniz simdi eyefinity 3d performansi takildi aklima. 2d goruntu odakli coklayacaksin sen sanirim bunu.

Yok gtx 590 slı düzeneği ile 3D surround yapacağım. Gtx 590 da tek kart üzerinden bile 3 monitöre 3d görüntü verebiliyor benim kart. Ama 690 ı bekliyeceğim galiba.

• quote:

quote:

Yok gtx 590 slı düzeneği ile 3D surround yapacağım. Gtx 590 da tek kart üzerinden bile 3 monitöre 3d görüntü verebiliyor benim kart. Ama 690 ı bekliyeceğim galiba.

GTX690 için az bir zaman kaldı zaten, bence de beklemekte yarar var. Ben AMD'ye yakın bir sistem kullandığım ve bugüne kadar da genellikle AMD kullanıcısı olduğum için Radeon HD 7990'ı bekliyorum. Piyasaya çıkışında elimdeki iki Radeon HD 6950'leri satışa çıkarıp, 7990 almayı planlıyorum. O zaman ben de çoklu monitör işine girişebilirim sanki. Mantığıma yattı

• quote:

quote:

quote:

GTX690 için az bir zaman kaldı zaten, bence de beklemekte yarar var. Ben AMD'ye yakın bir sistem kullandığım ve bugüne kadar da genellikle AMD kullanıcısı olduğum için Radeon HD 7990'ı bekliyorum. Piyasaya çıkışında elimdeki iki Radeon HD 6950'leri satışa çıkarıp, 7990 almayı planlıyorum. O zaman ben de çoklu monitör işine girişebilirim sanki. Mantığıma yattı

Dusty arkadaşım bırak bu bugüne kadar kullandığım sistem mantığını , inan bana bu, tarihteki ilk nvidia kartım :) Bundan önce hd5970 , ondan önce bi alt seri vs vs . Çıktığı anda hangi kart f/p olarak sana daha güzel şeyler vaad edebiliyorsa onu al . Beni nvida a iten şey oyunlara verdiği muhteşem destek oldu. Bazı oyunlar başlarken amd reklamı yapıyor . Ne destek verdinde neyin reklamını yapıyorsun ? Nvidia yine 3d si olsun physx i olsun çıkarttığı driverler olsun oyunlara sürekli tam destek veriyor. Birde aldığın gün nvidialı oluyosun , alışmak çok kısa sürüyo yani :) Büyük bi ihtimal gtx 690 la hd 7990 ortalama başa baş performans verecekler ama geforce alan extra özelliklerden yararlancak physx gibi 3 monitöre 3d surround gibi. Birdaha düşün. Üstelik ben gtx 590 ı hd 6990 dan daha uygun fiyata aldım. Hayatımda gördüğüm en sessiz kart. Hee söylediğin birşey mantıklı ama teoride . Neden diceksin. Benim anakartım asus m4a88td-v evo crosfirex , işlemcim amd phenom II x6 1090 t , ekran kartım Gtx 590 . Bu ne perhiz bune lahana turşusu :) Ama gayet güzel kardeş kardeş çalışıyolar :) Neyse biraz uzattım . Hangisi daha iyiyse onun yanındayım. Amd birşey çıkarsın bende onu alırım .

Dusty birde sisteminde monitöre 42lw yu eklemişsin . Nasıl oynayabiliyorsun bu input lagla dicem ama lag oyuncun seviyesine göre hissedilebilmeyen birşey .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeufeL-07 -- 25 Nisan 2012; 12:46:33 >

• Esasen haklısın, elbette f/p olarak en iyiyi vaad edene yönlenmek en doğrusu. Ben şimdi biraz daha işin şımarıklık tarafındayım, HD 6950 bana her koşuluyla yetiyor (Elbette phsyx'i dışarıda tutuyorum) Bakalım ilerleyen zamanda bir sistem yükseltimine gidersem eğer o zaman GTX690 ile HD 7990 arasında sağlam karşılaştırmalar arayacağım sağda solda.

42LW4500 bende çok fazla lag yapmıyor. Yazılımla da alakalı bir hadise. Hala 4.60.13 yazılımını kullanıyorum, sisteme fazla bir yük bindirmeyen bir versiyon bu kanaatimce. Online FPS'lerde evde canavar Philips CRT'miz duruyor. Onunla dalıyoruz multiye ama single olarak Guitar Hero ve optimizasyonu sorunlu oyunlar dışında pek problem yaşamıyorum. Misalen Skyrim'in tadından oyunu bitirmeye kıyamıyorum. Bittiği an Oblivion'ı tekrar yükleyim, bu boyutta oynayacağım yeniden

• En doğrusunu yaparsın . Birde full hd 3d kullanamıyorsun değilmi ? Zira hdmı 1.4 full hd 3d 24 hz taşımakta . Buda oynanamayacak bir seviye.
  • Son durum nedir acaba hic yeni bilgi yokmu ?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.