Şimdi Ara

YENİ NESİL LG CİNEMA 3D MONİTÖR DM92 IPS 27'' ÇIKIŞ TARİHİ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
247
Cevap
1
Favori
10.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bildiğim kadarıyla Xbox'ta 3D oyun yok, split screen olayını mı vurguladılar acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tortoR xXi -- 28 Eylül 2012; 2:49:52 >
  • Xbox'ta 3D oyun var hocam, olmaz mı? oynadım oradan biliyorum
  • Aldım samsung sa950 27 inch 3D 120 hz Monitörümü keyfime bakıyorum.

Bu arada çerçevesiz diye beklediğimiz monitörün çerçevesi sa950 den kalın çıktı :D Bukadarda dalga geçilmezki kullanıcılarla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeufeL-07 -- 8 Ekim 2012; 15:58:21 >
  • Bir gelişme yok dimi hala? Sonunda ips panel kore malı olanlardan alacam ama bunda da 3d var ve çok şık.
  • Biraz bakındım da yurtdışında da herhangi bir satış yok gibi görünüyor. belki de 2013'e kalmıştır çıkışı.
  • Kullanan kişiler mevcut:
    http://www.overclock.net/t/1292587/my-review-of-lg-dm2792d-ips-monitor

Ebay da satanlar mevcut:
    http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=m570.l3201&_nkw=dm2792d&_sacat=0

Daha çok Güney Kore de satılmış. 400-500$ civarında satılmış ama ebay de fiyatlar uçmuş. Muhtemelen kısıtlı sayıda üretilmiş bir model.

Ekleme: Modelin kod ismi TM92 olarak değişmiş.

Şu tanıtım broşüründe model serileri hakkında epey bilgi mevcut, D42 nin üst modeli ıps panelli D43 duyurulmuş:

http://www.lg.com/uk/images/monitors/brochure/2012_Monitor_Spring_Edition_Full%20HD%20TV_O.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matmma -- 26 Ekim 2012; 19:11:28 >

• TM92 farklı bir model değil mi? o ürün kodu kişisel tv'ler için diye biliyordum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

TM92 farklı bir model değil mi? o ürün kodu kişisel tv'ler için diye biliyordum ben.

DM kodu da tv diye biliyorum ben. D harfi 3 boyutu ifade ediyor sanki.
  • Evet D42P gibi D kodu 3D'yi ifade ediyor.

Yaptığım araştırma doğrultusunda model ismini netleştiriyorum. Modelimizin adı DM2792D-SN olmuş. Kaynak burası. Haklıymışsınız, Korece'sini okuduğum kadarıyla dijital yayınlar için receiverı mevcut. Korecesinden merak ettikleriniz olursa çevirebilirim size.

YENİ NESİL LG CİNEMA 3D MONİTÖR DM92 IPS 27'' ÇIKIŞ TARİHİ
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• @dusty

Bu ürün ebay'de bile 750$ (1350 TL), oldukça pahalı satılacak sanırım Türkiye'de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

@dusty

Bu ürün ebay'de bile 750$ (1350 TL), oldukça pahalı satılacak sanırım Türkiye'de.

Pahalı fiyattan satılacak olması normal. FPR 3D, IPS panel, üstüne kişisel TV fonksiyonu ve 27" ekran boyutu.
  • quote:

quote:

@dusty

Pahalı fiyattan satılacak olması normal. FPR 3D, IPS panel, üstüne kişisel TV fonksiyonu ve 27" ekran boyutu.

Aynı zamanda 10 bit panel ve 1440p çözünürlükte olsaydı haklıydınız çok pahalı olabilirdi ama şu şartlarda türkiye fiyatıyla 2000 tl (tahmini öngörüm) etmez bu monitör.
  • quote:

quote:

quote:

@dusty

Aynı zamanda 10 bit panel ve 1440p çözünürlükte olsaydı haklıydınız çok pahalı olabilirdi ama şu şartlarda türkiye fiyatıyla 2000 tl (tahmini öngörüm) etmez bu monitör.

2000 TL olmaz kesinlikle, 1200, 1300 civarında olur. 42" boyutta TV'leri var LG'nin bu fiyatta cinema 3D serisinden.

• quote:

quote:

quote:

quote:

@dusty

2000 TL olmaz kesinlikle, 1200, 1300 civarında olur. 42" boyutta TV'leri var LG'nin bu fiyatta cinema 3D serisinden.

Eğer ebay'da ki fiyatlar şişirme fiyatlar ise dediğiniz gibi 1300 tl seviyesinde Türkiye'de satılabilir bu monitör. Aksi durumda zaten ürün çok pahalı olacaktır, malum 32" en full 3d tv'si bile 2000 tl değil.

• Esasen onların pazarlama ve satış departmanının da benim kadar aklı ve bilinci vardır sanırım. Valla 1300 TL'den fazla olursa fiyatı bunu alacağıma 3D filan umursamaz direkt asus ProArt PA246Q alırdım yani
  • http://www.lg.com/uk/monitors/lg-M2752D-monitor-tv

LG m2752D led TV IPS panel vb. özellikleri ile öne çıkıyor ama bu monitörde bir problem mi var, alan satıyor yada pek konuşulmuyor. Bu üründe bir problem yada eksiklik mi var 3D hariç?
  • quote:

http://www.lg.com/uk/monitors/lg-M2752D-monitor-tv

LG m2752D led TV IPS panel vb. özellikleri ile öne çıkıyor ama bu monitörde bir problem mi var, alan satıyor yada pek konuşulmuyor. Bu üründe bir problem yada eksiklik mi var 3D hariç?

Aslında bana kalırsa joker ürün gibi bir şey bu, arada kalmış, geçiş ürünü sanki. 32" ve daha büyük boyutta IPS FPR TV'ler uygun fiyatta zaten. Yani sırf IPS paneli ve 3D'si için 27" alınmaz mantığı olabilir insanlarda.

• Aslında konu başlığında ki ürün ile bu ürünün özellikleri aynı gibi gözüküyor

IPS Panel
    27 inch
    1080p
    16.7M renk
    250cd /m2 parlaklık
    5 (GTG) ms tepkime süresi
    Kontrast 1,000 : 1 (DFC 5,000,000:1)

Fark ise 3D Fpr ile kasada ortaya çıkıyor ama dediğiniz gibi joker bir ürün, alanlarında neden sattıklarını sormak lazım ama söyleyeceklerini sanmıyorum malını satabilmek için. Doğru düzgün bir inceleme de olmayınca mesafe ile bakılacak bir ürün konumundan dışarı çıkamıyor. Mağazada denk gelinse incelenebilir de ben şimdiye dek göremedim teknosa ve vatanda.
  • Bu ürünü teşhirde görmekten yana umudum yok açıkçası. Çok gerekli mi bilemiyorum. Tamam tasarımı gerçekten çok şık, çok albenili ama "fiyat/performansta daha iyisi olabilir mi?" diye sorgulama yaparsam tercih etmezdim sanırım.
  • quote:

Bu ürünü teşhirde görmekten yana umudum yok açıkçası. Çok gerekli mi bilemiyorum. Tamam tasarımı gerçekten çok şık, çok albenili ama "fiyat/performansta daha iyisi olabilir mi?" diye sorgulama yaparsam tercih etmezdim sanırım.

m2752d'yi ben biraz daha araştıracam belki eksik yanını bulabilirim. Bu monitörde bir problem var diye kurdum da kendimi Ama parlaklık olarak bu ve konu başlığında ki monitörün parlaklık değerleri düşük (250 cd/m2). Kore malların da ki panel de LG ama onlarda bazı ürünler 400 cd/m2 ama geneli 300 cd/m2.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.