Şimdi Ara

Yeni nesil Lada Niva için tarih verildi: İşte ilk görüntüsü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni nesil Lada Niva için tarih verildi: İşte ilk görüntüsü

45 yıldır değişmeyen tasarımıyla otomotiv dünyasında bir ikon haline gelen Lada Niva için oldukça hareketli bir dönemden geçiyoruz. Bu kez de Lada Niva efsanesinin yeni jenerasyonuyla ilgili bir açıklama geldi.

Renault Grubu himayesinde ciddi bir dönüşüm sürecine girmeye hazırlanan Lada'nın 2025 yılına kadar dört yeni model piyasaya süreceğini öğrendik. Bu dört modelden biri de Lada Niva'nın yeni jenerasyonu olacak. Hatta marka bununla ilgili bir teaser (yukarıda) bile paylaştı. İpucu görseline bakılırsa Lada Niva köklerine bağlı kalarak modernleşecek.

Konuyla ilgili çalışmaların başladığını açıklayan şirket, yeni nesil Lada Niva'nın 2024 yılında piyasaya sürüleceğini belirtti. Lada bununla yetinmeyecek ve 2025 yılında C-SUV segmentine yönelik yepyeni bir model daha karşımıza çıkaracak. Lada'nın yeni modelleri de tıpkı yine bugün tanıtılan Dacia Bigster'ın üretim versiyonunda olacağı gibi CMF-B platformu üzerine inşa edilecek.

Ayrıca Bkz.Renault 5 elektrikli olarak geri dönüyor: İşte konsept tasarımı

Yeni nesil Lada Niva kompakt ve medium olarak ifade edilen iki farklı gövde tipine sahip olacak. Bunların şimdiki iki 3 ve 5 kapı olarak karşımıza çıkmasını bekleyebiliriz. Ayrıca markadan yapılan açıklamada yeni nesil Niva'nın zorlu arazi koşullarındaki yeteneğinden ve güçlü karakterinden ödün vermeyeceği belirtiliyor. Bunun dışında aracın teknik özellikleri veya tasarımıyla ilgili herhangi bir açıklama yok.

Lada Niva son dönemde "4x4" adıyla satılıyordu. Markadan kısa süre önce resmi açıklama yapılmış ve ikonik modelin artık ilk ismini de içeren "Lada Niva Legend" adıyla satılacağı duyurulmuştu. Şimdiye dek Niva'nın yeni jenerasyonuna yönelik bazı konsept çalışmaları ortaya çıktı fakat üretim tarafında herhangi bir hareketlilik olmadı. Umarız bu kez daha modern bir Niva ile karşılaşabiliriz.

• Lada Niva 1.7 motoruyla 83 beygir güçle çalışması çok düşük kalıyor. Arazi aracının ortalama 120-140 Bg güç verebilmesi gerekir.

• Hah, Lada haberleri de çıkmaya başladı. İyice doksanlara döndük, hey gidi Türkiye...

• Tamamen duygusal bağ kurduk diye bu araba böyle popüler. Malum sitede eski kasaları ederinin çok üstünde satılıyor.
  • Biz de bunun 2010 modeli var. Babam hangi akılla aldı bilmiyorum, zaten zerre arabalardan anlamıyor ve sürmüyor sadece 11.000km sürüldü onu da ben sürdüm memlekete gidince.

Asfalt dışında bir yere sürmüyoruz, hayatta araziye çıkmadık ve çıkmaya da kıymıyor. Düşün lada niva alıyorsun ve toprak yola bile sürmeye kıyamıyorsun.

Her neyse araba çok dandik ne konfor var ne motorunda güç. Arazi için ve dağlık köylerde filan yaşayan insanlar için iyi araba olabilir ama klimasız yazın 35-40 derece olan bir şehirde bu arabayı alan ağır bilgisizdir.

Bu arabayı aldığı fiyata 2. el mercedes alabiliyordu. Mercedes'in ölüsü bile bu arabanın içinden geçer. Bir kere şehirde lada niva sürmek nedir ya, aklıma geldikçe sinirleniyorum. Hele sıcak havada ve trafikte tam bir işkence.

Bir de araba o kadar dandik ki tüm yol ve motor gürültüsünü içeri alıyor. Sonradan ses izolasyonu yapılmasına rağmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Biz de bunun 2010 modeli var. Babam hangi akılla aldı bilmiyorum, zaten zerre arabalardan anlamıyor ve sürmüyor sadece 11.000km sürüldü onu da ben sürdüm memlekete gidince.

Asfalt dışında bir yere sürmüyoruz, hayatta araziye çıkmadık ve çıkmaya da kıymıyor. Düşün lada niva alıyorsun ve toprak yola bile sürmeye kıyamıyorsun.

Her neyse araba çok dandik ne konfor var ne motorunda güç. Arazi için ve dağlık köylerde filan yaşayan insanlar için iyi araba olabilir ama klimasız yazın 35-40 derece olan bir şehirde bu arabayı alan ağır bilgisizdir.

Bu arabayı aldığı fiyata 2. el mercedes alabiliyordu. Mercedes'in ölüsü bile bu arabanın içinden geçer. Bir kere şehirde lada niva sürmek nedir ya, aklıma geldikçe sinirleniyorum. Hele sıcak havada ve trafikte tam bir işkence.

Bir de araba o kadar dandik ki tüm yol ve motor gürültüsünü içeri alıyor. Sonradan ses izolasyonu yapılmasına rağmen.
    İsteriz de isteriz bol bol foto isteriz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Dogukan_3002 D kullanıcısına yanıt
    Yeni nesil Lada Niva için tarih verildi: İşte ilk görüntüsü
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    88-90 model desen inanılır.. 2010 hiç inandırıcı değil..

• fuckulteli kullanıcısına yanıt

Ne inandırıcı değil anlamadım hocam ? Hepsinin motoru ve içi hemen hemen aynı tek değişen model yılı. Yeni nesil Lada Niva için tarih verildi: İşte ilk görüntüsü 

• LPG taktirincada tadindan yenmez ??

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt

birde iyi tarafından bakın. en istikrarlı otomobil markası. kasa hiç değişmiyor. hep son kasa lada kullanıyorsun. Yeni nesil Lada Niva için tarih verildi: İşte ilk görüntüsü 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceo-tr -- 15 Ocak 2021; 13:14:18 >
  • 2021 modeli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel htaberler veriyor bu site kötü yanın görm?dim tavsiyye ediyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.