Şimdi Ara

Yeni Nesil Konsollarda Isınma Problemleri Var Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•     PlayStation 4 ve Xbox One'ın çıkışına az bir süre kaldı. Her iki konsolun çıkış gününe yaklaştıkça farklı söylenti haberleri almaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde PlayStation 4'ün aşırı ısındığına dair bir söylenti alan DualShockers isimli site, bu konuyu geliştiricilere sordu. Cevaplarda her iki konsol için de olumlu sonuçlar geldi. İsimleri verilmeyen yapımcıların açıklamaları şöyle;

"Bize dağıtılan geliştirici kitlerini yoğun olarak kullanıyoruz. Hatta konsolun bazen gece boyu bile açık kaldığını söyleyebilirim. Ancak buna rağmen konsolda(PS4) herhangi bir aşırı ısınma problemiyle karşılaşmadık. Şimdiye kadar gönderilen bütün geliştirici kitlerinde ısınma seviyeleri normaldi."
    -
    "Bildiğim kadarıyla şu an elimizde olan geliştirici kitiyle satışa çıkacak olan konsolun soğutma yapısı aynı. Şimdiye kadar konsoldaki sıcaklığın Xbox 360 veya PlayStation 3'ten yukarıya çıktığını görmedim. Kırmızı ışık uyarısından bahsediliyor, şimdiye kadar öyle bir şeyle karşılaşmadık."
     -
    "Ne PlayStation 4'te, ne de Xbox One'da aşırı ısınma problemi görmedik. Geliştirici kitlerini yoğun bir şekilde kullanıyoruz ve ısıtma konusunda bir sıkıntı olsaydık sanırım ilk yaşayanlardan birisi biz olurduk. Her iki konsolda da her şey uyum içinde çalışıyor."
     -
    "Konsol savaşının ortasına girmek istemem fakat söylentiler asılsız gibi duruyor. Saatlerce geliştirici kitlerini kullanıyoruz ve test ediyoruz. Aşırı ısınma sorunu bize gönderilen kitlerde bulunmuyor. Eğer birisi böyle bir sorunun olduğunu söylüyorsa muhtemelen konsollarında fabrika kaynaklı hata bulunuyordur."
     -
    "Bir konsolun çıkış döneminde 'kusursuz çıkış' gibi bir şey düşünülemez. İllaki üretim hatasından dolayı sorunlu konsolların haberleri gelecektir. Bize gönderilen kitlerin hiçbirinde sorun yoktu."

• Bazı fabrika hatası konsollardaki bu durum düzeltilmeli o zaman.
  • Bu nesilde x360 almıştım ama yeni nesil ps4 al beni diyor resmen. Alacağım inşallah.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Zaten direk almamak lazım neyse ihs ufak tefek hatalarla cıkar ps4 :)

• havasiz kapali alanda tutmayin diyorlarrreee!!!!!!

• Bana gönderecekleri kitte de sorun olmaz inşallah :D

• 2 cihazda düşük elektrik gücünde çalışıyor. Bence ısınma sorunu olmaması gayet doğal.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sev_Snape

Bana gönderecekleri kitte de sorun olmaz inşallah :D

seninkini bizzat karanlık lord kontrol edecek
  • zaten PS4 türkiye ye 2014 ortaları gibi gelir, o zamana kadar çözülmemiş bir sıkıntısı kalmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

zaten PS4 türkiye ye 2014 ortaları gibi gelir, o zamana kadar çözülmemiş bir sıkıntısı kalmaz.

Büyük ihtimal Aralık, en kötü Ocakda gelecekmiş Sony Türkiye'ye göre. (2013)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Artık Next-Gen de bir de ısınma sorunu ile uğraşmayız umarım gerçi bir geliştircinin dediği gibi illa ki sorunlu modeller vardır ama umarım bize denk gelmez.
  • Yeni nesil konsollar -özellikle XO- çöp . PC her zaman kazanır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla xbox one bilmem de ps4 de öyle birşey olmıycağını rahatlıkla söyliyebilirm. Koskoca Sony o makineyi aylarca test aşamasından geçirmiştir. Tıpk ps3 de olduğu gibi ps3 daha önce nasıl geliştiridiğine dair video seyretmiştim. Adamalar ps3 bir kapalı alanın için de saatlerce bekletmişler. Adamların kaç yıllık tecürbesi var böyle bir hataya düşerlerse bu işi bıraksınlar zaten! Yani benim sony güvenim sonsuz. Bugüne kadar hayatım da birkez olsun sony hiçbir ürünün den şikayetci olmadım. Bir sorunum da olmadı
  • Çözünürlük kavgası bitti ısınma problemi kavgası başladı sanırım :)

• Makineyi acik alanda tutsan bile isiniyor. Xbox One S den bahsediyorum. Havalandirma deliklerini kapatmayin yeter bi sey olmaz konzola. Isinmasi normal. GTA V oynarken cok az isinma oluyor Mafia 3 oynuyorken daha fazla isiniyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.