Şimdi Ara

Yeni Nesil Kahve ve Ekipman Fırsatları (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
908
Cevap
159
Favori
78.088
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kenya ve ethopia sidamo açık kavrum tavsiye ederim
  • onurfredy kullanıcısına yanıt

siparişimi geçtim, müthiş ayırt edici gurme bir damağım yoktur ama bir kaç kötü kahve içince diğer içtiğim kahvelerin iyi olduğunu anlamıştım. Bakalım gelince amatör bir yorumlama yaparım Yeni Nesil Kahve ve Ekipman Fırsatları 

Yeni Nesil Kahve ve Ekipman Fırsatları

Kenya Natural-Günkurusu Kavrulmuş Kahve Standart Kavrum, Etiyopya Sidamo Gr4 Kavrulmuş Kahve bu ürünler kusura bakmayın çok yabancıyım kahve konusuna hangilerini söylediğinizi tam anlayamadım

• yasir19 Y kullanıcısına yanıt
    Bence bunlar genel zevk icin uygun
  • Filtre kahve için Bütçem maksimum 2.500,00 TL
    Otomatik veya retrobu (link aşağıdadır)
    Günde İki kişi iki büyük fincan ya da kupa içecek
    Çay sıcaklığında ya da Starbucks sıcaklığında olması önemli
    Tavsiyeleriniz ne olur

https://urun.n11.com/dripper/retrobu-dogal-masif-ahsap-dripper-kahve-demleme-seti-v60-02-P404019598
  • tunag kullanıcısına yanıt

Madem bütçe 2500TL; Moccamaster.

• Noo Pasaran N kullanıcısına yanıt
    Model önerin var mı.
    Sıcaklık çok önemli benim için
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunag -- 5 Nisan 2021; 12:33:3 >

1 kişilik demleme yapacak oluyor olsaydınız One Cup modelini önerirdim. Ancak minimum 2kişi tüketim yapacağınız için, "su akış kontrolü butonu"nu da göz önünde bulundurarak Select modelini öneririm.

Sıcaklık ile ilgili olarak da; ideal su sıcaklığı (çekirdeğin yapısına göre değişmekle birlikte) 90-95derece arasında olmalıdır. Ki Moccamaster bu konuda profesyonel bir makinedir zaten. Demlenen kahveyi daha önceden ısıttığınız bardağa aldığınızı varsayarak, ilk yudumunuzun kupada 90dereceleri görebileceğini düşünüyorum.

Moka sıcaktır ama espresso miktarı baz alınır.. Yani fincan başı 60-80 ml. Siz 6 kişilik almalısınız ki 2 kişi 2 büyük fincan içebilesiniz.. Ml cinsinden değerlere bakın alırken..

hepsib da da 100 tl ye bile var

https://www.hepsiburada.com/bambum-tasev-adamo-6-fincan-moka-pot-p-HBV00000N20O2

https://www.hepsiburada.com/trescol-metallisk-espresso-aleti-paslanmaz-celik-0-4-lt-p-hbv00000t3baj

https://www.hepsiburada.com/weather-forecast-aliminyum-ocak-ustu-300ml-6-cup-fincan-moka-pot-espresso-cin301-6-p-HBV000012WP6E

https://urun.n11.com/moka-pot/tasev-t1201-brioni-moka-pot-6-fincan-P472080250

standart 2 fincan kahve içebilmeniz için 350-400 ml kahve hazırlayanı almalısınız.. min 300

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 5 Nisan 2021; 15:43:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mdmrx M kullanıcısına yanıt
    Filtre kahve için lezzet olarak uygun mu.
  • Arkadaşlar
    Yurt içi, yurt dışı kahve ibriği varmı memnun kaldığınız ekonomik bir model

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

ne demek istediniz tam olarak.. bu mokaların filtre kahve ile kullanılabilir olup olmadığını mı soruyorsunuz?

işin aslı hiç kullanmadığım için bilgim yok.. sadece bir hata yapmayasınız diye yazdım.. 2 kişilik moka alırsanız, 2 adet türk kahvesi fincanı kadar kahve çıkar.. bunlar basınçla çalıştığı için ölçüler full olmalı.. 6 kişilikte 2 kişilik yapamazsınız mesela..

bildiğim kadarı ile moka pot larda espresso kahve kullanılıyor çok ince..

• brak13 kullanıcısına yanıt

Nurgaz

Ya da Aliexpress'ten Timemore

• brak13 kullanıcısına yanıt

200 tl civarı epinox da var 1200ml'di sanırım.

Ama şu ürünlerin 200 lira olmasındaki sebebi çözemedim halen. Bari dereceli kapak falan koysalar.

Beni sinirlendiren de, Türkiyeden neden bir marka çıkmıyor diyoruz, bir marka çıkıyor ürün yapıyor, F\P ile alakası yok. Değirmenler mesela, türk markası diyor türk üretimi deniyor molent G50. 1000TL. 1'inci kademede ise balanslı sürtme sesi var. bir inceleme videosunda görmüştüm. Ama fiyat için commandante 2000 ise biz de 1000'den satalım yav mı diyorlar.

Yurtdışı satışlı amazon ilanları var. Çelik Burr olan 4 5 model buldum 500-700 tl civarında ürünler var. Üstelk iç dış her yeri metal ve rulmanlı ürünler. Vergisi algısı kargosu her şeyi dahil fiyatlar.

Yani belki bilmeden konuşuyoruz gibi oluyor ama benim aklım almıyor. Hiç mi CNC 'de burr üretebilecek bir sistem yok Türkiye'de. Gerçekten aşırı pahalıya mı mal oluyor. 400 500'e mal edilemiyor mu ? kıytırık seramik ürünler var mesela, üstüne marka basınca 100 liralık ürün 300 lira oluyor hario mesela. Mili sabit, oynama yapmayan rijit bir seramik değirmen üretilsin ona da razıyım. Arzum var mesela made in china diyor. Miline baktım mağazada sağa sola oynuyordu hafif haffif.

Kamp sektörü'de böyle. Normal bir bıçak oluyor mesela 50 lira, kamp bıçağı diye satılan oluyor koyu renkli vs. 100 lira. Yeni Nesil Kahve ve Ekipman Fırsatları 

• quote:

Orijinalden alıntı: brak13

Arkadaşlar
    Yurt içi, yurt dışı kahve ibriği varmı memnun kaldığınız ekonomik bir model

Aliexpress üzerinden şunu almıştım. Çok memnunum, başka bir model düşünmeyin bile.

https://www.soulhandpro.com/collections/pour-over-coffee-kettle/products/sh006-pour-over-coffee-kettle

• İnternetten kahve alıyordum tesadüfen semtime yakın bir kahveci keşfettim. Hem daha uygun fiyatlara hemde daha taze kahve alıyorum. Çeşitlerinde tatmin edici boyutta. Aldığınız anda istediğiniz şekilde çekimde yapıyorlar. Kurukahveci Nuri Toplar. Orjinal yeri Eminönünde, fabrikası ve fabrika satış mağazası ise İkitelli otobüs garajının arkasındaki Marmara sanayi sitesi içinde. Fiyatı ve kalitesiyle kesinlikle tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xiamen -- 5 Nisan 2021; 21:32:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt

Öğütücülerde fiyat konusunda katılıyorum.

Başlangıç seviyelerinde sözen ve hario var. bence seramik ile çelik arasında ciddi bir hız farkı var.

Orta seviyelerde ise Krinder, Timemore, Molent var ki bence alınabilir olanlar bunlar. (Bende Timemore C2 var Aliexpress kuponla vs 300 TL ye geldi.)

Üst sınıf. var ki Commandante ve 1zpresso gibi bence bu fiyatlarada değmez gibi geliyor.

Türkiye de bu konu çok lüks bir konu ki Molent bile yapmış işte ithal parçalar var sanırım maliyet ucuz olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: onurfredy

Öğütücülerde fiyat konusunda katılıyorum.

Başlangıç seviyelerinde sözen ve hario var. bence seramik ile çelik arasında ciddi bir hız farkı var.

Orta seviyelerde ise Krinder, Timemore, Molent var ki bence alınabilir olanlar bunlar. (Bende Timemore C2 var Aliexpress kuponla vs 300 TL ye geldi.)

Üst sınıf. var ki Commandante ve 1zpresso gibi bence bu fiyatlarada değmez gibi geliyor.

Türkiye de bu konu çok lüks bir konu ki Molent bile yapmış işte ithal parçalar var sanırım maliyet ucuz olmuyor.

2-3 öğütücü ile vakit geçirdikten sonra comandante aldım. Sonra comandante almadığım her gün için kendime salladım. ;)

Oraya ayrılacak bir bütçe varsa, bu işi gerçekten keyif alarak, güzel nitelikli çekirdekler alarak yapacağım diyorsanız, filtre ile başlarım ileride espresso da eklerim düşüncesindeyseniz ucuz olsun iş görsün ürünlerinde oyalanmadan comandante almak şart gibi.

Bir çok incelemeye bakmıştım ben de, hario falan alacaktım sözendeki metal kokusu yüzünden. Fakat incelemelerde homojenlik hep bozuktu. 300tl ona verene kadar şunu alayım diyecek bir değirmen yok piyasada. En güvenilir tchibo dedim ona baktım onda da 300 tl ama yine seramik, bir üst modeli vardı o da 350TL'di sanırım. Bugün o seramik değirmenlerden birinin paketi açıktı. Miline baktım aşağıda parmağımla sağa sola ittirince oynama vardı yine. Çekirdekler eşit girmezse, kalın gelen çekirdek bir tarafa doğru kayma yaptıracak yine. Hario seramiklerde de vardı bu problem. Aslında sağlam rulmanlı bir mili olan seramik değirmen olsa o da amatör için iş görür bence.

Lakin seramikler çok toz üretiyor. Çelik kadar sivrilemediği için sanırım çekirdeği hemen parçalamak yerine bir kaç kere daha geçiyor üstünden arada toz da çıkıyor. Bu yüzden 300 lira seramilere verene kadar ucuza seramik alayım dedim 80-90'a satılan değirmenlerden aldım biraz da modifiye ettim milin içine o-ring lastik falan koydum baya rijit kıvama geldi sayılır. Ama ucuz seramik olduğu için tam yuvarlak değilmiş burr. Mili sabitleyince fark ettim onu da ama iade sürem dolduğu için geri yollayamadım

Değirmeni de yanımda taşımak için aldım. Yoksa aldığıma pişman değilim desen yalan olur. Elektrikli bıçaklı öğütücü ile de benzer performansı alıyordum zaten, bir de elekten geçiriyordum mis. Tat konusunda ciddi fark görmedim. Kısa kısa çalıştırdığım için çekirdeği yakmadan hallediyordum işimi. Ama değirmen daha zevkli oluyor tabi.

Ben the ibrik diye bir firmanın şu değirmenini denemiştim AroastingLAb'da. https://www.theibrik.com/urun-detayi/theferruat-kahve-degirmeni Başka üst model değirmen denemediğim için bilemeyeceğim ama benim dandik seramik değirmene göre kıtır kıtır gidiyordu çekirdekler :D hiç zorlanmadan bitirdim ve içerden makineden öğütülmüş kahve getirmişti arkadaş, yan yana koyduk gerçekten çekim kalitesi benziyordu birbirine. Biraz aceleyle ayak üstü bir inceleme şansım olmuştu. Keşke daha fazla baksaydım diyorum belki taksitle falan paraya kıyar alır mıydım netten bilmedim Yeni Nesil Kahve ve Ekipman Fırsatları 

Demin AE'de gezerken yukarıda dediğim değirmenin aynısını buldum. Yanılmıyor sanırım bire bir aynısı neredeyse. Öğütüm numunesi koymuşlar fotolarda. Baya iyi gözüküyor. Acaba alsak ne kadar vergi çıkar. 300 liralık ürün 820'ye satılıyor sınırdan geçince.

https://tr.aliexpress.com/i/1005001369892023.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 7 Nisan 2021; 3:34:25 >

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.