Şimdi Ara

Yeni nesil,iş hayatı,patronlar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
5
Favori
9.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haklı ve yerinde söylemişsin ama iş bazen devlete ve kurumlarına kalıyor SGK kalkıp hafta bir kişiyi en az 45 saat çalıştırabilirsin dersen elin oğlu onu ve fazlasını sonuna kadar kullanır, mola verdirmez ama mola saatini ve öğle yemek saatlerini de o haftalık 45 saatten düşer yani sen mola verdim karnım acıktı şu aç karnımı bari doyurayım derken onun için aslında fazladan 1 saat daha çalışacaksındır, SGK her zaman iş verenin yanındadır, SGK ve ÇSGB ye göre işçi her zaman vardır ama iş veren değerlidir. İşsizlik oranını düşürmek için türlü aktiviteler oynanıyor ama hepsi rant. Ha bir de değinmediğimiz zam olayı var, efe tüfe vs neye göre, %3 den fazla zam yapan özel sektör görmedim, maaşı üzerinden yatmayan sgk primleri, ödenmeyen agi ve bes'ler, adamı denetleyen yok ki ben olsam bende öyle yaparım. Neyse yine bir cumartesi ve yine bir iş günü Herkese sağlıcakla.

• quote:

Orijinalden alıntı: onurg07

üniden mezun olduğumda 2 3 ay geçsin işlere başvururum demiştim bölüm maliye (mali müşavirlere başvuru yapıyorum) neyse başkadık başvurulara ilk başvuruda teklif işi öğrenene kadar maaş yok sadece yol parası ikincide asgari ücret yol yemek yok sağa sola iş çıkarsa ben gidicem ofis boy gibi birde ofis temizliğide bana ait bunları duyduktan sonra üçüncüye kalkışmadım yüksek lisans yapmaya karar verdim Allah bunlara bunlar gibilere bunlardan kötülerine muhtaç etmesin

Oha amk... Sen iyi sabretmişsin ben ana avrat söverdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: upsewen

hangi iş ilanına baksam prezentabl-giyimine dikkat eden yazılı. sokakta afiş dağıttırcak kapılara, yazıyo oraya prezentabl-giyimine dikkat eden

Kim gidip ben pisim derki

• quote:

üniden mezun olduğumda 2 3 ay geçsin işlere başvururum demiştim bölüm maliye (mali müşavirlere başvuru yapıyorum) neyse başkadık başvurulara ilk başvuruda teklif işi öğrenene kadar maaş yok sadece yol parası ikincide asgari ücret yol yemek yok sağa sola iş çıkarsa ben gidicem ofis boy gibi birde ofis temizliğide bana ait bunları duyduktan sonra üçüncüye kalkışmadım yüksek lisans yapmaya karar verdim Allah bunlara bunlar gibilere bunlardan kötülerine muhtaç etmesin

hocam bende maliye okuyorum. Pes etme düzgün bir yer bulmaya devam et
  • mevcut global şartlarda bizim ülkenin yerli ve milli olsun benim olsun mantığı ile ekonomi politikası 10 yıla kalmadan iflas eder.

- tüm gelişen ve gelişmiş ülkeler
    mesai saatini düşürüp, iş verimi arttırmakta
    gün içinde toplantı zorunluluğu ve iş görüşmesi olmayan tüm pozisyonlar evde çalışmaya yönlendiriliyor.
    serbest ofis sistemi var. üst düzey yöneticiler hariç herkes işi olunca ofise gelip müsait bir masada çalışıp işi bitince eve dönüyor.
    toplantı süreleri maksimum 45 dakika ( bazı global firmalarda 30 dakika ile sınırlı)
    toplantıya sadece ilgili kişiler katılır.
    çocuklu kadınlar için her türlü kolaylık
    kariyer gelişimi odaklı insan kaynakları
    patron şirketleri bile olsa çalışanın görev tanımı dışında çalıştırmama ve işine karışmama
    mevcut sosyal hakların üzerine yeni sosyal haklar

bizdeki sistem yıllardır aşağıdaki gibi işlemektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi budak_1903 -- 3 Mart 2018; 10:30:59 >

• quote:

Kardeşim ben yeni SMMM olan bir ağbin olarak tavsiyem yol yakınken geri dön.Bir şekilde kendini vergi dairesi vb. bir yere atmaya bak.Hele hele işveren kesiminden büyük bir çevren yoksa bu yola girmeni hiç ama hiç tavsiye etmem.

O iş öğreticeğiz diyen tiplere,ilerde ofisi sana devrederiz diyen kişilere sen sen ol sakın inanma.Sana ofisin tüm angarya işlerini yaptırırlar.Üzerine çay kahve servisi ofis temizliği,tüm dışarı işlerini bir güzel kitlerler 5 kuruşda para vermezler.

Üstüne üstlük staja başlama dosya parası adı altında odaya belli bir meblağ ödeyeceksin+sınav için bir meblağ ödeyeceksin+3 sene staj yapmak zorundasın karın tokluğuna çalışacaksın+staj bitirme sınavı+dosya parası vericeksin.Diyelim ki bu zorlu süreci aştın SMMM belgesini alıcaksın odaya ortalama 5 bin tl civarında oda kayıt+belge parası ödeyeceksin.(abartısız söylüyorumki şu ürecin sana toplam maliyeti dershanesi gitti geldisi yediğin içtiğin + o kadar verdiğin emek olarak 20 bin liraları bulucak)

Ofis açayım diyeceksin çevre yoksa etrafa saldırmaya ucuz fiyattan defter tutmaya çalışacaksın olmayacak ofis devralayım diyeceksin senden afaki paralar talep edilicek.Mecbur ya ofiste devam ediceksin yada şirkete geçiceksin.İş kriterlerine bir bakıyorsun her şeyi biliceksin yapıcaksın + ingilizce bileceksin + esnek çalışma saatleri vericekleri ücretler 2,5 civarı yaptığın iş sorumluluğu + vergi cezaları + sgk cezaları (en ufak ba-bs 'nin cezası bile maaşının yarısını elinden götürebilliyor).

O yüzden bu aşamalardan geçmiş ve halen geçen bir ağbin bir kardeşin olarak bu işi sevemeyecek gibiysen hiç bulaşma mutsuz olursun.

Diğer konuya gelicek olursak çalışanına değer veren onu işçi olarak değilde bir birey olarak işveren her zaman kazanır.Dİğer türlü sen çalışanını mutlu etmezsen çalışanda seni zaten mutlu etmez bişey kazandırmaz sadece önüne gelen işi yapar geçer.Zaten ülkenin ilerlememesinin,çalışan bireylerin mutsuz olmasının yegane sebebi iş ve aş.Devletin vergi yükünü zenginin değil orta kesimli memur + gariban işçinin sırtında çekiyor oluşudur.

Şöyle bir söz var bilirsiniz bu dünyayı yakarsa garipler yakar diye bir gün gelicek bu saçma düzen yıkılacak.Eğer sen devlet olarak adaletli gelir dağılımı sağlayamaz isen insanlar gelir adaletini illegal bir biçimde kendileri sağlamaya başlar.Bununda sonucu kocaman bir kaos.

• quote:

Orijinalden alıntı: Orlando DeJoseph

Peki çözüm olarak ne öneriyorsunuz?

tren ile karsa git, sağa sola giderken bisiklet sür
  • genelkurmay89 kullanıcısına yanıt
    devlete girmek benim için zor benden daha iyi puan yapan arkadaşlarım var torpili olmadığı için giremedi torpili olan puan yapamadı böyle bir saçmalık ben o defteri kapattım alese giricem olmaz ise yapacak bişey yok bile bile(mi yoksa zike zike mi bilmem)giricez bu dediğim yollardan birine

• Günde 8-9 saat 6 gün yine iyi biz 12-16 saat arası çalışıyoruz. Vasıfsız da değilim.Lakin şartlar böyle mecbur kalıyoruz. Patron ayda 150.000 atar cebine bize 500 lira mesai yazmaz. Gece 11 de evs gidersin sabah bir saat geç kalırsın bir ton laf yersin. insanların zaafları mecburiyetleri ekmek parasını kullanarak para kazananlar ahirette elim yakanızda

• quote:

devlete girmek benim için zor benden daha iyi puan yapan arkadaşlarım var torpili olmadığı için giremedi torpili olan puan yapamadı böyle bir saçmalık ben o defteri kapattım alese giricem olmaz ise yapacak bişey yok bile bile(mi yoksa zike zike mi bilmem)giricez bu dediğim yollardan birine

Bu alanda yüksek lisansta pek işe yaramaz önemli olan bilgi tecrübe bir yerden baslayin

• Sömürgeci devletler savaşla yokedemedikleri ulkeleri o milleti biktirmak ve isyana teşvik etmek için ekonomi ile vurur. Herşey pahalasir. İnsanları birbirine vurdururlar ve o fırsatta ülkenin içine girip işgal ederler.

• ComradeMRX kullanıcısına yanıt
    açtım izliyom bak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

quote:

Orijinalden alıntı: Nyanko Sensei

Katılıyorum. İnsanlar gereksiz şekilde betonların içinde hapsoluyor. Ben cumartesileri yarım gün çalışıyorum bazen gitmiyorum ama o bile gerçekten bir süre sonra can sıkıyor. Özellikle homeoffice çalışabilecek pozisyonlar için gereksiz kurallar var. Fakat kendileri bilir, çalışan memnun olmayınca zararını er ya da geç baştakiler çeker.

insanlar maaş+ssk ya, gençliğini,hayatını satıyor hocam.

adam gibi şartlar, maaş, yok bu ülkede. deniz,sinema,tiyatro görmeyen milyonlar var!

Şu Dediğine benzer bir şeyi farklı bir başlıkta yazdım. Çomarın biri bana herkesin elinde cep telefonu var dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: scooting2563

dikkat edersen internet yaygınlaştıkça şirketlerde aynı oranda tükenmez istekleri yaygınlaşıyor. birkaç sitede gördüklerinin aynısını bilen ve birsürü meziyet dökecek eleman arıyorlar.işsizliğin çok olduğu bir yerde elimizin altında eleman çok mantığıyla biri gider yüzü gelir düşüncesi ile hareket ediliyor. internet yaygınlaşmadanda vardı ama bukadar değildi az çok idare ediliyordu şimdi iyice zıvanadan çıktı .yarın daha beter olacaklar

aynen başkan. ilanlar hep birbirinin aynı ordan burdan copy paste yapıp ilanı şişiriyorlar. yazdıklarının manasını çoğu bilmiyor bile. 100 tane program yazıyorlar gitsen kullandıkları program coreldir. 2 hafta önce bi ofset matbaa ya girdim. paraya çok ihtiyacım olduğundan seni asgari ile başlatalım dedi bende ok dedim. bilgisayardan çok fotokopi makinaları var 3-4 tane zaten kağıt takıp duruyorlar her dk. onlarla boğuşurken bir yandanda 100 tane tasarım işi veriyor kitap da dahil. 1 hafta sonra bunaldı çıkıyorum dedim. şimdi 2 kişi almış biri pc ye biri makinelere bakıyor. ikisine 3500 den az vermiyordur. bana asgari ücrete yaptıracaktı uyanık. he şimdi çıktım iyimi yaptım hiç iyi yapmadım. işsiz güçsüz oturuyoz evde. görüşmeye gidiyosun dürüst olmuyorlar. büyük ihtimalle alındın der gibi numaranı alıyorlar daha sonra ne arayan var ne soran.

Yeni nesil,iş hayatı,patronlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Take That -- 3 Mart 2018; 14:15:34 >

• AtiMX4 A kullanıcısına yanıt
    Etselerde kurtulsak. Zaten bu kafayla bir şey olacağı yok bu milletten. Ne tarım potansiyelimizi, ne doğal kaynaklarımızı ne de genç iş gücümüzü kullanmayı biliyoruz. En azından kullanmayı bilen kişilerin eline geçmiş olur.
  • Sen ne güzel bir isyansın öyle? Kim yazmışsa tebrik ederim. Milyonların sesi olmuş.
  • Adamlar iş gücünü ucuzlatmak için en az 3 çocuk diyor,doğurun üreyin,bedavaya çalışın diyor.
    Siz de devletin bu konuda adım atması gerektiğinden bahsediyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvo35

quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

quote:

Orijinalden alıntı: Nyanko Sensei

Katılıyorum. İnsanlar gereksiz şekilde betonların içinde hapsoluyor. Ben cumartesileri yarım gün çalışıyorum bazen gitmiyorum ama o bile gerçekten bir süre sonra can sıkıyor. Özellikle homeoffice çalışabilecek pozisyonlar için gereksiz kurallar var. Fakat kendileri bilir, çalışan memnun olmayınca zararını er ya da geç baştakiler çeker.

insanlar maaş+ssk ya, gençliğini,hayatını satıyor hocam.

adam gibi şartlar, maaş, yok bu ülkede. deniz,sinema,tiyatro görmeyen milyonlar var!

Şu Dediğine benzer bir şeyi farklı bir başlıkta yazdım. Çomarın biri bana herkesin elinde cep telefonu var dedi.

zamanımızı sömürüyorlar hocam.

• bu filmi tavsiye ederim.

25 yaşına gelen insanların, yaşlanmayı durdurmak için var güçleriyle çalışmak zorunda olduğu bir gelecekte geçen filmde, zaman gerçekten para ve güç demek.
    Will Salas (Justin Timberlake), bir hata sonucu cinayetten hüküm giyer ve hapishaneden kurtulmak için tek şansı gerçek yüzünü gördüğü sistemi çökertmektir. Zira zamanın rahatlıkla satın alınabildiği bu sistemde zenginler sonsuza kadar genç kalarak yaşarken fakir ve güçsüz olan ise ölerek, elenir. Üstelik kendi yaşayamadıkları yıllar başkalarının hayatlarına eklenir. Güçs üz olanlar sadece bir gün daha hayatta kalabilmek için 'zaman' dilenir, ödünç alır hatta bazen zamanı çalar. Will Salas ise bütün bu yozlaşmış sisteme karşı baş kaldırır...

http://www.beyazperde.com/filmler/film-180314/

• ComradeMRX kullanıcısına yanıt
    Popüler konularda konuşulan siyasete bakınca da, güzel ülkemde her şey yolunda ama biz fark edemiyoruz galiba diyor insan :)

Hatta durum öyle bir hal almış ki akaryakıta ödenen %100 üzeri vergi için güzelleme yapılıyor, %50 vergi alıyor devlet diyen var. Elektrik için kayıp kaçak bedelinde bile dava açılamıyor, şikayet unsuru olarak bile yer almıyor, içinde yaşanılabilir bir evin kirası 1000 tl oluyor en az. ama yine de rezil bir asgari ücret reva görülüyor rezil patronlar tarafından. Uzun çalışma saatlerini işin içine katmıyorum bile.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.