Şimdi Ara

Yeni Nesil Grafikler | PC vs PS vs XBOX vs SWITCH (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.690
Cevap
38
Favori
130.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet sahte olduğu açıklandı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

Evet sahte olduğu açıklandı
    Ha bu demek değil ki ps5'in prototipi hazır değil.Dev kitlerin hazır olduğunu zaten biliyoruz.Prototip üstünde zaten çalışılıyordur.Belki hazır bile olabilir.Fakat bizler henüz görmedik.Umarım yeterince güçlü olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aterikasedi

Ha bu demek değil ki ps5'in prototipi hazır değil.Dev kitlerin hazır olduğunu zaten biliyoruz.Prototip üstünde zaten çalışılıyordur.Belki hazır bile olabilir.Fakat bizler henüz görmedik.Umarım yeterince güçlü olur.

En az 20TF GPU olmalı 2020 sonunda çıkacak konsol için. Dev-kitler bazı önemli oyun yapımcılarına verilmiş dedikodulara göre

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Source kullanıcısına yanıt
    20 terafp. az söylemissin ya 50-60 teraflops falan olsun olur mu
  • ps5 de gelse ps katrilyon da gelse 60 fps asla standart olmayacak konsollar için. insanları 30 fps garabetine alıştırdılar, 30 fps için gerekli donanım daha az maliyetli ve daha kârlı, yani adamların 60 fps üretecek bir donanım üretmek için ticari açıdan hiçbir zorunlulukları yok

ps4ü 4k 30 fps diye savunanlar neden 1080pde de 30 fps çalıştırdığını açıklayamazlar. sizin o 4k sadece gökyüzüne ya da yere bakınca olan 4k. her türlü videodan anlarsınız, 4k modunda da oyunun %70-80'inde 1080p-1440p arası bir çözünürlüğe tabi tutuluyorsunuz. hatta rdr2 ps4 garabetinde 720p çözünürlüğe bile düşüyor yer yer.

ps5 de aynı terane olacak, 1080p 30 fps ve "dinamik" 4k 30 fps. bir şey beklemeyin yani yok 215 teraflop yok 2574 cigozort. donanım geliştirilecek, grafikler geliştirilecek ama output yine aynı olacak. bir önceki neslin oyunlarını da arada bakın 60 fps oyunlarımız da var diye last of us remasterda yaptıkları gibi sunarlar yine. olacak olanlar bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 7 Aralık 2018; 6:59:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

ps5 de gelse ps katrilyon da gelse 60 fps asla standart olmayacak konsollar için. insanları 30 fps garabetine alıştırdılar, 30 fps için gerekli donanım daha az maliyetli ve daha kârlı, yani adamların 60 fps üretecek bir donanım üretmek için ticari açıdan hiçbir zorunlulukları yok

ps4ü 4k 30 fps diye savunanlar neden 1080pde de 30 fps çalıştırdığını açıklayamazlar. sizin o 4k sadece gökyüzüne ya da yere bakınca olan 4k. her türlü videodan anlarsınız, 4k modunda da oyunun %70-80'inde 1080p-1440p arası bir çözünürlüğe tabi tutuluyorsunuz. hatta rdr2 ps4 garabetinde 720p çözünürlüğe bile düşüyor yer yer.

ps5 de aynı terane olacak, 1080p 30 fps ve "dinamik" 4k 30 fps. bir şey beklemeyin yani yok 215 teraflop yok 2574 cigozort. donanım geliştirilecek, grafikler geliştirilecek ama output yine aynı olacak. bir önceki neslin oyunlarını da arada bakın 60 fps oyunlarımız da var diye last of us remasterda yaptıkları gibi sunarlar yine. olacak olanlar bunlar
    60fps niye standart olmasın canım.ps3'te , ps2'de hatta ps1'de bile çoğu oyun 60fps çalışıyordu.O zamanlar 30-60fps ayrımı olmadığı için paşalar gibi sesimizi çıkartmadan oyunların keyfini çıkarıyorduk akıcı şekilde.Bunu bu nesilde bok ettiler.Sebebi de kapalı sistem konsol formatından pc tabanlı açık sisteme geçilmesiydi.Sıkıntısız ve daha başarılı bir oyun deneyimi için yine eski usül konsol tasarımını benimsemeleri gerek.Apuymuş, pc mimarisiymiş bunlar konsola göre değil net şekilde gördük.Umarım tekrar aynı hataya düşmezler.Yoksa 50teraflop da makine de yapsalar dikiş tutturamayacaklar.

• Konsollar can çekişiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aterikasedi

Konsollar can çekişiyor.
    Adamın pc
    X470
    Ryzen 2700x
    Rtx 2080ti
    32gb ddr4 3200mhz
    1tb samsung 970 evo

Kıyasladığı ise
    2.elde 900tl ye satılan ps4
    ps4 1cd 8dijital oyunlu İlan No: 512858896https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-oyun-konsol-oyun-konsolu-ps4-1cd-8dijital-oyunlu-512858896/detay

Bak ps4pro bile değil!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• aterikasedi kullanıcısına yanıt
    çünkü grafiklerde olağanüstü bir zıplama yaşandı, ayrıca o zamanlar bu kadar aç gözlü değildi piyasa ve ps2 ps3 akıcılığına alışan insanların 30 fpsye razı gelebileceğini düşünmediler. ps4 ile adeta toplumsal bir deney yaptılar ve interpolasyon + motin blur ile akıcı gibi gözüken 30 fpsnin insanları etkilemediğini gördüler. hikaye bazlı oyunlara odaklanma sebepleri de bu, multiplayer bir oyunu 30 fpsde hiçbir şekilde oynatamazsın insanlara

artık bu konsolları alan insanların büyük bir kısmının 30 fpsye alışmasından cesarat alarak bu trendi devam ettireceklerdir. nihayetinde bunlar ticari bir kurum, 30 fps ile 60 fps arasında iki kat render gücü farkı var. yani iki kat güçlü donanım koyman lazım o aletin içine. insanlar 30a alışmışken neden gidip de iki kat yapsın? kârdan kâr elde ediyorlar ve bunu da devam ettirecekler

benim bir arkadaşım var, 4 yıllık ps4 oyuncusu kendisi. geçen sohbeti geçti, ps4deki tüm oyunlar 60 fps, nerden çıkardınız 30 fps olduğunu falan dedi. ben de bir şey diyemedim, çünkü alışınca beni bile çok rahatsız etmiyor 30 fps çünkü tvlerin interpolasyon özelliği aradaki eksik kareyi ortalama görüntü teknolojisiyle dolduruyor. yine de 60 fps bir oyun oynayıp 30'a dönünce aradaki farkı net şekilde hissedebiliyorsun

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 11 Aralık 2018; 14:58:34 >
  • quote:

çünkü grafiklerde olağanüstü bir zıplama yaşandı, ayrıca o zamanlar bu kadar aç gözlü değildi piyasa ve ps2 ps3 akıcılığına alışan insanların 30 fpsye razı gelebileceğini düşünmediler. ps4 ile adeta toplumsal bir deney yaptılar ve interpolasyon + motin blur ile akıcı gibi gözüken 30 fpsnin insanları etkilemediğini gördüler. hikaye bazlı oyunlara odaklanma sebepleri de bu, multiplayer bir oyunu 30 fpsde hiçbir şekilde oynatamazsın insanlara

artık bu konsolları alan insanların büyük bir kısmının 30 fpsye alışmasından cesarat alarak bu trendi devam ettireceklerdir. nihayetinde bunlar ticari bir kurum, 30 fps ile 60 fps arasında iki kat render gücü farkı var. yani iki kat güçlü donanım koyman lazım o aletin içine. insanlar 30a alışmışken neden gidip de iki kat yapsın? kârdan kâr elde ediyorlar ve bunu da devam ettirecekler

benim bir arkadaşım var, 4 yıllık ps4 oyuncusu kendisi. geçen sohbeti geçti, ps4deki tüm oyunlar 60 fps, nerden çıkardınız 30 fps olduğunu falan dedi. ben de bir şey diyemedim, çünkü alışınca beni bile çok rahatsız etmiyor 30 fps çünkü tvlerin interpolasyon özelliği aradaki eksik kareyi ortalama görüntü teknolojisiyle dolduruyor. yine de 60 fps bir oyun oynayıp 30'a dönünce aradaki farkı net şekilde hissedebiliyorsun
    30 FPS ne abi 2018 yılında?Evdeki buzdolabının ekranı 1080p@30..Bende de var PS4 Pro exc. oyunları dışında yüzüne bakmıyorum,alışma ile alakası yok,dayatma ile alakası var.

• quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

Adamın pc
    X470
    Ryzen 2700x
    Rtx 2080ti
    32gb ddr4 3200mhz
    1tb samsung 970 evo

Kıyasladığı ise
    2.elde 900tl ye satılan ps4
    ps4 1cd 8dijital oyunlu İlan No: 512858896https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-oyun-konsol-oyun-konsolu-ps4-1cd-8dijital-oyunlu-512858896/detay

Bak ps4pro bile değil!

Alıntıları Göster
    Bu , konsolların can çekiştiği gerçeğini değiştirmiyor.

• quote:

doğmamış çocuğa don biçmek gibi olmuş sizin yorumunuz. belli olmaz belki 60fps yi rahat sağlayan bir konsol yaparlar, belki 120 olur belki dediğiniz gibi 30fps olur.

• Konsollar yuzunden pc oyunlari gelişmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu konu hakkında pek bi bilgim yok ama sıkıntılı işler elektronik işler
  • https://www.youtube.com/watch?v=kEccGbzVH1Q

• aterikasedi kullanıcısına yanıt
    Ps2 2000
    Ps3 2006
    Ps4 2013
    Ps4pro 2016
    Yılında çıktı gördüğün gibi çok uzun süreli aralıklarla çıkıyor bu konsol denilen naneler.
    Peki pc bileşenleri? Neredeyse her ay yeni bir performans ürünü çıkıyor değil mi?
    İlk 1-2 yıl pc den performanslı olan konsol ilerleyen zamanda performans düşüşleri yaşayabilir tabii ki.
    Ps5 2019da çıktığında ne söyleyeceksin acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.