Şimdi Ara

Yeni Nesil Grafikler | PC vs PS vs XBOX vs SWITCH (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.691
Cevap
38
Favori
130.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

quote:

Orijinalden alıntı: 3d28

Ben yaklaşık 8 yıl pc oyunu ve 2 aylık da xbox 360 kullanıcısı olarak FPS oyunları hariç diğer oyunlarda aldığım tadı pc de almadım kişisel görüşüm budur. Donanımdan falan anlamam ama xbox 360 ımı 40 '' led tv bağlayıp ilk oyunumu açtığım gün böyle kalakaldım ekran karşısında. İnanılmaz bir haz aldım. Konsollar pc gücüne yetişemez evet ama konsolların salt oyun için yapıldığını ve ona göre tasarlandığını unutmayalım. Şunu da ekleyeyim BU KONU P3 BÖLÜMÜNE AÇILSAYDI HERKES PS3 GİBİSİ YOK DERDİ, XBOX 360 BÖLÜMÜNE AÇILSAYDI AYNI ŞEKİLDE YAŞASIN XBOX 360 DENİRDİ... Herkes aldığı performanstan memnun sanırım :)

aynı tadı alamamış olabilirsin ve konsollar oyunlar için üretiliyor ancak oyunların %90nı için pc biçilmiş kaftandır.. konsol yapısı oyunculuğa müsait değil.. zevk verebilir tabiki ona birşey diyemem ancak şu bir gerçek ki pcde daha başarılı olunur.. zira konsol dediğimiz tümleşik pc dir zaten.. tek fark gamepad var o kadar..

yani gamepad ile nokta atışı yapmak fareye göre çok daha zordur.. bu yüzden strateji,fps,tps, rpg vs. gibi dallarda pc oyuncusu daha başarılı olur.. ve bu tarz oyunlar oyunların %90nı nı oluşturuyor.. zaten microsoft'un böyle bir projesi vardı pc ve konsol oyuncularını online üzerinden birleştiren ancak konsol oyuncuları çok başarısız kalınca proje iptal olmuştu hatırlarsınız... ayrıca yine bence klavye dövüş oyunları ve futbol içinde gayet kullanışlı.. bir gamepad değil tabiki ama gayet iyi iş gördüğünü söyleyebilirim.. olmadı gamepad takar yine oynarsın tabi pc ye..

Pc ile de aynı şeyler yapılabilir haklısın. Mesela gamepad bağlarsın ve pc yi tv bağlayıp ekranı büyütürsün gibi.. benim demek istediğim Xbox ayrı bir tutkuymuş bende yeni anladım. Şunu da itiraf edeyim halen pc de oyun oynamaya devam ediyorum. Bence Microsoft konsolunu pc oyunlarının gerisinde kalmasına göz yummaz.

• Konsollar teknoloji olarak çok geride kaldılar, bir update şart artık. Konsolda NFS Hot Pursuit oynadım, bir de geldim PC'de oynadım, arada iki nesil fark var. PC de artık konforlu, tak panel TV'ye, bağla Xbox gamepad'ini oyna istediğin oyunu. PC gerek Bluray, SSD ve yüksek performanslı grafik kartları ile gerekse de sunduğu esnek yapısı ile konsollara çok büyük bir fark atmış durumda.
  • Senelerden beri aynı muhabbet yapılır durur.

Yeni konsol duyurulur, PC yi geçer, zaman içerisinde PC konsolu yakalar geçer.

PC nin önündeki en büyük engel optimizasyondur, eskidende böyleydi, şimdide böyle, önümüzdeki dönemde böyle olacak. Yeni nesil konsollar duyurulduğu zaman hepimizin grafik kalitesine hayran kalacağımıza eminim zira öyle de olmak zorunda çünkü konsol piyasada 7-8 sene kalan bir ürün, bu forumun ekran kartı bölümüne bakan bizlerin çok iyi bildiği gibi, 7-8 seneyi geçtim 7-8 ay bile donanım ürünleri için çok cidi bir süredir.
  • valla 8800gt zamanında ps3le aynı güçteydi yeni konsollar çıktığındada bu durum böyle olacaktır
  • Pc donanımı sürekli geliştiği için büyük avantaja sahip. Mesela XBOX 360 piyasaya çıkalı kaç sene oldu tam bilmiyorum takdir edersiniz ki seneler önce çıkmış bir konsolun sürekli gelişen şimdiki donanımıyla kıyaslamak bence doğru değil. Tabiki pc daha avantajlı ama ben dvd yi takarım oyun oynarım xbox live ile arkadaşlarımla multiplayer yaparım diyen xbox 360 alır. Yada belki de benim gibi bazı oyunları pc de bazı oyunları xbox da oynamak ister.
  • kağıt üzerinde incelerseniz xbox 720 çıktığı anda bi pc toplarsınız xbox un 10 katı gücünde görünür oyunu açarsınız fark göremezsiniz sonra aradan bi 5 yıl geçer xbox yeni çıkan oyunları full de oynatmaya devam eder sizin pc zorlanır hatta normal bi pc topladiysanız xbox a yetişemez sonra 10 yıl geçer xbox eskir ama yinede pc ler ile ciddi fark görünmez oyunlarda sonrada yeni konsol çıkar bu iş böyledir günümüzde oyun konsolda oynanır bu su götürmez artık yani pc de oynayan oynar yine tabi ama avantaj konsollarda.
  • Yeni çıkacak konsolların ilk 1 yıl donanımsal olarak üstün olacağı kanaatindeyim. Çıktıklarından 1 yıl sonra pc de konsollar ayarında yada üstünde ekran kartları kesin çıkar ama fiyatlarının herkes icin hemen alınabilir seviyelerde olamayacağını düşünüyorum.Onuda geçtim oyunların hangi platform için yapıldıgı çok önemli.Eskiden pc nin mutlu dönemlerinde:) pc içinde çok mükemmel oyunlar çıkardı.Ps1 de millet kare kare oyun oynarken tnt2 m64 de unreal tournament oynamanın tadı ve farkı cok cok güzeldi yada işte halflife quake3.

Ps2 zamanında ise hiç unutmuyorum ps2 ci arkadaşların timeshift ve black gibi oyunlarının grafiklerine bakıp ps2 lerinin ulaşılmaz mükemmel ötesi grafikleri olduklarını sanarken biz pc de farcry1 halflife 2 ve fear ın ps2 ve xbox1 e göre mükemmel ötesi new gen grafikleriyle oyunlar oynardık:) anlatır ama inandıramazdık konsolcu arkadaşları. ama devir artık değişti ne yazıkki. üreticiler baktılar pc donanımlarını herkese satamıyorlar fakir pc si haline getirdiler konsolları. pc nin zamanında en büyük kozu olan fps oyunlarından tutun nerdeyse tüm türlerde oyunlarını konsollar için konsollarda çalışacak kadar yaptılar halende öyle yapıyorlar.Haliylede pc sinde insanlar ne kadar yüksek donanımları olursa olsun çözünürlük aa dışında aynı kodlu hazırlanmış oyunları oynamak zorunda kalıyorlar.

Pc benim için ve pek çok insan için sadece bir oyun aracı değil.Yeri gelir işinizide yürütebileceğiniz bir alet olur yeri gelir oyunuda en alasıyla oynıyabileceğiniz bir alet olur.Üstelik biraz pc yi bilen adam zırt pırt pc sinin parçalarını değiştirmez.Gidipte fiyatıyla son model fakat performansları ile zorlat yüzde 20-30 fark getiren ekran kartlarına işlemcilerine para dökmez.Zamanında 8800gt yi 200 usd lere alan bir kişi 2007 den beri ps3 den ve x360 dan cok kaliteli bir şekilde oyununu oynamıştır. Aralarda çıkan pc ye çevirmesi ve uydurması aşamasında kötü iş çıkarılan oyunlar dışında.

Sözümün özü eğer artık 7 yıldır aşağı yukarı aynı grafikli, tarzda, teknolojide oyunlar oynamaktan benim gibi çok çok usandıysanız artıkın yeni konsolların çıkmasına mecburuz. Çünkü oyun sanayi bu uyduruk canı bi tarafından çıkmaya hazır fakir pc si haline gelmiş konsollara göre yapıyorlar oyunlarını( 3k ydı lazerdi mavi ışıktı vs vs vs) :)Bu arada bende halen bir ps3 ve x360 sahibiyim pc ye çıkmayan çıkarılmayan bazı oyunlar için .Wii ye ve nintendo ya ise burdan hiç lafım yok.Gerçek konsol olayını gerçek konsol oyunlarını o alet oynatıyor pc çakması dönmesi oyunları değil. Gerçek konsolda bana göre nintendo firmasının konsollarıdır.Bu firmanın konsollarını alanların zevklerine saygı duyuyorum.Buralarda konsol fanboyu olupta aslında pc oyunlarını oynayıp pc lere söylemediklerini bırakmayanlara değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nemesis-cpa -- 22 Nisan 2012; 20:53:50 >

• Ben bıktım artık konsollardan. Yapımcılarda yetersiz olduğunu söylüyor.

Şu videodaki grafikleri yeni nesilde görebilir miyiz sizce ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Ben bıktım artık konsollardan. Yapımcılarda yetersiz olduğunu söylüyor.

zannetmiyorum valla :) unreal engine4 ve cryengine 3 ün demolarına bakmıştım bu kadar güzel değillerdi oyunlar onlarla yapılacağına göre bence zor. bu arada bu hangi motorla yapılmış?

• quote:

Orijinalden alıntı: namdar

Yeni çıkacak konsolların ilk 1 yıl donanımsal olarak üstün olacağı kanaatindeyim. Çıktıklarından 1 yıl sonra pc de konsollar ayarında yada üstünde ekran kartları kesin çıkar ama fiyatlarının herkes icin hemen alınabilir seviyelerde olamayacağını düşünüyorum.Onuda geçtim oyunların hangi platform için yapıldıgı çok önemli.Eskiden pc nin mutlu dönemlerinde:) pc içinde çok mükemmel oyunlar çıkardı.Ps1 de millet kare kare oyun oynarken tnt2 m64 de unreal tournament oynamanın tadı ve farkı cok cok güzeldi yada işte halflife quake3.

Ps2 zamanında ise hiç unutmuyorum ps2 ci arkadaşların timeshift ve black gibi oyunlarının grafiklerine bakıp ps2 lerinin ulaşılmaz mükemmel ötesi grafikleri olduklarını sanarken biz pc de farcry1 halflife 2 ve fear ın ps2 ve xbox1 e göre mükemmel ötesi new gen grafikleriyle oyunlar oynardık:) anlatır ama inandıramazdık konsolcu arkadaşları. ama devir artık değişti ne yazıkki. üreticiler baktılar pc donanımlarını herkese satamıyorlar fakir pc si haline getirdiler konsolları. pc nin zamanında en büyük kozu olan fps oyunlarından tutun nerdeyse tüm türlerde oyunlarını konsollar için konsollarda çalışacak kadar yaptılar halende öyle yapıyorlar.Haliylede pc sinde insanlar ne kadar yüksek donanımları olursa olsun çözünürlük aa dışında aynı kodlu hazırlanmış oyunları oynamak zorunda kalıyorlar.

Pc benim için ve pek çok insan için sadece bir oyun aracı değil.Yeri gelir işinizide yürütebileceğiniz bir alet olur yeri gelir oyunuda en alasıyla oynıyabileceğiniz bir alet olur.Üstelik biraz pc yi bilen adam zırt pırt pc sinin parçalarını değiştirmez.Gidipte fiyatıyla son model fakat performansları ile zorlat yüzde 20-30 fark getiren ekran kartlarına işlemcilerine para dökmez.Zamanında 8800gt yi 200 usd lere alan bir kişi 2007 den beri ps3 den ve x360 dan cok kaliteli bir şekilde oyununu oynamıştır. Aralarda çıkan pc ye çevirmesi ve uydurması aşamasında kötü iş çıkarılan oyunlar dışında.

Sözümün özü eğer artık 7 yıldır aşağı yukarı aynı grafikli, tarzda, teknolojide oyunlar oynamaktan benim gibi çok çok usandıysanız artıkın yeni konsolların çıkmasına mecburuz. Çünkü oyun sanayi bu uyduruk canı bi tarafından çıkmaya hazır fakir pc si haline gelmiş konsollara göre yapıyorlar oyunlarını( 3k ydı lazerdi mavi ışıktı vs vs vs) :)Bu arada bende halen bir ps3 ve x360 sahibiyim pc ye çıkmayan çıkarılmayan bazı oyunlar için .Wii ye ve nintendo ya ise burdan hiç lafım yok.Gerçek konsol olayını gerçek konsol oyunlarını o alet oynatıyor pc çakması dönmesi oyunları değil. Gerçek konsolda bana göre nintendo firmasının konsollarıdır.Bu firmanın konsollarını alanların zevklerine saygı duyuyorum.Buralarda konsol fanboyu olupta aslında pc oyunlarını oynayıp pc lere söylemediklerini bırakmayanlara değil...

öyle diyosun ama millet el konsollarını bile ev konsollarıyla kıyaslıyor :) bence eğer konsollar pc seviyelerine gelebiliyosa pc oyncularının durup düşünmesi gerek sadece oyun oynamak için binlerce tl verip sistem toplayan adamların eski nesil kartların aslında yeni oyunları nasılda oynattığını görmesi bence normal bi olay değil optimizasyonsa yapsınlar kardeşim bugün 9600gt 8800gt kötü kartlar mı ama bakıyosunuz yeni oyuhlarda performans yok konsla takınca çatır çatır oynatıyor bi durup düşünün derim ben. bu arada konsol kullanıyorum ama fanboy filan değilim daha ucuza geldiği için öyle kullanıyorum pc daha ucuza gelse pc ye geçerim :) ama devir konsol devri hele hele şu yazdığım olayı görüp yaşayınca pc ye kuruş bağlamam oyun için artık...

• quote:

Orijinalden alıntı: wustti

quote:

zannetmiyorum valla :) unreal engine4 ve cryengine 3 ün demolarına bakmıştım bu kadar güzel değillerdi oyunlar onlarla yapılacağına göre bence zor. bu arada bu hangi motorla yapılmış?

VFX galiba öyle yazıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wustti

quote:

VFX galiba öyle yazıyor.

valla ilk defa gördüm bu videoyu harika görünüyor oyun içinde böyle görüntü sunsunlar 10 yıl otursunlar kabulüm :)

• Bu da başka bir teknoloji demosu

• Güçlü konsollar çıksada şu teknolojileri kullanabilsek. Adamlar neler yapmış ama biz hala karton suratlı adamlarla oynuyoruz.

• süper ya :) işte şu anda pc cephesine bak gücün nerdeyse sınırı yok ama yapamıyorlar konsolu bekliyor herkes :) yapsalar kimse oynayamaz bunları para yetmez :) ancak iyi optimizasyonlu konsollar gelir bunun üstesinden. işte konsolla pc arasındaki fark burada ortaya çıkıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Majestyca

Bence yeni nesil konsolların daha gelmesine baya bi vakit var. Geldimi quad hd ile falan gelir. Ayriyetten arkadaşların dediği gibi pc sürekli gelişiyor. Keşke yeni konsollarda kullanıcının upgrade şansı olsa ne bileyim ram eklemesi gibi. Gpu yu değiştirme falan. Ama onlar onun yerine farklı modeller geliştirmeyi tercih ediyor. Şimdi bi ps4 çıksa bi süre sonra direkman ps4 slim cart curt. Üstelik birde microsoft la sony atışması yüzünden olan pc kullanıcısına oluyor. Oyunda ırkçılık falan :D.

iyiki yok upgrade şansı eğer öle bi şans olsaydı emin ol yılda bir ekran kartını değiştirmek zorunnda kalırdın o konsolların oyun yapımcıları optimizasyonla ne uğraşcak daha iyi ekran kartı alsın oynamak istiyosa der. O zaman pc den bi farkı da kalmaz ekran kartını değiştir ramini değiştir 50 fps aldım 60 fps aldım. böle upgrade şansı iyiki yok diyorum yani oyun yapımcılarıda artık yırtına yırtınamı optimize ediyor oyunları konsola bilemem tek dert onlarınki olsun yeterki.
    ayrıca yeni konsollarda konsola özel gelen oyunların bi iki tanesinin pc yi geride bırakabileceğini düşünüyorum bi süreliğine ama bu oyun sayısı 1 2 olur büyük ihtimal

• quote:

Ben yaklaşık 8 yıl pc oyunu ve 2 aylık da xbox 360 kullanıcısı olarak FPS oyunları hariç diğer oyunlarda aldığım tadı pc de almadım kişisel görüşüm budur. Donanımdan falan anlamam ama xbox 360 ımı 40 '' led tv bağlayıp ilk oyunumu açtığım gün böyle kalakaldım ekran karşısında. İnanılmaz bir haz aldım. Konsollar pc gücüne yetişemez evet ama konsolların salt oyun için yapıldığını ve ona göre tasarlandığını unutmayalım. Şunu da ekleyeyim BU KONU P3 BÖLÜMÜNE AÇILSAYDI HERKES PS3 GİBİSİ YOK DERDİ, XBOX 360 BÖLÜMÜNE AÇILSAYDI AYNI ŞEKİLDE YAŞASIN XBOX 360 DENİRDİ... Herkes aldığı performanstan memnun sanırım :)

en baba yorum bu olmuş sanırım.zira "kartala yavrusu şahin görünür" atalarımızın da dediği gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: snaket900

quote:

en baba yorum bu olmuş sanırım.zira "kartala yavrusu şahin görünür" atalarımızın da dediği gibi.

Eyvallah birader :) Şimdi yeni bir pc topluyorum en canavarından. xbox 360 sahibi olduğum halde :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

@ M@U

senin gibi değerli bir arkadaşımızın 8800gt halen geçerli bir karttır söyleminde bulunması utanç verici..

o beğenmediğiniz 8800gt crysis i high ayarlarda akıcı oynatıyordu, konsolda crysis ne durumdaydı? ha pardon kapasitesi yetmiyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hands0meJack -- 23 Nisan 2012; 9:51:52 >
  • konsollar pc ye göre her zaman daha avantajlı...
    pclerin donanımı güçlü ama oyunlar konsoldan yana...
    konsolda grafikler pc kadar iyi olmasa da dert tasa yok... oyun çalışır mı diye düşünmek yok... tak oyna...
    amaaaa... bütün konsollar birleşse bir klavye mause etmez
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.