Şimdi Ara

Yeni nesil FORD FİESTA (ANA KONU) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
335
Cevap
11
Favori
33.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ford bayisi evime çok yakın..test sürüş videolarındaki turkua mavi 1.0 otomatik titanium fiesta var..araçta ford'un sitesindeki tüm opsiyonlar eklenmiş..yani x paketinden, cam tavanına, bo müzik sisteminden jant paketine kadar yaklaşık 14.000 tl lik opsiyon eklenmiş durumunu inceledik...eee tabiki 2014 trend fiesta dan inip böyle bir donanım görünce gayet güzel...ama araç 100.000 tl civarına geliyor..bayilerin opsiyon eklenmemiş trend ve titanium getirmelerini beklerdim..

aracın içine bindiğimde genişlik görüş açısı vs olarak önceki kasa ile pek fark yok gibi, bagaj aynı boyutta, arka diz mesafesi bir tık artmış gibi...gösterge paneli hoşuma gitti. hayelet gösterge gibi birşey yapmışlar..yani araca ilk bindiğinizde komple karanlık bir gösterge var çalıştırdığınız zaman tüm gösterge panelini görebiliyorsunuz...orta kosoldaki ekran çok iyi yapılmış..çözünürlüğü çok iyi ve kullanımı kolay..kapı içlerindeki plastik kısım yine malesef aynı..bir kaplama ile veya daha kaliteli bir malzememeyle yapılabilirdi...

fiyatlar çok gibi olsada lansmandan dolayı önceki kasa ile aynı fiyata satılıyor...bu lansman dönemi bitinde fiyatlar dahada fırlar gibimi geliyor.

• zotacing kullanıcısına yanıt
    Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun,

Benimde gönlümden geçen ecoboost 100/125 ps manuel ama türkiyede henüz bu seçenek mevcut değil, bende gelecek haftasonu test edeceğim umarım memnun kalırım, sizinde test ettiğiniz araç normal otomatik vitesti sanırım henüz powershift sanzımanla sunulmuyor, gördüğüm kadarıyla klasik tip şanzımanda yakıt tüketimi çok fazla arttırmış sizin test sürüşünde yakıt konusundaki deneyimleriniz nasıldı?

ayrıca aracınız gelince trend paketin içini kullanışlılık açısından bir değerlendirmesini yapabilirseniz çok sevinirim, mevcut orta konsol hakkında kafamda soru işaretleri mevcut dediğiniz gibi 8 inclik ekranı trend pakette opsiyon olarak sunsalardı daha iyi olurdu, ayrıca dizel motorun çekiş gücü ve yakıt tüketimi gibi konularada değinirseniz sevinirim, tekrardan hayırlı olsun
    Mevcut fiestalarda cift kavramali powershift sanziman suan yok, beygir gücünün almanca kisaltmasi PS ile ilgili bir anlam karışıklıgi olmuş olabilir.

Şehir içi 4 litre çok iddialı bir rakam heleki büyük şehirlerde, eski fiestaya göre ekonomik olacağı kesin ama fabrika verileri ve satış elemanlarının verdiği bilgiler genelde tutmuyor. Arabaniz gelince siz kendi şehir içi verilerinizi paylaşabilirseniz çok iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şanzıman tam otomatik ve kodu 6F15. Focus'ta da kullanılıyor diye biliyorum. Şanzıman hakkında aşağıdaki şekilde bir bilgi var. 6F35 kodlu Kuga şanzımanının bir türevi ve fabrikası Çin'de.

"The 6F15 is a lighter duty version of the 6F35 six speed automatic (traditional, not DCT), that has actually been pretty problematic in its own right. This new transmission is being built in a brand new factory in Chongqing, China called the Changan Ford Automobile Co."

http://www.fiestafaction.com/forums/archive/index.php/t-47561.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Yeni nesil FORD FİESTA (ANA KONU)

Trend paket iç mekanı böyle olacak.

Ford sitesinden aldığım ekran görüntüsünde görüldüğü üzere trend donanımda 4.2’’ lik renkli ekran var. Yani attığınız fotoğraf doğru değil.

Yeni nesil FORD FİESTA (ANA KONU)

• JanKlod kullanıcısına yanıt
    maalasef youtubedaki birçok videoda resimi doğrular nitelikte, en büyük rakibi polo trendline donanımda 6,5 inc ile geliyorken fiesta trend 4,2 inc ile gelmesi büyük bir eksi bence, günümüzde çoğu telefonun ekranı bile daha büyük boyutlarda en azından daha büyük ekranları trend donanımda opsiyon olarak sunmaları lazımdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend3017 -- 16 Kasım 2017; 21:53:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Legend3017

maalasef youtubedaki birçok videoda resimi doğrular nitelikte, en büyük rakibi polo trendline donanımda 6,5 inc ile geliyorken fiesta trend 4,2 inc ile gelmesi büyük bir eksi bence, günümüzde çoğu telefonun ekranı bile daha büyük boyutlarda en azından daha büyük ekranları trend donanımda opsiyon olarak sunmaları lazımdı

Gerçi küçük bir ekran varmış resmi büyültmeden baktım ekran olduğunu anlayamadım. O zaman fotoğraf doğru olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

1.5TDCI Trend X paket sipariş verdim galiba bu hafta içi teslim edilecek.

Eskiye göre tork 180'den 215'e çıkarılmış ve 6 ileri vites olmuş. Ayrıca Trend pakette far sensörü, bluetooth, 2 adet USB giriş, arka camlar otomatik, vs... gibi eski kasaya göre ekstralar var.

Test sürüşü vs... yaptım bol bol 1.0 + PS ile aracın direksiyon ve fren hisleri bizzat fark edilecek şekilde iyileştirilmiş, özellikle frenler. Önler disk, eski kasa vardı bence makyajlı kampana diye hatırlıyorum. Malzeme kalitesi artmış zaten iyiydi, iç hacim fazlasıyla genişlemiş. Büyük ekranı ve B&O ses sistemini opsiyon olarak Trend pakete sunmaları lazımdı, çok kızgınım bu konuda. Titanium paket oldukça gereksiz 10.000TL ekstrayı hak etmiyor.

Şimdiden hayırlı olsun..sipariş verecek olsam bende 1.5 tdci trend x sipariş verirdim..sizinde belirttiğiniz gibi titanium a 10.000 tl fazla vermek gereksiz...Titaniumda x paketsiz olmuyor aslında yani fark 12.500 tl ye çıkıyor

fiyat olarak ne kadara anlaştınız..ford sitesinde gördüğümüz fiyatlarda ciddi bir indirim yapıyorlarmı? aracın iç dış resimlerini bekliyoruz saygılar.

edit: çift mesaj oldu yanlışlıkla silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend3017 -- 17 Kasım 2017; 18:37:40 >
    Avrupada araçlar daha fazla ve daha farklı donanım seçeneği ile satılıyor hem otokoç hem doğuş otomotiv bunların hepsini ithal etmek yerine daha çok satmayı bekledikleri serileri türkiyeye getiriyorlar.

Örnek vermek gerekirse fiesta ingilterede zetec donanımı altında adı 6,5 inclik sync 3 ekran, krom detaylar, sis farı, ve ısıtmalı ön cam. deridireksiyon simidi ve vites topuzu, gündüz yanan ön ledler gibi trend-titanium arası farklı bir donanım paketi seçeneği sunuluyor ama dediğiniz gibi türkiyede satılan baz donanımın altında satılan paketleride mevcut, daha fazla seçenek olduğu içinde herkesin kendine uygun bir paketi seçmesi daha kolay oluyor, eminim bizde titaniumu fazla ama trendide eksik bulan birçok kullanıcı vardır

https://www.ford.co.uk/cars/new-fiesta/models-specs/zetec

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend3017 -- 17 Kasım 2017; 18:46:48 >

evet 7 kasımda liste fiyatlarına 2000 tl eklediler..1750 tl olan trend-x farkı 1800 tl ye..2500 tl olan titaniım-x farkı 2800 tl ye çıkmış..siz 1.5 tdci trend x için bayii ile ne kadara anlaşmıştınız...birde benim anlamadığım durum, atıyorum siz 75.000 tl ye anlaştınız diyelim. araç geldiğinde liste fiyatında zam olmuşsa; o zammı size yansıtıyorlarmı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

evet 7 kasımda liste fiyatlarına 2000 tl eklediler..1750 tl olan trend-x farkı 1800 tl ye..2500 tl olan titaniım-x farkı 2800 tl ye çıkmış..siz 1.5 tdci trend x için bayii ile ne kadara anlaşmıştınız...birde benim anlamadığım durum, atıyorum siz 75.000 tl ye anlaştınız diyelim. araç geldiğinde liste fiyatında zam olmuşsa; o zammı size yansıtıyorlarmı?

Parayı yatırmazsan zamdan etkilenirsin. Ben 2 Ekim'de gittim fiyat 74.500TL'ydi, 20 gün sonra Options diye bir olay çıkardılar 76.500TL oldu fiyat, satış danışmanı oğlan abi kapora ver zam gelirse etkilenmezsin dedi, kabul etmedim düşüneceğim için.

Benim planım 20 gün önce, 70.000TL altı fiyatlardı ancak 2 defa zam görünce olmadı maalesef.

Rusya'da Trend ile Titanium arasında 7000 kendi para birimi fark var, bizde bu fark 10500 kendi para birimi. Eleştiriyordum ancak şöyle bir olay var, Rusya'da Titanium paketler de arka cam manuel.

Daha sonra 10 Kasım'da gittim zam geldi dediler, ama kapora yatıranlar da zamdan etkilenmiş, kısaca kapora işe yaramıyor.

Ben de parayı 13 Kasım'da yatırdım pazarlık yaptıktan sonra, şasi numarası belli oldu 2 gün sonra ve fatura kesildi, şimdi 5000TL zam bile gelse ben etkilenmeyeceğim. Önemli olan fatura kestirmek ve fabrikadan gümrüğe gelen aracın şasi numaralarının belli olması. Gümrükte çok bekledi araçlar nedense, sanırım Türkiye çapı fazla stok girecek.

kapora veren adama aracın komple faturasını kesemiyecekleri için kapora işi yaş o zaman..elde nakit varsa nakit ile veya kalan açığı options ile halledip o an iş tamamen bağlandığı zaman zam etkilemiyor o zaman..trafikte yeni fiesta hiç görmedim..sabırsılıkla bekliyorum.. bayide titanium u gördüm ama özellikle trend ve trend-x i çok merak ediyorum...İnşallah hayırlısıyla aracınız gelince resimleri bekliyoruz.. bende 1.5 75 hp dizel var oldukça memnunum..1.5 85 hp 6 ileri çook tatlı olmuştur.

• bende 2 hafta önce bayisine sordum, trend 70 civarı olur mu dedim, olmaz hatta zam gelebilir dedi,, belki 2,3 aya o fiyatlar olur, şimdi araç yok dedi,, araçlar artsın, satışlar düşsün o fiyatlara gelebilir diye düşünüyorum,,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün bayide aracı test etme imkanım oldu. Test aracı 1.0 100 hp powershift titanium modeli ve tabi üzerinde tüm aksesuarlar var. Şu an piyasada olan muadiline göre direksiyon biraz daha hafiflemiş bir de benim gibi kullananlar bilir dipgaz yaptığınızda araç sanki böyle bir düşünürdü bunda öyle birşey yok direk alıyor. Direksiyonun arkasına vites geçişleri için kulakçık koymuşlar ve vites geçişleri eskisi gibi seri.. Yol tutuşu eskisinde de çok iyiydi bu seride de devam ediyorlar. Aracın ort. yakıt tüketimi 11.6 gösteriyordu ki test aracı olduğu için çok da yadırgamadım. Ama İstanbul trafiğinde de 5-6 lt hayal olur bu araç için.. Malzeme kalitesi yükselmiş, olumsuz diyebileceğim tek husus yan aynaların bir önceki nesle göre ufak olması ki bir önceki nesilde de ufaktı. Titanium ve x paket alınırsa park asistanı ve geri görüş kamerası ile manevralarda bu açığını da bir ölçüde kapatıyor.

Ford options ın normal taşıt kredisine göre avantajı taksit ödemelerinin sabit taksit ödemeli krediye göre taksit tutarlarının yaklaşık %20 oranında daha düşük olması. Yoksa normal taşıt kredisine göre toplamda daha fazla ödeme yapıyorsunuz ama 66500 TL örneği verildiği için yazıyorum 30000 TL değil 2000 TL gibi bir fark söz konusu.. O 2000 TL indirim de tabi gerçek bir indirim olmuyor haliyle ..

1.5 tdci 85 hp titanium x paket aracın kaporasını verdim. B&O ses sistemiyle almak istiyordum ama siparişimin Şubat'tan önce gelmeyeceğini söylediler. Tabi fiyat da o tarihteki fiyat olacağından ve 3 ay beklemenin de bir anlamı olmadığından mecbur anlaştık. Cuma gününe kadar teslim edilceği bilgisini aldım. Aracın yakıtından çok ümitliyim. Kullanıp göreceğiz..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Parayı yatırmazsan zamdan etkilenirsin. Ben 2 Ekim'de gittim fiyat 74.500TL'ydi, 20 gün sonra Options diye bir olay çıkardılar 76.500TL oldu fiyat, satış danışmanı oğlan abi kapora ver zam gelirse etkilenmezsin dedi, kabul etmedim düşüneceğim için.

Benim planım 20 gün önce, 70.000TL altı fiyatlardı ancak 2 defa zam görünce olmadı maalesef.

Rusya'da Trend ile Titanium arasında 7000 kendi para birimi fark var, bizde bu fark 10500 kendi para birimi. Eleştiriyordum ancak şöyle bir olay var, Rusya'da Titanium paketler de arka cam manuel.

Daha sonra 10 Kasım'da gittim zam geldi dediler, ama kapora yatıranlar da zamdan etkilenmiş, kısaca kapora işe yaramıyor.

Ben de parayı 13 Kasım'da yatırdım pazarlık yaptıktan sonra, şasi numarası belli oldu 2 gün sonra ve fatura kesildi, şimdi 5000TL zam bile gelse ben etkilenmeyeceğim. Önemli olan fatura kestirmek ve fabrikadan gümrüğe gelen aracın şasi numaralarının belli olması. Gümrükte çok bekledi araçlar nedense, sanırım Türkiye çapı fazla stok girecek.

kapora veren adama aracın komple faturasını kesemiyecekleri için kapora işi yaş o zaman..elde nakit varsa nakit ile veya kalan açığı options ile halledip o an iş tamamen bağlandığı zaman zam etkilemiyor o zaman..trafikte yeni fiesta hiç görmedim..sabırsılıkla bekliyorum.. bayide titanium u gördüm ama özellikle trend ve trend-x i çok merak ediyorum...İnşallah hayırlısıyla aracınız gelince resimleri bekliyoruz.. bende 1.5 75 hp dizel var oldukça memnunum..1.5 85 hp 6 ileri çook tatlı olmuştur.

Trend paket 20 gün önce bayide vardı ben inceledim, eski Trend pakete göre daha dolu olmuş beğendim.

Options tam bir tefe ve rent a car işi.

66.500TL'lik arabayı, önden 30.000 peşinat, 29 ay 1000TL taksit 30. ay ise son balon ödeme adı altında bir 30.000TL daha alıyorlar.

Anlattılar bana en çok rent a car'cılar kullanıyor bunu, taksiti kiralayarak ödüyorlar, balon ödeme gelince de arabayı satıp ödüyorlar dedi.

2000TL indirim için 35.000TL civarı daha fazla para ödemek akıl işi değil.

Temmuz ayında aracımı servise periyodik bakım için götürdüğümde bu ford options işini ayak üstü sormuştum..taksit tutarları düşük oluuyor, asıl ödeme son ödemeye kalıyor filan demişlerdi..sizin belirttiğiniz gibiyse tam bir facia...sıfır faiz kampanyaları oluyor geçen ay tüm araçlarda 30.000 tl 15 ay sıfır faiz olayı vardı..sıfır faiz kampanyasının olduğu bir dönemde kredi kullanıp alınabilir aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: jillian

Dün bayide aracı test etme imkanım oldu. Test aracı 1.0 100 hp powershift titanium modeli ve tabi üzerinde tüm aksesuarlar var. Şu an piyasada olan muadiline göre direksiyon biraz daha hafiflemiş bir de benim gibi kullananlar bilir dipgaz yaptığınızda araç sanki böyle bir düşünürdü bunda öyle birşey yok direk alıyor. Direksiyonun arkasına vites geçişleri için kulakçık koymuşlar ve vites geçişleri eskisi gibi seri.. Yol tutuşu eskisinde de çok iyiydi bu seride de devam ediyorlar. Aracın ort. yakıt tüketimi 11.6 gösteriyordu ki test aracı olduğu için çok da yadırgamadım. Ama İstanbul trafiğinde de 5-6 lt hayal olur bu araç için.. Malzeme kalitesi yükselmiş, olumsuz diyebileceğim tek husus yan aynaların bir önceki nesle göre ufak olması ki bir önceki nesilde de ufaktı. Titanium ve x paket alınırsa park asistanı ve geri görüş kamerası ile manevralarda bu açığını da bir ölçüde kapatıyor.

Ford options ın normal taşıt kredisine göre avantajı taksit ödemelerinin sabit taksit ödemeli krediye göre taksit tutarlarının yaklaşık %20 oranında daha düşük olması. Yoksa normal taşıt kredisine göre toplamda daha fazla ödeme yapıyorsunuz ama 66500 TL örneği verildiği için yazıyorum 30000 TL değil 2000 TL gibi bir fark söz konusu.. O 2000 TL indirim de tabi gerçek bir indirim olmuyor haliyle ..

1.5 tdci 85 hp titanium x paket aracın kaporasını verdim. B&O ses sistemiyle almak istiyordum ama siparişimin Şubat'tan önce gelmeyeceğini söylediler. Tabi fiyat da o tarihteki fiyat olacağından ve 3 ay beklemenin de bir anlamı olmadığından mecbur anlaştık. Cuma gününe kadar teslim edilceği bilgisini aldım. Aracın yakıtından çok ümitliyim. Kullanıp göreceğiz..

şimdiden hayırlı olsun...1.5 tdci titanium-x paket çok güzel bir tercih...zaten bütçe titanium alacak düzeydeyse x paket ekletmemek mantıksız olur..yakıtı üzmez sizi..bende 60.000 km.de 1.5 tdci 75 hp fiesta var..sadece şehir içi kullanıyorum 4.8 - 5.2 arasında tüketim oluyor..

• jjjoookkkeeerrr J kullanıcısına yanıt
    Şehir içi için çok iyi değerler, ortalama hızınız kaç acaba

• jjjoookkkeeerrr J kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.. Söylediğiniz değerler çok iyi değerler; bayideki satış temsilcileri yeni motor için bir şey diyemiyorlar, sizin kullandığınız araç için 5-5,5 lt yakıyor demişlerdi.. İncelemeler hep 1.0 benzinli ecoboost motor üzerine olduğu için biraz muamma.. 1.4 90 hp polo dan az yakıyor demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legend3017

Şehir içi için çok iyi değerler, ortalama hızınız kaç acaba

ortalama hızım 26-30 km/h arasında değişiyor...orta yoğunlukta bir ilçede yaşıyorum..çok kısa mesafelerde arabayo stop edip tekrar çalıştırıyorum..çocuğu okula bırakıyorum- işe gitme- market-fırın vs derken günde ortalama 6-7 defa stop edip-çalıştırıyorum...arabayı istediğiniz kadar agresif kullanın 5.5 lt üstünde bir değer göstermiyor..ayda ortalama standart 550-600 km yol yapıyorum..shell den sürekli mazot alıyorum..mazot 4.5-4.6 civarındayken ayda ortalama 100-110 tl lik mazot bana yetiyordu..şuanda mazot 5.05 aylık ortalama 120-130 tl mazot ile 550-600 km şehir içi yol yapıyorum..

bundan öncede 2008-2009 ve 2011 model 1.4 tdci 68 hp lik toplamd 4 yıllık fiesta geçmişim vardı..1.5 tdci nin 5 lt yaktığı ortamda eski 1.4 tdci.ler 5.4-5.5 lt yakıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: jillian

Teşekkür ederim.. Söylediğiniz değerler çok iyi değerler; bayideki satış temsilcileri yeni motor için bir şey diyemiyorlar, sizin kullandığınız araç için 5-5,5 lt yakıyor demişlerdi.. İncelemeler hep 1.0 benzinli ecoboost motor üzerine olduğu için biraz muamma.. 1.4 90 hp polo dan az yakıyor demektir.

Dizel fiesta candır hocam yakıt fiyatlarımı malum 5 tl yi geçtiği için şu anda en iyi araba en az yakan arabadır...benim gözlemlerime göre Türkiyede az yakan ve performanslı 2 araç var..

1) 1.5 tdci fiesta
    1)1.5 dci 75 hp clio
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.