Şimdi Ara

Yeni nesil FORD FİESTA (ANA KONU) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
335
Cevap
11
Favori
33.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç Ford sitesinde konfigüre edilebiliyor, fiyatlar yazmıyor ancak hala daha.
    3 kapı modeli yok. ST-Line ve Vignale yok, donanım seviyeleri sadece Trend ve Titanium. Motor seçenekleri 1.1L 85PS Benzin M/T, 1.0L 100PS Ecoboost A/T, 1.5L 85PS Dizel M/T.
    ST-Line 1.0L 100PS Ecoboost A/T versiyonu 90 bine yaklaşır herhalde, eski kasanın arka tasarımı daha hoşken az donanıma bu paralar verilir mi bilmem, gerçi İbiza'nın durumu da belli, Polo'nun aşağı kalmayacağını da biliyoruz

Forumda B/O ses sistemli Fiesta delisi biri vardı herkese laf yetiştiriyordu, babayı alacak bu gidişle

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni Ford Fiesta'nin bugün bodrum da lansmanı yapılıyor.
    Fiyat bilgileri bu akşam veya yarın açıklanır umarım.
    Eski kasalara da beklenen %2 lik zam gelmiş.
  • Ford - Fiesta VIII - 1.1 (70 Hp) Start-Stop 5d
    Şehir içi yakıt tüketimi 5.6 Lt/100 km
    Şehir dışı yakıt tüketimi 3.7 Lt/100 km
    Ortalama yakıt tüketimi 4.4 Lt/100 km
    https://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=23692

Ford - Fiesta VIII - 1.1 (70 Hp) 5d
    Şehir içi yakıt tüketimi 6.1 Lt/100 km
    Şehir dışı yakıt tüketimi 3.9 Lt/100 km
    Ortalama yakıt tüketimi 4.7 Lt/100 km
    https://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=30480

Ford - Fiesta VIII - 1.1 (85 Hp) Start-Stop 5d
    Şehir içi yakıt tüketimi 5.6 Lt/100 km
    Şehir dışı yakıt tüketimi 3.7 Lt/100 km
    Ortalama yakıt tüketimi 4.4 Lt/100 km
    https://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=23747

Ford - Fiesta VIII - 1.1 (85 Hp) 5d
    Şehir içi yakıt tüketimi 6.1 Lt/100 km
    Şehir dışı yakıt tüketimi 3.9 Lt/100 km
    Ortalama yakıt tüketimi 4.7 Lt/100 km
    https://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=30453

Yakıt tüketimi çok iyi ama hızlanma 0 - 100 km/saat bakmaya yürek dayanmaz.
    55.000-60.000 arasını geçmezse yeni kasasının hatrına alınabilir.

• B&O MUZIK SISTEMI opsiyon olarak sunulmuş yine açılabilir cam tavan 17 inç jant ve X PAKET
    (Otomatik Park Sistemi, Geri Görüş Kamerası,Anahtarsız Giriş Sistemi ) opsiyonları mevcut.

1.0 ecoboost otomatik için güzel bir fiyat verirlerse güzel satar.
  • Bang&Olufsen Ses Sistemi
    Cam Tavan
    Kendi Kendine Park Etme Fonksiyonu
    Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma gibi özellikler Titanium'da Opsiyonel olarak sunuluyor.

1.0 EcoBoost Trend 85.000 TL
    1.0 EcoBoost Titanium 95.000 TL civarında olur diye tahmin ediyorum.

Opsiyonlarla beraber 110.000 TL civarına gırtlak dolu Titanium X Fiesta alınabilir.

Polo daha da pahalı olacağı için bu sınıfın mantık arabası Fiesta olur.
  • Edindiğim bilgiler çerçevesinde Fiesta bayilerde tükenmiş. 1 veya 2 bayide 1 adet kalmış.

Anlaşılan Fiesta sırası beklenilecek
  • Bodrum Fiesta lansmanından görüş bildirecek var mı
  • 2017 ford fiesta geyik testi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xAsTx

Araç Ford sitesinde konfigüre edilebiliyor, fiyatlar yazmıyor ancak hala daha.
    3 kapı modeli yok. ST-Line ve Vignale yok, donanım seviyeleri sadece Trend ve Titanium. Motor seçenekleri 1.1L 85PS Benzin M/T, 1.0L 100PS Ecoboost A/T, 1.5L 85PS Dizel M/T.
    ST-Line 1.0L 100PS Ecoboost A/T versiyonu 90 bine yaklaşır herhalde, eski kasanın arka tasarımı daha hoşken az donanıma bu paralar verilir mi bilmem, gerçi İbiza'nın durumu da belli, Polo'nun aşağı kalmayacağını da biliyoruz

Forumda B/O ses sistemli Fiesta delisi biri vardı herkese laf yetiştiriyordu, babayı alacak bu gidişle

Bingo!

Lansman fiyatları aşağıda:
    1.1lt 3 silindir atm.-benzin 85ps, manuel şanzıman, Trend: 64.500TL
    1.1lt 3 silindir atm.-benzin 85ps, manuel şanzıman, Titanium: 74.500TL
    1.0lt 3 silindir turbo-benzin 100ps, otomatik, Trend: 74.500TL
    1.0lt 3 silindir turbo-benzin 100ps, otomatik, Titanium: 84.500TL
    1.0lt 3 silindir turbo-benzin 100ps, otomatik, ST Line: 90.500TL
    1.5lt 4 silindir turbo-dizel 85ps, manuel şanzıman, Trend: 74.500TL
    1.5lt 4 silindir turbo-dizel 85ps, manuel şanzıman, Titanium: 84.500TL

Kaynak:http://www.sekizsilindir.com/2017/09/yeni-ford-fiesta-fiyat.html

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ibiza supurur piyasayi. Trend 85ps 64.500 ne demek ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Edit : OTOMOBİL DÜNYAM TESTİ eklendi. 1. Sayfada

• Auto express incelemesi araca çift kavrama derken OTOMOBİL DÜNYAM üstüne basa basa tam otomatik diyor yok öyle bir durum. Ayrıca ağırlık bilgisi de net değil sanırım ben aynı base ağırlık diye biliyorum.

Dizel otomatik bekleyenler çok beklentiye girmesin başka ülkeler içinde şu an gözükmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 18 Eylül 2017; 20:43:55 >
  • Otopark testi eklendi.

• 1.0lt 3 silindir turbo-benzin 100ps, otomatik, titanyum testi ortalama 8.5lt tüketimle sonuçlanmış

https://youtu.be/HB4h7gamorE

• İstemezük bu nedir ya!

Sıfır araba almak artık HAYALE dpğru ilerliyor VERGİ manyağı ülkemde..!!

• Trend paket iç mekanı böyle olacak.
  • Henüz kimse almadı sanıyorum.
  • bu modelin dün trend donanım seviyesine göz attım,, nereden başlasam bilmiyorum, dışardan bir sevecenliği olsada , iç kısmı batırmışlar , ön koltukları küçültmüşler , eski nesil gibi kavramıyor, arka koltuklarıda daha keyifsiz ve konfordan uzak hale getirmeyi başarmışlar,, oysaki almaya çok istekliydim, trend fiesta da iç malzemede epey kötüydü,, hatta berbarttı dostum,

özeti, fiesta almaya gittiğinizde ,, tourneo courier alıp çıkabilirsiniz,, araç o kadar uzaklaştırdı kendinden bu fiyata bu araç kesinlikle olmamış, birde otomobil inceleme kanallarına kızardım,, adamlar konuşamamıştı haklılık payları yok değilmiş

• derfgt D kullanıcısına yanıt
    o kadar trafikteyim , hala yok yollarda ,, forumada yazan yok,, sonu yeni honda jazz gibi olacak , bak o araç civicten pahalıydı,, yolda göremediydim, hatta 2 yıl geçti bizim sokakta 1 tane jazz görmüştüm heyy bee demiştim ,,

• Haftasonu 1.0 Ecoboost motor ve Tam otomatik şanzımanlı Titanyum donanımlı model ile kısa bir test sürüşü yaptım. Trend donanımlı olanı da inceledim. Araç genel olarak ferah hissettiriyor. Motor ve şanzıman tam istediğim gibi. Direksiyon belirgin şekilde yumuşamış tam kadın sürücülerin beğeneceği kıvamda. Trend X donanımlı olarak sipariş geçeceğim ancak henüz siparişler açılmamış.

Trend versiyonun koltukları hakkında tereddütüm vardı ancak koltuk kalitesi beklentimi karşıladı. Aracın güvenlik donanımı her donanım seviyesinde standart. Bu iyi ancak geri görüş kamerasının da standart donanımda olması iyi olurdu.

Son olarak tüm araç fiyatlarında ciddi bir yükseliş söz konusu ve bu aracın fiyatı da yükselişten nasibini almış durumda.

Titanyum donanım tercih edenlerin Bang Olufsen ses sistemini de tercih etmek isteyebileceğini düşünüyorum. B sınıfı bir araç için umulmadık bir paket ve fiyatı 2.000 TL civarında artırıyor. Bana değer bir tercih gibi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plf -- 16 Ekim 2017; 19:38:13 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.