Şimdi Ara

Yeni nesil FORD FİESTA (ANA KONU) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
335
Cevap
11
Favori
33.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Türkiye'de satılan güncel Fiestanın en önemli iki eksiği; hız sabitleyicinin olmaması ve 2 hava yastığının bulunması. Pek çok lüks donanımın opsiyonel olarak bile olsa bulunup, bu iki işlevsel donanımın olmaması bence de garip. Bu arada halen 2018 Fiesta Trend X kullanmaktayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: plf

Türkiye'de satılan güncel Fiestanın en önemli iki eksiği; hız sabitleyicinin olmaması ve 2 hava yastığının bulunması. Pek çok lüks donanımın opsiyonel olarak bile olsa bulunup, bu iki işlevsel donanımın olmaması bence de garip. Bu arada halen 2018 Fiesta Trend X kullanmaktayım.
    Ben düşündüm bi acaba fiesta mı alsam diye ama sanırım hakkımı golften yana kullanacağım. Daha yeni model olsun az km olsun diye düşünmüştüm ama vazgeçtim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi mi ettim kötü mü ettim bilmiyorum ama iyi de bir fiyat verdikleri için ani bir kararla Ford Fiesta Titanium 1.0 ecoboost 100 bg aldım, yarın teslim edecekler, bu arada hız sabitleyici olmadığını belirtmiş arkadaşlar ama aldığım araçta mevcuttu bilginize.
  • MR.BERK kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun araçtan memnun kalacağınızı düşünüyorum. Hız sabitleyici hiçbir donanım seviyesinde mevcut değildi. 2020 modellere eklenmiş olması olası. Focus'ta da yıl yıl bazı değişikler, eklemeler ve çıkartmalar yapıldı.
  • MOVISTAR kullanıcısına yanıt
    2020 model titanium fiesta aldim araçta hız sabitleyicide var, artik standart donanim olmus. Daha önceki yillarda yok sanırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn03

2020 model titanium fiesta aldim araçta hız sabitleyicide var, artik standart donanim olmus. Daha önceki yillarda yok sanırım
    Ben de Peugeot 308 aldım hocam.Fiesta düşünmedim son aşamada.

• plf P kullanıcısına yanıt
    Ses sisteminden memnun musun radio olsun bluetooth gibi özelliklerinden?

• TylerDurdenli T kullanıcısına yanıt
    Ses sistemi 6 hoparlörlü bir sistem. Araçta sürekli müzik dinleyen biri olarak düşüncelerimi aktarmaya çalışayım.

Trend X pakette B&O paketi alınamıyordu, alınabilseydi kesin olarak alacaktım çünkü kaliteli müzik dinlemek benim açımdan değerli.

2018 yılında aracı ilk aldığım gün radyo donmuştu. Daha sonra ilk bakıma kadar birkaç defa bluetooth bağlantısı ile ilgili sorun yaşadım. Galaxy S8 telefonu yeniden tanımlamam gerekti. İlk bakımdan sonra sanırım yazılım güncellemesi yapıldı ki son 1 yıldır hiç sorun yaşamadım.

Müziği Spotify üzerinden yüksek kalite ayarları ile dinliyorum ve benim dinlediğim orta seviye ses yüksekliğinde aldığım sonuçtan memnunum. Tizleri ekolayzır ayarlarından hafif kısıyorum ve bası 1 kademe artırıyorum. Bence müzik sistemi yüksek sesli müzik dinlemeyenleri memnun edecektir. Ses netliği ve dolgunluğu tatmin edici.

Ayrıca, aracın camları zaman zaman düzensiz çalışıyordu, 2. bakımdan sonra o da düzeldi.

• B&O olsaydı gerçekten iyi olurdu. Bahsettiğin sorunlar bende olmadı 16bin km geldim şuana kadar. Tiz orta ve bas hangi düzeydeler çok anlayamıyorum ses kalitesi değişiyor mu bilemiyorum..Sesi ortaya getirdikten sonra patlıyor sanki çok açamıyorum sesi bozuluyor. Ayarları 0 yapsamdan aynı. Şuan; Tiz 4 Orta 2 Bas 4
    Kullanıyorum seninki nasıl?
    Normal radyoda değişiyor mu,ben çok sevemedim radiosunu çekmiyor çoğu yerde.
    Bir ayar vardı sadece kullanıcı ve tam diye hangisini önerirsin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TylerDurdenli -- 4 Temmuz 2020; 1:59:43 >
  • TylerDurdenli T kullanıcısına yanıt
    Bende tiz -1, mid 0 ve bas +1. Ayarlar menüsünde sese duyarlılık ayarı var düşük, orta ve tam (yüksek) şeklinde ama bu kısım yeterince iyi çalışmıyor. Yüksek sesli müzikle ses bozuluyor bu doğru. Radyo pek dinlemiyorum açıkçası yorum yapamayacağım.

• Dostlar bu aracın Fiesta ST modeli var liste fiyatı nedir bilgisi olan var mu ? ST lines’dan bahsetmiyorum. ST sport model.

• quote:

Orijinalden alıntı: tonodias

Dostlar bu aracın Fiesta ST modeli var liste fiyatı nedir bilgisi olan var mu ? ST lines’dan bahsetmiyorum. ST sport model.
    performans araçları için bayi ile görüşüp fiyat almanız gerekiyor

• 2 aylık fiestam ( 1.200 km ) şehir içi klima açık 9 dan aşağı düşmedi, artık bisiklet ve motor ikilisiyle geziyorum :)
    Umarım ucuzlar (zor görünüyor) da bisiklete mecbur kalmayız.

Ortalama hız nedir? Bende ortalama hız 30km iken 7L/100 km. En yüksek 8.5L görmüştüm yoğun trafikte. 28.000km karışık ortalama değeri ise 6.6L. Araç 1.0 Ecoboost Otomatik
  • quote:

Orijinalden alıntı: plf

Ortalama hız nedir? Bende ortalama hız 30km iken 7L/100 km. En yüksek 8.5L görmüştüm yoğun trafikte. 28.000km karışık ortalama değeri ise 6.6L. Araç 1.0 Ecoboost Otomatik
    Tüm km şehir içi ortalama hız 60-70 km, araç aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGatakan

Merhaba arkadaşlar. 2017 (yeni kasa ve iç dizayn) fiestam var. Trend model. Ben bu araca SYNC 3 taktırmak istiyorum. Acaba kiminle görüşmem gerekiyor?
    2019 Trend X aldım 3 gün önce, sync3 yapmayı planlıyorum. Gerekli malzemeleri topluyorum, Siz yaptınız mı sync3?

• çakıroğlu_gürkan Ç kullanıcısına yanıt
    Gerekli malzemeler neler hocam? Yaparsanız bana da haber verir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: LGatakan

Gerekli malzemeler neler hocam? Yaparsanız bana da haber verir misiniz?
    Ekran, acm (iç ünite), usb hub. Bunlar ana kalemler ve sonrasında tesisatlar var.
    Montajı yapacak işin uzmanı usta var. Daha önce Focusta aynı işlemi yaptık. İst da iseniz size de yardımcı olurum.

• aragorn03 A kullanıcısına yanıt
    bendeki 2017 titanyumda da hiz sabitleyici mevcut manuel sehir ici ortalama 6 L benzin yakiyor 1.0 ecoboost
    iki yildir kullaniyorum 40bin km geldi fren sisteminden memnun degilim acayip sesler cikartiyor onduzen de bosluk basladi amortiserler cok yumsak yol tutusu berbat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcerci07 -- 1 Eylül 2020; 23:13:10 >
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.