Şimdi Ara

Yeni Muhabbet Kuşuna Nasıl Davranılmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün akşam geldi eve. Çok sessiz, youtubedaki kuş öttürme videolarını açmazsak nadiren ötüyor ve fazla hareketli değil, genelde durduğu yerde bayağı kalıyor. Sürekli gözünü kapıyor ve birkaç saniye kapalı kalıyor, uyuyor sanıyoruz ama sonra açıyor ve yine aynısını yapıyor. 7-8 aylıkmış. Bugünden itibaren nasıl davranmalıyım kuşa ? Ve bir sıkıntı falan var mı?

• Kuş çok guzel maşallah sağlıklı görünüyor çok üstüne girme yavaş yavaş alışır ,bu arada kafes ne marka tam boy resim atarmısın kafesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde ahşap tünek kullanın sağlığı açısından

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

Kuş çok guzel maşallah sağlıklı görünüyor çok üstüne girme yavaş yavaş alışır ,bu arada kafes ne marka tam boy resim atarmısın kafesin

Kafes bu hocam, markasını falan bilmiyorum. Zaten babamın arkadaşı aldı her şeyi. Kendisi kuş yetiştiricisi. Yani kuşu petshoptan almadım, o yüzden daha sağlıklıdır onlara göre. Bu arada kafes muhabbet kuşu için değil galiba, baya büyük çünkü. Bir sıkıntı çıkarır mı hayvan için ?

• Çükütüs kullanıcısına yanıt
    büyük olması daha iyi , tünekleri ahşap ile değiştirin sadece
  • quote:

büyük olması daha iyi , tünekleri ahşap ile değiştirin sadece

Değiştiricem hocam benimde aklıma geldi. Su içinde veya yem yedikten sonra ağzını tüneklere siliyor çünkü. Kuş öttürmek için youtube dan muhabbet kuşu sesleri açmak ne kadar mantıklı peki? Salıncağını falan aldığımız petshop açmayın falan dedi ama güvenemedim fazla.

Birde annem fazla ilgileniyor, daha 2 gün falan oldu geleli kuş. Yani ilgileniyor dediğim elini falan değmiyor, sadece konuşuyor kuşla. Annem gelince tüyleri kabarıyor, kanatlarını falan kaşıyor, sırtını dönüyor falan. Acaba hoşlanmadığı için mi yapıyor yoksa hoşuna gittiği için mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çükütüs -- 8 Şubat 2017; 12:29:51 >
  • Daha yeni biraz alışması gerek

• Peki tahmini kaç aylık? Aldığım kişi 7-8 aylık demişti. Ve cinsi ne ?
  • belki o kadar bile yok cinsini tam çıkaramadım yerli olabilir
  • quote:

belki o kadar bile yok cinsini tam çıkaramadım yerli olabilir

Peki hocam son 1-2 sorum daha var.
    Youtube' da falan dişi muhabbet kuşu sesi dinletince çıldırıyor ve ötmeye başlıyor. Bazen öttürmek için ve eğitim için yapıyorum ötmesi hoşuma gittiği için ama hayvan için bi zararı var mı bunun?
  • Bende yapıyordum kendini yanlız hissetmesin diye ,bir zararı olacağını sanmam çok ilgilenemiyorsanız yanına eş alın

• quote:

Bende yapıyordum kendini yanlız hissetmesin diye ,bir zararı olacağını sanmam çok ilgilenemiyorsanız yanına eş alın

Yok hocam ilgilenemediğimden değil, tüm gün evdeyim 2-3 hafta daha evde olcam sürekli. Yazın zaten alcaz bir tane eş, 2 tane alınca alışmaları zor oluyormuş diye tek aldım.
  • Evet 2 tane olursa sizinle pek ilgilenmezler

• Ahşap tünek al gerisini muhabbete bırak önce yuvasını bir benimsesin.

2 haftada bir damla elma sirkesi suyuna damlat ertesi gün suyunu değiştir. Başka eş alma yanına en azından şimdilik.

• alışsın bir hafta eve ellemeyin çok derim ben.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.