Şimdi Ara

yeni motor tavsiyesi (xj6 diversion f, z800, cbr600f) motor alindi cbr 600f kazanan oldu!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
21.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 22
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 34
  • Ortalama Mesaj Aralığı 12 gün 22 saat 37 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 10
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • orhanyor (34 mesaj) S R T (7 mesaj) Mr.Loney (5 mesaj) fatihceylan93 (3 mesaj) EmreKaanYksl (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (55 mesaj) Mobil (11 mesaj) Tablet (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Motosiklet Dünyası >> yeni motor tavsiyesi (xj6 diversion f, z800, cbr600f) motor alindi cbr 600f kazanan oldu!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3065 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyor -- 15 Eylül 2015; 1:42:32 >
    |
    |

• Yarbay
    3065 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    arkadaslar motoru alali bir ay oldu ama resimleri yeni ekliyorum hos gorun
    |
    |
  • Yarbay
    3065 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    bu arada spy 5000m diye bir alarm almistim onla ilgili olan tecrubelerimin bir kismini videoya cektim. bir gun alan takmak isteyen olursa belki yol gosterici olur :)

|
    |

• Yarbay
    4903 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: orhanyor

arkadaslar fikirleriniz icin tesekkurler git gide sona dogru yaklasiyorken aklima bir model daha takildi. kaliteli bir marka olan ingiliz Triumph un Street Triple R modeli cok hos duruyor. acaba bu motorun 2013 fiyatlarini bileniniz var mi aranizda?

allahim sen benim aklimi koru su guzellige bak

Karenajlı ne oluyor ki hocam?
    Farkı ne nakeddan?
    |
    |

• Yarbay
    2241 Mesaj

Hayırlı olsun çok güzel alet..Açıkçası ben de XJ6 diversion f düşünüyordum, kafam karışmadı değil..
    |
    |
    Bahsedilenler: orhanyor
  • Yarbay
    3360 Mesaj
    2011 600f siyah çok güzel
    |
    |
  • Yarbay
    3360 Mesaj
    Bende uygun Bir siyah 600fa bulabilirsem alicam yoksa enduroya gecicem buluncak gibide degil turkiyede 1 tane var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2130 Mesaj
    Zx800 gordum gecenlerde kullanicisi hicte rahat gibi gozukmuyordu ayaklari cok gerideydi mesela, ss lerden cok farkli degildi oturus pozisyonu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3065 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    bu modelin yerine yenisi geldi ama şahsen tavsiye etmem. 2013e kadar üretilen seri iyiydi. z800 de zaten pek tutmadı.
    |
    |
  • Çavuş
    55 Mesaj
    Orhanyor, senin sayende ben de bu alarmden aldım. Sanalpazar'dan 260'a... Benim motor da sıfır, Ybr 125... Hatta daha eve gelmedi, mağazada duruyor :) Türkiye'de bugüne kadar ki en derin tecrübe sende sanırım... Uzaktan motor çalıştırmalar, onlar bunlar derken motoru garanti dışı bırakan bağlantılarda son durumlar neler acaba? Her şey düzgün bağlandığında sorun olmuyor mu gerçekten? Olmadı, en sorunsuz bağlatabilmek için Yamaha servisine mi götürmeliyim? Bu arada motor tecrübem sıfır, o yüzden bazı şeyleri anlamakta zorlanabiliyorum... Servisler bazen yapmak istemiyorlarmış falan diye yorumlar okudum ama??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nazlanma -- 20 Ağustos 2015; 13:41:14 >
  • Yarbay
    3065 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: nazlanma

Orhanyor, senin sayende ben de bu alarmden aldım. Sanalpazar'dan 260'a... Benim motor da sıfır, Ybr 125... Hatta daha eve gelmedi, mağazada duruyor :) Türkiye'de bugüne kadar ki en derin tecrübe sende sanırım... Uzaktan motor çalıştırmalar, onlar bunlar derken motoru garanti dışı bırakan bağlantılarda son durumlar neler acaba? Her şey düzgün bağlandığında sorun olmuyor mu gerçekten? Olmadı, en sorunsuz bağlatabilmek için Yamaha servisine mi götürmeliyim? Bu arada motor tecrübem sıfır, o yüzden bazı şeyleri anlamakta zorlanabiliyorum... Servisler bazen yapmak istemiyorlarmış falan diye yorumlar okudum ama??

Oncelikle motorunuz hayirli olsun kazasiz belasiz binmeniz dilegiyle. Ben alarmi aldigimda turk kaynakli tek bir satir yoktu bu urun hakkinda o yuzden deneye deneye kablolarin ne ise yaradigini ogrenmek zorunda kaldim :) Alarmi monte ederken cok derinlere dalmak istemedim zaten sinyallerin kablolari belli oralardan birer kablo cekmek mecburi ve videoda bahs ettigim kontak acildiginda elektrik gelen bir kablo gerek bunlar temel seyler. Motorun alarmi calisiyorken mars basmamasi olayinida, motor calisir halde iken tek tek butun sigortalari cekerek hangisinin motoru stop edecegini kontrol ederek hallettim. sigortayi bulduktan sonra alarmin o fonksiyonlarini ustlenen kablolari sigortanin bir bacaginin altindaki kablolara seri bagladim. Calistirma olaylarina girmedim cunku immobilizer vardi motorda oralari fazla kurcalarsam birseyler elimde kalir korkusuyla vazgecmistim. Isin asli uzaktan motoru calistirma fonksiyonu pekte guvenli gelmedi bana, hava atmaktan baska bir ise yaramayacakti.
    Ben bu isi halledecem diye fazla kaptirdim o donem ve hic bu isin garanti kismini dusunmedim daha dogrusu garantiyi bozabilecegi aklima gelmedi, bozar mi bozmaz mi hala bilmiyorum. Servis bunu baglar mi en dogrusu sizin onlarla bir gorusmeniz olacaktir ne desem yalan olur ama tabiki motorun elektrik aksamini taniyan biryer yada kisi yapsa super olur. Tek soyleyecegim yaptiracaginiz yer yada yapacak kisi isini duzgun yapmali sonucta motorun elektrik tesisati ile oynama yapiyoruz. Kablolari kesip, uclarini el ile cevirip elektrik bandi olayina aman ha girmeyin. Olabildigince profesyonel bir sekilde lehim, isi ile daralan makaron ve soket kullanmaya ozen gostermek lazim. Ben bunlari kullanarak yaptim omurluk oldu. Lehim olmasa bile en kotu ihtimalde soket ve crimp kullansaniz oda iyidir saglam olur. onun bir pensesi var elektronikcilerin bazilarinda satilir siz bile yaparsiniz.

su alet:

bunlarda ustteki pense ile kullanilabilecek kablo birlestirme elemanlari

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.