Şimdi Ara

yeni motor tavsiyesi (xj6 diversion f, z800, cbr600f) motor alindi cbr 600f kazanan oldu!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
21.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam Hayırlı Olsun Motorunuz Kazasız Belasız Kullanmanız Dileğiyle
  • hayirlisi olsun dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orienttt -- 2 Mayıs 2013; 3:58:08 >
  • @orienttt
    sagol kardesim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyor -- 2 Mayıs 2013; 11:03:14 >
  • @MustafaNr
    sagol dostum insallah kazasiz belasiz kullaniriz.. persembeye yani bugune teslim ederiz dediler plaka bekliyoruz ama bakalim belki cumayada sarkabilir.
    @fatihceylan93
    uzun arayislar sonucu ben motoru arti(gaziosmanpasa) honda bayiinden aldim birtek orda kalmisti birtane, ordaki satis temsilcisi sagolsun cok yardimci oldu muhabbetide cok iyi.. iste Istanbul'daki butun bayiileri kontrol etti ama ne mono kapak var ne camurluk :/ neyse motoru alalimde artik o tur aksesuarlari dusunurum yavas yavas :)

Turkiye'de hicbiryerde bulamadigim 19mm profil zincir satiliyor ingiliterede acaba onu alsammi diyorum kilidi ile beraber 1 metresi 460 liraya gelecek. zincirin linki suhttp://www.almax-security-chains.co.uk/product.asp?s=vlmbks336309&strPageHistory=category&numSearchStartRecord=0&strParents=73&CAT_ID=73&P_ID=129&btnProduct=More+Details

ayni zincirinde soyle bir videosu var

• kazasız belasız sürüşler hayırlı olsun
  • quote:

orhanyor

Zincir ne için?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @EmreKaanYksl
    sagol dostumda strese girdim bugun bayii yi aradim senin evraklar bir turlu trafik tescilden cikmiyor bende anlamadim dedi.
    @Mr.Loney
    zincir motosikleti kilitleme amacli uretilmis bir urun. demir makasi ile denedikleri bir video vardi 5 dakka ugrastan sonra makasin disleri korelip yamuluyordu. saglam birseye benziyor motosikletle saga sola gittigimde kilitlerim diye dusundum ama kararsizim henuz.
  • çıkar heralde 1 2 güne

• quote:

Orijinalden alıntı: orhanyor

@EmreKaanYksl
    sagol dostumda strese girdim bugun bayii yi aradim senin evraklar bir turlu trafik tescilden cikmiyor bende anlamadim dedi.
    @Mr.Loney
    zincir motosikleti kilitleme amacli uretilmis bir urun. demir makasi ile denedikleri bir video vardi 5 dakka ugrastan sonra makasin disleri korelip yamuluyordu. saglam birseye benziyor motosikletle saga sola gittigimde kilitlerim diye dusundum ama kararsizim henuz.

Kasko yaparsınız herhalde değil mi?
    Bence zincir gibi birşeyle uğraşmayın. Kasko karşılamıyorsa onu bilemem

• @EmreKaanYksl
    simdi haber geldi yarina yuzde bin teslim ediyoruz gozun aydin dedi :) neyse bari komplo teorilerini kenara atabilirim artik :))
    @Mr.Loney
    dostum kaskoyu henuz dusunmedim cunku benim ninjaya bile 1300-1600 lira gibi bir fiyat cektiler. 2.5 kat daha pahali bir motor oldugunu dusunursek 4000 liraya yakin bir fiyat cikarabilirler yani motorun nerdeyse beste biri. kapali guvenlikli kapali otoparkta duruyor zaten motorum orasi sorun degilde, ben zinciri sadece disari cikarken gozumden ayri kalacak yerler icin dusundum. neyse bakalim 1 ay zamanim var arkadasim ingilitereden gelirken getireyimmi dedi bende henuz karar veremedigim icin agzimdan cikacak cevabi bekliyor.

suda kesmeye calisma videosu

• quote:

orhanyor

Okadar pahalı mı ya
    60.000'e s1000rr alan 10.000 lira ödemez ya
    Babamın kullandığı connect'in kaskosu 1000 lira civarındaydı diye hatırlıyorum ama motor-araba çok farklı tabi fark edebilir.
    Neyse kazası belasız kullanırsınız inşallah, gelince fotoğraflarını paylaşabilirseniz seviriniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

quote:

orhanyor

Okadar pahalı mı ya
    60.000'e s1000rr alan 10.000 lira ödemez ya
    Babamın kullandığı connect'in kaskosu 1000 lira civarındaydı diye hatırlıyorum ama motor-araba çok farklı tabi fark edebilir.
    Neyse kazası belasız kullanırsınız inşallah, gelince fotoğraflarını paylaşabilirseniz seviriniz

arabayla motosiklet kaskosu malesef biribirinden cok farkli, motosikletin yurdumun atarli gencleri yuzunden kaza yapma ve calinma riski daha buyuk oldugundan kasko fiyatlarida cok yuksek oluyor :(
    yarin kismetse alinca paylasirim

• RESİMLERİ BEKLİYORUZ KASKO NE KADAR PAHALIYMIŞ BE MOTORDAN DAHA DEĞERLİ
  • basligi cok ilgisiz birakmisim resimleri ekleyemedim cunku motoru aldigimdan beri fazla ilgilenemedim hem isler gucler hemde daha gelecek olan aksesurlardan dolayi biraz ilgisiz kaldi, aldigim gunden beri 150 km anca yapabildim
    aldigim bir kac aksesuarin resmini paylasayim. gerci daha henuz bir kaci geldi ama hepsi gelmeden montaja baslamak akil kari degil. mesela plakaligi takarken yeni sinyalleri takarim, yeni sinyalleri takarken kablolari gerekiyor, yeni sinyaller icin ayrica yeni role gerekiyor, alarmi takarken sinyallere baglanti gidecek, yan grenajlar yeni on sinyallerin montaji icin sokulmusken grenaj topuzlarida aradan cikar yani iyi kotu hepsi biri biriyle baglantili, bir tek on lastik topuzu cok alakasiz ama zaten o daha henuz gelmedi :) onerisi olan arkadaslar varsa lutfen esirgemesin.

on lastik topuzu:
     yeni motor tavsiyesi (xj6 diversion f, z800, cbr600f) motor alindi cbr 600f kazanan oldu!!

grenaj topuzu:
     yeni motor tavsiyesi (xj6 diversion f, z800, cbr600f) motor alindi cbr 600f kazanan oldu!!

tail tidy dedigimiz arka kuyrugu kisaltip cok daha guzellestiren plakalik seti(led plaka isigida icinde):

arka ve on sinyaller:

kablolarda kesip bicme yapmak istemedigim icin orjinal honda sinyal kablo seti :

sinyaller led oldugu icin gerekli olan elektronik sinyal rolesi:

ve son olarakta cift yonlu gelismis bir motosiklet alarmi(saga sola gidip motoru park ettigimde cocuklar vs vs oynamasin fazla yakinlarinda dolasmasin diye, yoksa motor evimde kapali parkta duruyor):

henuz karar verememis olsamda birde aklimda xena xx10 alarmli disk kilidi var belki onuda alabilirim.

• xena xx10 uda bugun siparis etmis bulunmaktayim. hem diskte alarm olacak hemde motorun kendisi alarmli olacak. dokunmak isteyenin vay haline sirf kafa sisereceklerinden dolayi millet uzaklasir ordan
  • quote:

Turkiye'de hicbiryerde bulamadigim 19mm profil zincir satiliyor ingiliterede acaba onu alsammi diyorum kilidi ile beraber 1 metresi 460 liraya gelecek. zincirin linki suhttp://www.almax-security-chains.co.uk/product.asp?s=vlmbks336309&strPageHistory=category&numSearchStartRecord=0&strParents=73&CAT_ID=73&P_ID=129&btnProduct=More+Details

ayni zincirinde soyle bir videosu var

daha onceki postumda bahs ettigim zinciri bir kac gun once siparis etmistim, bugun arkadasimin evine gelmis(ingiltere de). kendisi ucakla pazartesi gelecek ama bana biraz kizgin cunku bagaj hakki 20 kg civari fakat zincir + kilit 12 kg agirligindaymis, benim sahsi esyalarim icin cok az hakkim kaldi diyor

• quote:

Dostum eBey'den alsaydın keşke
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

quote:

Dostum eBey'den alsaydın keşke

ebaye baktim ben ama orda yoktu malesef zaten olsaydi 12 kg kargonun artik fiyatini allah bilir, kucucuk birsey getirtiyorum en az 15 pound veriyorum, buna kesin saglam bir fiyat cekerlerdi + urunun fiyati 75 euro uzerinde oldugu icin %100 gumruge takilirdi yani 250 poundun yuzde 20 si 50 pound yani 150 tl + kargoyada enaz 40 pound desen ohoo nerdeyse extradan 300 tl ekstra masrafi vardi. bu sekilde o masrafin uzerine cizgiyi cekmis oldum neyse gelsinde hava alaninda arabayla karsilarim evine kadar gotururum bide bir adana durum + ayran ismarlarim odesiriz

• Hayirli olsun Allah kaza bela göstermesin... Lütfen sorularima cevap verir misin görüşünüzü merak ediyorum.....

1- Nazar değmesin çok güzel bir motor satin aldin.. Keşke 600 F almasaydim dediğin oldu mu ?
    2- Hiç CBR 600 RR kullanma şansin oldu mu ?
    3- Senin gözünden CBR 600 RR ile 600 F arasinda ne fark var..
    4- 250 cc ninjadan sonra 600 F'de senin ilk ne dikkatini çekti, zorlandin mi ?
    5- Hani fotolari ekliyodun o kadar insana söz vermişsin hala eklemişsin..

Teşekkürler...

@orhanyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 16 Haziran 2013; 21:46:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Hayirli olsun Allah kaza bela göstermesin... Lütfen sorularima cevap verir misin görüşünüzü merak ediyorum.....

1- Nazar değmesin çok güzel bir motor satin aldin.. Keşke 600 F almasaydim dediğin oldu mu ?
    2- Hiç CBR 600 RR kullanma şansin oldu mu ?
    3- Senin gözünden CBR 600 RR ile 600 F arasinda ne fark var..
    4- 250 cc ninjadan sonra 600 F'de senin ilk ne dikkatini çekti, zorlandin mi ?
    5- Hani fotolari ekliyodun o kadar insana söz vermişsin hala eklemişsin..

Teşekkürler...

@orhanyor

sagolasin dostum hemen aklima ilk gelen cevaplarla yardimci olmaya calisayim, sansa bak ki bugun kuyrugu soktum onun yerine daha kisa bir plakalik ve de benim yeni sinyalleri taktim. onlarinda fotolarini cekmistim birazdan paylasirim.

1- kesinlikle oyle birsey demedim hatta hala bugun bile motorun basindaydim tecrubeli bir motorcu abimizle, ne kadar dogru bir tercih yaptigimi defalarca dile getirdik gercekten cok memnunum. Yani motora baktikca keyif duyuyorum sanirim en onemliside o galiba.

2- malesef olmadi sadece bayiide 2013 cbr 600 rr vardi ustune oturup sagini solunu inceleme firsatim oldu okadar.

3- daha yukarida bahs ettimmi bilmiyorum ama tam SS alacak olsam kesinlikle 600RR almazdim onun yerine bence bir gomlek ustun olan 2013 kasa kawa zx6r 636 alirdim. cunku 1000lik SS motorlarin bile sadece bazilarinda olan teknolojileri ustunde barindiriyor. malesef hic biri 600RR da yok. benim gozumde bu tur makinalar haftasonu motorunu alip piste giden tipler olmali cunku motorlarin tarzi ve kullanim sekli odur. powerband i bile yuksek devirlere gore ayarlanmis alt devirlerde nispeten zayif motorlar, dolayisiyla sehirici icin kullanimi bence pek uygun degil. oturus pozisyonlari arasindaki farkta bunu destekler bicimde. 600F teki oturus pozisyonu fark edilebilir derecede daha rahattir. tam olarak dik oturamiyoruz tabi ama bir 600rr yada zx6r gibi onede yatirmiyor dolayisiyla trafikte etrafimizi daha iyi gorebiliyoruz. eger konu hiz ise onuda soyle izah edeyim. yeni kasa F teki motor zaten 600RR dan hafif degisiklikler yapilarak adapte edilmis versiyonudur. bendeki motorun aynisinin 2011 i bir arkdasimda var. 230km/s hiza kadar 600 luk motorlar arasinda beni gecen tek motor zx6r diyor(R6, 600RR, zx6r. kalkista zaten diger motorlarin alt devirleri cok zayif onlar ancak 6.vitese ciktigimizda devir 13-14bine geldiginde geciyorlar diyor yani aradaki tek fark top speed. onlar 260-270 gorurken 600F ile gorebilecegim max hiz 250 civarinda olacaktir. birde artci acisindan 600F yine daha rahat bir motor cunku arkadaki icin oturma yeri daha fazla ve kuyruk cok yukarida olmadigi icin her frende veya gazda artcin seni cok fazla rahatsiz etmiyor. ninja 250r ile artci ile gezmekten nefret etmistim cunku kuyruk biraz yukarida idi ve gercekten cok rahatsiz ediyordu.

4-motoru kullanmak cok rahat, bayiiden aldigim gibi sanki 1 aydir bu motora biniyormus gibi hemen uzadim :) motor nereye gitmek istersem oraya gidiyor henuz istemedigim bir hareket yapmadi. henuz ust devirlere cikamamis olsamda 1. ve 2. vitesler cok tehlikeli gaz acmalara dikkat etmek gerekiyor ninjadan sonra dikkatimi ilk ceken sey tabiiki guc oldu. muazzam bir fark var aralarinda. bir kac kere dikkatsizce gazi acmam sonucunda hemen arka oldugu yerde donup saga sola yalpalamaya basladi. lastikler ust kalite birsey olsaydi oldugu yerde donmek yerine yola tutunup on tekere kalkardi yani o yuzden iyiki lastikler dandik dedim kendi kendime :) ne kadar gaz acarsam acayim bu tarz seylerin hicbiri ninjada olmuyordu ki ben agresif kullaniyordum o motoru. o yuzden baslangic motoru olarak onerilmesini hakli buluyorum. birde motorla gelen lastikler gercekten berbat. cok guzel bir virajda motoru yatirdim, virajda ne yapilip ne yapilmamasini gayet iyi biliyorum ama ona ragmen arka salmaya basladi hemen farkedip motoru duzelttim yoksa yere yapisacaktim. yani bir sonraki hedef herhalde bir cift metzeler m5 lastik olabilir

5- resimler birazdan geliyor..

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.