Şimdi Ara

Yeni mondeo mu passat mı? Çok Acil !!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
1
Favori
8.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evli iseniz araç almaya tek gidin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıfır Passat dsg al gitsin. Evet dsg de sorun var diyorlar. Doğrudur olabilir ama alır almazsa hemen bozulacak değil. Bence seni rahat 5 sene sorunsuz götürür. Sonrada satar kafana göre alırsın bir araba vw Ford dan daha kalite bir marka .bu bir gerçek. Passat al

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hanımla araba almaya gitmek mi. ben benimkil ile fırına ekmek almaya gitmem😄😄

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbulturkusu

Sıfır Passat dsg al gitsin. Evet dsg de sorun var diyorlar. Doğrudur olabilir ama alır almazsa hemen bozulacak değil. Bence seni rahat 5 sene sorunsuz götürür. Sonrada satar kafana göre alırsın bir araba vw Ford dan daha kalite bir marka .bu bir gerçek. Passat al

Yeni mondeo ilk çıktığında resmen tutulmuştum
    Hatta içine oturunca ABİ BU NE YA
    deyip hayran kalmıştım
    Durum aynı

Bakakım iki aracada tekrar bakacam bugün

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbulturkusu

Hanımla araba almaya gitmek mi. ben benimkil ile fırına ekmek almaya gitmem😄😄

Müdür bende anlamadım
    Tutturdu bende gelecem

Korkuyorum sıfır arabayı kitlemesinden

• quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

quote:

Orijinalden alıntı: bada38

quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

quote:

Orijinalden alıntı: bada38

1 değil 1000 kez yazdım focusun hormonlusu mondeo ve dsg bombası passat yerine kesinlikle 1.6 dizel otomatik cosmo insignia
    Sıfırı 100.000
    İkinci el 88-90.000 bulunur
    Hemde 2015 model

İnsignia iç ölçüleri daha ufak ve kasası bence D segmentine yakışmıyor. 2.0 dizel motoru vergi dez avantajı olarak gözüküyor
    F/P aracı olabilir ama TR şartlarına göre 1.6 motor üstü alınacak araç insignia olmamalı.

Kardeş sanki okumadan yazmışım, bak bakalım ben 1.6 dizel otomatik diye özellikle belirtmemismiyim + ayrıca ben 2015 kasa (yeni) diye de belirttim... İnsignianin kasasına güzel demeyen bir insan gordumya olsem de gam yemem,tabi zevk meselesi bana İnsignia güzel gelir size dacia

Pardon 1.6 dikkat etmemişim
    Gerçekten insignia ön ve arka tasarımını beğenmiyorum. Oval hatlar artık demode. Daha sert ve keskin hatlar olmalı
    Şuanda çalıştığım sektörde bile mimarlar oval tasarım yapmıyor herşey köşeli ve sivri bitiyo

Sanırım herşey birbiriyle bağlantılı tasarım dünyasında

Evet haklısın keza mercedes bmw audi keskin hatlar yapıyor, yeni astra mesela oval hatlardan keskin hatlara döndü,ama nedense İnsignia bana bir yeni audi a7 izlenimi veriyor (klasik+spor)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende passat variant alacaktım ama garantisiz bi dsg araca binmeyi göze alamadım ayrıca modeo yeni kasa bence mondeo al ama yakıt seni baya üzer

• Sıfır alacak olsaydın tabiki passat derdim

• 0 ise Passat 2. elde hangisi uygunsa onu al hocam :) Pasaat güzel araç ama fiyat çok iyiyse kaçırma derim

• Hocam hanimla git hanim hangisini diyorsa onu al gitsin, dsg ariza cikaracagi kesin degil ama hanim her turli ariza cikarir.
    Ben onsam o kadar paraya cikmisken passat alirim. Piyasasi bol araba hep daha iyidir. Yarin bir gun ustaya gidersen passattan anlayan ustayi daha rahat bulursun. Sahsen mondeoyu yolda cok nadir goruyorum ben. Ayrica passat disaridan super luks gorunuyor, ici de cok guzel.
    Kisisel gorusum DSG ariza yapacak diye birsey yok. Vw cok sattigi icin ariza sayisi da cok oluyor, ikinci eli ucuz araba istiyorsan mondeo yerine renault latitude bak bence (uc ornek oldu ama mesaji vermisimdir diye dusunuyorum).
    Hangi arabayi alirsaniz alin gule gule kullanin insallah.

• Yeni mondeo yu b8 ile kiyaslarsiniz. B7 mi yeni mondeo mu derseniz tartışmasız mondeo derim. Hatta b8 bile deseniz durup düşünürüm. Yeni mondeo içinin ve bagajinin darlığı dışında çok iyi bir araç olmuş.

• Mondeo

• mcadirci M kullanıcısına yanıt
    Passat süper lüks görünüyordan sonrasını okumadım hocam

• Bu 2.eli iyi veya kötü algısını aslında insanlar yaratıyor.Bir çok insan istediği araca sırf şu 2.el mevzusundan binemiyor.Gidip 2.eli iyi şirket arabası alıyor.Şu ana kadar araç alırken hiçbir zaman bunun 2.eli iyi bunu alayım diğerinin 2.eli kötüdür onu almayayım diye düşünmedim.Hatta 2.eli iyi dediğiniz o araçları elimden çıkarmakda zorlandığım durumlarda olurken piyasası yok diye tabir ettiğiniz aracı 1 hafta içerisinde sattım.Yani bu iş algı meselesi.Bu algının da değişmesi maalesef çok kolay olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

quote:

Orijinalden alıntı: Temelyus

Passatin +lari : mondeodan az yakmasi, satarken sikinti yasamazsin , mondeodan daha iyi piyasasi hemde fiyat olarakda ucuz iki araci karsilastirdigimizda. Passatin performansi daha iyi

Mondeonun +lari : passatan daha konforlu , sanzimani daha iyi hic yoktan eline almazsin dsg gibi

Passatin -leri : DSG eline alirsin.
    Mondeonun -leri : bence zarar ettirir , satarkende kolay kolay satamazsin.

Bana sorcak olursaniz , sifir alin ama borca girmeden butcenize uygun bir arac bulun.

Tecrübesizliklere ve yanlış bilgilere dayalı bir mesaj.

Atmosferik 1.6 eski kasa Mondeo ile 1.4TSI karşılaştırdınız sanırım.

1.6 Ecoboost Focus, 1.4TSI Scirocco'yu nasıl madara ediyorsa, 1.5 Ecoboost'da, 1.4TSI ile oynuyor.

Konfor olarak Passat daha iyi ayrıca, Mondeo biraz daha sürüş odaklı ve sportif bir D segment.

Konfor olarak bariz mondeo daha iyi ve ''1.5 Ecoboost'da, 1.4TSI ile oynuyor.'' kadar da bir fark yok. 1.4 TSI gayette güzel gidiyor , çok rahatta kapışır. Mondeonun şanzımanı
    motoru baltalıyor. Manuel mondeo olsa eminim daha iyi giderdi ama 1.5 powershiftle 1.4 TSI dsg/manuel arasında fazla bir fark olduğunu düşünmüyorum.

• reallist55 kullanıcısına yanıt
    ikiside çok güzel araç passat daha dinamik mondeo ise daha sessiz ve konforlu bir araç.sizin içinize hangisi siniyorsa onu alın
  • Kim ne derse desin iPhone

• Hocam manuelde olur diyorsan 1.4 tsi yeni passat alın derim 77 bin tl.yakıt konusuna gelince eniştem aldı 1 ay önce eskişehirde şehir içi ortalama 8 litre yaktı arabayı kütahya inönü yoluna vurduk ortalama 5.3 litreye düştü 8 litreyle beraber.Mondeo nun elinizde kalma riski var ama passatı satacak olsan her türlü elinden çıkartırsın birde 2.el almanızı önermem 3 5 bin daha koyup 0 almak daha mantıklı.Allah kaza bela vermesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsav12 -- 17 Ocak 2016; 15:55:44 >
  • O paraya 2011 c180 kompressor aldim lpg taktim mis gibi oldu tavsiye ederim...

• 2015 passat kullanıcısı olarak passat diyorum. DSG hikayesine aldırmayın geçti o günler, araç çıkalı 1 yıldan fazla oluyor B8 passatlarda dsg sorunu yaşayana rastlamadım henüz. Ancak trendline donanım nasıl olur bilemiyorum, ben sadece comfort ve high kullandım. D sınıfı bir araçta olmaması gereken büyük bir eksiklik, yani konfor eksikilği var araçta bu bir gerçek. Gereğinden fazla sert bir araç. Artılarını zaten üstte yeterince yazmışlar. Mondeo'yu tercih etmeyin bence.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.