Şimdi Ara

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.932
Cevap
34
Favori
176.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam start stop yok dediler ama bana anahtarsız çalışma olmasın dediğiniz.Yarın öğle sonu işiniz yoksa bölgede buluşalım bir çay içelim arabanız abisinide tanırdı.Bence ne içi ne kalitesiz değil sorun bence şu afedersiniz hayvan gibi boyutlarda araba yap sen iç hacmini bagajını öldür.Aynı hatta daha düşük boyutlarda superb içi yayla gibi bagajda ha keza.Bu modelde gereksiz yerlere piano black kaplamalar koymuşlar.
  • İkiside mevcut fakat sadece dizelde,benzinlide malesef yok
    Hocam çok isterdim ama yarın nöbetçiyim Sulusarayda olacam
    Bagaj konusunda çok haklısınız fakat çok istenilirse çözüm var,ince stepne
  • Doktor1987 D kullanıcısına yanıt
    O zaman çok iyi düzgün çalışıyormu start stop frene basınca hemen kapanıp gaza dokununca çalışma açısından.
  • Açıkçası benim en çok şaşırdığım konular oto uzun-kısanın ve start/stop un iyi çalıması oldu,Maşallah demek lazım yinede
    Mesela park olayını hiç kullanmam,işte egzotik bişey başka bir numarası da yok
  • Doktor1987 D kullanıcısına yanıt
    Teknoloji konusunda arge uzmanları fordun ve volvonun ortak çalışmaları oluyormuş yani güvenlik teknolojilerinde ford baya aşama kaydetti.Park sistemi açıkçası benim için önemli bazen lastiği kaldırıma sürttüğüm oluyor çok yanaşmasakta kenardan sürtme ihtimali oluyor.O açıdan belki faydalı olur.Ekran kapasitifse hassaiyet pek olmaz zaten ama ışıkta parlama okunanama sorunu olmaz İNŞALLAH ekran ışığı dozundamı o konuda.Birde bu kadar üst düzey donanım koyup nasıl koltuklar manuel olur.Benim arabada hafızalı değil ama sürücü tarafı en azından elektrikli.Son olarak bagaj anahtardan otomatik yukarı doğru açılıyormu birde aynalar ve camlar anahtardan kapanıyor mu teşekkürler.Bu arada dediğim gibi bir gün buluşalım.
  • Ford dünyanın en büyük oto markası(kastım kalite değil)
    Volvo,aston martin,jaguar,lexus,mazda belki aklıma gelmeyen bikaç marka ile ilişkileri var
    Ekranın okunulurluk olarak hiç bir sıkıntısı yok
    Bagaj kumandadan bir miktar yukarı açılıyor(yeterli)
    Camlar Kumandadan açılıp kapanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doktor1987 -- 28 Mart 2015; 21:45:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doktor1987

Açıkçası benim en çok şaşırdığım konular oto uzun-kısanın ve start/stop un iyi çalıması oldu,Maşallah demek lazım yinede
    Mesela park olayını hiç kullanmam,işte egzotik bişey başka bir numarası da yok

Hocam stop/start benim araçta da çok düzgün çalışıyor, ekonomiye katkısı iyi. Yanlız İstanbul'da(yada başka yer) dur-kalk-dur-kalk trafiğe
    uygun değil, tam stop edecekken gaza dokununca araç şaşalıyor. Bu durum da hemen kapatıp trefik normale dönene kadar devre dışı bırakıyorum.

Bijon aralığını biliyorsanız netten yada Metro market gibi yerlerden sipariş geçebilirsiniz 220-250TL arasında olması gerek.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Adana fordla iletişime geçtim nisan sonu uğrayacağım muhtemelen hallolur,bugün stepneyi çıkardım bagaj yavruladı sanki ama dolgu malzemesi lazım,kendim halledebilirim ama sanırım araç yeni olduğundan orjinallik takıntısı var hafiften,aslında derdimde biraz şu,kalın stepneyi verip ince stepne ve hafiften profesyonel bir işçilik teslim almak üste para vermeden
    Focus için yapılan bu girişimlerde üste 200-250 tl gibi rakamlar istenmiş,belkide hiç gerek yoktur altı üstü ben,eşim 2.5 yaşında bir yumurcak ve yolda olan bir yumurcak daha
  • quote:

Adana fordla iletişime geçtim nisan sonu uğrayacağım muhtemelen hallolur,bugün stepneyi çıkardım bagaj yavruladı sanki ama dolgu malzemesi lazım,kendim halledebilirim ama sanırım araç yeni olduğundan orjinallik takıntısı var hafiften,aslında derdimde biraz şu,kalın stepneyi verip ince stepne ve hafiften profesyonel bir işçilik teslim almak üste para vermeden
    Focus için yapılan bu girişimlerde üste 200-250 tl gibi rakamlar istenmiş,belkide hiç gerek yoktur altı üstü ben,eşim 2.5 yaşında bir yumurcak ve yolda olan bir yumurcak daha

Bana stepneyi verip üstüne de para vermek pek doğru gelmedi. Kafa kafaya gelecek ve uygun hale getirilecek ise, o olur.
    Tabi! stepne orjinal ebatta aynı boy ve aynı marka ise(artık eskisi gibi stepne aynı marka ve ebatlarda gelmiyor) vermeyin
    bakımlarda rotasyona sokup değerlendirin. Stepne hiç kullanılmayıp bağaj da yatırarak, boşu boşuna lastiği ıskartaya çıkartmayın.

İnce stepneye 220TL verip arada oluşan farkı köpük ile eşitleyebilirsiniz.
    Bağaj zemin altı gibi görünmeyen yerlerdeki bölümlerdeki orjinalliklere fazla takılmayın, döşeme altında kalıyor.

Mesela ben, stepneyi çıkartıp sanayide metresi 7.5tl olan ziftli keçe dedikleri malzeme ile kaplayacağım.
    Çıplak tabanı kaplayıp bir nebze yalıtım sağlanabilir. Malzeme ucuz nasıl olsa...

Aslında fazla acele etmeyin, gerekli bile olmayabilir.
    Bir süre duruma bakın/gözlemleyin, acil gerekmiyor ise gereken zamana kadar erteleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnrskr

Passatın mondeoya bariz bir üstünlüğü yok.Passata bakınca bir linea ile aynı hissi duyuyorum dıştan.Tamam iç mekan detaylarda passat iyi ama güven vermeyen otomatik şanzıman ve arıza oranları forddan fazla dizel motorları ile passat daha geride mondeodan.Ama bencede mondeonun bu hali benim arabadan terfi etmeye değmez gibi geliyor.Hani daha ileri model ve donanım artısı var.Tipe gelince tamam passattan çok daha önde ama ford bu ızgara işini elindeki tüm arabalara uygulayarak büyük hata yaptı.Sanki elinde bu ızgaradan okadar çok varmışki fiestadan tut ticarilere kadar takmış.Birde start stop neden yok onuda anlamadım açıçası.

Görüş doğru, yani her modeline arka arkaya uygulayınca dediğiniz doğru gibi düşünülmekle beraber, BMW ön ızgara aklıma geliyor. Acaba ford bu ızgarayı bundan sonraki bütün modellerde standart hale getirirmi ?
  • quote:

Hayırlı olsun aracınız, bir konuyu hatırlatmak isterim.

Biliyorsunuz Mondeo viraj güvenliği konusunda eşsiz hesaplamalar yapan ve sürüş konforu sunan bir model.

Denge hesapları yapan firmanlar bazı modellerde aküyü dahi arka bagaja koyarken, bu uygulama ile bu denge bozulmuş olabilirmi ?
  • umarım yeni 1.5 dizel otomatik seçeneği ile birlikte sedan modele de SW modelinde olduğu gibi noktalı arka led farlar ve açılır panaromik cam tavan opsiyanları da gelir :)
  • kemalb K kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim
    Aracın yol tutuşu gerçekten çok iyi ave akü önde
  • kompliman K kullanıcısına yanıt
    İnşallah diyelim,kişiselleştirme her zaman iyidir,isteyen istediğini alır
    1.5 dizel yakında gelecek fakat otomatik değil
  • focus a 1.5 otomatik dizel geleceği söyleniyordu. mondeo ya niye gelmiyor ki? focus alacak kişiler genel olarak manuel vites olmasına mondeo alacaklara oranla fazla sıkıntı yaratmayabilirler. ama yakın bi zamanda d sınıfı araçlarda otomatik olmazsa olmaz olacak bence insanlar o kadar paraya biraz konfor ve rahatlık arayacaktır. focus a gelecek olan otomatik motor 308 deki gibi 300Nm olacakmış sanırım. bu tork değeri de mondeo yu konforlu bir şekilde taşır diye düşünüyorum. tabi performanslı sürüş beklememek lazım 2lt altı motorlarda:)
  • kompliman K kullanıcısına yanıt
    Bildiğiniz gibi aynı motor volvoda powershift ile kullanılıyor fakat focus ve mondeoda henüz yok,focusa gelecek ama mondeo nezaman belli değil
  • focus a da panaromik açılır cam tavan, ısıtmalı ön koltuklar, arka koltuk havalandırma ve arka led far opsiyonu koyamadılar hala ne zaman kendine gelecek bu ford.. hem fazla para çıkıyor cebimizden hem de az opsiyona sahip ford otomobilleri..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kompliman -- 29 Mart 2015; 17:58:44 >
  • Mondeo 1,5 otamatik dizel getirse bu sefer bu fiyatlara focus falan satamaz.Zaten millet nasıl focus alıyor anlamadım fordun mondeo ve kuga dışındaalınacak arabası yok benim gözümde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi epstemolojk_kopus -- 29 Mart 2015; 21:23:32 >
  • Yakıt tüketimi

Tüketim için performans bilgisi vermek gerekirse,10 üzerinden 7-8 civarı performansta kullanılmıştır
  • böyle elektronik gösterge değil de mekanik analog artık ne deniyorsa o şekilde alınamıyor mu göstergeler?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.