Şimdi Ara

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.932
Cevap
34
Favori
176.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Doktor1987

Teşekkür ederim,farlar xenon değil
     YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ

Tekno paket biraz tuzluymuş ama çok güzel özellikler. Hava yastıklı arka emniyet kemerleri, süper.
    Masaj fonksiyonlu deri döşeme de bana pahalı geldi.

*Golf aracı olan bir arkadaşın kendi aracı ile şerit takip sistemi/şeritte kalma yardımcısı hakkında çektiği videoyu izlemiştim. İzlerken "Vay be! ne güzel" dedim.

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Malesef ucuz opsiyon yok

Şerit takibi kullandım bikaç kez fakat 3-5 km den sonra rahatsız edici oluyor,bana otomatik park gibi biraz gereksiz geliyor
  • yeni mondeo yu bayide inceleme fırsatım oldu. çok kaliteli bir araç olmuş, en baz donanımı bile süper kaliteli. birtek orta kol dayama radyo-LCD ekrana değin uzanan orta konsol baya enli olmuş, gayet güzel zengin gösteriyor , fakat buladar enli yapınca öndeki koltuklar zorunlu olarak daralmışş... aracın arak koltuğundan bu durum daha net anlaşılabilir, resmen araya bi koltuk daha atabilirsiniz. uzun boylu ve kilolu sürücüler için biraz sıkıntı olabilir.. araç fiyat olarak ise gayet hesaplı, nerdeyse C sınıfı dizel golf ile premium D sınıfı dizel mondeo (85 bin) aynı fiyata... 73 bine cam tavanlı, led farlı dizel leon alacağına 12 daha koy bunu al daha iyi. arada ne fark kalıyo ki?
  • maşallah tasarım harikası kerata fotograflar mükemmel hocam çok iyi bir inceleme olmuş.İlerde müsait olursanız 18 inch çok kollu karartılmış jantlardan alabilirseniz mükemmelinde ötesine geçebilirsiniz.amerikada yaşadığım için söylüyorum bahsettiğim jant zaten mükemmel olan tasarımı bir üst seviyeye taşıyor
  • Güle güle kullanın...
  • Erkan0192 kullanıcısına yanıt
    Hocam o liftback kasa
  • babasamsunlu kullanıcısına yanıt
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim,büyük araba büyük jant güzel oluyor ama Türkiye için henüz olmaması üzücü,temin edilebilir ama masrafffff
  • Açıkçası kapıyı açtığımızda bize hoşgeldin diyen hafızalı elektrikli koltuklar bu sınıf üst donanımı için kesinlikle olmalı
    Opsiyonlar çok pahalı ama malesef diğer markalarda aynı şekilde,aşağı-yukarı bu sınıf ortalamalarında opsiyon fiyatları,sıkıntının kaynağı marka-model kaynaklı değil Türkiyede uygulanan vergi sistemleri
    Motor olayına gelirsek diğer markalardaki motorların teknik verilerine bakarsanız(mercedes dahil) sonuçların aşağı yukarı aynı olduğunu görürsünüz,bunun sebebi yine vergi sistemi

Kısaca hatırlatayım

1.600 cc altına %71.1

1.600-2.000 cc arasına %124.2

2.000 cc üzerine %189.1 vergi alınmaktadır

Ayrıca araca eklenen her opsiyon motor hacmi oranında vergilendirilmektedir
    Örnek verecek olursak
    1.6 motor passat Elektrikli Açılır Cam Tavan 3.500 tl
    2.0 motor passat Elektrikli Açılır Cam Tavan 4.500 tl
    Bu iki araca takılan Elektrikli Açılır Cam Tavan birebir aynıdır,araçlarda birebir aynıdır fakat vergi sistemi nedeniyle böyle bir fark oluşmaktadır

• Passat a 94 bin tl verince hangi motoru aliyorsunuz dizel seceneginde 2.0 150 yada 184 beygirlik motor mu veriyor size ? Yada donanim olarak fazladan ne sunuyor ? Ic konsol tasaramininda nerdeyse golfle ayni oldugunu dusunursek ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ne yazık ki ülkemizdeki vergilendirmeler yüzünden durum böyle . O zaman bende fikrimi söyleyeyim ülkemizde satılan hiç bir araç fiyatını hak etmiyor . B segmenti araçlara 40 bin tl(yurtdışında 13-14 bin euro) c segmenti araçlara 80 bin tl (yurt dışında 23-25 bin euro )d segmenti araçlara 120 bin tl(yurt dışında 35-40 bin euro) vermek bana delice geliyor . Ama halkımızda haklı paraları yok ucuza arabada yok 65 bin tl lik araba için 35 bin tl kredi çekip alabiliyor aracını . İlginç bir ekonomimiz var . Ama yolda bu kadar lüks ve yeni model araba görünce herhalde herkesin refahı yerinde diyorum bende .
  • Passatın mondeoya bariz bir üstünlüğü yok.Passata bakınca bir linea ile aynı hissi duyuyorum dıştan.Tamam iç mekan detaylarda passat iyi ama güven vermeyen otomatik şanzıman ve arıza oranları forddan fazla dizel motorları ile passat daha geride mondeodan.Ama bencede mondeonun bu hali benim arabadan terfi etmeye değmez gibi geliyor.Hani daha ileri model ve donanım artısı var.Tipe gelince tamam passattan çok daha önde ama ford bu ızgara işini elindeki tüm arabalara uygulayarak büyük hata yaptı.Sanki elinde bu ızgaradan okadar çok varmışki fiestadan tut ticarilere kadar takmış.Birde start stop neden yok onuda anlamadım açıçası.
  • Oncelikle araciniz hayirli olsun.

Showroomda bu araci incelemistim.İc mekani kaliteliydi,kalitesiz diyenler bunu neye dayandiriyor,merak ediyorum.

Aracin genel olarak spor bir havasi var bu segmente gore,heleki Passat a gore cok spor.

Aracin heryeri simsiyah ic tarafta.En azindan bej secenek olmali,alternatif cogaltilmali.Cunku genelde acik renkler aracin ic ferahligini ortaya cikariyor,siyah boguyor

Bagaji da inceledim.Su araci ince stepne ile satmalari lazim.O zaman bagaj guzel bir hacime ulasir.Zaten yurtdisinda ince stepne ile satiliyor. Ha keza bunu kullanicilarda ayarlayabilir ama niye ugrastirilsin insanlar?

Velhasil kaliteli arac.Guzel gunlerde binmeniz dilegiyle,Allah kaza bela vermesin

Edit:İnce stepne ile 550 litre oluyor bagaj hacmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***Leopard*** -- 28 Mart 2015; 15:25:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam hayırlı olsun güle güle kullanın. Aracı 2-3 sene sonra sizden 50k ya alabilirim.:)
  • öncelikle Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin hayırlı olsun. Merak ettiğim birkaç nokta var. Dinamik led far alınca arka farlar da değişiyor mu? Normal üzerindeki farlarla dinamik led farlar arasında çok fark var mı özellikle uzun ve gece yolculuğunda keşke dinamik led olsaydı dedirtir mi üzerindeki normal farlar kötü mü? Ön kol dayama ileri geri sürgülü mü focusta olduğu gibi? Zira vites değiştirirken kol dayama işe yaramıyorsa pek hoş olmuyor:) Son olarak opsiyon olarak bagaj kapağını otomatik kapatma(bagaj kapağındaki düğme ile) ve soft close denen kapılar kapanmadığında vakumluyormuş gibi kendini kapatan kapılar?
  • Açıkçası bu görüşe katılmamak elde değil ticaride bile aynı ızgara pek doğru bulmuyorum
    Araçta start-stop mevcut
  • ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    İyi dilekler için teşekkür ederim

Hocam kalitesiz değil zaten ama hissiyat olarak öyle bir algı yaratıyor,anlaşılsın diye bir örnek vereyim,belkide dünyadaki en lüks araç olan rolls royce un araçlarında kullandığı jantların genel bir yargı olarak söylemek gerekirse(beğenenler olabilir) iğrence yakın,basit ve kalitesiz görünen bir algısı var,halbuki jantların fiyatıyla araba alınıyor

Bagaja gelince bugün itibariyle stepneyi çıkardım adeta yeni bir bagaj yeri açıldı fakat tekrar koydum bu aralar uğraşma niyetim yok,fakat ince stepneye extra para istiyorlar buda komik!!!
  • mahallenin_delisi kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim
    50k olayına gelince,Kısmetttt
  • kompliman K kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim
    Far sadece ön taraf için
    Görüntü olarak fark var,özellikle ledler çok hoş gözüküyor
    Gece yolculuğunda keşke olsaydı diyeceğinizi zannetmiyorum,zaten oto uzun-kısa far mevcut,esas konforu sağlayan özellik bu
    Normal farlarda çok gzel ve performanslı
    Kol dayama ileri geri gitmiyor ve biraz olsun geride kalıyor ama çok sıkıntılı değil
    Yorumum 5.500 tl fiyat etiketi için geçerli,eğer ilerleyen zamanda 2.000 tl olursa düşünmeden alınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doktor1987 -- 28 Mart 2015; 18:07:32 >
  • yeni mondeo'yu çetaş'ta inceledim, 2 koltuğun arasında kalan kısım çok klas bi havaya sokuyor insanı, ford bayisinde kuga beni kendine çekmese bi test sürüşü yapardım
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.