Şimdi Ara

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ (103. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.932
Cevap
34
Favori
176.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    fotoğraf koyabilir misiniz?
  • Telefonu araca bağladığım zaman uygulama şeklinde göremiyorum normalde telefonu bağladığımız da telefon ekranını görebilmemiz gerekmiyor mu 🤔

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halil Can ACAR

Telefonu araca bağladığım zaman uygulama şeklinde göremiyorum normalde telefonu bağladığımız da telefon ekranını görebilmemiz gerekmiyor mu 🤔

Bu konu hakkında sync3 kullanıcıları yorum yapabilir.Bizde malesef sync2 sistemi var.Arabadaki en olumsuz özellik bu bence.Allahtan yeni modellerde bunu değiştirdiler ama malesef bizler bu sisteme şimdilik mahkum kaldık.
  • ahmet_turedi kullanıcısına yanıt
    2 yada 3 olduğunu nerden görebiliyoruz ?

• Arkadaşlar bugün ön konsolun arkasından gelen sesin yerini tespit ettim ve giderdim (geçici)...Ön camdan süzülen suyun aktığı kanal ön kaputun içinde 2 boruyla aşağıya tahliye ediliyor.O boruların ağzından sabit olmayan kapaklar var,su basınçla o kapakları açıp tahliye oluyor.O borulardan biri ve kapağı biraz oynuyordu onları bantla sabitledim denemek için ses kesilecek mi diye.Kesildi.Ford'a gidip bantla bulduğum çözümü kalıcı bir şekilde gidermelerini o boruyu sabitlemelerini isteyecem.Şimdi sıra geldi ara sıra sağ arka kapıdan gelen tıkırtı gıcırtı sesine.
  • Halil Can ACAR H kullanıcısına yanıt
    Araç navigasyonu ana ekranından belli oluyor ayrıca göstergede dijital hız göstergesi ve dış hava sıcaklığını gösteren ibareler olması lazım sync 2 olan modellerde bunlar bulunmuyor.Sync 2 daha çok basmatik calışır ve islem hızı yavaştır sync3 10 kat kadar hızlı ayrıntıları internetten bulabilirsiniz.

• ahmet_turedi kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim sync 2 bulunuyormuş aracımda.

• Sync 2 mi yoksa sync 3 mü olduğunu ilk bakışta vitesin arkasındaki sync yazısından anlayabilirsiniz. Eger o kısımda SYNC'in altında microsoft yazıyorsa sync 2'dir yazmıyorsa sync 3'tür.

Sync 3 son derece hızlı ve en güzel yönü de android auto ve apple car play özelliklerine sahip olması. Ben android telefonuma android auto yükledim ve gayet güzel bir şekilde kullanıyorum.

Tabii bu özelliklerden en can alıcı olanı, google navigasyonu kullanabilmek. Araçta bildiğiniz orijinal navigasyon oluyor, ve hatta bence orjinal naviden daha da iyi, çünkü en güncel haritaları kullanıp, canlı trafik bilgilerinden yararlanabiliyorsunuz.

Android auto normalde play store'da bulunmuyor. İnternetten güncel apk'sını yüklemeniz gerekiyor. Yükledikten sonra gerekli güncellemeler yapılıyor ve sync ekranından android autoyu etkinleştirdikten sonra. Bir kablo vasıtasıyla araca bağlıyorsunuz.

Sync 3'ü olanlar kaçırmasın derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Guncel android auto apk'sı:

https://drive.google.com/file/d/0B7GK1Ex4KfYnNDQ2NkZMVWFMSVE/view?usp=docslist_api

• erci541 E kullanıcısına yanıt
    SYNC3 gerçekten benim de çok hoşuma giden bir sistem ancak kabloyla bağlanarak çalışması biraz keyif kaçırıcı olmuş. Keşke Bluetooth ile arabaya bindiğimizde otomatik bağlanma özelliği olsa.
  • bende aracı yeni aldım. 1.6tdci titanium 2016 model. Ek bir paketim yok. Bu araçda mercekli far var ama ampuller xenon mu? ben xenon diye biliyordum ama sarı yanınca şüpheye düştüm. Eğer değilse aranızda xenon taktıran oldu mu? Tavsiye edeceğiniz bir marka var mı? Garantiyi bozukuyor mu? Birde bu yükseklik ayarınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: helaxes

bende aracı yeni aldım. 1.6tdci titanium 2016 model. Ek bir paketim yok. Bu araçda mercekli far var ama ampuller xenon mu? ben xenon diye biliyordum ama sarı yanınca şüpheye düştüm. Eğer değilse aranızda xenon taktıran oldu mu? Tavsiye edeceğiniz bir marka var mı? Garantiyi bozukuyor mu? Birde bu yükseklik ayarınız

Aracınız hayırlı uğurlu olsun , doğru tercihiniz için sizi tebrik ediyorum.Aynı araçtan bende de var ve ampuller sarı , ben Orj olanın bozulmasına hep karşı çıkmışımdır hemde garanti yönünden sorun çıkar diye düşünüyorum.

• Nasıl öğrendiniz aracınızın 2013 model oldugunu

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_turedi

Bugün edindiğim bilgiye göre 2015 ekim ayında sıfır aldığım araç 2013 yılı üretimiymiş.Şase numarasına göre bu bilgiye ulaştım.Elde kalan araçları bize gönderiyorlar demekki.

Ahmet Bey o işte bir yanlışlık olmalı İspanya da fabrika Mondeo için kurulmamıştı nasıl üretimi yapsın.Ben aracımı sizinle aynı dönemde aldım ve sıra beklememek icin üretim aşamasında bile yardım aldık.Şaseyi yazarmısın

• quote:

Orijinalden alıntı: ODAKLAN

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_turedi

Bugün edindiğim bilgiye göre 2015 ekim ayında sıfır aldığım araç 2013 yılı üretimiymiş.Şase numarasına göre bu bilgiye ulaştım.Elde kalan araçları bize gönderiyorlar demekki.

Ahmet Bey o işte bir yanlışlık olmalı İspanya da fabrika Mondeo için kurulmamıştı nasıl üretimi yapsın.Ben aracımı sizinle aynı dönemde aldım ve sıra beklememek icin üretim aşamasında bile yardım aldık.Şaseyi yazarmısın

Şase nosunun 10. Harfi D yani 2013 yapımı.Açıkcası canım sıkılmadı değil.Sizin şase nosunun 10. Harfi ney bakar mısınız?

• Şimdi bir siteden sorgulama yaptım 2015 7. Ay üretim tarihi diyor.

Kafam karıştı.Başka bir forumda bir arkadaş şase nosu ile ilgili bilgilerin yer aldığı bir sayfa paylaşmıştı.Ordan 10. Harfe göre 2013 model oluyordu.Sanırım paylaşılan bilgilerle alakalı bir yanlışlık var.

• O mantık Ford üretim sisteminde farklı çalışır o D harfi tüm modellerini aynı yıl için kapsamaz tüm ülkelerdeki fabrikalar içinde o yıl için farklı harf vardır diyelim İspanya'da aynı fabrikada hem monde hemde fiesta üretildi o sıradaki harf her ikisi için ayrıdır , anlatabilir oldumu bilmiyorum ama sizin aracınızı ilgili bir sıkıntı yoktur kaldıki Fordotosan böyle bir satış stratejisi asla uygulamaz kanuni yaptırımı çok ağır olacağı için.

• quote:

Orijinalden alıntı: ODAKLAN

O mantık Ford üretim sisteminde farklı çalışır o D harfi tüm modellerini aynı yıl için kapsamaz tüm ülkelerdeki fabrikalar içinde o yıl için farklı harf vardır diyelim İspanya'da aynı fabrikada hem monde hemde fiesta üretildi o sıradaki harf her ikisi için ayrıdır , anlatabilir oldumu bilmiyorum ama sizin aracınızı ilgili bir sıkıntı yoktur kaldıki Fordotosan böyle bir satış stratejisi asla uygulamaz kanuni yaptırımı çok ağır olacağı için.

Başka bir yerden daha sorgulama yaptım.Model yılı 2013 ,imalat yılı olarak 2015 diyor.Sanırım model yılı olarak bu kasanın ilk üretilmeye başlandığı tarihi söylüyor.
    Neyse Şase konusundada tecrübe sahibi olmuş oldum bu sayede :)
  • İyi akşamlar arkadaşlar. Anahtarsız giriş sistemi mevcut mu titanium donanımda ? Her defasında anahtardan mi kitleyip açacağız 😀

• quote:

Orijinalden alıntı: Halil Can ACAR

İyi akşamlar arkadaşlar. Anahtarsız giriş sistemi mevcut mu titanium donanımda ? Her defasında anahtardan mi kitleyip açacağız 😀

Malesef hiçbirinde yok , parmaklarımız yorulacak ama yapacakta birşey yok.

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.