Şimdi Ara

Yeni Mobil Oyunum - Zombie Survival - Android & IOS (Bir Göz Atabilirsiniz) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
209
Cevap
2
Favori
17.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
262 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İntel övme oynu da yapsana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johan Elmander -- 22 Şubat 2018; 21:56:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kontroller berbat

• Klasik, bir süre Unity çalışıp acemi bir şekilde hazır modellerle geçiştirilen oyunlardan biri. Desteklemek lazım mı? Kendini daha fazla geliştirmesi adına motive etmek için evet desteklemek lazım. Ama oyunun bir güzelliği, özelliği yok. Bizi ileri taşıyan hiçbir şey yok yine maalesef.

- Kontroller zayıf.

- Grafikler açıkçası çok kötü, mobil oyun olduğu için önemli değil ama çağın gerisinde. Çizgisel bir oynanış, insanı cezbeden bir şey görünmüyor.

Yapanın emeğine sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JustInCase

Klasik, bir süre Unity çalışıp acemi bir şekilde hazır modellerle geçiştirilen oyunlardan biri. Desteklemek lazım mı? Kendini daha fazla geliştirmesi adına motive etmek için evet desteklemek lazım. Ama oyunun bir güzelliği, özelliği yok. Bizi ileri taşıyan hiçbir şey yok yine maalesef.

- Kontroller zayıf.

- Grafikler açıkçası çok kötü, mobil oyun olduğu için önemli değil ama çağın gerisinde. Çizgisel bir oynanış, insanı cezbeden bir şey görünmüyor.

Yapanın emeğine sağlık.

Yorumunuz için teşekkürler ama ACEMİ değilim.

- Kontroller bana göre iyi ama herkes farklı şekilde oynar. Herkese göre ayar yapmaya çalışacağım ama benim oynayış tarzıma göre kontroller mükemmel. Ayrıca ben tam olarak mobil bir oyuncu değilim hala en iyi kontroller için ne yapılmalı onu kavramaya çalışıyorum

- Grafikler gayet iyi istersen texture 2K çekerim daha şahane gözükür ama yüksek çözünürlük telefonlarda kasmaya başlar ve oyunun boyutu 60MB dan 300-400MB olur.

Eğer oyun 100MB aşmıcak hedefi koymasaydım 1GB Yüksek çözünürlüklü texturelar koyardım. Google Play ve Appstore üzerinde 100MB'dan daha az oyunlar daha çok indiriliyor.

512x512 bir texture 300KB ise
    2048x2048 bir texture 5MB

Şimdi o alandaki tüm textureların 2K olduğunu düşün boyut kaç olurdu oyunun kim indirirdi? Kimin telefonu kaldırırdı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZK_Games -- 22 Şubat 2018; 22:57:9 >

• ZK_Games Z kullanıcısına yanıt
    Uzmanlığınızı konuşturacak oyunlar yapmanız dileğiyle diyeyim öyleyse. Çünkü ben Türk oyun sektöründe artık çıtayı yükselten insanlar görmekten yanayım, bu siz olabilirsiniz veya başkası olabilir vs.

İndirme sayısını düşünmek yerine, hatta mümkünse mobil oyunlar ile uğraşmak yerine her anlamda sektör standartlarını zorlamaya yönelik oyunlar yapılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü düşük çıtalı oyunlar her yerde var zaten, Unity'nin asset store'u zaten pek çok şeye hızlı olanak sağlıyor, yaptığınız oyundaki gibi klasik sert objeler hazır ve kolaylıkla bulunabiliyor internette. Haliyle gerçekten çok bilgisiz insanlar belli bir çizgide oyun yapıyor bu sayede. Ama gel gör ki kalite yerlerde. Yani maksadım bunların ilerisinde şeyler görmek.

Bence bahsettiğiniz yüksek çözünürlüklü ve yüksek boyutlu versiyonunu da çıkarıp paylaşın. 1GB boyutunda yüksek çözünürlük doku paketi fazla olur tahminimce, bu sizin optimize yeteneğinize bağlı. Mekanınızdaki objeler belli çünkü, kolon, karakterler, variller, kutular, duvarlar, zemin vesaire. Birbirlerinin kopyası zaten hepsi, bence çok fazla boyut sıkıntısı çekmeden daha iyi görseller elde edersiniz ama çokta önemli değil mobil oyun. İlerlemeli vesaire de değil oynadığım kadarınca.

Ama benim görüşüm hazırladığınız render materyalleri yetersiz, çözünürlükten ziyade. (Çok bir bilgim yok ismini yanlış söylemiş olabilirim) Varsın sistemleri zorlasın, bazı gayet güzel grafiklere sahip çok iyi optimize edilmiş mobil oyunlar var tabi bunları yapanlar tek kişi değil şirket. O yüzden onlar kadar iyisini bekleyemem kimseden ama fazlaca vakit harcanırsa bizim insanımız da yapabilir çıtayı yükselten bir şeyler.

Dediğim gibi acemi değilseniz uzmanlığınızı konuşturduğunuz işler paylaşmanız dileği ile.

Tekrardan emeğe saygı.

• grafikler cok iyi gorunuyor... telefonda oyun oynamayan biri olarak indirip deneyecegim.. umarim ingilizce ve baska dillerde de vardir...
    begenmezsem alirsin kotu feedbacki ona gore...
  • Tebrikler emeğinize sağlık. Oyun güzele benziyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: voodoo child

grafikler cok iyi gorunuyor... telefonda oyun oynamayan biri olarak indirip deneyecegim.. umarim ingilizce ve baska dillerde de vardir...
    begenmezsem alirsin kotu feedbacki ona gore...

Teşekkürler yorumunuz için.

Feedbackler sayesinde yeni güncellemeleri ona göre şekillendiriyorum. Feedbacklar zaten çok önemli özellikle eleştiriler.
  • Oyunu indirdim ve 5 yıldızı verdim kardeşim ellerine sağlık.

• Hayırlı olsun. Başarılar. Oyunu Unity ile mi geliştirdiniz? Bir de hem Android (Java) hem IOS (Swift) ile ayrı ayrı kodlama nasıl yaptınız? Bravo.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun baya iyiye benziyor. Zaten bir önceki oyunu tutmuştu.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zkgames.justsurvive
    Bu da tutar kesin.
  • ZK_Games Z kullanıcısına yanıt
    Ayrıca özel mesaj attım, cevaplarsan sevinirim. Daha geniş kitle için yardımcı olmak isterim.

• Tebrikler, başarılarınızın devamı gelir inşallah, bende Android Studio ile uğraşıyorum başlardayım belki ama ilerlettim kendimi bunu iş olarak yapmak istiyorum çünkü o yüzden benim de merak ettiğim Android Studio ile bu oyun arasında ne kadar bağlantı var ne kadar kısmı Android Studio ile yapıldı bilgi verebilir misin??
  • Şu mobil oyunlara yenilik getirin artık .

Bir oyun yapın ki “aaa böyle bir oyun ben görmedim çok güzel vakit geçiriyor” diyelim. Oyunu oynamadım bilmiyorum fakat klasik zombi öldürme oyunu olduğunu düşünüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Oyun motorlarında iş bittikten sonra platform seçerek oyunu dışa aktarmak mümkün hocam, ayrı ayrı kodlamaya gerek yok yani.

https://docs.unity3d.com/Manual/PublishingBuilds.html
  • Oha adam Metal Gear Solid Survive ı mobile getirmiş helal.

• Acaba bende yaptığım oyunu böyle yayınlayayım mı :D Yok be işe yaramıyor denemiştim zamanında bir çok kişide beğendide olayın 2 kilit noktası var

1.Oyunun bağımlılık yapabilmesi lazım
    2.Reklam

Eğer aşırı bağımlılık yapıyorsa 2.maddeye verilecek destek düşüyor az yapıyorsa 2.maddeye verilmesi gereken destek artıyor

Böyle bir denklem var yani ,
    Başarılar dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: neytullah1

Acaba bende yaptığım oyunu böyle yayınlayayım mı :D Yok be işe yaramıyor denemiştim zamanında bir çok kişide beğendide olayın 2 kilit noktası var

1.Oyunun bağımlılık yapabilmesi lazım
    2.Reklam

Eğer aşırı bağımlılık yapıyorsa 2.maddeye verilecek destek düşüyor az yapıyorsa 2.maddeye verilmesi gereken destek artıyor

Böyle bir denklem var yani ,
    Başarılar dilerim

O işi en iyi supercell yapıyor...

Bu arada oyunu yapan arkadaşa teşekkürler. Desteklerimizi esirgemicez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tebrik ederim, devamının gelmesi dileğiyle emeğine sağlık

• Başarılar kardeşim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.