Şimdi Ara

Yeni Mitsubishi ASX Sahipleri Buraya.... (75. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.633
Cevap
40
Favori
177.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çin'den gelen metalleri yapıştırdım. Metalik renk fitil de çekmiştim. Fena olmadı sanki.

Bu arada PTT 15 TL aldı. Ben de öyle bişi bekliyordum fiyat olarak.
     Yeni Mitsubishi ASX Sahipleri Buraya....
    https://store.donanimhaber.com/b4/57/7b/b4577b0b1ba1308f57d71a014a2a615e.jpeg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elbetbirgun -- 14 Şubat 2020; 12:19:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: elbetbirgun

Çin'den gelen metalleri yapıştırdım. Metalik renk fitil de çekmiştim. Fena olmadı sanki.

Bu arada PTT 15 TL aldı. Ben de öyle bişi bekliyordum fiyat olarak.

https://store.donanimhaber.com/b4/57/7b/b4577b0b1ba1308f57d71a014a2a615e.jpeg
    artık vergi alıyor ptt. son bir kaç aydır durum bu

güzel durmuş hayırlı olsun. ben de şunu aldım geçen gün;

Yeni Mitsubishi ASX Sahipleri Buraya....

üst stop lambasına yapıştırıyorsun gece sonuç bu

• Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    Hoş bi aksesuar, gayet güzel görünüyor GG de mevcut; alması daha kolay. Çin işi bu ara rafa kalktı gibi. Kalan aksesuarları bulabildiğim kadarıyla yurt içinden bulmam gerekecek gibi.

Güzel bişiler bulursam paylaşırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Hoş bi aksesuar, gayet güzel görünüyor GG de mevcut; alması daha kolay. Çin işi bu ara rafa kalktı gibi. Kalan aksesuarları bulabildiğim kadarıyla yurt içinden bulmam gerekecek gibi.

Güzel bişiler bulursam paylaşırım
    süper olur. teşekkür ederim şimdiden.

benim arabada mı sorun var yol bilgisayarı mı bozuk anlamıyorum. 50 tl benzin atıyorum benzin ışığı en son ayarda yanarken (yani maviler gidip komple çubuk hızla yanıp söndüğünde). ayrıca benzin aldıktan sonra trip a ve b'yi sıfırlıyorum. bu 50 tl benzinle yine benzin ışığı anlattığım şekilde yanıp sönünceye kadar gidiyorum. genelde trip a ve b 115-120 km civarındayken son ayarda yanıyor ışık. yani bu da kilometrede 40-45 kuruş civarı bir şey ediyor. üstelik istanbul şehir içinde bu değerler.

ya yol bilgisayarı bozuk ya da araba hakikaten az yakıyor ama bence araba az yakıyor bütün asx kullanıcıları yanılıyor olamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

süper olur. teşekkür ederim şimdiden.

benim arabada mı sorun var yol bilgisayarı mı bozuk anlamıyorum. 50 tl benzin atıyorum benzin ışığı en son ayarda yanarken (yani maviler gidip komple çubuk hızla yanıp söndüğünde). ayrıca benzin aldıktan sonra trip a ve b'yi sıfırlıyorum. bu 50 tl benzinle yine benzin ışığı anlattığım şekilde yanıp sönünceye kadar gidiyorum. genelde trip a ve b 115-120 km civarındayken son ayarda yanıyor ışık. yani bu da kilometrede 40-45 kuruş civarı bir şey ediyor. üstelik istanbul şehir içinde bu değerler.

ya yol bilgisayarı bozuk ya da araba hakikaten az yakıyor ama bence araba az yakıyor bütün asx kullanıcıları yanılıyor olamaz

Alıntıları Göster
    Şu an kullandığım asx de depo hesabı yapmadım ama önceki 2011 invite modelinde şehirler arası 1000 km gidebildiğini gördüm. 63 lt deposu var 60 lt sini kullandığımı varsaysak depodan 3 lt kalsa benzini tekrar aldığımda. 100 km de 6 litre yapar ki yol bilgisayarı da 6 lt olarak gösteriyor. Benzin litresi 6.84 galiba şu an. Bugünkü hesapla 41 kuruş yapar. Siz baya iyisiniz benim şehir dışında yaptığımı İstanbulda yapıyorsunuz. Tebrikler. 🙂

Bir gün Uşak Denizli arası aheste gelmişliğim vardı 2 saatlik yolu 3 saate geldim galiba. Yol bilgisayarı 4.5 gösterdi yolculuk sonunda yanlış olmasın. Bir daha göremedim tabi 😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Şu an kullandığım asx de depo hesabı yapmadım ama önceki 2011 invite modelinde şehirler arası 1000 km gidebildiğini gördüm. 63 lt deposu var 60 lt sini kullandığımı varsaysak depodan 3 lt kalsa benzini tekrar aldığımda. 100 km de 6 litre yapar ki yol bilgisayarı da 6 lt olarak gösteriyor. Benzin litresi 6.84 galiba şu an. Bugünkü hesapla 41 kuruş yapar. Siz baya iyisiniz benim şehir dışında yaptığımı İstanbulda yapıyorsunuz. Tebrikler. 🙂

Bir gün Uşak Denizli arası aheste gelmişliğim vardı 2 saatlik yolu 3 saate geldim galiba. Yol bilgisayarı 4.5 gösterdi yolculuk sonunda yanlış olmasın. Bir daha göremedim tabi 😁

Alıntıları Göster
    şehir içi dediğim sokak aralarında değil tabiki. sıklıkla e5'te kullanıyorum ilçeler arası. genelde k.çekmece - esenyurt - bakırköy arası. sadece sokak aralarında sürekli kısa mesafede fazla yakıyor ama zaten bu koşullarda az yakan araba yok ki (hybrid hariç)

benim şehir dışında gördüğüm en yüksek menzil 1200 km civarıydı. ama sürekli 80'le gittim aheste aheste geçen yaz istanbul - ankara - istanbul yapmıştım günü birlik. 120'ye sabitledim hızı tem'den gittim geldim. döndüğümde tüketim 5.6 litrede idi. 120'den aşağı hiç düşmedim. bence mükemmel...

2012-2014 ASX benzinli 1.6 invite için sayfada çok mesaj okudum. Yakıt konusunda da bir miktar bilgi sahibi oldum.

Yine de kullanan arkadaşlar size göre aracın artılarını ve eksilerini bir araya toplamak adına buraya yazarak benim gibi almayı düşünenlere yardımcı olabilir misiniz?

Ayrıca ben mazda 3 almayı düşünüyordum onun da piyasada çok az, elinde kalır servisi yok gibi kullanmayanların kötülediğie, kullananların ise hayran olduğuna şahit oldum bu yüzden nette satışta çok az olması, satarken 2-3 bin zarar etme ihtimalimin olması önemli değil benim için.

1 aydır beni bana bırakmayanlar tarafından oyalanıp durdum illa ki focus ya da VW ya da corolla almalıymışım. Amcam galerici ben de memurum benim adıma o gideceği için seçtiklerimi eleştiriyor daha doğrusu kafamı karıştırıyor, son karar ve para benim tabii ki.

96 bin liraya ASX alsam kullanan arkadaşlar ne der?

Yerden biraz yüksek olsun, yokuşta kamyon peşinde gezmeyim, sorunu az olsun, yakıt km başı 50 kuruş civarı olsun, tabii ki güvenlik ve ( az-çok ) sürüş keyfi de olsa yeter bana. Zaten yılda 10 bin yaparım en çok. 4 kişilik bir aileyim.

Yazacaklarınız benim için çok önemli , arabamı sattım 2 gün içinde bir araba almam lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: rewkdark

2012-2014 ASX benzinli 1.6 invite için sayfada çok mesaj okudum. Yakıt konusunda da bir miktar bilgi sahibi oldum.

Yine de kullanan arkadaşlar size göre aracın artılarını ve eksilerini bir araya toplamak adına buraya yazarak benim gibi almayı düşünenlere yardımcı olabilir misiniz?

Ayrıca ben mazda 3 almayı düşünüyordum onun da piyasada çok az, elinde kalır servisi yok gibi kullanmayanların kötülediğie, kullananların ise hayran olduğuna şahit oldum bu yüzden nette satışta çok az olması, satarken 2-3 bin zarar etme ihtimalimin olması önemli değil benim için.

1 aydır beni bana bırakmayanlar tarafından oyalanıp durdum illa ki focus ya da VW ya da corolla almalıymışım. Amcam galerici ben de memurum benim adıma o gideceği için seçtiklerimi eleştiriyor daha doğrusu kafamı karıştırıyor, son karar ve para benim tabii ki.

96 bin liraya ASX alsam kullanan arkadaşlar ne der?

Yerden biraz yüksek olsun, yokuşta kamyon peşinde gezmeyim, sorunu az olsun, yakıt km başı 50 kuruş civarı olsun, tabii ki güvenlik ve ( az-çok ) sürüş keyfi de olsa yeter bana. Zaten yılda 10 bin yaparım en çok. 4 kişilik bir aileyim.

Yazacaklarınız benim için çok önemli , arabamı sattım 2 gün içinde bir araba almam lazım.
    tabi oluruz. eksilerinden başlayayım;

1- yalıtım. özellikle yol sesi yalıtımı zayıf. rüzgar sesi 110-120 km hıza kadar normal sonrasında zayıflaşıyor.
    2- eğer duyarlı bir kulağınız varsa trim sesleri sizi rahatsız edecektir. bol bol trim sesi var bu araçlarda.
    3- amortisörler ve alt takım biraz sesli çalışıyor.
    4- siz invite düşünüyorsunuz ben intense kullanıyorum. intense'lerde tavanda plastik çıta malzeme geliyor. bu malzeme güneş yiye yiye gevriyor ve kırılıyor. invite'larda bu çıta olmadığı için bu sorun da yok. ama plastik malzemelere (silecek plastik kapağı vss gibi) dikkat etmek şart. tazyikli su vurunca güneşten zamanla gevrediği için hemen kırılıveriyor.
    5- deri malzemelerin kalitesi pek iyi değil. sizin alacağınız araç 2013 model olduğu için direksiyon derisi kalitesi daha iyi, direksiyonda bir sorun yaşamazsınız ancak vites topuzu ekseriyetle aşınıyor asx'lerde. 2011-2012 makyajsız kasalarda direksiyon derisi de sorunluydu vites topuzu gibi.

artıları;

1- yakıt tüketimi gerçekten çok az. benzinli suv'ler içerisinde suzuki vitara ile kafa kafaya yarışır bu konuda diyebilirim. 1 depo benzinle şehir dışında 1100-1200 km menzil görmek mümkün.
    2- sağlam. içerisindeyken güvende olduğunuzu hissediyorsunuz.
    3- konforlu. amortisörler orta sert. ufak çukurları hissettirmiyor sert çukurlarda da fazla sertlik gelmiyor kabine.
    4- frenleme ve yol tutuşu iyi. sınıfındaki pek çok suv'den daha iyi. ama bir eclipse cross değil tabiki.
    5- performans göreceli bir kavramdır. ama şunu söyleyeyim ben 5 kişi ve ağzına kadar dolu bagajlarla dik yokuşları tırmandım asx ile. hiç bir pişmanlık duymadım. çözüm devir çevirmekte. araç yükteyken 2. ve 3. viteste 4000-6000 devir aralığında kullanmak gerekiyor dik yokuşlarda. düz yolda da performansı gayet iyi. rahatlıkla 180 km hıza ulaşabiliyor. 220'de kesici mevcut ve zorlayınca 220 bile görüyor. dizel asx'leri bilmiyorum kullanmadım hiç.
    6- ısıtma tertibatı ve kliması harika. kışın sıcacık olur yazın buz gibi. anında ısınıyor ve soğuyor bu araç. gördüğüm en iyi klima sistemine sahip araç asx. (daha önce toyota, renault, peugeot, hyundai, kia gibi araçlar da kullandık)

fiyatlar uçtu ne yazık ki. bundan 2 sene önce ben 2013 intense'i 68 bin tl'ye aldım. sadece 58.800 km'de ve tramer'i olmayan kazası belası olmayan bir araç. 96 bin lira 2014 model asx için artık normal bir fiyat denilebilir.

ben asx'ten memnun kaldım. tekrar araç alacak olsam asx alırdım. uzun yıllar da satmayı düşünmüyorum açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 17 Şubat 2020; 16:36:21 >

Çok teşekkür ediyorum, bilgilendirici bir mesaj oldu.
  • quote:

Çok teşekkür ediyorum, bilgilendirici bir mesaj oldu.
    klima sisteminde hatalı yazmışım, yazın buz gibi kışın sıcacık olacak
    Arka koltuğa 3 normal kilo yetişkin biraz sıkışarak da olsa bineblir mi?

Ben hiç görmediğim için denemeden aldıracağım,lendim de gitmem başkasını göndereceğim, araç 125 bin km, sprun olur mu?

• quote:

Arka koltuğa 3 normal kilo yetişkin biraz sıkışarak da olsa bineblir mi?

Ben hiç görmediğim için denemeden aldıracağım,lendim de gitmem başkasını göndereceğim, araç 125 bin km, sprun olur mu?
    rahat sığar. ben 188 boyla arka koltukta çok rahat oturuyorum. benden üç tane olsa üçümüz de sıkışmayız. arka tarafa 4 kişi binince sıkışıyorsunuz ancak. araç lpg'liyse belki sübapları kontrol edilebilir. yoksa 125 bin km hiç bir şey değil...
  • Tamam hocam ben daha küçük sanmıştım.

Araba benzinli.ne kadar yakar km başı,50 kuruşu geçmezse LPG ye gerek yok.
    Hocam çok ilgilendin teşekkür ediyorum, bütün söylenenleri bırakıp, bu ilde hç olmasa da bu arabayı alayım istiyorum inşaAllah.

• 3.5 yıl 2011 modelini kullandım 4 aydır 2013 modelini kullanıyorum. Gayet sade sağlam sorunsuz ve bana göre şık bir araç. Alabiliyorsan makyajlı kasa al. Ama önceki aracımdan da çok memnundum. Şimdi satsam hangi araca binerim bilemiyorum. Ailem de çevrem de aracı çok beğeniyor. Yıllık 10.000 biniyorsanız tüpe ihtiyaç duymazsınız.
  • Sayın hocam 2012 ve 2014 modeli var makyajlı mı bilmiyorum ama

• 2012 ikinci yarısı makyaj gördü diye biliyorum.

Sis farı ve ön panjurdan anlarsınız dıştan bakınca. Bu makyajsız.

https://redbook.pxcrush.net/redbook/car/cil/mits4072.jpg?width=150?width=80

Bu makyajlı

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcR1rjwi1wkXyy4c1hSl1CVbnn8AWYO77WhqFhIjUjN-SJoQlKLg

Bütçeniz ve tabi ikinci el olduğu için gönlünüz hangisi diyorsa onu alın tabi. 🙂

• Yakıt ne çıkar yakın bir tahminle normal kullanım?

• Yoğun trafik olmadığı sürece 50 kuruşu geçeceğinizi sanmıyorum. Ben şehir içinden ziyade ş.dışı kullanıyorum. 6 litre civarlarında geziniyorum.

• rewkdark R kullanıcısına yanıt
    Başka kullanıcılar da yakıt tecrübesini paylaşabilir mi?

• rewkdark R kullanıcısına yanıt
    Başka kullanıcılar da yakıt tecrübesini paylaşabilir mi?

• 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.