Şimdi Ara

Yeni Mitsubishi ASX Sahipleri Buraya.... (74. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.633
Cevap
40
Favori
177.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

açamıyorlar. istanbul'da açan yok.

ankara'da ergin akkaya uzman japon ve iba otomotiv açıyor. ben haziran başında ankara'ya gittiğimde ergin usta'da açtırmıştım. genellikle ikisi de 100 tl alıyorlar bu işlem için.

Alıntıları Göster
    Eyvallah kardeşim bilgilendirme için

Oraya bi "yuh" yazalım lütfen :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyhat

Eyvallah kardeşim bilgilendirme için

Oraya bi "yuh" yazalım lütfen :)

Alıntıları Göster
    sadece alarm taktırmak sanayide 250-300 tl. açtıkları gizli özellikte alarm için ek bir tesisat çekilmiyor (sanayide her yerden kablo çekecekler ayrıca aküyü daha fazla yoracak), zaten aracın kendisinde alarm tesisatı mevcut sadece yazılımı eklenecek bu kadar. türkiye'ye gelen araçlarda fabrika bu yazılımı aktif etmeden göndermiş ne yazık ki... Ben mecburen açtırdım zira aracımda double din ekran var ve ilki çalınmıştı. o zamanlar alarm yoktu araçta. tekrar çalınmasın diye mecburen yaptırmak zorunda kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 29 Ağustos 2019; 14:57:58 >

• Merhaba arkadaslar.

Yeni aldigim 2014 model ASX intense ile ben de araniza katildim. Allah kaza bela vermesin hic birimize.

Arac 95binde. Alir almaz servis aksiyon arastirmasi yaptim internet sitesinden. 5 adet aksiyon cikti. on cam silecek motoru, silecek demiri, bagaj pistonu degisti; arka fren kaliperlerinde modifikasyon yapildi ve as&g yazilimi guncellendi. Bunlarin hepsini ankara seref oto'da yaptirdim ve yaklasik 1,5 saat surdu. Tavsiyem 2014 ve uzeri model sahibi arkadaslarinhttps://services.mitsubishi-motors.com.tr/recall sayfasindan sasi no girerek sorgulama yapmasi.
  • 2 hafta once aracima Ankara Ege Otogaz'da Prins Technomax LPG taktirdim.

Uzun zamandir brc platinum taktirmayi dusunuyordum, ancak Uzman Japon'da Ergin Bey'in tavsiyesi uzerine Prins taktirdim. Ergin Usta, kendi Lancer'inde de ayni kiti kullandigini, cok memnun oldugunu soyleyince ikna oldum

Araci sabah 9 civari biraktim, aksam 18 sularinda teslim aldim. Bagajda malum ince stepne oldugundan 33lt'lik simit tank takildi. Dolum agzini da depo kapagi icine yaptilar. Gerekli tum aciklamalari yaptilar ilk giriste ve teslim alirken. Odemeyi 300tl elden, 2500 world karta 10 taksit seklinde yaptim.

Masallah 600km.dir herhangi bir problem, isik yakma vs olmadi. Cekisinde bir degisiklik yok, hala cekmiyor saka bir yana gidisinde vs her hangi bir problem yasamiyorum. Yakit ise; sabah ve aksam iş saatlerinde, dur kalk Ankara trafiginde 7,75lt/100km ve 0,252tl/km. 121TL'lik lpg ile 426km masallah super bir sonuc.

Yeni Mitsubishi ASX Sahipleri Buraya....

Tereddut eden arkadaslarim! Ben de sizin gibiydim ilk basta. ne olur, nasil olur derken su an cok memnunum, Allah kaza bela vermesin. Uzman Japon Ergin Bey'le muhakkak gorusun ve Ege Otogaz ile LPG takma hususu ile ilgili muhakkak konusun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar asx'in 2015 modelleriyle ilgili ayrıntı bir sorum olacak. Bir yakınıma intense donanım tavsiye ettim ve gidip bakmamız gereken en az iki araç var.
    Ancak 2015 olarak anılmasına rağmen kiminin döşemesi farklı,kiminin direksiyon simidi alt kısmına doğru yarı metalik kısım yok(eski asx direksiyonları gibi),kiminin de jantı daha minik.Ayrıca sanırım 2015'ten itibaren koltuk ısıtma yok. Xenon far 2015 ile birlikte intense donanımda mevcut mu? 2015 model olup aynı yıl iki farklı kasa olamayacağından detaylı bilgi alabilir miyim donanımla ilgili?

Örneğin 2015 model intense döşeme farkı için sırasıyla iki ilan;https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mitsubishi-bakimli-boyasiz-degisensiz-hasar-kayitsiz-asx-744208857/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mitsubishi-memurdan-temiz-39000-kmde-benzinli-735495115/detay

direksiyon farkı;https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mitsubishi-ozpam-dan.2015-md.mitsubishi.asx-1.6-intense-spor-jant.bakimli-742080333/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mitsubishi-memurdan-temiz-39000-kmde-benzinli-735495115/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcopolo34 -- 16 Ekim 2019; 14:53:21 >

• Hayırlı geceler ASX severler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kedi haşmet

2 hafta once aracima Ankara Ege Otogaz'da Prins Technomax LPG taktirdim.

Uzun zamandir brc platinum taktirmayi dusunuyordum, ancak Uzman Japon'da Ergin Bey'in tavsiyesi uzerine Prins taktirdim. Ergin Usta, kendi Lancer'inde de ayni kiti kullandigini, cok memnun oldugunu soyleyince ikna oldum

Araci sabah 9 civari biraktim, aksam 18 sularinda teslim aldim. Bagajda malum ince stepne oldugundan 33lt'lik simit tank takildi. Dolum agzini da depo kapagi icine yaptilar. Gerekli tum aciklamalari yaptilar ilk giriste ve teslim alirken. Odemeyi 300tl elden, 2500 world karta 10 taksit seklinde yaptim.

Masallah 600km.dir herhangi bir problem, isik yakma vs olmadi. Cekisinde bir degisiklik yok, hala cekmiyor saka bir yana gidisinde vs her hangi bir problem yasamiyorum. Yakit ise; sabah ve aksam iş saatlerinde, dur kalk Ankara trafiginde 7,75lt/100km ve 0,252tl/km. 121TL'lik lpg ile 426km masallah super bir sonuc.

Tereddut eden arkadaslarim! Ben de sizin gibiydim ilk basta. ne olur, nasil olur derken su an cok memnunum, Allah kaza bela vermesin. Uzman Japon Ergin Bey'le muhakkak gorusun ve Ege Otogaz ile LPG takma hususu ile ilgili muhakkak konusun.
    hayırlı olsun. ergin abiyi ben de tanırım ve severim, doğru bir kit önermiş. arkadaşım da lancer'ında prins kullanıyor yıllardır, çok memnun. fiyatı rakiplerine göre pahalı doğrudur ama bu parayı bir kere veriyorsun çok kaliteli bir kit sahibi oluyorsun...

ben de taktırırsam ya prins taktıracağım ya da brc sequent 32. sequent 32 düşünme sebebim ise italya'da asx'lere fabrika çıkışı takılıyor olması. duyduğum kadarıyla italya'da böyle bir opsiyon varmış ve italyan asx kullanıcıları oldukça memnun.

• quote:

Orijinalden alıntı: marcopolo34

Arkadaşlar asx'in 2015 modelleriyle ilgili ayrıntı bir sorum olacak. Bir yakınıma intense donanım tavsiye ettim ve gidip bakmamız gereken en az iki araç var.
    Ancak 2015 olarak anılmasına rağmen kiminin döşemesi farklı,kiminin direksiyon simidi alt kısmına doğru yarı metalik kısım yok(eski asx direksiyonları gibi),kiminin de jantı daha minik.Ayrıca sanırım 2015'ten itibaren koltuk ısıtma yok. Xenon far 2015 ile birlikte intense donanımda mevcut mu? 2015 model olup aynı yıl iki farklı kasa olamayacağından detaylı bilgi alabilir miyim donanımla ilgili?

Örneğin 2015 model intense döşeme farkı için sırasıyla iki ilan;https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mitsubishi-bakimli-boyasiz-degisensiz-hasar-kayitsiz-asx-744208857/detay

direksiyon farkı;https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mitsubishi-ozpam-dan.2015-md.mitsubishi.asx-1.6-intense-spor-jant.bakimli-742080333/detay
    şöyle izah edeyim;

asx ilk olarak 2012'de makyajlandı. 2012 model asx'ler makyajlı kasa ve makyajsız kasa olarak ikiye ayrılıyorlar. makyajlı kasa asx'ler makyajsız kasalara göre biraz daha pahalıdır.

a- bu makyajlı kasa intense paket asx'ler 2012'den 2014 kış aylarına kadar tamamen ellenmeden aynı şekilde üretildi. yani 2012 aralık trafiğe çıkışlı bir intense ile 2014 kış aylarından önce yollara çıkan bir asx görüntü olarak birebir aynıdır. sadece ruhsattan model yılı farkı görebilirsiniz.

a1- 2014'ün yanlış hatırlamıyorsam ekim-kasım ayında asx intense'lerdeki 17 inç jant yerini spor jant'a bıraktı. yanihttps://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mitsubishi-ozpam-dan.2015-md.mitsubishi.asx-1.6-intense-spor-jant.bakimli-742080333/detay bu ilanda görülen jant'a. ayrıca orta konsoldaki radyo teyp ve dörtlü flaşör tuşunun tasarımı değişti. orta konsol plastiği eskiden parlak koyu plastik iken bu ufak işlemle birlikte karbonfiber görünüme dönüştürüldü.
    a2- 2015 sonlarına doğru asx dizel çıktı ve bununla birlikte benzinli asx'lerde yine ufak bir makyajlama işlemi uygulandı. bu sefer ön tamponda sis farlarının üst kısmındaki kromaj kaldırılarak buraya gündüz ledleri getirildi. yanlış hatırlamıyorsam direksiyon alt kısımlarındaki yarı metalik kısım da bu makyajla birlikte gelmişti.
    a3- 2015 sonlarından itibaren donanımlarda oynama yapıldı. eskiden intense en full paketken bu model yılından itibaren instyle en full paket oldu. eski intense'lerde deri koltuk, koltuk ısıtma ve elektrikli sürücü koltuğu varken 2015 sonrası araçlarda bu donanımlar sadece instyle pakette vardır, intense'de yoktur. yani kısacası 2011-2015 ortalarına kadar olanlarda intense en full paket, 2015 ve sonrasında instyle full pakettir. invite ise bütün model yıllarında en baz pakettir (bizim ülkemizde tabi, dünya genelinde invite orta paket. en boş olan inform türkiye'ye getirilmedi) invite'ın jantları 16 inç olduğu için intense ve instyle'lardan daha küçüktür.
    a4- xenon farlar intense'lerde olmadı, instyle ile birlikte geldiler. 2011-2015 arası intense'lerde de xenon yoktu. yani kısacası xenon sadece 2015 ve sonrası instyle'a özgüdür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 19 Ekim 2019; 18:49:47 >

• az önce ilanlarda gezerken tesadüfen bir şeyi fark ettim. makyajlı 2013'ün belirli bir kısmı ve üzeri asx intense'lerde arka kol dayamanın içinden arka bagaja içeriden erişim kapağı yok. ben hepsinde var sanıyordum.

2011 - 2012 (makyajlı-makyajsız hepsinde)'lerin tamamında ve makyajlı 2013'ün belirli bir kısmına kadar hepsinde bu kapak mevcut. benim araba da 2013'ün başında trafiğe çıktığı için bulunuyor ve bu kapağı severek kullanıyorum çok işime yarıyor.
  • Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim üstad. Yalnız satıcı bir arkdaşla görüştüğümüzde kendisinin 8 yıldır tüm kasaları kullanan biri olduğunu, araçta xenon olduğunu(intense) anlattı. 2015 ikinci yarısında çıkan intense paket araçların farkını temel olarak gösterişli 18" jantlarından,far yıkama gözlerinden,plastik çamurluk şeritlerinden ayırt edersin zaten benzinli instyle yok dedi. Xenon olunca arkadaşım ikna oldu gibi. Farlar halojen değilmiş yani.
    Dolayısıya verdiğiniz bilgilere göre yalnızca son cümlede biraz karmaşaya düştüm. instyle paketin gelişiyle birlikte intense paketten ısıtmalı,elektrikli,deri koltuklar gidiyor yalnızca.
    sahibindendeki dizel asx lere bakarsan 2015 makyajdan itibaren her intense donanımlı her arabayı incele o zaman xenonlu asx leri görürsün dedi arkadaş.benzinli 2015 makyajlı asx çok azdır türkiye'de dedi. konuya da çok hakimdi çocuk bir şey diyemedim;)

• quote:

Orijinalden alıntı: marcopolo34

Teşekkür ederim üstad. Yalnız satıcı bir arkdaşla görüştüğümüzde kendisinin 8 yıldır tüm kasaları kullanan biri olduğunu, araçta xenon olduğunu(intense) anlattı. 2015 ikinci yarısında çıkan intense paket araçların farkını temel olarak gösterişli 18" jantlarından,far yıkama gözlerinden,plastik çamurluk şeritlerinden ayırt edersin zaten benzinli instyle yok dedi. Xenon olunca arkadaşım ikna oldu gibi. Farlar halojen değilmiş yani.
    Dolayısıya verdiğiniz bilgilere göre yalnızca son cümlede biraz karmaşaya düştüm. instyle paketin gelişiyle birlikte intense paketten ısıtmalı,elektrikli,deri koltuklar gidiyor yalnızca.
    sahibindendeki dizel asx lere bakarsan 2015 makyajdan itibaren her intense donanımlı her arabayı incele o zaman xenonlu asx leri görürsün dedi arkadaş.benzinli 2015 makyajlı asx çok azdır türkiye'de dedi. konuya da çok hakimdi çocuk bir şey diyemedim;)
    o zaman düzelteyim, haklısınız zira ben de baktım. bu 2015 makyajıyla birlikte intense'e de xenon far gelmiş. ancak 2015 öncesi intense'lerde xenon olmadığına kesin eminim, olsa benim arabada da olurdu zaten

• Arkadaşlar hayırlı forumları. Asx İntense aracımın yedek anahtarı mevcut değil. Servis 2500 civarı diyor. Dışarıda 600 fiyat verdiler. Kaskodan istesem dosyaya işleniyormuş sonraki kasko fiyatı yüksek çıkar diyor. Ne önerirsiniz. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elbetbirgun -- 3 Kasım 2019; 18:25:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elbetbirgun

Arkadaşlar hayırlı forumları. Asx İntense aracımın yedek anahtarı mevcut değil. Servis 2500 civarı diyor. Dışarıda 600 fiyat verdiler. Kaskodan istesem dosyaya işleniyormuş sonraki kasko fiyatı yüksek çıkar diyor. Ne önerirsiniz. Teşekkürler.
    dışarıdan yaptırın derim. mitsubishi yetkili servis fiyatları uçmuş durumda. bana da 2 tane ön amortisörü 3000 tl çekmişti yıldızlar mitsubishi aynı marka aynı model amortisörü 800 tl'ye ustamda taktırmıştım. iki sene oldu hiç bir sorun yaşamadım...
  • quote:

dışarıdan yaptırın derim. mitsubishi yetkili servis fiyatları uçmuş durumda. bana da 2 tane ön amortisörü 3000 tl çekmişti yıldızlar mitsubishi aynı marka aynı model amortisörü 800 tl'ye ustamda taktırmıştım. iki sene oldu hiç bir sorun yaşamadım...

Alıntıları Göster
    dışarıda yaptırmak mantıklı gibi evet. fiyat farkı çok maalesef. kaskodan isteyip hasarsızlığı da etkilemek istemiyorum. bütçeyi biraz ferahlatıp yılbaşını göreyim öyle yaptırayım bari. teşekkürler tavsiyeniz için.

•  Yeni Mitsubishi ASX Sahipleri Buraya....

meguiars farkı...
  • Arkadaşlar hayırlı forumlar. Aracım için şunu düşünüyorum ne dersiniz. Ya da öneriniz var mı kendi aracınız için yaptığınız ufak aksesuarlar.

https://m.tr.aliexpress.com/item/32817802275.html?spm=a2g0n.shopcart-amp.item.32817802275&

• quote:

Arkadaşlar hayırlı forumlar. Aracım için şunu düşünüyorum ne dersiniz. Ya da öneriniz var mı kendi aracınız için yaptığınız ufak aksesuarlar.

https://m.tr.aliexpress.com/item/32817802275.html?spm=a2g0n.shopcart-amp.item.32817802275&
    linkini attıklarınızı ben taktım. sanırım plastik değil metal. bendekiler de metal. iki sene olacak gayet güzel duruyorlar yerlerinde.

ben kapı kollarına kromaj yaptım, arka bagaj kapağının alt kısmına kromaj yaptım, tweeter'lara yuvarlak kromaj koydum. daha başka şeyler de yapacaktım ama aliexpress vergisi ve doların uçması projelerimi sekteye uğrattı biraz. yakında arka tampon koruma demiri yaptıracağım. ufak darbelere karşı etkili oluyor.

• quote:

linkini attıklarınızı ben taktım. sanırım plastik değil metal. bendekiler de metal. iki sene olacak gayet güzel duruyorlar yerlerinde.

ben kapı kollarına kromaj yaptım, arka bagaj kapağının alt kısmına kromaj yaptım, tweeter'lara yuvarlak kromaj koydum. daha başka şeyler de yapacaktım ama aliexpress vergisi ve doların uçması projelerimi sekteye uğrattı biraz. yakında arka tampon koruma demiri yaptıracağım. ufak darbelere karşı etkili oluyor.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim. Uzun zaman oldu çinden bişi almayalı. Galiba 1 liralık ürüne bile 15 tl gibi bir ücret çıkıyormuş. Ama alternatif yok ya da ben bulamadım. Tr de abs plastik buldum o da 100 tl. Galiba çinden alacağım. Bakalım.

• quote:

Teşekkür ederim. Uzun zaman oldu çinden bişi almayalı. Galiba 1 liralık ürüne bile 15 tl gibi bir ücret çıkıyormuş. Ama alternatif yok ya da ben bulamadım. Tr de abs plastik buldum o da 100 tl. Galiba çinden alacağım. Bakalım.

Alıntıları Göster
    plastiklerde zamanla boya atabilir. en güzel metal. 100 lira plastik için çok yüksek. bu durumda çinden almak daha mantıklı gibi...
  • fiyatlar ciddi uçmuş ya... 2018 ocak'ta 68 bin tl'ye aldığım aracın şu an ki arabam.com değerine bak...

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.