Şimdi Ara

Yeni Mitsubishi ASX Sahipleri Buraya.... (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.633
Cevap
40
Favori
177.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: helsloot

beyler bu araca lpg uyumlumu ?

uyumlu
  • Arkadaşlar merhabalar
    2011 Asx almak istiyorum yalnız aklımda bir soru var 2011 modellerde intens ve invite arasında tam olarak ne fark var cam tavan hariç.
    Şimdiden teşekkürler
  • srhtny S kullanıcısına yanıt
    anahtarsız çalıştırma, katlanan ayna, cam tavan ledi, deri koltuk
  • Arkadaşlar 2011 invite alarak aranıza katıldım. Lancer niyetindeydim aslında ama ASX almaya karar verdim sonra. Herkese keyifli kazasız belasız sürüşler dilerim..
  • hayırlı olsun
  • Hayırlı olsun, darısı bizim gibi ASX i olmayanların başına
  • 2011 invite 100.000 km. üstü bir ASX 40-45 arası alınabilir bu aracı almayı düşünenler buna göre hareket edebilir
  • Herkese merhaba arkadaşlar. Uzun süredir otomobilden suv tarzı bir araca geçiş yapmayı düşünüyordum. Boyumda biraz uzun olduğundan artık yüksek bir arabaya binme zamanı geldi diye düşünüyorum :) Ancak yakıt meselesinden dolayı gözüm korkuyordu. İkinci el Asx tam aradığım bir araba sanırım benim için. Sabahtan beri forumları inceliyorum yorumlara bakıyorum. Öncelikle sormak istediklerimi aşağıda sıralıyorum, bilgisi olanlar ve kullananlar cevaplarsa çok memnun olurum.

1- Genel olarak biraz fazla motor, yol ve rüzgar sesi aldığından bahsediliyor. Bu konuda ne diyorsunuz ?
    2- Makyajlanan kasa hangi yıldan geçerli ? öğrendiğim kadarı ile 2013 modeli sanırım, makyajlanan kasadan sonra ses olayında bir iyileştirme olmuş mu? veya bilmediğim hangi iyileştirmeler yapılmış?
    3- Şuan 2 araba olduğu için mevcut opel astra arabamı satacağım, ve araba almak için acelem yok. Eşimin arabasıyla idare ederiz. ASX ide uzun yıllar kullanmayı planlıyorum. Bu nedenle şuanki 2. el fiyatlarına göre almak mı mantıklı olur yoksa biraz daha beklemek mi. Bütçem 50 -55 bin arası 2013 model intense almayı planlıyorum. Sizin öneriniz bu konuda ne olur biraz daha limiti yükseltip daha yüksek model almamı önerir misiniz? Önerirseniz nedenleri nelerdir ?
    4- Paylaşmak istediğiniz başkaca bir şey varmı.
  • Mavi-_-86 M kullanıcısına yanıt
    Öncelikle bahsettiğiniz rakamlarda 2013 intense bulma şansınız yok diyebilirim. 2012 sonrası araçlar makyajlı ancak 2013 almanızı öneririm, bu araçta teker sesi-rüzgar sesi ve motor sesi gerçekten vardır ancak izolasyon ile çözülebiliyor. 2013 araçlarda süspansiyonlar daha sessiz hatta sinyal kolu dahi daha sessiz, izolasyonda iyileştirmeler mevcut ancak yinede test sürüşü yapmadan almanızı önermem. Araç fiyatları düşermi yükselirmi bilmiyorum ancak şuanda o fiyata araç bulma şansınız yok diyebilirim. Sizin bu araçta öncelikle beklentileriniz nelerdir yardımcı olmaya çalışıyım. TR'ye ilk gelen ASX'lerden birisini 2011 yılında alıp 2015 yılının sonunda (200.000 km) satmış ve bu araca ilk LPG sistemini taktıran 2 defa sübap yakma başarısı göstermiş bir insanım. Benzinli araçla ilgili merak ettiklerinize dizel olanıda ekleyebilirsiniz çünkü 2015 yılının sonunda o aracı satıp 2015 model dizel olan versiyonunu satın aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: zivrisinek

Öncelikle bahsettiğiniz rakamlarda 2013 intense bulma şansınız yok diyebilirim. 2012 sonrası araçlar makyajlı ancak 2013 almanızı öneririm, bu araçta teker sesi-rüzgar sesi ve motor sesi gerçekten vardır ancak izolasyon ile çözülebiliyor. 2013 araçlarda süspansiyonlar daha sessiz hatta sinyal kolu dahi daha sessiz, izolasyonda iyileştirmeler mevcut ancak yinede test sürüşü yapmadan almanızı önermem. Araç fiyatları düşermi yükselirmi bilmiyorum ancak şuanda o fiyata araç bulma şansınız yok diyebilirim. Sizin bu araçta öncelikle beklentileriniz nelerdir yardımcı olmaya çalışıyım. TR'ye ilk gelen ASX'lerden birisini 2011 yılında alıp 2015 yılının sonunda (200.000 km) satmış ve bu araca ilk LPG sistemini taktıran 2 defa sübap yakma başarısı göstermiş bir insanım. Benzinli araçla ilgili merak ettiklerinize dizel olanıda ekleyebilirsiniz çünkü 2015 yılının sonunda o aracı satıp 2015 model dizel olan versiyonunu satın aldım

Hocam yorumun için teşekkür ederim öncelikle. Benim beklentim içinin cancanlı olması ve gösteriş değil, öncelikle yakıt konusunda iyi olması lazım. Otomobilden de artık suv tarzına geçmek istiyorum. Bu yüzden araştırmalarım sonucunda asx ön plana çıktı benim için. Donanımı, güvenliği ve az yakıtı ile tercih edebileceğim en mantıklı araç sanırım. Ayrıca uzun yıllar binmeyi düşündüğüm için piyasası varmış yokmuş benim için hiç önemli değil. Şuan 2015 invite 1.6 benzinli modeli için 75 bin tl yazıyor sitesinde ve de nisan ayı kampanyası 5 bin tl indirim yani 70 e bırakıyorlar en kötü ihtimalle. bu bakımdan 60 - 65 tl civarı istenilen 2013 modeli ve üst modeller yerine 10 bin tl daha koyup sıfır almak daha iyi sanırım ? Açıkçası malum sitedeki ilanlar çok uçuk adam 2011 model intenseye 60 küsür istiyor :)

Malum sitede 284805185 ilan nolu araç 2013 model intense yazmış ama içinin fotosu yok 57.500 tl demiş. Araba temiz demiş boya değişen yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mavi-_-86 -- 18 Nisan 2016; 8:54:23 >
  • Ben 2011 invite yi 52 ye aldım. Beyaz renk 47 binde.

Piyasa uçuk maalesef.

İnşallah siz uygun fiyata bulursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşaAllah. Sizede hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.
    2013 intense aracı 55-60 arası alırsanız bence uygun olacaktır. Yakıt konusunda LPG ile tam çözüm olur ancak çok yol yapmıyorsanız sübap yanması riskini göze almanıza gerek kalmaz benzinde ortalama 7.5 lt tüketimi var. Merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz
  • zivrisinek kullanıcısına yanıt
    Bende öyle düşünmüştüm hocam. 2013 den itibaren yalıtım biraz daha iyimiş sanırım. Yıllık ortalama 15 -20 bin km arası yol yapıyorum. Yinede tüp taktırmayı düşünmüyorum. Benzinli denk getirmeyi planlıyorum. Km açısından sanırım sınırdayım lpg taktırmamda avantajlı olabilir mi. Yıllık 15-20 bin km için. siz ne dersiniz.
    1 senede kitin masrafı 3 sene sonra da subap taktırırken de onun masrafını lpg harcayarak kazanmış oluyorsuuz
    20 bin km kullanılacaksa kaliteli bir kit bence sizin için uygun olabilir, heleki birde 3-5 yıl binerim diyorsunuz kaliteli bir LPG kiti ile sattığınız gün muhtemelen 3000-5000 TL arası kar etmiş olursunuz. Ancak LPG işine hiç girmeden 5 yıl kullansanız tahminen LPG kullanımına göre toplamda 5000 TL zarar etmiş olacaksınız, bunu kıstas almanızı öneririm
  • https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-satilik-mitsubishi-asx-invite-2013-model..sahibinden-277921495/detay/

Sevgili forumdaşlarım ; ilk sahibiyim ve satıyorum. İlgilenenler 05324121902 nolu telden bana ulaşabilirler..
  • arkadaşlar bende 2014 yılı sonunda 2014 asx invite aldım.asx tercih etmemdeki en önemli sebep güvenlik ve donanımıydı.donanım bakımından gayet güzel bir araç ancak güvenlik bakımından benim gözümde sınıfta kaldı.29.02.2016 tarihinde nissan navaro marka aracın yan tarafına önden çarparak kazaya karıştım.aracın şasesi yamulmasına rağmen hiç bir hava yastığı açılmadı.yetkili servise sorduğumda çarpmanın 30 derecelik açıyla meydana geldiğinden açılmaması normal demesi bana şaka gibi geldi.temsadan bununla ilgili rapor istediğimde ise 'arıza tespit cihazıyla yapılan kontrolde hava yastığında arıza tespit edilmediği, kullanım kılavuzunda belirtildiği gibi hava yastıklarının açılması belli kriterlere bağlı olduğu, gerek kazanın oluş şekli gerek aracınızın darbe aldığı bölge incelendiğinde hava yastıklarının açılmamasının normal olduğu' yönünde tam açıklayıcılığı olmayan saçma sapan bir rapor hazırladılar.hatta temsaya raporun açıklayıcı olmadığı,kılavuzda yazan hangi kriterden dolayı hava yastığının açılmadığını soran mesaj göndermemem rağmen geri dönüş yapan bile olmadı.bu sebeplerden dolayı önceden çok severek kullandığım mitsubishi araçlarından soğudum.asx almak isteyen arkadaşların bunları göz önünde bulundurmasını tavsiye ederim.

• flylift F kullanıcısına yanıt
    Mitsubishi veya ASX modelini övdüğüm için yazmıyorum ancak açıklama mantıklı ve tahminimce bu kazda sizde en ufak bir yara almamışsınızdır yani ortada bir güvenlik sorunu olduğunu düşünmüyorum. Ayrıyeten hava yastıklarının açılması aracınızın pert olma ihtimalini yükseltir, aracınızın perte ayrılmamış olması canınızı sıkmış olabilir çünkü bu denli ağır bir kaza sonrası aracı satmak gerçekten zor olacaktır. Geçmiş olsun
  • Bu kazada aracın hava yastığı açmaması gayet doğal hocam birincisi hava yastığı sensörleri sadece gelen darbe değil hıza yavaşlama v.b bir sürü etmene bakar.

Bir de şöyle düşünün hava yastığı bir saniye içinde 300 km/h ile suratınıza doğru patlıyor hava yastğı eğer gereksiz açılsa idi boyun felci geçirme riskiniz de var. Hatta daha dün Honda firması erken açılan airbag yüzünden 2 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

BU arada geçmiş olsun hocam araba görevini layığıyla yerine getirmiş size ve seevdiklerinize bir şey olmadıysa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrmst -- 6 Mayıs 2016; 17:22:47 >
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.