Şimdi Ara

Yeni Mercedes-Benz A Serisi Türkiye'de satışa çıkıyor! İşte fiyatı ve özellikleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
3.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Banane la eskiden. Yıl olmuş 2018, eskinin dolar kurunu gosterıyor. Eskıden kıbrıs harekatı yapıp ambargo yemıstık, sımdı ambargo yesen yiyecek saman bulamazsın, patates soğan bulamazsın o bile ithal.

Bundan 5 yıl önce E serisi aldıgımız parya şimdi A serisi bile zar zor alıyoruz. Gelmiş 1969 dakı dolar kurunu bana gosterıyor.

Doları 1.30 dan aldınız 4.90 yaptınız.
    2002'ye kadar her gün Kıbrıs harekatı yapıyorduk zaten enflasyon sıfırdı herkesin altında Mercedes vardı dolar hep geri giderdi alım gücümüz Amerka'dan yüksekti grafikleri de ben paintten çizdim zaten boşverin onları da dolar 5 olmuş önemli olan o.

• orientem kullanıcısına yanıt
    Yeni Mercedes-Benz A Serisi Türkiye'de satışa çıkıyor! İşte fiyatı ve özellikleri

Al sana gerçek dolar kuru 1990 - 2018 arasını gösteriyor. Türk lirası hiçbir zaman bu kadar değersiz olmamıştı. Daha dur bunlar iyi günlerimiz, yıl sonu 6-7 tl olacak diyen ekonomistler var.

Şuan 2002 den daha beter haldeyiz, o zaman yazar kasa fırlatan adam şuan pişman aç videosunu ızle. ? Şuan herkes bankalara borçlu, 2002 de vatandaşın bankalara borcu yoktu.

2002 de dış borç 153 milyar dolardu, bugün 453 milyar dolar.

Doları 1.30 tl den aldınız, 4.90 tl ye kadar çıkardınız. Dunyanın en cok deger kaybeden para birimi, türk lirası oldu. Dunyanın en yuksek faiz alan ulkelerinden biriyiz hatta ilk 3-4 ulkeden bırıyız.

Eskiden tarım ve hayvancılık vardı, şimdi her şey ithal ediliyor.

Hiç boşuna bana hikaye anlatma her şey göz önunde. Daha bundan 3-5 sene once E serisi aldıgımız paraya sımdı A serisini zar zor alıyoruz. Her şey zamlandı, her şeyin gramajı düşürüldü.

Faturalar, doğalgaz, elektrik, yakıt vs. hepsine zam üstüne zam geldi.

Tüm fabrıkalar ve kurumlar satıldı.

Yapılan yollar,kopruler,hastaneler,havaalanları hepsi zarar ediyor ve hepsi yabancı sırketlere ait. Zararı 81 mılyonun vergısınden öduyorlar yandaş şirketlere.

İşte sizin 16 yıllık eseriniz bu. Eserinle gurur duy.

• 30bin birim paralık arabayı nasılda yaslıyorlar güzel ülkemin kekolarına. Ohhhh, daha da derine yaslarlar inşallah. Bizim millet de bu bok kafa olduktan sonra.
  • Fazla söze gerek yok
    Ürünlerin piyasada eder fiyatı vardır.
    Bu fiyatlar eder fiyatların çok üstünde.
    Hayat standartlarından vazgeçmeyen veya alıştırılmışlık sonucu bu fiyatlara alıp kullanılacak bu araçlar. Taki artık alamayacağımız duruma gelene kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Al sana gerçek dolar kuru 1990 - 2018 arasını gösteriyor. Türk lirası hiçbir zaman bu kadar değersiz olmamıştı. Daha dur bunlar iyi günlerimiz, yıl sonu 6-7 tl olacak diyen ekonomistler var.

Şuan 2002 den daha beter haldeyiz, o zaman yazar kasa fırlatan adam şuan pişman aç videosunu ızle. ? Şuan herkes bankalara borçlu, 2002 de vatandaşın bankalara borcu yoktu.

2002 de dış borç 153 milyar dolardu, bugün 453 milyar dolar.

Doları 1.30 tl den aldınız, 4.90 tl ye kadar çıkardınız. Dunyanın en cok deger kaybeden para birimi, türk lirası oldu. Dunyanın en yuksek faiz alan ulkelerinden biriyiz hatta ilk 3-4 ulkeden bırıyız.

Eskiden tarım ve hayvancılık vardı, şimdi her şey ithal ediliyor.

Hiç boşuna bana hikaye anlatma her şey göz önunde. Daha bundan 3-5 sene once E serisi aldıgımız paraya sımdı A serisini zar zor alıyoruz. Her şey zamlandı, her şeyin gramajı düşürüldü.

Faturalar, doğalgaz, elektrik, yakıt vs. hepsine zam üstüne zam geldi.

Tüm fabrıkalar ve kurumlar satıldı.

Yapılan yollar,kopruler,hastaneler,havaalanları hepsi zarar ediyor ve hepsi yabancı sırketlere ait. Zararı 81 mılyonun vergısınden öduyorlar yandaş şirketlere.

İşte sizin 16 yıllık eseriniz bu. Eserinle gurur duy.
    2002'den sonra artışı çok daha azalmış tabi sen "birim" adam olduğundan algılayamaman normal. Ha illa tamam türk lirasını baz alıyorum dolar acayip değerlenmiş diyorsan sana attığım diğer 2 grafik dolar cinsindendi onlara bir de doların değerlenmesini ekleyelim. Uçuyoruz o zaman . Amerika'nın veya diğer büyük ülkelerin borcu bizden kat kat fazla o zaman yine uçuyoruz

Ekonomiyi ben de eleştiririm de bu kafayla ekonomi eleştirilmez. 2002'den önceki dönem iyi falan değildi önce bunu bir algılayın sonra üzerine konuşulur. Koca ekonomiyi bu fabrika niye özelleştirildi dolar niye 5 diye eleştiriyorsunuz. Mükemmel kafalar bunlar. Doları 2002'nin başındaki gibi 1.30tlde tutacak bir ekonomik politika izleseydik diyelim sırf dolar 1.30tl diye refah içinde olacağımızı falan mı zannediyorsun gerçekten yoksa para politikasından haberin var da gelip burda koyunlara trollük mü yapıyorsun anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: orientem

2002'den sonra artışı çok daha azalmış tabi sen "birim" adam olduğundan algılayamaman normal. Ha illa tamam türk lirasını baz alıyorum dolar acayip değerlenmiş diyorsan sana attığım diğer 2 grafik dolar cinsindendi onlara bir de doların değerlenmesini ekleyelim. Uçuyoruz o zaman . Amerika'nın veya diğer büyük ülkelerin borcu bizden kat kat fazla o zaman yine uçuyoruz

Ekonomiyi ben de eleştiririm de bu kafayla ekonomi eleştirilmez. 2002'den önceki dönem iyi falan değildi önce bunu bir algılayın sonra üzerine konuşulur. Koca ekonomiyi bu fabrika niye özelleştirildi dolar niye 5 diye eleştiriyorsunuz. Mükemmel kafalar bunlar. Doları 2002'nin başındaki gibi 1.30tlde tutacak bir ekonomik politika izleseydik diyelim sırf dolar 1.30tl diye refah içinde olacağımızı falan mı zannediyorsun gerçekten yoksa para politikasından haberin var da gelip burda koyunlara trollük mü yapıyorsun anlamadım.

Alıntıları Göster

Verdiği cevaplara bak, muhattap oldugum insanlara bak.

2002 de dolar 1.30 civarı, bugun dolar 4.70. 2002-2018 arasında dolar 3.5 kat artmış.

Birim adamı olmak nedir ya ? Verecek bir cevabı yok, boş boş cumleler kurup kalabalık yapıyorsun, sanki, bir şeyler bılıyormuşsun gibi.

Amerıka dedıgın ulke, çinden sonra dunya'nın en fazla ıhracat yapan 2. ülkesi. Adamlar isterse dolar basar, borcunu oder. Gercı o borç ile bizim ulke'nin borcu bir değil. Turkıye'nın borcu TL değil, dolar bazında. TL basarak ödeyemezsın yani. Merkez bankasının dolar rezervi ise 80 milyar.

Ayrıca ithalatımız, ihracatımızdan fazla. Her sene cari açık verıyoruz. Ekonomıden anlamadıgın ıcın boyle şeyler yazman normal tabii.

2002 deki dönem, bugunden daha iyiydi. 2002 de halkın bankalara borcu yoktu, bugun herkesin bankalara borcu var. Özel sektor tamamen bankalara borçlanmış durumda. Ne soyledıgımı bıle anlamıyorsun ama yınede yazıyorum.

Ayrıca eskıden bu kadar ıthalat yapmıyorduk, sımdı soğan-patates bıle ıthal eder olduk.

Tabii refah sevıyemız daha yuksek olacaktı. Her şey dolar bazında ithal edılıyor, doların yukselmesı dış borcundan tut, alım gucune kadar her şeyi etkılıyor. 1000 liraya alacagın urune 5000 lıra verıyorsun.

200.000 Mercedes S 650 - maybach almak varken, 200.000'e 1.4 A180d alıyorsun.
    5 yıl once 200.000 e E segment arabalar alabılıyorduk, sımdı c sınıfı arabalar alıyoruz. İşte boyle boyle fakırlesıyoruz. Birazdan c sınıfı bıle alamayacagız bu paraya.

Yazdıklarının hepsi boş anlamsız cümleler, sırf laf olsun dıye boş boş yazıyorsun.
    Al bu video'yu izle de bir şeyler öğren. Bilal'e anlatır gibi anlatmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 3 Temmuz 2018; 19:55:26 >

• Arabayı bugün test ettim. Ön konsol güzel fakat arabanın eski a dan çok farkı yok hele yandan hiç farkı yok.
    Arka havalandırma yok. Arka kol dayama yok. Siyah tavanla iyice bunaltıcı olmuş.
    20 30 40 km lerde frene tam basınca araba durmak yerine direkt abs yi devreye sokuyor buda bir diğer kötü yanı

Arkalar torsiyon ve çok bariz belli ediyor konfor bu anlamda sıfır desem yeridir.

Arka kapı içlerine Bi vurun kaliteyi zaten anlarsınız. Leon gibi kapı direklerinin renklerini metal kısmını kapı kapalıyken görebiliyorsunuz. A3 kalitesinde kesinlikle değil. 116 hp lik dizel motor güzel olmuş canlıydı. Ekran güzel fakat standart olan çok küçük mutlaka büyük ekran almak lazım.

Ama son söz olarak 230 bin gibi rakamlara alınır mı? Asla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeniserdar -- 4 Temmuz 2018; 1:58:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeniserdar Y kullanıcısına yanıt
    otomatik klima alınca arka havalandırma geliyor, kol dayama da opsiyon. Büyük ekran standart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haberelectro -- 4 Temmuz 2018; 16:3:25 >
  • 1.6 tdi R Line paket Golf bile 210 bin lira iken A180 AMG paketin 220 bin lira olması gayet normal bence.

• 1.6 tdi R Line paket Golf bile 210 bin lira iken A180 AMG paketin 220 bin lira olması gayet normal bence.

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    Kullandığım araba amg ve otomatik klimalıydı ama arkada havalandırma yok. Teyp ekranı büyük standart ama kadran kısmı küçük ve opsiyonla büyüğü alınıyor.

230 bin verdiğim arabada arka kol dayamaya neden Bi daha ekstra ödeme yapayım ki?

• haziran 2016 da 160.000tl olan Mercedes C180 AMG benzinli model şimdi 280.000tl
    haziran 2016 asgari ücret 1300tl
    haziran 2018 asgari ücret 1600tl
    aracın fiyatı 120.000tl artmış ama asgari ücret 300tl artmış,parası olan yine alacaktır hiç düşünmeden ama fakir giderek dahada fakirleşiyor,
    zenginde dahada zenginleşiyor malesef ülkemizde...

Kadrani suan opsiyonla buyuk alamiyorsun. Daha sonra buyuk kadrani standart yapacaklar. Otomatik klima oldugundan eminmisin bunun manuelide otomatige benziyor gorunuste.

Kadrani suan opsiyonla buyuk alamiyorsun. Daha sonra buyuk kadrani standart yapacaklar. Otomatik klima oldugundan eminmisin bunun manuelide otomatige benziyor gorunuste.

• Arkadaslar merhaba,arac yenı oldugu için merak eden bir çok arkadas olabılır.bugun aracın kaporasını vermıs bulunuyoruz.
    arac a200 benızm jupiter kırmızısı+gece paketli -aracı haftasonu teslim alacagız.
    ilk izlenimlerim (unutmuyalım her aracın + ve - si bulunmakta)
    -mercedes a serisini teknelojiyle bulusturdugu bir model
    -en dusuk segmenti olmasına ragmen serit takip ve aktif fren standart.(gecen hafta e kasa alınan aracta bu guvenlik özellikleri mevcut degil)
    -mercedes bu aracı bir milat kabul ediyor.butun kasaları iç dizayn ve guvenlik a nın üzerine koyularak gelecek.
    -aracta benı hayal kırıklıgına ugratan sinyal ve vites kolunun plastiginin kalitesi.bence daha iyi olabılırdı ama unutmuyalım bizim luks segmentte gordugumuz arac mercedesin baslangıc serisi.haftaya surus izlenimlerinide sizinle paylasırım

,Yeni Mercedes-Benz A Serisi Türkiye'de satışa çıkıyor! İşte fiyatı ve özellikleri

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    Büyük ekrandan kastım kadran bölümü ve kesinlikle standart değil. Kol dayama amg pakette bile yoktu hatta mercedes c amg den bile kaldırmış opsiyon olmuş.

• finlower35 F kullanıcısına yanıt
    Aracın arka tekerlekler torsiyon mu bağımsız süspansiyon mu öğrenebildiniz mi? Ben bazı videolarda 18 19 jantlar alınan benzinli modellerin tam bağımsız olduğunu duymuştum..

AMG de bagimsiz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.