Şimdi Ara

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ (589. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.104
Cevap
88
Favori
871.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 587588589590591
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende biraz arastirdim geri gorus kamerasi olarak degilde multimedya sistemi olarak arastirdim ama genelde hep sikinti cikardiklari yorumunu okudum. Ama en sorunsuz olanin necvox marka olduguna kanaat getirdim. Tabi necvox da sifir sorun degilmis ondan da sikayetci olanlar var ama kotunun iyisi diyelim. Tabi kullanici yorumlarina bakarak soyluyorum.yanlis anlasilma olmasin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Silecek motoru arızalanan oldu mu hiç? Geçmiş mesajlara bakamadım. Kusuruma bakmayın eğer daha önce konu geçtiyse...

• Arkadaşlar merhaba. Hepinizin geçmiş bayramını kutluyorum.

Forumu takip edenler hatırlayacaktır; önceki sayfalarda lastik değişimi ile ilgili paylaşımlarda bulunmuştum. Forumdaki arkadaşlar da bilgileri ölçüsünde yardımcı olmuşlardı.

Uzun bir araştırmadan sonra Falken 205 50 r17 lastikte karar kıldım ve 4 tanesini 800 TL'ye takma ve balans ayarı dahil aldım.

Yeni lastiklerle toplam 2200 km civarı yol yaptım. Yapılan yolun 150-200 km si çok bozuk yollarda gerçekleşti.

Arabayı genel anlamda sakin kullanan biriyim. Lastiklerden çok memnunum. Hele memleketten gelirken bagajı arka dikiz boşluğu hariç tavana kadar doldurdum. Arabada (memleketten dönüş olması sebebiyle) bir hayli yük vardı. Bu ağır yüke rağmen MST 1.6 dci 130 bg ve yeni falken lastikler tek kelimeyle yüzümü güldürdü.

Arkadaşlar f/p durumuna göre falken'i gönül rahatlığıyla öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uçtakiadam -- 7 Eylül 2017; 22:53:0 >

• Yeni kasa MST hakkında ayrıntılı bilgi ve fotoğraflar mevcut.

https://www.otokokpit.com/2017-yeni-kasa-renault-megane-estate-teknik-ozellikleri/
  • quote:

Orijinalden alıntı: axu483

aracım bazen aprk freni arızası veriyor kendiliğiinden ,aracı kapatıp açınca geçiyor acaba sizde de oluyor mu ? bu frenin ömrünü artırmak için nasıl kullanmalıyız ? internette baya bu sorunu yaşayanlar olmuş servis 2000 lira fiyat çekiyormuş

Fren sistemi arızası ikazı mı?

• uçtakiadam kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullan, nerden aldın?
  • 2014 sporttourer touch paket disel arac var 40000 binde önerir misiniz Yokuş kalkış desteği var mı bu pakette birde esp varmı bilemedim teşekkürler

• ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.
    Osmaniye merkezde sürekli görüştüğüm starmaxx bayi ogün mardin'den aldım. Yukarıda belirtmeyi unutmuşum. Ayrıca 2 ya da 4 lastik alana 1 yıl yol yardımı veriyorlar. Bu da pastanın üstündeki çilek gibi oldu.
    Vaktin olduğu bir zamanda aynı lastiğin 215 50 r17 ebadının fiyatını sorabilir misin? En azından İstanbul'daki lastikçilerden fiyat alırken fikir olur.
  • earslan2 E kullanıcısına yanıt
    Touch pakette ne varki o saydıklarınız olsun

• mstfks-82 kullanıcısına yanıt
    Küçükte olsa bir ihtimal esp olabilir, Kasım 2014 den itibaren tescil edilen tüm binek otomobillerde ve hafif ticarilerde esp mecburi olmuştu.
  • tazzmania41 T kullanıcısına yanıt
    Park frenini kontrol ettirriniz diyor bazen işte. Kırmızı ışığı yanip sönüyor tutmuyor. Nadiren oluyor arabayi calistir birak tutuyor bu sefer.

• Uzun yola çıkacaktim bi sanayiye gideyim kontrole dedim aracim 105 binde. Baski balata degistirimesi lazim yolda kalirsin dedi, degistirdik.Bizim araclarfa baski volani da degismesi gerekiyormus yayli olduğu için. Iscilik ve birkac kucuk baska parcalar ile birlikte 2080 lira verdim evlat acısı gibi koydu reno alalim dedik parça ucuz diye ama balata isi cok pahali. Aman diyem balatayi bitirmeyin dikkat edin😀

• mstfks-82 kullanıcısına yanıt
    Stat stop. Anahtarsız çalıştırma esc asr ABS

• quote:

Orijinalden alıntı: axu483

Uzun yola çıkacaktim bi sanayiye gideyim kontrole dedim aracim 105 binde. Baski balata degistirimesi lazim yolda kalirsin dedi, degistirdik.Bizim araclarfa baski volani da degismesi gerekiyormus yayli olduğu için. Iscilik ve birkac kucuk baska parcalar ile birlikte 2080 lira verdim evlat acısı gibi koydu reno alalim dedik parça ucuz diye ama balata isi cok pahali. Aman diyem balatayi bitirmeyin dikkat edin😀

Islemden sonra yola çıktım korna calismiyor hiz sabitleyici ve sinirlayici da kontrol ediniz hatasi veriyor😱

• Bu gün ayrıldım aranızdan :( sattım mst yi. Yaklaşık 10ay kullandım. Hiç utandirmadi arabam. Yardımlarını bilgilerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

• ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Ne demek sordum bile. Ellerinde yokmuş. Fiyatı 205 50 r17'de olduğu gibi 200 TL olur dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uçtakiadam -- 11 Eylül 2017; 16:29:42 >
  • furkani kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın paranızı. Aracınızın özelliklerini bir de sattığınız fiyatı yazar mısınız?
  • Merhaba, Megane Sport Tourer 2012 model aracım var.2 Gün kadar oldu araçta "park frenini kontrol ettiriniz" uyarısı var ve servis ışığı yanıyordu.Burada özel bir servise götürdüm Bilgisayara bağladılar ve o hata mesajını sildiler ,şu an yok artık.Ancak bunun tekrar ortaya çıkma olasılığı var mı ve bu neden kaynaklı olabilir? Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler..
    2012

Mst exp gri

85bg

143bindeydi.

Boya ve değişen vardı 38e verdim.

• 
Sayfa: önceki 587588589590591
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.