Şimdi Ara

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ (535. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.104
Cevap
88
Favori
871.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 533534535536537
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de Talisman'i bekliyorum. Eğer makul bir giriş fiyatı olursa eşimin Clio IV'ü satıp alabiliriz. Yoksa Superb düşünüyoruz. MST eğer birden bire sürekli sorun çıkaran bir araç haline dönüşmezse bir 4-5 sene daha benimle kalacak...
  • Renault Mais'e ve siz yardımcı olan arkadaşlara sonsuz teşekkürler.
    Garantisi Mart 2015 te biten aracımın "vites kutusu beyni" ni bedelsiz değiştiriyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuncan

Renault Mais'e ve siz yardımcı olan arkadaşlara sonsuz teşekkürler.
    Garantisi Mart 2015 te biten aracımın "vites kutusu beyni" ni bedelsiz değiştiriyorlar.

Gözünüz aydın, inanın sizin adınıza ben de mutlu oldum.
  • wolfien W kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler...

• Çoğu araç sahibinin şikayeti olan kasa esnedikççe kapılardan gelen gıcırtı çıtırtı tıkırtı karışımı ses benlm araçta da başladı. 3 yıldır yoktu, ilk defa ve birdenbire ortaya çıktı, aracın kasası özellikle bozuk yollarda esnedikçe kapılardan berbat sesler geliyor. Sanırım nasıl ortaya çıktığını biliyorum, arabayı yıkattığım yerde fitillere bir sprey sıkıp sildiler, o sprey her ne ise o sebep oldu diye düşünüyorum.
  • Seslerin çözümübasit ses kapının en üstüolan çıtanın yani camın bittiği yer üstte oraya würt fitil plastik spreyi var onu sık ses kesilir opetten aldım ben 27 tl felandi sanırım veya 25 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: tartarkan

Seslerin çözümübasit ses kapının en üstüolan çıtanın yani camın bittiği yer üstte oraya würt fitil plastik spreyi var onu sık ses kesilir opetten aldım ben 27 tl felandi sanırım veya 25 tl

Ben bütün kapı içi cam fitillerini ve kapı fitillerini silikon spreylerle belli aralıklarla siliyorum, ses bir süre kesiliyor sonra yeniden başlıyor. Bir de ben kapı içlerine yalıtım yaptırmıştım, araç iyice sessizleşti. Böyle olunca her sesi duyar oldum. Misal 4 yıldır bagaj kapağından gelen "lokurtuları" fark etmemiştim, bu aralar çok rahatsız ediyor. Kapaktaki kedi gözlerini ve kapağın arkasında plastik parçayı çıkartıp, aralara lastik bant uygulayacağım ama elim değmiyor.
  • Güzel dilekleriniz için teşekkürler, bu akşam iş çıkışı yazlığa geldim.
    80 km kadar kullandım, hava kararınca farlar gerçekten bir değişik oldu.
    Eco Mod kapatınca araç aradığım ivmelenmeye kavuştu, motordan ciddi güç azaltıyor anlaşılan.
    Kabin sesine gelince bozuk yolda "Vay anasını" olacak bir durum yok, bir tık daha iyi, sebebinin yerden yükseklik olduğunu düşünüyorum.
    Ancak koltuk yapısı ve ön koltuklarda bulunan ciddi bel desteğinin çok rahatlattığını söyleyebilirim, biliyorsunuz MST'de koltuk derinliği daha azdı, o yüzden orta şiddette virajlarda bile yerinizden oynamıyorsunuz.

Bir iki ergonomik konu daha var, yeri gelmişken onları da yazayım.
    Kadjar'ın bagajda birbirine bakan iki tane platform var, bunlar aynı zamanda dikey olarak yerleştirilip araçta bölme yaratılmasına imkan tanıyor.
    Bagaj tabanından 15 cm yükseklikte iki bölme oluşuyor bu sayede, ne kadar kullanırım bilemiyorum, ekstra depolama alanı var bu kapakların altında.
    Sorun ise tam bu noktada başlıyor, eğer bagaj tamamen boş ve bagaj havuzunuz yoksa o zaman bu platformların üzeri boş, yol engebeli ve siz süratliyseniz platformların kenarlı zıplayarak bagajdan tık tık ses gelmesine yol açıyor. Tabi bu sesin gelmesini sağlamak için araç testlerinde olduğu gibi sürekli aracın salınımda olması lazım veya çaprazlamak lazım şasiyi.
    Platformları neden sabitleme mekanizması yapmamışlar anlamadım, MST'de hatırlarsanız bagajda tabanda bulunan halkalar ile bagaj zeminini sıkıştırabiliyordunuz.
    Büyütülecek bir sorun değil ama sağlam araziye girerseniz arkadan ses gelir. :)
    O yüzden ben bugün bagaj havuzu taktım, konuyu çözdüm.

Diğer bir konu bebek koltuğu, enikler 1 yaşından sonra rahatlıkla yolcu koltuğunun arkasına kadar ayak uzatıyorlar. Kadjar'ın koltukları MST'ye göre biraz daha enine ve boyuna kalın, o yüzden oğlum Demir daha ilk günden koltuğun arkasını zımparalamaya başladı, bu bölümde döşeme siyah deri, bir şekilde orayı korumak lazım. :)

Navigasyon gerçekten güzelleşmiş, tüm yol tabelalarını sizin karşınıza gelmeden 7" ekranda karşınıza çıkarıyor, bilmediğiniz bir şehirdeyseniz yonca veya kavşak kaçırmanız imkansız gibi birşey, ayrıca navigasyon güncelleme süresi hızlanmış o yüzden tedirgin olmadan gidebiliyorsunuz. Genel olarak öndeki ekranda güzel bir arayüz ve kullanışlılık yaratmışlar, görsel açıdan belki renkler, logolar, tasarım daha iyi olabilirdi ama işlevsellik kesinlikle yeterli. POI dediğimiz konuda gelişme var, oldukça güncel ve kategoriler artmış, örneğin benzin istasyonu veya otel dediğinizde oldukça güzel ve anlaşılır bir liste çıkıyor. Bilmediğiniz bir yerde bile sizi doğru yere götürüyor. Google Maps ile yol tarifi alanlar bilir, bazen sizi stabilize yola sokardı kestirme diye, ananızdan emdiğiniz süt burnunuzdan gelirdi. Bu aracın navigasyonda isterseniz stabilize yolları devre dışı bırakıp, navigasyon rotasında buraları kullanmamayı tercih edebiliyorsunuz, sürprizlerle karşılaşmamak isteyenler için iyi bir seçenek.

Aracın kapıları açarken kademeler var biliyorsunuz, ön kapılarda bu kademeleri hissetmek çok kolay ve kolayca istediğiniz seviyede kalıyor. Ancak arka kapılarda bu konumları hissetmek biraz daha zor. Ben aynı konuyu MST ile de yaşamıştım, kapıyı sabitlediğimi zannettiğim bir iki seferde kapı kendiliğinden kapanıp Demir'e çarpmıştı kazayla.

Bugün gördüklerim bu şekildeydi, kullandıkça düşüncelerimi paylaşırım yine.

Selamlar!

• Arkadaşlar 7+1 ev ses sistemim boşa çıktı. Başka hiçbir işlem olmadan sadece subwoofer ını arabaya bağlatsam ne olur ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

Arkadaşlar 7+1 ev ses sistemim boşa çıktı. Başka hiçbir işlem olmadan sadece subwoofer ını arabaya bağlatsam ne olur ?

Kötü olur.

Ben yaklaşık bir yıl sony aktif woofer ı araçta 220V invereter ile kullandım.

Fakat şu anda kullandığım 30 cm sony slim woofer ve sony anfi ikilisinin verdiği tadı hiçbir zaman vermedi.

Denemek için yada ilave maliyet olmaksızın woofer uygulaması yapmak adına düşünebilir.

Fakat be olur ise olsun, araçta araca uygun sistem kullanmak, daha keyifli olacaktır.

İyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • melodramm kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. 3–4 ay sonra satacağım. Arkadaşta anlıyor bu işten tutturdu deneyelim diye. Bence mantıksızda deneyelim bakalım.

• Yine ben geldim, MST ile gidemiyordum bu koylara, taban yüksekliği izin vermiyordu, uzaktan bakıyorduk.
    Kadjar ile uzaklar yakın oldu, hafta sonu gezisinin montajı bitti.
    Bu balıkları görünce hiç ilgim olmamasına rağmen gittim bir tane Apnea 90 zıpkın aldım bugün, hafta sonu balıkların peşinden koşturacağım. :)
    Kadjar ilk testini başarıyla tamamladı diyebiliriz.

• menerio M kullanıcısına yanıt
    İyi de sizin Kadjari övdüğünüz o yolda fiat punto da gitmiş. Punto gidiyorsa MST haydi haydiye gider.

• Puntoyu "giderken" görseydiniz çok eğlenirdiniz, yolun genelinde dert yok zaten ama 3 - 4 yerde derin yarıklar var sudan dolayı.
    O bölümlerde gacır gucur alt tarafı zımparalıyordu Punto.
    Yol aslında güzel ama MST ile o derin bölümleri geçemezdim, eziyet olur alt taraf sürtünce, zaten ön tampondan başlıyor sürtünme MST ile :)
    MST 120 mm Kadjar 200 mm, arada ciddi fark var.
    Eğer temiz bir stabilize zemin varsa MST ve Kadjar arasında çok fark olmaz zaten.
  • menerio M kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanman dileğiyle. Dertsiz tasasız. Söylediklerinde haklısın MST yere daha yakın ve ön tampon altı hemen sürtüyor.

• Ben avmdeki demirlere bile önden giremiyorum. Çıkarken takılıyor. Ama memnuniyetsizlikten değik alçak araba severim.

• Selam arkadaşlar,

Aracım 4 yılını doldurdu ve ancak 60.000 km ye geldi.
    Bakım zamanı. :(

Normalde 80.000 km de yapılması gelen triger bakımı 4 yıl dolduğundan dolayı şimdi yapılması gerekiyor.
    Aydın Mimar Oto yetkili servisi ile görüştüm. Bana fiyat için %15 indirimim de dahil 1.360 TL fiyat çıkardılar.
    Değişecekler şunlarmış.

Motor yağı
    Yağ filtresi
    Hava Filtresi
    Polen Filtresi
    Mazot filtresi
    Triger seti
    Alternatör kayışı vs gibi kayışlar. (Ne kadar kayış varsa artık)

bu sıralar bu bakıma giden var mı? Kaç para ödediniz?
  • 1-2 ay önce %20 veya %25 indirimli olarak 950 lira ödedim. Fiyat bana biraz yüksek geldi.
  • monerr M kullanıcısına yanıt
    Genelde kasım ayı gibi %25 indirim oluyor. O zaman 1000 civarına mal ediliyor. Başka servislerdende fiyat alın derim.

Ekleme: yaşadığım yerdeki renault da %20 yaz kampanyası başlamış. Özerler renault kdz ereğli. Sizde bir sorun isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marmaratic -- 22 Ağustos 2015; 15:22:05 >
  • Merhaba arkadaşlar arka koktukta 2emniyet kemeri takma yerimi var yoksa bende biri eksikmi 😢

• 
Sayfa: önceki 533534535536537
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.