Şimdi Ara

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ (476. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.104
Cevap
88
Favori
870.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 474475476477478
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6 nisan 2012'de MST'yi aldığımda bunları foruma yazmıştım.

2 yıl fluence (1.5 dci dinamik) kullanmış biri olarak Megane sport tourer ile arasındaki farklar ve aynı olan sıkıntılar
    1. Özellikle ön göğüs kalitesi farklı, MST tek parça ve yumuşak plastikten imal edilmiş, onun için göğüsten hiç ses gelmiyor. Benim Fluence'de gösterge bölümünden ve üzerindeki şapkadan ses geliyordu, serviste ne yapılsa da geçmemişti. Göstergenin üzerindeki siperlik bile değiştirilmişti.
    2. Mst yere daha yakın, daha iyi yol tutuyor
    3. Fluence'in süspansiyonu daha konfora dönük, daha yumuşak, daha az sarsıntılı, ancak yol tutuşu kesinlikle daha kötü
    4. Mst'de vites geçişleri daha yumuşak
    5. Mst'nin koltukları daha rahat, vücudu daha iyi sarıyor
    6. Mst daha ferah bir araba, özellikle arkada oturanlar için
    7. Mst'de torpido soğutma ve arka cam perdeleri yok (2012'lerde torpido soğutma mevcutmuş), torpido içinde eşyaların ses yapmasını engelleyen halı da yok
    8. Mst'de elektronik park freni var ve çok kullanışlı
    9. Mst'de Navigasyon kumandaları çok kullanışlı ve kolay kullanımlı
    10. Mst'de önde paspas altlarında 2 adet saklama gözü mevcut
    11. Mst'de kapılar oldukça tok kapanıyor, araç da daha tok izlenimi veriyor, süspansiyon daha sert, çukurları çok fazla hissediyorsunuz
    12. 2 araçta da kapı fitillerinden gıcırdama sesleri geliyor
    13. Fluence'de kapı eşiklerinde krom kaplama malzemeler mevcut, Mst'de yok
    14. Mst oldukça tipli bir araba, Fluence kişilere göre değişebilecek bir tipe sahip
    15. Mst'de işçilik kesinlikle daha iyi, ithal-yerli ayırımı çok belirgin
    15. Fluence ve Megane HB almak isteyen arkadaşların bir de sport tourere bakmasında fayda var diye düşünüyorum, sanki Megane HB ve Fluence'e göre bir üst sınıf araba gibi ve iyi ki sport tourere geçmişim diyorum.
  • cenk42 C kullanıcısına yanıt
    Üstteki mesajı Nazmi28 için yazmıştım. Uzun süre forumdan uzak kalınca acemisi oluyorsunuz. Kusura bakmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: monerr

Merhaba
    Bende de 2012 privilage edc MST var.
    Araçtan genel olarak memnunum. Ancak ön cam fitillerinden sürekli gıcırtı geliyor. Kaç servise götürdüm birşeyler yapıyorlar (silikon falan sıkıyorlar sanırım) birkaç gün düzeliyor sonra yeniden başlıyor. Kimse tam bir çözüm bulamadı. Başına gelen ve çözen var mıdır.

Bir de arabam çok yakıyor. Karmada 6,8 lt/100 km. Bu normal midir sizce?

Merhaba. O dediğiniz sesler kapı fitillerinden geliyor. Ben Würth'ün lastik koruyucu ve parlatıcısı olan bir spreyle zaman zaman hem kadife gibi olan fitilleri, hem de kapının karşısındaki fitilleri siliyorum. Ses oldukça azalıyor. Zamanında pudra uyguladım olmadı, silikon sprey yaptım sesler inanılmaz arttı. Vazelin yapmıştım sesler azalmıştı, ancak vazelinden dolayı tüm kadife kaplı kapıdaki fitiller sıcak havada 'S' şeklini almıştı. Sağolsun servis tüm fitilleri benim hatama rağmen garantiden değiştirmişti. Fitiller değişince sesler azaldı mı?. Kesinlikle devam etti. Serviste sevdiğim kaporta bölümündeki bir arkadaş bunların kilitleme sistemlerinden dolayı kapının karşıya tam tutunmadığını, bu yüzden esnemeler esnasında ses yaptığını söyledi. Aynı fitiller Clio Symbol'de de var ancak onda kapılar ses yapmıyor. Würth'ün spreyini bulamazsanız wd40 da aynı işi görüyor.
  • Cenk hocam açıklaman için cok saol.
    İkinci elide düşünerek fluence aldım
    Privilaj navigasyonlu 2011 model dumangri
    1. Elden servis baakımlı 51000 de boya değişen yok
    47000 tl ye anlaştık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • powered_by_gkn P kullanıcısına yanıt
    bende de 800-900 km yakıyor ist içi. ramazan ayında rafik baya sıkışıktı. 10 dk yolu 1,5 saatte gittiğim oldu.
  • Bende Megane Sport Tourer bakıyorum ancak ikinci elinin az olması ve dolayısı ile de Ülkemizde bu modele fazla rabet olmaması düşündürüğüyor beni. Hb versiyonundan zebil gibi ancak SW tabuları hala yıkılmış değil ülkemizde bu nedenle acaba diyorum fluance ya da başka markalara doğru kaymanın zamanı geldi mi örnek olarak astra sw gibi
  • Hayırlı olsun kazasız belasız keyifle kullanmanızı dilerim.

• trtuncay kullanıcısına yanıt
    İkinci el piyasasıyla ilgili uzun bir açıklama yapmıştım geçtiğimiz sayfalarda bulabilirsiniz. Kısacası kartal ve torostan sonra türkiyede ikinci el piyasası oluşan tek araç megane sport tourer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marmaratic -- 11 Ağustos 2014; 12:46:42 >
  • Marmaratic' e katılıyorum, Astra SW'a mı kaysak demişsiniz, açıkçası nedenini anlayamadım... Çünkü MST'ye göre çok daha az satan bir araç, ayrıca 2. el alacaksanız tek seçeneğiniz 1.3 litre 90ps dizel motor... Bir başka büyük kusuru da MST gibi "uzatılmış şasi" kullanılmadığı için görece dar iç mekan...

MST'nin 2.el pazarı HB veya sedan modeller kadar iyi değil ama çok da kötü değil. Hele hele 2. el olarak satın alacak arkadaşlar bence hiç endişe etmesinler zira alırken de 2. eli HB ve sedan modellerden daha kötü olduğu için bir miktar ucuza alacaklar; bu sayede satarken kayıpları olmayacak. Bana kalırsa MST varken Fluence kesinlikle alınmaz, 2-3.000 lira zarar ederim, satarken 1 ay fazladan beklerim ama MST alırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 11 Ağustos 2014; 13:14:39 >
  • astra sw ona bir seçenek değil aslında ancak ne bilim endişe ettim bir an

yol tutuşu ve malzeme işçiliği Fluance ile zaten kesinlikle kıyaslanamaz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-teknoloji-ve-konfor-169229738/detay/

fiyat performans düşünüldüğünde sizce bu araç nasıldır adam ile görüştüm son 42 bırakırım diyor. Normalmidir fiyatı, birde sahibinden.com da 1 aydır bakıyorum doğrudürüst sw megane yok dijital klima olmayanlarada ben bakmıyorum çünki fiyatlar arasında bir fark yok ise teknopaket ya da Privilage almak benim için alırkende satarkende daha bir artı sanıırm.

Bakım masrafları nasıldır birde, önceki aracım sedan magene2 idi lpg vardı. Yakıt vs.. dizel olması nedeni ile beni çok yorar mı. Son olarak kapılardan gelen gıcırtılardan bahsediliyor sizde de oluyormu megane2 de çok fazla ses tıkırtı vardı bu araçlarda böylemidir.

Teşekkürler....
  • Samimiyet ve tecrübelerinize dayanarak sormak istedim, zira evli ve çocuğu olan biri olarak Megane2 sedan ile geniş araca alıştım. Tıkırtı tukurtu artık sıkıldım ve sattım aracımı, dolayısı ile tipide hoşuma giden sw bu araç çok hoşuma gitti ancak maddi durumlar çerçevesinde beni üzüp üzmeyeceği ve verilen paraya değeceğini sormak istedim. 40 milyar kolay kazanılmıyor belki ben gözümde büyütüyorm insanlar ne arabalara ne kadar para veriyor. Lütfen yorumlarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trtuncay

Samimiyet ve tecrübelerinize dayanarak sormak istedim, zira evli ve çocuğu olan biri olarak Megane2 sedan ile geniş araca alıştım. Tıkırtı tukurtu artık sıkıldım ve sattım aracımı, dolayısı ile tipide hoşuma giden sw bu araç çok hoşuma gitti ancak maddi durumlar çerçevesinde beni üzüp üzmeyeceği ve verilen paraya değeceğini sormak istedim. 40 milyar kolay kazanılmıyor belki ben gözümde büyütüyorm insanlar ne arabalara ne kadar para veriyor. Lütfen yorumlarsanız sevinirim.

Megane I ve II kullandıktan sonra MST kullanan biri olarak performans, konfor olarak hiçbir problem yok. Hatta ital olduğu için zaten onlarla kıyaslanmaz. Servis bakımı ise 20000 km bir olduğundan maliyet olarak bir harika...

Fluence e o kadar para verilir mi? Gerçekten para kolay kazanılmıyor...

• mstfks-82 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim yorumlarınız için, diğer arkadaşlardacevaplarsa sevinirim
  • Selam hocam.

Servisle görüşebildim sonunda. Benim şikayet tam olarak şuydu, kasislerden, çukurlardan veya 4 tekerin farklı eğimde olduğu yerlerden geçerken bir gıcırdama sesi geliyordu. 10-15.000 km civarındaydım henüz. Sesi nasıl tarif etsem, arka taraftan geliyordu. Mesela ağzımızdaki dişleri gıcırdatırız onun gibi bir ses.

Sesin sebebi şuymuş, arka dingilin içinde boşluk varmış ve bu boşluk ses yapıyormuş.

MAİS'ın bu durum için çözümü olan bir parça var o parça sipariş ediliyor.

Parça dediğim şey köpük. Dingilin içine sıkılıyor.

Parça numarası: 7711430497

Sonuç: Aracım şuan 65.000 km de ve işlem yapılalı 3 sene oldu en ufak bir gacırdama sesi yok.

Umarım sorunlarımız aynıdır ve biran önce sende .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marmaratic -- 11 Ağustos 2014; 16:22:37 >
    Hocam benim 4 yıl 65 bin km oldu bu tıkırtı problemiyle falan karşılaşmadım hiç. Biraz şans işi anladığım kadarıyla. Sesede çok takıntılıyım hatta youtube a izolasyonla ilgili bir video koymuştum geçtiğimiz ay.

4 yılda karşılaştığım sorunları yazayım,

15 bin civarı bir üst mesajımdaki sorunu yaşadım düzeltildi.

37 bin km'de garantiden triger kayış seti ve alternatör kayış seti garantiden değişti.

45 bin km'de ön farlar gündüz farının ısısından dolayı erime/leke problemi oluştu. Garantiden değişti iki farda, gündüzlerin yerine led taktık forumca, ısınma problemi çözüldü.

Kapıları açıp kapatırken tik tak sesi geliyor. Onuda 2 senede bir serviste sıktırdım.

Sürücü yolcu koltuğunun deri olan minderi deforme oldu iner, binerken garantiden değişti.

Bu garantiden değişen parçaların hiç biri için ısrar etmedim yakıp yıkmadım. Talep dahi etmedim. Servis halletti her şeyi.

Bakımları 3 yıl boyunca serviste yaptırdım faturalar arabanın dosyasında.

Aşağı yukarı 320-420 tl arasında değişti ilk üç bakımı. Bakım aralığı 20.000 km/1 yıl. Yani bakımlar çok çok uygun.

Volkwagen cc nin ilk bakımı için 540 tl ödedi arkadaşım. Karşılaştırın.

4 bakım için yağı falan kendim alacağım. Bulursam hava su yağ polen filtrelerinide alırım. Özel serviste yada yetkili serviste taktırırım.

Çok ciddi anlamda söylüyorum sürüş keyfi ve rahatlığı açısından jetta, civic, corolla, fluence, 308 ara sıra kullandığım araçlar hepsinden daha rahat geliyor bana.

Boş bir gününüzde çıkın gidin test edin peş peşe bayilerde ne bulursanız. Ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Yakıt tüketimi şehir içi istanbul trafiğinde 7.5 litre. Şehirler arası 90 sabit 4 litre. 130 sabit 6 küsür litre yakıyor.

Performans her türlü tatmin eder. Tork yüksek. Sürüş hissiyatını arttırıyor bu durum.

Malzeme kalitesine geleyim. Göğüs yumuşak ses yapmaz. Kapılar deri, camların altı yumuşak. Kolçak deri.

Kapı tutamaçları plastik soyulur. Cam açma kapama düğmelerinin çerçevesi plastik soyulur. Vites topuzu çevresi plastik.

Torpido ve kolçak yeterince büyük.

Saklama gözü falan yok. Gözlüklük yok.

Radyo ve klima düğmeleri sağlam, soyulmaz, silinmez.

İç kalite olarak sınıf standartlarında.

Yol tutuş iyi.

Arka süspansiyon torsiyon. Buna rağmen konfor tatmin edici. Çok sert düşmediğiniz sürece sorun yok. Sınıf standartlarının üzerinde denebilir.

Yalıtım çok iyi.

Özet olarak vereceğiniz paranın kuruşu kuruşuna hakkını verir.
    İlandaki arabanın fiyatı ucuz kaçırma diyemem. Çok daha iyileri denk gelir muhtemelen. Galeriden prensip olarak araç bakmıyorum fakat sizi etkilemek istemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marmaratic -- 11 Ağustos 2014; 16:41:40 >
  • Çok ama çok teşekkürler tavsiyler için. İlandaki araç galeri değil, adam ile görüştüm yaklaşık 1 senedir kendi kullanıyormuş anadoluda başka bir iş ile uğraşacağım emekli oldum diyor. Bu nedenle Kangoo tarzı ticaret aracı istiyor. Bakalım hayırlısı olur umarım hepimiz için
  • quote:

Orijinalden alıntı: trtuncay

Çok ama çok teşekkürler tavsiyler için. İlandaki araç galeri değil, adam ile görüştüm yaklaşık 1 senedir kendi kullanıyormuş anadoluda başka bir iş ile uğraşacağım emekli oldum diyor. Bu nedenle Kangoo tarzı ticaret aracı istiyor. Bakalım hayırlısı olur umarım hepimiz için

Estağfirullah ne demek.

Plaka falan kapalı olunca galeri zannettim. Fotoğraflarında sol altında bir şeyler görünce galerinin adı sandım.
    Fotoğraflar hiç emekli tarafından çekilmişe benzemiyor.

Dediğim gibi bu araç için acele etmeyin. Adam 2009 da araba yı almış. 5 sene binmiş. 90.000 km yapmış sene olmuş 2014 ve istediği fiyat sıfır km iken aldığı fiyatın 1.000 (bin) lira eksiği.

Ondan sonra ikinci eli kötü diyorsunuz.

Buda ikinci el için yazdığım yazı,

İkinci el piyasasını yakınen takip ediyorum. Sport tourer'in değer kaybı HB ve fluence den daha düşük. Bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Şuan sahibinden.com sitesinde gördüğünüz megane sport tourer'ların %70 i sıfır alındığı paradan daha yukarıda satılıyor. Farzı misal sizin ilgilendiğiniz araç 2010 yılında 2011 olarak 45 liraya satıldı. HB ve fluence'in ikinci el piyasasına baktığınızda alternatifler çok artıyor. Şöyleki fluence veya HB almak isteyen birisi, focus, jetta, corolla, astra da bakıyor. Sedan ve c sınıfı. Ek olarak sizinkisi dışında yüzlerce fluence ilanına bakıyor. Alternatif bu kadar çok olunca piyasa yavaş hareket ediyor.
    Sport tourer'in ikamesi neredeyse yok. Focus 3 sw tutulmadı hiç. Astra sport tourer'ın 1.3 dizeli çok güçsüz. 1.6 dizeli çok pahalı. Başkada alternatif yok zaten. Sport tourer ın kullanıcı kitlesi tamamen genellemek doğru olmasada bilinçli tüketiciden oluşuyor. İkinci el satışında da piyasayı iyi takip ediyorlar. Bu yüzden piyasası yüksek seyir ediyor.
  • merhaba arkadaşlar, öncellikle mesaji yanlış yere yazdıysam kusura bakmayım.
    bu aralar 38 -39 tl kadar 2.el bir araç bakıyorum. baktığım araçlar arasında megane 3 var.
    bir tane 2011 model Megane 1.6 Expression, bezinli , 28.000 km araç buldum, aracın önündeki kağıtta darbe kazası yok diyor ancak adamla daha konuşmadım.önce forumdaki değerli üyelerden bilgi alayım dedim.
    bu tarz bir araç en fazla kaç para eder.
    megane'nin otomatik vitesi iyi midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhmthan -- 11 Ağustos 2014; 20:04:16 >
  • Selamlar,

Bende 2012 MST navigasyonsuz teypte aynı sorunu yaşıyordum.

Samsung S3' te kesilme yaşanıyordu.
    Samsung Wonder sorunsuz çalışıyordu.

Yaz başında İzmir' de seviste yeni yazılım yüklettirdim ve sorun çözüldü. Öncesinde bir sürü şey denedim ama problem çözülmemişti. Servise gidip yazılım güncellemenizi tavsiye ederim.

Navigasyonlu modeller için güncelleme kolay oluyor ama navigasyonsuz modeller için servisi biraz zorlamanız gerekiyor. Bizim servisten cevap gelmesi için 2 hafta bekledim. Ama sorun çözüldü. Artık Bluetooth' tan müzikte dinliyoruz, telefonlada konuşuyoruz.

Kolay Gelsin,
    Cem Sarman
  • 
Sayfa: önceki 474475476477478
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.