Şimdi Ara

Yeni Mazda 3 Sedan Testi (Otopark.com) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
1
Favori
6.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bakım parası yüzünde bu kadar birbirinize girmenize gerek yok. 6 ayda 300 küsür tl bakımı var işte. Araca 70-80 bin veriyorsunuz zaten o mu dert oldu anlamadım. Biri de yılda 2 günü bakıma ayıramazmış. 363 gün bir etkinlikte herhalde.

Tasarımı, donanımı harika bir araç. Tabiki eksiklikleri var ama nefret edecek kadar da değil. Ayda sattığı 100 tane araba zaten, neden tüm forum birbirine girmiş anlamadım :)

Ben power modelini kullanıyorum. Hiçbir şekilde pişman değilim. Hatta satmamasından memnunum bile. 2004 Mazda 3'ler bile halen güzel gözüküyor. Ne kadar az satarsa o kadar geç eskiyor. Gerisi Mazda Türkiye'nin problemi bizim değil.

Sağlamlık, tasarım, donanım, ekonomi vs gibi kriterleriniz öncelikliyse ve her köşede kendi aracınızdan görmek istemiyorsanız gidin alın. Yoksa zaten 10'larca alternatif var gidin onlara bakın. Ancak alanlara da 6 ayda bir bakımınız var diyip laf etmeyin. 6 ayda bir bakım olmasaydı da ben götürürdüm zaten. Eski aracım Rx8 R3'dü. Resmi bakım aralığı 10.000km olmasına rağmen en geç 5.000'de bakıma sokardım. Tüm Rx8 sahipleri de öyle yapardı.

Araç bir tutku işidir. Alayım, bineyim bakıma götürmeyim vs. taksici mantığıdır. Noktadan noktaya beni götürsün yeter diyorsanız buyrun Dacia'sından Chery'sine tonla model var. Haydi şimdi alanları rahatsız etmeyin...

• quote:

Orijinalden alıntı: tripledes

Bakım parası yüzünde bu kadar birbirinize girmenize gerek yok. 6 ayda 300 küsür tl bakımı var işte. Araca 70-80 bin veriyorsunuz zaten o mu dert oldu anlamadım. Biri de yılda 2 günü bakıma ayıramazmış. 363 gün bir etkinlikte herhalde.

Tasarımı, donanımı harika bir araç. Tabiki eksiklikleri var ama nefret edecek kadar da değil. Ayda sattığı 100 tane araba zaten, neden tüm forum birbirine girmiş anlamadım :)

Ben power modelini kullanıyorum. Hiçbir şekilde pişman değilim. Hatta satmamasından memnunum bile. 2004 Mazda 3'ler bile halen güzel gözüküyor. Ne kadar az satarsa o kadar geç eskiyor. Gerisi Mazda Türkiye'nin problemi bizim değil.

Sağlamlık, tasarım, donanım, ekonomi vs gibi kriterleriniz öncelikliyse ve her köşede kendi aracınızdan görmek istemiyorsanız gidin alın. Yoksa zaten 10'larca alternatif var gidin onlara bakın. Ancak alanlara da 6 ayda bir bakımınız var diyip laf etmeyin. 6 ayda bir bakım olmasaydı da ben götürürdüm zaten. Eski aracım Rx8 R3'dü. Resmi bakım aralığı 10.000km olmasına rağmen en geç 5.000'de bakıma sokardım. Tüm Rx8 sahipleri de öyle yapardı.

Araç bir tutku işidir. Alayım, bineyim bakıma götürmeyim vs. taksici mantığıdır. Noktadan noktaya beni götürsün yeter diyorsanız buyrun Dacia'sından Chery'sine tonla model var. Haydi şimdi alanları rahatsız etmeyin...

Dostum aracını erken servise götürüyorsun diye deli muamelesi yapabilirler söyliyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Bakım parası yüzünde bu kadar birbirinize girmenize gerek yok. 6 ayda 300 küsür tl bakımı var işte. Araca 70-80 bin veriyorsunuz zaten o mu dert oldu anlamadım. Biri de yılda 2 günü bakıma ayıramazmış. 363 gün bir etkinlikte herhalde.

Bu tartismayi tekrar alevlendiren ben degilim.

Aracin iki bakimi olmasi durumunu normalmis gibi lanse etmeye calisiyorlar.Yukarda Father Torque Mazda nin(3 de dahil)İngiltere bakim araligini paylasmis.İngiltere de ayni arac 12 ay,burda 6 ay????

Ve bunu savunuyorlar.Birde fiyatlari dusuk diyorlar.Onun da oyle olmadigi belli oldu.Fiyati yuksek degil demeseler bir sey denmez zaten.Ama surekli Mazda 2 bakim ucreti,baska markanin 1 bakimina esit diyerek insanlari yanlis yonlendiriyorlar.

Eski araciniz Mazda Rx-8 de Wankel motor var ve bu motor ozen istiyor.Ama konudaki Mazda 3 oyle degil.Bunu nasil ayni kefeye koyuyorsunuz?

Bakima goturmeyeyim dememis kimse.Burdakilerde taksici vs degil.Aksine insanlar bakimsiz arac olmaz diye dusunuyorlar ve bu yuzden bakima takiliyorlar.Bunu anlayamadiniz mi?

Evet,arac tutku isidir.Mazda 3 te iyi aractir ama her arac gibi eksik yonleri vardir.

Ama burada goz gore araca toz kondurmamak icin yalan yanlis yonlendirmeler yapmakta fanboy isidir,malina tapanlarin isidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• otopark ekibi tutkulu olabilir ama kesinlikle profesyonel değil, yarım saat konuşuyor ama normal bir sürücüye hitab eden, satın alma kararını etkileyen bir şey yok ortada. Biraz yanladın günün iyi geçtiyse banane!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torku42 -- 27 Mart 2015; 13:52:26 >
  • ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Neyse kardeşim senin fikrine saygı duyuyorum çünkü anlamamak için benim düşünceme göre çabalıyorsun. Şunu bilmelisin ki kimseye bir teneke parçasından dolayı hakaret etmem.
  • Arkadaşlar öncelikle şunu bilin ki Mazda'nın burada bir distribütörü yok. Mazda Türkiye, Avrupa'nın bir şubesi gibi. Yani bakım aralıklarının 6 ayda bir seçilmesi Mazda Türkiye'nin bir tercihi değil. Hatta bildiğim kadarıyla kendileri bu konudaki şikayetleri merkeze aktarmışlardı.

Kullanma kitapçığına bakın, hatta yurtdışı kitapçıklarına. Misal aşağıda Amerika kıtası için var.

Yeni Mazda 3 Sedan Testi (Otopark.com)

Normalde U.S için 16,000 km bakım aralığı varken Kanada için 3 ay ve 5,000 km olarak belirlenmiş.

Yani neymiş arkadaşlar, ülkemize özgü bir durum değilmiş ve daha beterleri de varmış. Bu arada Mazda'nın Kanada'da gayet iyi satış yaptığını da belirteyim.

Orada da 3 ayda bir servis mi olur, ayda 4 günümüzü size mi ayıracağız, bıdıbıdı yapan kimse var mıdır bilmiyorum...

• quote:

Arkadaşlar öncelikle şunu bilin ki Mazda'nın burada bir distribütörü yok. Mazda Türkiye, Avrupa'nın bir şubesi gibi. Yani bakım aralıklarının 6 ayda bir seçilmesi Mazda Türkiye'nin bir tercihi değil. Hatta bildiğim kadarıyla kendileri bu konudaki şikayetleri merkeze aktarmışlardı.

Kullanma kitapçığına bakın, hatta yurtdışı kitapçıklarına. Misal aşağıda Amerika kıtası için var.

Normalde U.S için 16,000 km bakım aralığı varken Kanada için 3 ay ve 5,000 km olarak belirlenmiş.

Yani neymiş arkadaşlar, ülkemize özgü bir durum değilmiş ve daha beterleri de varmış. Bu arada Mazda'nın Kanada'da gayet iyi satış yaptığını da belirteyim.

Orada da 3 ayda bir servis mi olur, ayda 4 günümüzü size mi ayıracağız, bıdıbıdı yapan kimse var mıdır bilmiyorum...

Beterin beteri var diye halimize sukur edelim yani.Yahu butun Mazda savunuculari da ayni mantiksiz tezlerle geliyorlar.

Sizin bu kafa yapinizla daha cok yolunur Tr deki kullanicilar.

Mazda nin servis politikasini elestirenlere bidi bidi yapiyor diyen biri zaten yolunmayi coktan haketmistir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Arkadaşlar öncelikle şunu bilin ki Mazda'nın burada bir distribütörü yok. Mazda Türkiye, Avrupa'nın bir şubesi gibi. Yani bakım aralıklarının 6 ayda bir seçilmesi Mazda Türkiye'nin bir tercihi değil. Hatta bildiğim kadarıyla kendileri bu konudaki şikayetleri merkeze aktarmışlardı.

Bende kullanma kılavuzuna göz gezdirmiştim bu konu hakkında yanlış hatırlamıyosam azerbeycan israil rusya gibi birkaç ülkede de 6 ay dı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sinanın olmadığı testleri izlemiyorum artık
  • Arabanın motoruna laf edenler de 1.2 tsi kullanıcıları yahu. Tamam iyi güzel 1250 devirde falan yapıştırıyor torku da azıcık gaza dokunun bakalım. Altınızdaki arabaları 40bg kullanıyorsunuz ekonomi yapacağım diye. Sonra gelmiş burada atmosferik diye poz kesiyorsunuz. Adam gelip burada 1000 devirde el arabası gibi araba kullanıp 4.5lt tüketim ekliyor. E abicim normal bir şehir içinde 3-4 bin devirlerde gezince aynı araba 13lt yakıyor. Motor ömrünün sorunsuzluğu ve dayanıklılığı konularına daha girmedim bile. Zira sanayide motoru sökülmüş 1.4 tsi görmekten gına geldi.

Ben bu arabanın bir tek 3-4 bin fiyat fazlasını olduğunu düşünüyorum ha bir de dizeli gelmeli. Başka da bir eksiği yok. Dizel manueli ford ve vw ile rekabetçi olursa tasarımından ötürü müşteri çalabilir.
  • mazda 6 yı beğenmeyen otoparkçılar, mazda 3ü yere göğe sığdıramamış.enteresan.
    keşke avensisi de test etseler
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.