Şimdi Ara

YENİ MAZDA 3 - ALFA ROMEO GUILIETTA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
1.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kesinle Alfa Romeo ama kasası değişebilir o konuyu bir araştırın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kişisel tercihim mazda 3 olurdu.Otopark.com testleri var detaylı biçimde izleyip ne alacağınıza karar verebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • guiletta konsol ve direksiyonu değiştirmesi lazım. mazda tercihim olurdu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben herkese Giulietta tavsiye ettim. Alalı da bir ay olmadı. Mutlu bir şekilde biniyorum ve yine tavsiye ediyorum. İnsan başkalarına değil, kendine araba almalı. Yani ikinci el kaygısı olmadan almalı. Allah herkese gönlüne göre araçlara binmek nasip etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 22 Şubat 2016; 16:14:11 >
  • Mazda 3 aldım çokta cesaret gerektiren bi olay değil gayette güzel bi araba

• Orhan Hoca kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun dostum. Bir insana en yakışan araba kendi içine sinen arabadır

• quote:

Orijinalden alıntı: eshotçu

Hayırlı olsun dostum. Bir insana en yakışan araba kendi içine sinen arabadır

Teşekkürler kardeş. Arabayı kim görse, arabaya kim binse hayranlık ve övgü cümleleri dışında bir şey duymadım. Bir de; yıllardır kırmızı bir Giulietta almayı istiyordum. Rengini seçmekte hiç zorlanmadım.

Kırmızı bu arabaya ayrı yakışıyor

• Kesinlikle Mazda 3
  • Orhan Hoca kullanıcısına yanıt
    Kırmızı mazda 3 e de yakışıyor , gulietta yada

• quote:

Orijinalden alıntı: ukubat

Forumda herkesin başkalarına tavsiye ettiği ve hayalleri süsleyen araçlar .
    Ama iş satın almaya gelince tavsiye edenlerin bile almaya cesaret edemediği iki araç.
    Neden acaba?

Olayın cesaret ile alakası yok bence. Bir çok dinamik var, bu dinamiklerin oluşturduğu bir algı var. Bu algıyı iyi yöneten ve yönetemeyen markalar var.

Bunun dışında ülkemizdeki tüketici profili de biraz farklı. Almanların bunca markası varken, Mazda'nın Almanyadaki algısı bile bizim ülkemizdekinden daha iyi.

FIAT grubunun strateji belirleyip uygulama konusunda geç kalması gibi bir huyu var, Alfa en çok bundan muzdarip. Adamlar bir Giulia çıkaracaklar, 2015'te çıkacak diye sunuma koyuyorlar, 2015'te anca tanıtabildiler, çıkması 2017'den önce olmayacak gibi görünüyor. 20 yıldır markayı eski günlerine döndürmeye çalışıyoruz diyorlar, Giulia ile gerçekten buna yaklaştılar diye düşünüyordum ama piyasaya çıkmayan aracın markaya da bir hayrı dokunmuyor tabi :)

Mazda özellikle SkyActiv projesi ile iyi bir çıkış yakaladı. Ancak ülkemiz onlar için hala parlak bir pazar değil. Düşünün adamların en çok sattığı araç Mazda 3, benzinliğe giriyorum, pompacı arkadaşlar aracı tanımıyor, o derece yani :)

Saygılar.

• Biri daha atik, daha köpek gibi yol tutuyor; diğeri daha sorunsuz. İkisinin de ikinci eli pert. Önceliğiniz hangisiyse ona göre karar verin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kensai-X

quote:

Orijinalden alıntı: ukubat

Forumda herkesin başkalarına tavsiye ettiği ve hayalleri süsleyen araçlar .
    Ama iş satın almaya gelince tavsiye edenlerin bile almaya cesaret edemediği iki araç.
    Neden acaba?

Olayın cesaret ile alakası yok bence. Bir çok dinamik var, bu dinamiklerin oluşturduğu bir algı var. Bu algıyı iyi yöneten ve yönetemeyen markalar var.

Bunun dışında ülkemizdeki tüketici profili de biraz farklı. Almanların bunca markası varken, Mazda'nın Almanyadaki algısı bile bizim ülkemizdekinden daha iyi.

FIAT grubunun strateji belirleyip uygulama konusunda geç kalması gibi bir huyu var, Alfa en çok bundan muzdarip. Adamlar bir Giulia çıkaracaklar, 2015'te çıkacak diye sunuma koyuyorlar, 2015'te anca tanıtabildiler, çıkması 2017'den önce olmayacak gibi görünüyor. 20 yıldır markayı eski günlerine döndürmeye çalışıyoruz diyorlar, Giulia ile gerçekten buna yaklaştılar diye düşünüyordum ama piyasaya çıkmayan aracın markaya da bir hayrı dokunmuyor tabi :)

Mazda özellikle SkyActiv projesi ile iyi bir çıkış yakaladı. Ancak ülkemiz onlar için hala parlak bir pazar değil. Düşünün adamların en çok sattığı araç Mazda 3, benzinliğe giriyorum, pompacı arkadaşlar aracı tanımıyor, o derece yani :)

Saygılar.

Ben bu durumu şuna benzetiyorum;
    Hani karşı mahalleden bir kızı seversiniz , herkesin beğendiği, alımlı ve güzel bir kız.Herkes uzaktan bakar ona .
    Fakat kimse yaklaşmaya cesaret edemez.
    Siz bir şekilde tavlarsınız onu. Aşık olursunuz ama tam evlenmeye karar verdiğinizde anneniz araya girer
    ve sokağınızdaki komşunun kızını zorla size dayattırıp sizi istemeye istemeye onunla evlendirirya.....

İste Mazda ve Alfa sahibi olamamak böyle bir şey.

• ukubat U kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle

• Burada 2 arabayı da bilmeyen ve kullanmamış birçok kişinin yorumunu okudum. 2'sinin birbirine göre artıları ve eksileri var.
    -Dış tasarım göreceli herhangi bir yorum yapmayacam bu konuda.
    -İç tasarım ve kullanılan malzeme olarak mazda 3 diyorum. Çünkü alfanın o direksiyon şekli, multimedia ekranı, sinyal kolları vb. ne varsa fiat grubu içinde hangi arabaya binseniz görürsünüz. Onun haricinde karakteristik bir sürü parçaya sahip olmasına rağmen aracın içine oturduğunuzda diğer parçalar göze çarptığı için çok da bir önemi kalmıyor.
    -Motor olarak tartışmasız 170lik alfa.
    -Yol tutuş olarak benzerler ama alfanın biraz daha sert bir kimliği var. Ani hareketlere daha net tepki veriyor. Bunun haricinde viraj kabiliyeti bakımından çok bir fark göremedim ben.
    -Direksiyon hissi alfanın çok yapay geldi bana. Mazda burda önde bana göre.
    -Konfor olarak mazda biraz daha yumuşak yapısıyla önde.
    -Yakıt tüketimi olarak da alfa biraz daha fazla yakıyor.
    -2. el konusunda da alfayı alfacılar, mazdayı da mazdacılar alıyor zaten bir fark yok aralarında.

Sonuç olarak o direksiyona ve iç mekana katlanabiliyorsanız alfa alın. Benim için performans da önemli bir kriter olmasına rağmen mazda 3 aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatal_hand

Burada 2 arabayı da bilmeyen ve kullanmamış birçok kişinin yorumunu okudum. 2'sinin birbirine göre artıları ve eksileri var.
    -Dış tasarım göreceli herhangi bir yorum yapmayacam bu konuda.
    -İç tasarım ve kullanılan malzeme olarak mazda 3 diyorum. Çünkü alfanın o direksiyon şekli, multimedia ekranı, sinyal kolları vb. ne varsa fiat grubu içinde hangi arabaya binseniz görürsünüz. Onun haricinde karakteristik bir sürü parçaya sahip olmasına rağmen aracın içine oturduğunuzda diğer parçalar göze çarptığı için çok da bir önemi kalmıyor.
    -Motor olarak tartışmasız 170lik alfa.
    -Yol tutuş olarak benzerler ama alfanın biraz daha sert bir kimliği var. Ani hareketlere daha net tepki veriyor. Bunun haricinde viraj kabiliyeti bakımından çok bir fark göremedim ben.
    -Direksiyon hissi alfanın çok yapay geldi bana. Mazda burda önde bana göre.
    -Konfor olarak mazda biraz daha yumuşak yapısıyla önde.
    -Yakıt tüketimi olarak da alfa biraz daha fazla yakıyor.
    -2. el konusunda da alfayı alfacılar, mazdayı da mazdacılar alıyor zaten bir fark yok aralarında.

Sonuç olarak o direksiyona ve iç mekana katlanabiliyorsanız alfa alın. Benim için performans da önemli bir kriter olmasına rağmen mazda 3 aldım.

Özellikle son madde çok kritik, o yüzden genelde Alfa, Mazda vb. marka araç bakanlar sonuçta gidip muadil segment VW, Toyota, Ford vb. alıyor.

Saygılar.

• O değil de hatırladım bu konuyu, hangi aracı almış acaba arkadaş? Tahminim ikisini de almayıp focus, golf, leon falan almıştır ama.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.