Şimdi Ara

.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blument -- 1 Nisan 2021; 0:41:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gerek yok bu macbook sonuçta kardeş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gus Fring

Batarya surekli sarjda kalabilir, yari dolulukta fise takabilirsin ya da surekli doldur bosalt seklinde kullanabilirsin. Sorun olmaz. Ben 2.5 senedir kullaniyorum hic sorun yasamadim. Genelde masustunde harici monitorle kullaniyorum surekli fise takili.

Saolun hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: datebir

Gerek yok bu macbook sonuçta kardeş.

Saolun hocam.
  • Öncelikle hayırlı olsun. Seninle aynı cihaza sahibim. 1 senedir kullanıyorum.
    Satış sorumlularına hiç bakma sen. Zaten bu cihaza bile tonla para verdin. Hayli hayli işini görecek, zamanla anlayacaksın.
    Cihazın 128GB olmasına şaşırabilirsin, ama yönetmeyi öğrenirsin zamanla :) SSD olmasından ötürü bu, çok hızlı bi harddiski var yani. O yüzden Mac de hızlı.
    Pil konusunda çok bir şey yapmana gerek yok. Evde iken pili kullanma, şarja bağlayıp kullan yani. Ama okula götürdüğünde elbet pille kullan, zaten en az 4-5 saat pille kullanabiliyorsun. Ben okula götürdüğümde 10 saat kullanım vakti sunuyordu bana cihaz. Senin yaptığın işlemlere göre 5-9 saat arası kullanım verir, hayli hayli yeter zaten...
    Safariden vazgeçme, mükemmel bir tarayıcı. Mac için en stabili. Ha ama chrome da kurulu olsun bilgisayarında. Çünkü bazı flash destekli siteler safaride sapıtıyor. O zaman hemen o siteyi chrome'da açarsın, flash sorunu da yaşamamış olursun o site için mesela. Yani sadece flash destekli siteler için chrome kullanıyorum ben, eğer safaride sorun çıkarıyorsa.

Bu arada sana verebileceğim tavsiyelerden birisi: aliexpress'e gir ve bilgisayarın için koruma kabı,klavye koruyucu, ekran jelatini gibi şeyler al.
    Koruma kılıfı cihaz için önemli, alüminyum kasanın sağlam ve çiziksiz kalmasını sağlarsın.
    Klavye koruyucu sayesinde toz ve sıvıdan korursun cihazını. Çay bile döksen cihazını kurtarma şansın yükselmiş olur, sadece önlem için ... Onun haricinde tuşların da sıfır gibi kalır seneler sonra, üzerindeki renkler silinmiş olmaz zamanla.
    Ekran jelatini mecburi değil, ama ekrana dokundukça silmek istemeyeceksin çünkü çıkmıyor kolay kolay. Ekranın çizilme riski de var. İnternette "MacBook screen ghosting" problemi diye arama yaparsan jelatin almak isteyeceksin emin ol. Ekran silindikçe maşallah gri gri lekeler beliriyor, hiç temizlenemiyor.

Cihazın hayırlı olsun, umarım uzun zaman kullanırsın

• Hocam sorularımı cevapladığınız için saolun. Satış sorumlusu macbook incase koruma kabı önermişti o var şuan hiç çıkarmıyorum zaten. Dediğiniz klavye koruma kaplarına bakacağım. Tekrardan saolun hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nahege270

Öncelikle hayırlı olsun. Seninle aynı cihaza sahibim. 1 senedir kullanıyorum.
    Satış sorumlularına hiç bakma sen. Zaten bu cihaza bile tonla para verdin. Hayli hayli işini görecek, zamanla anlayacaksın.
    Cihazın 128GB olmasına şaşırabilirsin, ama yönetmeyi öğrenirsin zamanla :) SSD olmasından ötürü bu, çok hızlı bi harddiski var yani. O yüzden Mac de hızlı.
    Pil konusunda çok bir şey yapmana gerek yok. Evde iken pili kullanma, şarja bağlayıp kullan yani. Ama okula götürdüğünde elbet pille kullan, zaten en az 4-5 saat pille kullanabiliyorsun. Ben okula götürdüğümde 10 saat kullanım vakti sunuyordu bana cihaz. Senin yaptığın işlemlere göre 5-9 saat arası kullanım verir, hayli hayli yeter zaten...
    Safariden vazgeçme, mükemmel bir tarayıcı. Mac için en stabili. Ha ama chrome da kurulu olsun bilgisayarında. Çünkü bazı flash destekli siteler safaride sapıtıyor. O zaman hemen o siteyi chrome'da açarsın, flash sorunu da yaşamamış olursun o site için mesela. Yani sadece flash destekli siteler için chrome kullanıyorum ben, eğer safaride sorun çıkarıyorsa.

Bu arada sana verebileceğim tavsiyelerden birisi: aliexpress'e gir ve bilgisayarın için koruma kabı,klavye koruyucu, ekran jelatini gibi şeyler al.
    Koruma kılıfı cihaz için önemli, alüminyum kasanın sağlam ve çiziksiz kalmasını sağlarsın.
    Klavye koruyucu sayesinde toz ve sıvıdan korursun cihazını. Çay bile döksen cihazını kurtarma şansın yükselmiş olur, sadece önlem için ... Onun haricinde tuşların da sıfır gibi kalır seneler sonra, üzerindeki renkler silinmiş olmaz zamanla.
    Ekran jelatini mecburi değil, ama ekrana dokundukça silmek istemeyeceksin çünkü çıkmıyor kolay kolay. Ekranın çizilme riski de var. İnternette "MacBook screen ghosting" problemi diye arama yaparsan jelatin almak isteyeceksin emin ol. Ekran silindikçe maşallah gri gri lekeler beliriyor, hiç temizlenemiyor.

Cihazın hayırlı olsun, umarım uzun zaman kullanırsın

Merhabalar yazınızı gördüm sormak istedim. Macbook şarja takılıyken kullanılırsa pili ölmüyor mu? Ben düzenli olarak dolduruyorum, dolduktan sonra şarjdan çekip pille kullanıyorum. Şarj bittikten sonra tekrar takıyorum.

• Güle güle kullan arkadaşımben 1995 den beri mac kullanıyorum ve bugune kadar asla hiçbirşeyinden sorun yaşamadım.şarj olayını dert etme ben sürekli elektriğe bağlıyım bazen çıkarıyorum ve pil kapasitesi yıllar geçdede mükemmel durumda oluyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.