Şimdi Ara

Yeni LG PB60G Led Projeksiyon Cihazı İnceleme (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
303
Cevap
7
Favori
51.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de geçen hafta LG PB60G cihazını internetten n11 sitesinden 1039TL ve kredi kartına 9 taksitle satın aldım, tabii cihazı almadan önce internette bayağı uzun bir araştırma yaptım, yorumları ve inceleme yazılarını vb. okudum ve kararımı verdim. Cihaz gelince hemen denedim, kesinlikle süper bir cihaz! Ufacık boyutuna rağmen, her türlü projeksiyon işinin üstesinden gelen bir cihaz. Tüm ms office dosyalarını, word, excel, powerpoint açıyor (büyük dosyaları bazen "hafıza yeterli değil" deyip açmıyor, onu da ppt dosya slide'larınızı jpg'ye çevirip aşabilirsiniz), müzik dosyalarını, film dosyalarını (mkv dahil, altyazı desteği de var, altyazının uzantısını srt değil txt yapınca görüyor) direkt USB bellekten açabiliyor, gündüz beyaz duvara görüntüyü yansıtsanız bile gene de yazılar rahat okunabiliyor. Loş ve karanlıkta ise zaten verdiği görüntü LCD tv kalitesinde. Kesinlikle bu cihazı tavsiye ederim. Şimdi cihaz için tripod almayı düşünüyorum çünkü her zaman her yerde cihazı yerleştirmek için uygun bir yer olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: qwerty38

Garantiden cihazim geldi arkadaslar fanim bozulmus cihazda 3d denemek istiyorum fakat evde 2adet apple macbook pro ve 11.6 inc i5 islemcili macair var bunlarda 3d goruntu alabilirmiyim acaba projeksiyon desteklermi bide edilen masrafa degermi sizce

3d destekli player yukleniyorsa tabiki izlersin birkaç player var ama adini unuttum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bende bu cihazdan aldım ama usb taktığımda değişik formattaki videoları ve flash videoları (gom player açtığı ) oynatamıyorum. bunun için bir program gereklimi yardımcı olurmusunuz
  • kurtkobein K kullanıcısına yanıt
    ses sistemini nasıl bağlayabiliriz
  • ERAYBZ kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar cihazı yeni aldım n11 den 820 tl ye geldi
    cihaz kullanımı hakkında tavsiyeniz varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azil48

Pf80g de burada bahsedilen (netlik ~ çözünürlük~ görüntü kalitesi~fan sesi~ gibi sorunlar çözülmüş müdür?

Benim netlik sorunu vardı garantiye gönderdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ...bende projeksiyonu tavana asacağım.alabileceğim uyumlu tavan askısı söylermisiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERAYBZ

ses sistemini nasıl bağlayabiliriz

Ses sisteminde hdmi in varsa bağlanır bende o şekilde kullanıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ABUX kullanıcısına yanıt
    bilgisayarı bağladım teşekkürler
  • Cihazı yeni satın alanlar için söylüyorum...İlk yarım saat görüntü ayarı ile oynamayın...Yarım saat sonra istediğiniz görüntü ayarlarını yapın özellikle netlik ayarını...Çünki cihaz kullandığı lensin malzeme kalitesi yüzünden ısınınca tam performanslı çalışıyor...Maalesef cihazı ilk açılışlarında bu bulanıklık olacak...Sizler görüntü ayarlarını ısınmış halinde yapın...Yarım saat sonra ayarlarınıza göre görüntü netleşecektir...
  • arkadaşlar 2+1 ses sistemini bağladığımda (kulaklık girişinden) ses ayarları yapmıyor. yapmanın başka yolu var mı. bası azaltmak için
  • bu cihazı kullanan arkadaşlar,ben oğlumun sınıfı için projeksiyon cihazı araştırıyorum.fiyatı uygun ve lamba ömrü uzun olan sadece bu modeli bulabildim.ilkokul da sınıf içinde kullanmak için bu cihaz yeterli olur mu?
  • Sınıf içinde karartma yaparsanız yeterli olur fakat bu cihaz geceyi daha çok seviyor.

Bir kaç önemli bilgi usb den (oynatılamayan video ve ac3 ses formatı hakkında)

Bildiğiniz üzere lg dts ses desteklemediği için ses formatını ac3 çevirmek zorundayız.Bu konuda bir çok program var.Çogunu denedim 1 saat 2 saat süren proıgramlarda var.En kolay ve hızlı yöntem.

1-tmf audio tool 1.3 programını indiriyoruz.bu program Formatlar arası dönüşüm yapıyor ve çok hızlı.Filmi sesi videoyu ayırmadan direk programa atıyoruz.ve istediğimiz formatı seçiyoruzki doğal olarak ac3 seçiyoruz.Ayrıca ac3 olmasına rağmen sesin kbps nide yükseltip alçaltabiliyoruz.bir filmi 2-3 dakikada video ses ayırmadan farklı olarak ac3 olarak ses dosyasını oluşturuyor.elimizde film ve 1 adet ac3 dosyası var.Ayrıca mp3 acc gibi ses formatlar arasında dönüşüm yapabilirsiniz.

2-mkvmerge programı ile filmi açıyoruz dts sesin üzerindeki tiki kaldırıp tmf ile oluşturduğumuz ac3 programa surukluyoruz ve ac3 işaretliyoruz.2 dakikada filminiz hazır kısaca toplamda 1 film 4-5 dakikada işlemi bitiyor.

3-oynatılamayan videolar hakkında yine mkv merge ye filmi atıyoruz filmi seçiyoruz ve aşağıda menüde bulunan sıkıştırma yok seçeneğini işaretleyip işleme başlatıyoruz.Videonun artık lg projeksiyonda oynatılabilir hale gelir.

Programları google amcada bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duzguner42 -- 20 Kasım 2014; 17:20:43 >

• DLP Link Active Shutter Şarjlı 3D Gözlük 85 tl ye satın aldım.arkadaşlaer 3d görüntü izledim.Görüntü kalitesi iyi idi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yukcel

DLP Link Active Shutter Şarjlı 3D Gözlük 85 tl ye satın aldım.arkadaşlaer 3d görüntü izledim.Görüntü kalitesi iyi idi.

Üstadım gözlükleri 85 tl ye nereden aldın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aerandir79

quote:

Orijinalden alıntı: yukcel

DLP Link Active Shutter Şarjlı 3D Gözlük 85 tl ye satın aldım.arkadaşlaer 3d görüntü izledim.Görüntü kalitesi iyi idi.

Üstadım gözlükleri 85 tl ye nereden aldın?

Burada var 85 TL http://www.sanalpazar.com/Dlp-Link-Active-Shutter-Sarjli-3d-Gozluk__isp27392589 arkadaşın bahsettiği bunlar olabilir.

• Saol kardeş sanırım piyasada daha ucuzunu bulmak imkansız gibi fakat uyumluluk listesinde lg pb60 yok görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerandir79 -- 27 Kasım 2014; 11:38:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aerandir79

Saol kardeş sanırım piyasada daha ucuzunu bulmak imkansız gibi fakat uyumluluk listesinde lg pb60 yok görünüyor

Bildiğim kadarıyla DLP tüm projeksiyon cihazları ile uyumlu kardeş benim Promacto Pro X10 da DLP led sıkıntısız kullanıyorum aynı gözlüğü onda da sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum. Daha uygun bende bulamadım piyasada bide bi kaç tane alıcaksan fiyatta yardımcı oluyorlar bi sor almadan önce istersen.
  • http://www.youtube.com/watch?v=nmMv-1xfGM0

http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B009YCXRDC/ondigital1-20

arkadaşlar böyle bir ürün var bu ürünü lg-pb60 a hdmi den bağladığımızda pasif gözlükle 3d izleniyormu fikri olan varmı 240 tl ye buldum gittigidiyorda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerandir79 -- 27 Kasım 2014; 12:43:20 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.