Şimdi Ara

Yeni leon geyik testi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
6.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Polestar191

Dizel benzin farkı diye aralarında 60 beygir fark olan araçları birlikte kaldırıyorlar ona rağmen dizel olan belli bir hıza kadar kafa kafaya gidiyor, böyle adamlar bunlar ne ciddiyet var ne espri tabiri caizse olmamışlar bir standartları yok aynı güçte arabaları kıyaslayacaksın madem dizel benzin kıyası yapıyorsan performans olarak

Alıntıları Göster
    Ellerinde ne varsa o aracı çekerler yapacak birşey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

Ellerinde ne varsa o aracı çekerler yapacak birşey yok.

Alıntıları Göster
    Araç bulmak zor değil artık bu bir sebeb bahane değil

• Bu MQB evo'lar neden böyle yahu...

Yeni nesil (8Y) Audi A3 de böyle olacak o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 26 Ağustos 2020; 13:13:1 >
  • Bir vag klasiği domuz gibi burnunu çeviremeyen "kaliteli" araçlar üretiyorlar.
  • Polestar191 P kullanıcısına yanıt
    Dediğin kıyaslama C5 aircross için olan sanırım. 50 hp mi 50 tork mu diye.

Aynı aracın 2 ayrı motorlu versiyonunu karşılaştırmışlar. Ne gariplik var bunda anlamadım.
  • 7 senelik 308 82 km ile güle oyanaya dönerken,seat leonun 70 km ile g.tu başı dağıtması kabul edilemez.
  • Yav onu bunu geçte aracı canlı görünce gerçekten bir değişik tipsiz geldi. Leonun tasarımını beğenirdim ama bu fiyasko geldi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fractal design

Dediğin kıyaslama C5 aircross için olan sanırım. 50 hp mi 50 tork mu diye.

Aynı aracın 2 ayrı motorlu versiyonunu karşılaştırmışlar. Ne gariplik var bunda anlamadım.
    Tork ile beygir ayrı birimlerdir kıyaslanamaz o yüzden garip

• Polestar191 P kullanıcısına yanıt
    Tork ile beygir gücü ayrı birimler bunun aksini iddia etmiyorlar ki.
    Bir aracın 2 farklı motoru var. Hangisi daha performanslı veya hangisini alayım diye düşünenler için bir kıyaslama videosu yapmışlar.
    Gidip de A aracı ile B aracını dizel benzin diye kıyaslamamışlar. Bence gayet güzel bir video.

Geyik testi videoları ayrıca beğeniyorum. Bence objektif test ediyorlar.
  • Aynı ölçüde ve sıcaklıkta lastik, aynı hava şartları, aynı yol olursa kıyaslama doğru olabilir. ST versiyonun frenleri de sanırım daha güçlüdür. Biz asfalt diyoruz ama o yol beton bile olabilir. Her şekilde Ford bu işi iyi yapıyor. Sürüş zevki Ford'larda her zaman dikkat çekmiştir. VW, son zamanlarda Peugeot karşısında yol tutuş anlamında yenildi ancak herkesin artısı eksisi var.

Bu arada Leon harbiden tipsiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fractal design

Türkiye'ye gelsin Motor 1 ekibi yapar geyik testini. Ona daha çok güvenirim.

Bariz geç çeviriyor direksiyonu.
    Türkiyede motor 1 in yaptığı testlere test demek mümkün değil.Adamlar transporterleri 85-90 km curier dobloyu 75-80 km hızlarla testlerden geçiriyor.Koni mesafeleri test konumu km 77 ile uzaktan yakından alakası yok.Bu şekilde test yapacaklarsa yapmasınlar daha iyi.Ben sadece km 77 yi dikkate alırım

• Yorumlarda Focus segmentinin lideri demisler.

Demek ki yol turus konusunda Focus sadece Tr de nam salmamis

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huan8 H kullanıcısına yanıt
    ford bu işi yaptığı için örnek olarak onu verdim aslında. standart hali eski asfaltta 83km/s ile geçerken, st versiyonu yeni asfaltta 77km/s ile geçebiliyor. bütün arabalar önden kayıp gidiyor. focus st nin en iyi denemesine bir bakın. hiç bir ford öyle önden kaymamalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

Türkiyede motor 1 in yaptığı testlere test demek mümkün değil.Adamlar transporterleri 85-90 km curier dobloyu 75-80 km hızlarla testlerden geçiriyor.Koni mesafeleri test konumu km 77 ile uzaktan yakından alakası yok.Bu şekilde test yapacaklarsa yapmasınlar daha iyi.Ben sadece km 77 yi dikkate alırım

Alıntıları Göster
    Kesinlikle öyle yaptıkları iş tutarlı standart değil

• quote:

Orijinalden alıntı: Psyduck17

ford bu işi yaptığı için örnek olarak onu verdim aslında. standart hali eski asfaltta 83km/s ile geçerken, st versiyonu yeni asfaltta 77km/s ile geçebiliyor. bütün arabalar önden kayıp gidiyor. focus st nin en iyi denemesine bir bakın. hiç bir ford öyle önden kaymamalı
    Dediğin gibi asfalttan kaynaklı bir problem var eskisi daha dişli daha iyi yol tutan bir asfalttı oda sonuçları değiştiriyor

• ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt
    KM77'nin test mesafeleri daha gerçekçi ve sert. Mesafeler de kısa olduğundan zorlaştırıyor. Testi geçti diye bir şey yok gibi. Hız değerini, testte hangi değerlerde geçildiğine dair fikir versin diye gösteriyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Araç bulmak zor değil artık bu bir sebeb bahane değil

Alıntıları Göster
    Basına araç vermiyorlardı o videonun çekildiği dönemde, herşeyi satmaya çalışıyorlardı. O dönemde araba kiralayıp video çeken bir sürü otomotiv gazetecisi var.

• adamlar tüm araçları test ediyor başka marka oldumu kabul tostos bozması oldu yok bariz kayıyor golf 8 de zor tutunuyor beğenmediğiniz egea daha başarılı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psyduck17

tamam belki bu test viraj performansı hakkında bilgi vermiyor ama kaçış manevrasına ne kadar tepkili ve dengeli gösteriyor. sorun şu ki, asfalt değiştiğinden beri arabalar tutunmakta zorlanıyor. focus standart haliyle eski asfaltta test edilmiş, focus st yeni asfaltta. vw grubu genelde konfor odaklı araçlar ürettiği için yol tutuş diğerlerine göre eksik kalıyor.

Foruma gore grandlandx st focustan daha iyi yol tutuyor

• 308 hepsinden iyi yol tutuyor... premium markalarda dahil resmen hepsiyle dalga geciyor 308...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.